Следене на телефона
ЧНГ! Тази дума е грозна, особено за тези които не са лъгани или не подозират. Ако не бъркам Сталин е казал: "Проверката е висша форма на доверие! " На много хора не им пука, какво прави другият. Но аз не съм от тези и дори си оставям всичките пари във вкъщи. След като веднъж й казах на моята жена, че от този момент ще се прибира в нормално време за омъжена жена и майка на три деца. На това ми заяви, че щом ще си поставяме ограничения е по-добре да се разделим и да останем приятели. И предположих, че като маймуните се хванала за друг клон, а в нейният случай за нещо друго. Изпадаше в паника, ако телефонът не е с нея и реших, че той може да даде много отговори. В Месинджър попаднах на "интересни" майтапи както се изрази жена ми, но не мога да ги цитирам защото са много гнусни. И, въпреки че са недопустими за омъжена жена, не беше този боклукът. Последната дума, ако дразни някои да предложат как се нарича такъв който иска да разбие семейство с три деца. Инсталирах й freeandroidspy, той следи разговори - входящи, изходящи, пропуснати, адресният указател, СМС, местоположение, като последното само при включено такова на телефона (често иконката GPS). Споменатото се изтегля от страницата на програмата, в телефона който ще следим, вкарва се имейл където да изпрати парола след това остава скрито. Отваря се от имейла страницата, потребителско име е имейлът и се вписва паролата. С него установих, че много и продължителни разговори има с номер който липсва (по-точно е изтрит), а разговорите са призвънкване или само входящи. И това е станало след като й поисках разпечатка на разговорите. Ще попитате какво спечели като разбра? Разбрах, че доверие без проверка не става, може да се кълне, че няма друг освен теб и никога през съвместния живот не е била с друг и да не е така. Ако решиш да останеш с някой който те е предал, по-добре е да разбераш на десетия ден, вместо на десетия месец, по-добре е да разбере след първия път, отколкото след няколко. Най-добре е да разбереш когато се "засилва" по нанадолнището, но нищо фатално не е свършила. Много често се казваше от нейна страна, че е смятала, че няма да разбера. Тоест, ако знае, че ще разбера няма да го направи.

Коментари

51-55 от 55

61.   От автора! Номер 57, ако беше така вероятно щях по философски да приема нещата. И тогава някои "дами" щяха да обяснят, как е редно да ти изневери с целия град, по-скоро мъжката половина.

Опитват се да ни вменят, че има оправдания за изневяра. Ако отношенията са перфектни и единият каже: - Искам да опитам нещо друго. Този партньор глупак. Но... това е честно!
Ако отношенията са отвратителни и виновен е предимно единият. А другият се впусне в изневяра. Това не е честно!

Реално моето желание е да обсъдим как може да предотвратим изневяра, когато другият реши така да си оправи проблема, вместо разговор. Темата не е за това оправдана ли е. За мен отговорът е във всички случаи - не.

Номер 56, точно хванал, не съм, но събрах достатъчно факти и тя призна. И то със средства за което именно е темата. Признанията станаха когато отсъствах, изгоних я както винаги съм мислил да постъпя в такъв случай. След по-малко от две денонощия мъки, осъзнах, че колкото и тежка да е изневярата, няма по-добър вариант от това да опитам да се примиря. Използвам следенето за да възвърна някакво доверието. Както и ако се получи рецидив да знам навреме, на усещания затова - не мога да разчитам. Такова нещо като делово споразумение няма и не съм споменавал! Имаме договор какви са моите и нейните задължения. А той е защото тя наричаше нейните задължения - ограничения и забрани (сега тези думи не съществуват), тоест беше жертва! Дали се обичаме? Това не е нещо което се променя за минути и дни. За мен мога да кажа, че съм спирал да я обичам и дори да бяхме разделени още дълго щях да имам тези чувства. Дори се чувствам влюбен, може и да е странно след 20 г.

А темата е как да не сме в неведение от изключително модната тенденция жените да изневеряват! Май лична свобода и семейството, се опитват да съчетават лъжците? ! Откритост и семейството - това е добра комбинация!

62.   Е, авторе, като си толкова умен, находчив и мнителен, доволен ли си!? Доволен ли си, че живееш с такава жена, при това на всяка цена я държиш до себе си!? Щастлив ли си да спиш всяка нощ със змия в пазвата!? Та учиш и другите мъже така да правят!???

63.   До сега в моят скромен живот не съм срещнала семейство в което да няма изневяра, все един от партньорите изневерява в даден момент. Говоря за дълги връзки и бракове. Явно моногамията е мит. Хората със стабилна ценностна система са рядкост. Пък и човекът по-принцип е полигамно животно. Не оправдавам изневярата.

64.   63, искаш ли да уточниш какво разбираш под изневяра?
Четейки темите в този сайт стигам до извода, че всеки си има собствено мнение по въпроса - едни казват, че ако е еднократна забежка не се брои за изневяра, други казват, че ако няма чувства и многкратните забежки не са изневяра, трети казват, че дори и в главата ти само да се върти мисълта за друг/а е вече изневяра. По логиката на третите аз изневерявам всеки ден по няколко пъти, първите варианти не съм пробвал, но не вярваам да ми се случи и то не защото няма с кого, къде и как, а защото считам, че изневярата е признак на липса на себеуважение. Достойният човек, било то мъж или жена, намира сили да прекрати връзката, която не го удовлетворява и да започне на чисто. По същата логика, в моментите, в които съм бил необвързан не съм си пъхал гагата в семейни взаимоотношения и не съм започвал връзка с идеята, да си направим кефа 1-2 пъти, пък после всеки да продължава да си търси партньор. В последно време много се говори за "отворени връзки", които за мен пак са от липса на себеуважение - "дупки запушваме всякакви". Всеки сам избира как да изживее живота си, но все по-често забравяме, че нашият живот е част от друг живот, гледаме да си доставим удоволствие, без да си даваме сметка, че това може да нарани някой друг, че нахлувайки в чужд живот неминуемо оставяме следа, която може да е болезнена. По-просто казано станали сме егоисти, непукисти и консуматори, но имаме претенции да сме уважавани и зачитани.

65.   От автора! Номер 59, явно сме в подобно положение. Много ясно, че основания за раздяла имам, много и всяка една е достатъчна - изневяра, лъжи, излизане до късно. Това е, че си търся причини да остана и те могат да бъдат - откритост и честност. "Не те лъжа, никога не съм ти изневерявала, заклевам се! " Тези думи и преди и сега ми звучат еднакво, като проверя чак тогава мога да вярвам. Лъжа която е просто казана и не с цел да прикрие някакви намерения към мъж, ще бъде огромен проблем. И много въпроси - защо лъжа? Решението е доверявай се, но проверявай!

По-горе многократно съм апелирал към мъжете да бъдат бдителни и ако има съмнение да проверяват. Ще се коригирам, ако има съмнение, почти е сигурно, че е основателно. И само ще установите какви са щетите. Като - от колко време е с този ( например "просто приятел" или "само" си говорят по телефона). Понеже мъжете не забелязат дребни детайли не бива да дават доверие без основание. Казано в прав текст: Доверие само след проверка, освен ако не ви пречи да играете ролята на глупака? !

Номер 60, благодаря за добрите думи към мен! За повече неща си прав и това е моят случай. Тя наистина доскоро не работеше, а смятах че три деца са достатъчно основание да се работи като домакиня. Макар че, ако децата бяха на първо място нямаше да се стигне до това. Не смятам, че винаги е била такава и точно майка й не би я е съветвала така. Но добри приятели със съмнителен морал (културно изразено, наместо да кажеш к... ), те да. Жена ми е много податлива на влияние, особено ако й изнася. Сестра й е обяснила, че децата не са само нейни и ще я подкрепи каквото и да направи. Сестра й живее в САЩ... ще кажете - а ясно, всякак може да я подкрепи. Не! Не е ясно, ще получи презокеанско ръкопляскания и толкова. Нито ще гледа децата докато баща им работи, а майка й отива да задоволи потребностите от "любов". Понеже моята жена не се чувствала обичана от мен (решението разбира се е изневяра), ама на въпроса - кой мъж без любов си оставя всичките пари във вкъщи? Няма яснота. Тук няма как да не подчертаем, че по-важни са "хубавите" думи. Тоест, ако твърдиш, че много обичаш семейство си и не даваш пари е пъти по-добре от това да даваш пари, а нищо да не кажеш. Ще кажете: - голямата Америка - значи парите не са проблем. Да, ама не! Или поне даването, е па то всеки може да даде такава подкрепа, която нищо не струва, ама и нищо не значи.

Приемам, че не е била такава преди това. Обаче с голяма лекота играе ролята на лъжкиня, без никакви скрупули, няма проблем да се закълне дори. Моята жена е мислела за раздяла с мен, което оправдава изневяра и лъжа към партньора. Наместо раздяла и тогава връзка с друг. Дори и двамата вече знаем защо е искала раздяла - да може да иде на купон или банкет без да дава обяснения на някой! Ако търсите къде пропуснахте да прочетете за децата, е няма. Не разбрах те ли какви важни неща има - купони, банкети? ! Ще попитате какво правя сега и за в бъдеще с такава жена. Ами то не е само моята, както бе казано, ако майката е пропуснала да я възпита така, то има достатъчно леки жени които ще я вкарат в "правия" път! Сега вече имаме съгласие, че има по-важни неща от купони и банкети. И ходим там или другаде само заедно. И най-важното, проверките показват, че е точно така.

Номер 62, да животът по горчив начин ми показа какво съм пропуснал. Повече от преживелите подобно нещо, са съгласни, че за да не те правят на глупав са нужни проверки. И на мен никой не ми го е казвал преди, че не може да имаш доверие на жена. Имаш право да не си съгласен, но не разбрах какво е твоето решение? Няма жени - няма проблеми?
Мога да кажа, че предпочитам да съм недоволен човек, отколкото доволна свиня!
Ако бях по-бдителен проблемът щеше да е поне по-малък или направо незначителен, ако бях предотвратил изневярата. Като и вероятно за в бъдеще с години биха продължили лъжите и изневерите, ако вярвах само на думите и клетвите й. Не че не може да стане, поне няма да е с моята благословия!

51-55 от 55