Пак за любов
Здравейте,
Проблемът ми не е необичаен, но имам нужда от съвет. Влюбих се в колега. Аз съм обикновен служител, а той е шеф на друг отдел във фирмата. Няколко погледа и намигвания от негова страна и аз хлътнах, а даже не се поздравяваме като се засечем. Познавам го само задочно.
Та по този повод реших да го "заговоря". Изпратих му кутия с красиви сладки по куриер в офиса плюс картичка с името ми и пожелание за сладък ден и зачаках реакция. Надявах се, че по този начин ще ме забележи или поне ще разбера какво мисли, евентуално да не се надявам, но вече 20 дни-нищо.
Сега не знам, дали не съм прекалила? Мисля, че един мил жест би зарадвал всеки човек. Поне да беше казал нещо, благодаря или не го прави повече, няма значение, просто нещо. Всеки ден го виждам и ми се иска да го заговоря, но за сега разумът ми надделява и успявам да се спра. Щом не ме търси след като съм направила първата крачка, значи вероятно не иска. Но това означава ли, че трябва да оставя нещата така?

Коментари

1.   Аз примерно избягвам много приятелски отношения с подчинените ми, а още по малко - интимни! Дори не приемам покани за приятелство във Фейсбук!

2.   Явно това е само от твоя страна, той просто е пофлиртувал с теб. Остави го, ти си направила каквото трябва и той не е реагирал, защо? Сигурно има причина и тя е, че не желае да има нещо между вас.

3.   И аз съм шеф на отдел и имам подобна ситуация, само че без сладките : ). Вътрешно много искам да отвърна, но просто позицията ми ме спира, както и вътрешните правила относно дискриминация и сексуален тормоз, които вкарват допълнително филми.

4.   Не мисля, че си прекалила, въпреки че това е доста нетипично. По-скоро съм склонна да мисля, че той го е приел за "подмазване". От разговорите с мои приятели, които се занимават с управление на персонала съм останала с впечатление, че подобен тип жестове се тълкуват като подмазване.
Както и да е, възможно е и да греша, но не се деразай и по-скоро се откажи! Доста фирми не подкрепят интимните взаимоотношения между колеги.

Merriah

5.   Благодаря за мненията.
Не съм се отказала. Хващам се да обмислям следващия си ход. Идеи? :)

6.   Откажи се, изглеждаш като маниачка. Ако един мъж желае една жена, няма какво да го спре. Не разменяй ролите!

7.   Това, което си направила е предостатъчно. Оттук насетне нищо не трябва да правиш, защото освен нахална, ще изглеждаш и малко луда вече. Пък и къде отиде самоуважението ти. Няма нищо лошо да покажеш на някого, че го харесваш, обаче трява да го направиш по правилния начин. И той не е този, който си намислила- да продължиш с ухажването, сякаш ти си мъжа, а той жената.
Продължавай напред.

8.   Благодаря ви, позамислих се в последните дни и да, прави сте. Направих достатъчно :)

9.   Според мен не трябва да се отказваш, но и недей да правиш чак такива жестове защото могат да се приемат като - меко казано странни, когато ги прави жена към мъж. Една свежарска усмивка и едно "здравей" , когато се разминете следващия път вършат чудесна работа, повярвай.

10.   Ти внимавай да не ти изстине местото и да останеш без работа, защото на такива неща не се гледа с добро око. Правилно ти е казал 6-иска ли един мъж някоя жена, ще направи и невъзможното да я има. Реакцията му показва кристално ясно, че не му представляваш интерес. Спри навреме-няма нищо по-отвратително от нахална и натрапваща се жена....

11.   Може просто да се държиш човешки. Това означава да не пращаш неща по куриер, а да се опиташ да завържеш нормален разговор. Потърси някой общ познат, който да ви запознае, може да получиш втори шанс.

12.   Възможно ли е да не знае, че си била ти? Сигурна ли си, че е приел пратката? Мн странно ми изглежда липсата на всякаква реакция

13.   В никакъв случай не се натрапвам и не нахалствам. Голям човек съм и няма да ставам за посмешище.
Благодаря ви!