Вече спря да ми пука.
Момче, на 24, тази година ставам на 25. Не излизам от вкъщи по цял ден, едиствено ходя до магазина да си взема нещо за ядене. Работя като програмист и обичам да се занимавам с компютри. По цял ден стоя и пиша код, или настройвам някакви неща на компютъра. Това ми е професията и хобито. Повечето хора ми се чудят на акъла. От време на време спортувам вкъщи - лицеви опори и подобни упражнения, но не ходя на фитнес защото не се виждам там. Не е моето място. Нямам други хобита. Единственото което ме интересува освен работата е да събера пари, за да си купя скъпа кола. Винаги съм искал скъпа и луксозна кола. Ако трябва да се опиша с една дума, това е "nerd". Аз съм типичен nerd. Още в училище си бях зубър и такъв си останах. Обичам цифри, статистика, сметки. Нося очила което допълнително влошава положението. Откакто се помня съм залепен за монитора и това ми развали зрението. Подигравките, като например "зубърче, смотаняк" и т. н., вече ги забравих, защото завърших отдавна. В университета също бях един от малкото които искаха да учат, повечето бяха тройкаджии и ги интересуваше само къде да се напият и с коя да си легнат. Живях в общежитие и тормозът продължи и там. Честно казано не ми пука, защото вече забравих за този период. Не ми пука. Когато някой ме обижда, просто го игнорирам. Да си вика колкото иска. Думите на някой си, нямат никакво значение, никаква стойност. Затова не си ги слагам на сърце. Празни приказки. До скоро ми беше тежко, защото бях самотен и ме мъчеше мисълта, че може да остана сам за цял живот. Щом на 24-25 нямаш приятели и не си имал приятелка, много е вероятно да си остане така до край. Но напоследък тъгата започна да ми минава. Вече и за това не ми пука. Сякаш приемам, че ще си живея сам. Приемам го за нормално. Сигурно има и други като мен. Пък и без това никой не ме харесва и на никого не съм интересен. Не е ли по-добре да се приема такъв какъвто съм - самотен и да си живея така, вместо да се напрягам допълнително с безполезните ми опити да се социализирам, защото резултатът накрая винаги е един и същ - неразбран, отхвърлен, нежелан, безинтересен?
Дано не звучи много отчайващо!

Коментари

1.   Здр Пич как си. Прочетох темата Ти, и всичко по-горе казано ми прозвуча доста тъжно. Виж зубър или не, хубаво е да имаш приятели. Хубаво е всеки да има приятели повярвай ми. Според мен кофти моментите в твоя Живот са преминали Брато. Минал си гимназия кошера оси, завършил си университет, не живееш на село. А и това с ковто се занимаваш предполагам че се изкарват много пари. Това не е толкова важно. Повярвай ми за да бъдеш готин -приеман не толкова трудно, вднешно време. Трябва да инвестираш време, да ходиш по магазини и да се поддържаш, както правя повечеро мъже на твоята възрест избираш си какъв стил в модата ще следваш и го правиш. Не Ти казвам изведнъж да налееш 500 лева ами това с дрехите постепеноо, постепенно. Аз съм на 30 мен, едно време в гимназията на моменти също не ми харесваше, въпреки че минавах за гъзар, това вече няма значение. Важното е да обичаш да се поддържаш да изглеждаш добре и готин. Второ избери си теми и неща от Св. Кулутура който те вълнуват. Пример Бразилия, прочети и гледай всичко което можеш да намериш в мрежата. На улицата ползвай Жаргони и разни наречия ама без да прекаляваш де. Запознай се с нови хора и не си мисли че те са повече от Теб. Повярвай ми не е така. Имах проблеми със самочуствйето почти до твоята възрест но ако се постараеш да ги отметнеш/преодолееш нямаш проблем. За мацките тук нещата са по-различни. На мацките показвай най-доброто на което си способен и ги карай да се чустват добре , в твоята компания. Сигурно няма да Ти бъде лесно Бро но винаги трябва да се почне от Някъде. Отвори се към Света и не се страхувай. По малко по малко всичко с времето. И задължително си намери нови приятели, които да Ти пасват на характера и да Ти е готино с тях. Това е Успех

2.   В момента си отчаен, а щом си хвърлиш няколко минимални годишни заплати за 10 годишно ауди или бмв, най-вероятно че бъдеп очв по отчаен, защото едва ли това ще преобърне социалният ти живот.
Иначе и аз съм си същият. На 24 самотник от всякъде и в интерес на истината и аз съм на ръба да се отчая

3.   Аналогична история. Програмист на 29, с очила, живял на студентски общежития. Завърших 3-ти по успех от моя факултет. От няколко години работя в една доста добра фирма като C dev, преди това бях фрийленсър и си работех отвкъщи. Още от началното училище съм търпял обиди и подигравки, пребивали са ме и тн. Родителите ми ме караха много да уча и да не мисля за момичета. На 16 едвам-едвам успях да си хвана "гадже" (момиче, с което пиехме кафе 2 пъти седмично) и го криех от нашите, но майка ми разбра и ми се развика, че не ми било време за момичета. От 5 години не съм излизал на среща с момиче, защото много ме режеха и се отказах. Приятели почти нямам, изключвам 2-3 програмисти (мъже), които са същите като мен и пием бира веднъж седмично.

И аз все се навивам да си мисля, че е спряло да ми пука, но работата е, че не е. Истината, поне за мен е, че много ми пука и много ми тежи и изпитвам голямо огорчение от живота.

Решил съм тази година да се променя доколкото мога и да направя всичко възможно да си хвана сериозна приятелка. Ако до края на годината не съм успял, емигрирам някъде, където със сигурност ще успея - най-вероятно Югоизточна Азия. Там ще ме харесат само защото съм европеец (бил съм там за месец на командировка и знам). Няма да има нужда да се доказвам по други начини. В Китай като бях всичките ми китайски колеги на моята възраст бяха женени с деца. В България колегите около моята възраст в по-голямата си част още нямат гаджета. Тук програмистите са считани за непривлекателни скучни зубъри (което не е далеч от истината), което за мен поне доказва, че българските жени не търсят пари, а нещо друго.

4.   Сега ти е писнало да те отхвърлят и затова не ти пука, че си сам. Но и да си сам, ще ти писне в един момент. Съжалявам, искаше ми се да можех да ти помогна, знам какво е да си самотен. И аз съм бил, но слава Богу на края си намерих правилния човек. Дано те огрее и теб някой ден. Може би не е зле да се опиташ да се социализираш и да ходиш на психотерапевт. Но проучи добре кои наистина са добри, защото повечето са слаби психолози и само ще ти вземат парите.

6.   Абсолютно същият съм. Само дето съм по-млад и не съм програмист. Но твоето положение пак е по-добре от моето, защото ти поне си имаш хубава работа.

7.   Аз също имам проблем с общуването и сприятеляването, но разликата е, че аз не понасям хората - напрягат ме допълнително и в повечето случай ме дразнят, но се държа културно де "кимам, усмихвам се и мигам" хаха
Според мен нищо не губиш. По-добре така - няма нерви и ядоее с излишни хора ;д

8.   Здр Момци. Интересна тема, но много тъжно че толкова много мъже на нашата възрест, са сами. Не съм програмист. това ми изглежда доста трудна и интересна работа. Подкрепям изцяло номер 4. Когато човек има проблем (нещо което го вътре от вътре ) не е зле да отиде да говори с психолог. И това без значение на каква възрест е, какъв пол е и какви са му проблемите. Аз съм на 30 хора завърших добра гимназия, едвам едвам завърших униерситет. По-скоро цял живот съм се гледал да бъда гъзар без да преча на останлите и така. Но последните години имах може да се каже сер проблеми, Бях се затворил, но отидох един ден на психолог. И сега всичко при мен върви добре. ПС За това че толкова много млади хора са самотни, аз обвинявам ск.... та държава и поведението което налага на хората. Мен винаги страшно са ме дразнели разни манафчета с повече пари които не са изработили те, а имат яки мацки, ходят по чалготеки.... и се правят на Св... не

9.   дo 8: държавата не е виновна. Дори в по-богатите държави е същото. В САЩ има движение на т.нар. incels (съкратено от involuntary celibate, т.е. нежелано целомъдрие или нещо такова). Преди 3-4 години имаше един дето почна да стреля в една гимназия в Калифорния, задето нямал гадже.

10.   Никога не избираЙ скъпите вещи пред хората. Създавай контакти, не оставай сам, бъди сред хората. След време ще съжаляваш. Парите не купуват щастие.

12.   Просто не се отказвай. Млад си, не се оставяй на течението. Бъди активен, запознавай се с жените просто с цел комуникация - в кафето, в магазина, навсякъде... Бъди отворен, усмихвай се, светни ЗЕЛЕНО. Не се знае откъде ще изскочи заека, тоест жената.

13.   Не е нужно всички да живеят по един и също код. Щом си ок със себе си, просто да не ти пука.

14.   След като сте осъзнали проблема - действайте!
Социализирайте се! Няма кой друг да го свърши освен вие самите!
Няма какво да чакате! Изпуснали сте много, трябва много да наваксвате.
И аз бях в подоно положение.
За първи път спах с жена на 33 (тридестет и три).
Все пак на 45 успях да направя 1 дете.
Надежда има, борете се! .