Влюбена съм, но се страхувам от родителите ми
Здравейте, читатели! Преди 3 години се влюбих в едно момче и до днес не смея да направя първата стъпка. Защото моето семейство не знаят, че го харесвам и когато става дума за него, започват да коментират, че е много прост, много глупав, винаги ще си върви тъп... Той не е ходил на училище, защото родителите му постоянно го караха да работи селска работа и затова нямал възможност да учи. В него харесвам, защото неговия свят е същия като моя свят. Всичко в него ми е познато и ми е много готино, че ме разбира и усеща много по добре родителите ми. Много съм влюблена в него, че чак изобщо не ме интересува дали има финансови възможности, просто искам да прекарвам живота с него, но не знам как да премахна тази преграда и да кажа на всички, че искам да бъда с този човек. Помогнете ми!

Коментари

1.   Боже,боже!Как не е ходил на училище,изобщо ли ?Нима мислиш,че родителите ти ще се израдват на такова гадже?Ти ако имаше дъщеря на твоето място,как би постъпила?

2.   Време е да се откъснеш от родителите си...
Или го можеш, или не можеш.

3.   Такъв е животът сега, такъв ще бъде и след години. Приеми го на време. Просто харесваш нещо, искаш го и правиш стъпките към него. По пътя изникват проблеми, коментари и разни "доброжелатели". Но всеки живее за себе си, щом искаш нещо/някого, поемаш отговорност за действията ти и продължаваш напред. Един избор не се взима веднъж, той се взима всеки ден, след време започва да тежи, въпрос на характер е дали ще си промениш решението или ще се бориш за него.

Това момче може би никога няма да поиска да промени живота си. Той е научил много повече от блъскане и работа, отколкото повечето хора научават в училище. Не говоря за знания по биология и математика, а за нещата от живота. Не е нужно той да е глупав, но в 21 век образованието е нещото, което ти дава възможност да работиш нормална работа. Човек или трябва да учи, или трябва да има здрав гръб, но гърба е до време. Важно е да знаеш дали той има амбиция. Естествено, че не е нужно да е милионер, за да живее добре, но ти си израснала с различни принципи и е много вероятно след 2 години да започнеш да го натискаш да прави дадени неща, да го амбицираш, да го тормозиш, а това просто да го натоварва и да го дразни. Не си казала той на колко е, дали е завършил средно образование. Ако не е, това ще стане проблем в момента, в който заживеете заедно (примерно, ако се стигне до там). Приятеля ми работеше, не беше започнал да учи. Нямах проблем с това, аз знам, че той е човек, който може да поема 12-часови смени без да мрънка, знам, че е трудолюбив и ще направи всичко за децата си и семейството си след време. Обаче дойде момент, в който той вече изнемогваше физически, а беше на 22 години. Седнахме си двамата на дивна и той ми сподели, че иска да учи, но понеже от години не го е правил се притеснява, каза ми, че не знае дали може да издържи финансово. Направихме го заедно. Оказа се, че има доста по-големи емоционални прегради, отколкото аз си мислех. Само веднъж ми каза, че иска да му се меся в решенията, че е по-спокоен, когато аз съм там и така знае, че няма да му позволя да зареже образованието, заради работа. Задава ми дадени въпроси, заедно учим по общите ни предмети и се опираме един на друг. Когато върна времето назад, си давам сметка, че нещата никак нямаше да са същите, ако за него това беше глупаво. Той нямаше да ме разбира, щеше да ми се дразни, аз нямаше да го подкрепям винаги... Когато си дете е лесно да се влюбиш и много от битовизмите бягат, но всички деца растат и живеят с изборите си. Опитай се да разбереш в какъв човек точно си влюбена, дали той разбира и подкрепя принципите ти. Вие трябва заедно да гледате в една посока, за да не се раздели пътя ви заради глупости. А в крайна сметка, ти ще си живееш с него, не родителите ти, не приятелите ти, не минувачите по улицата. Ти го избираш, ти ще го търпиш, ти ще делиш храната си с него. Така стоят нещата, не бива да скачаш през глава и трябва да знаеш, че ако е сериозно и сте по-големи вече, ще срещате трудности. Трудностите и различията далеч не означават, че ще се провалите.

4.   Еми отговора е много прост, ти един ден ако иваш дъщеря искаш ли да се ожени за човек без образоватие?

5.   Авторката
Най- важното пропуснах, защото се страхувам от обиди и нападки, заради произхода. Аз съм на 19 години, живея в малко село на територията на югозападната част на България и там хората са смесени, така че, той е ромски-турски произход. Аз съм от турски произход и майка ми и баща ми искат да ме женят за бял мъж, защото те са против черните и ще побеснеят, ако разберат.
Към номер 1: Въобще не е ходил на училище, не може да чете, не познава буквите, не знае абсолютно нищо. Ако имах дъщеря, щях да поговоря с нея и с него.
Към номер 2: Родителите ми не ме пускат, живея с тях и няма как да се откъсна от тях докато се омъжа.
Към номер 3: Твоя коментар ме накара да се замисля и най - напред ще поговоря с него. Той е на 21, много е трудолюбив и бърз. Работи като майстор, чистач, мияч и т. н. Но е много доволен от печалбата си и не се оплаква, че парите не му стигат. На нова година ми подари златна гривна и каза, че може да поискам всичко каквото поискам, за да бъда щастлива.
Към номер : Ще поговоря с нея...