Най-добрият ми приятел...
Здравейте, от известно време имам един проблем и не знам какво да правя... Той е следния:Имам най-добър приятел, с който се познаваме от много малки (вече близо около 16-17 години) постоянно сме заедно, излизаме винаги заедно, споделяме си всичко, той знае всичко за мен, както и аз за него. Винаги съм си мислила какво ли ще е ако се съберем и станем гаджета, защото супер много се разбираме и винаги сме се подкрепяли и прочие, и наскоро осъзнах, че наистина го обичам и бих направила всичко само да е щастлив и да се чувства добре, но не бях сигурна дали той изпитва нещо към мен и дали обичта ми е споделена или не. Както и да е мина много време и наскоро той беше признал, че ме харесва на една моя приятелка, но е казал, че не иска да сме заедно, само защото ако се разделим ще си развалим приятелството. Аз също това съм го мислила много пъти, но вече след като знам, че и той ме харесва и иска да е с мен съм много объркана и не знам какво да правя. В момента и двамата знаем, че се харесваме, защото приятелката ми му е казала, но и двамата нищо не говорим на тези тема, защото той не знае че аз знам за неговите чувства към мен. Пак сме като преди най-добри приятели и си излизаме постоянно, но искам да съм с него, а не знам какво да направя. Страх ме е ако му кажа да се съберем да не го отблъсна и да го засряма и да му стане неудобно и така чакам той да направи някаква крачка, но не знам какво ще стане.. Преди време бях ходила на гледачка и тя също ми беше казала, че с него ще се съберем и че е само въпрос на време, но все пак.. Искам да ме посъветвате какво да правя - аз ли да направя първата крачка или да го изчакам ако прецени, че иска да сме заедно? На някой случвало ли му се е подобно нещо и според вас има ли смисъл да съм заедно с него? Дали ще вървят нещата? Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Не си разваляйте приятелството, не си струва заради едното чукане, после никога няма да е същото.

2.   Иди пак на гледачка да ти каже кога ще ти го набута в ануса за пръв път.

3.   Аз също съм в подобна позиция. Преди няколко дни станаха 3 години откакто я обичам. Искам да съм с нея много, но както и ти каза след евентуална раздяла двамата няма да можем да се гледаме в очите. Аз съм споделил със другите свои приятели на които имам огромно доверие. Разбира се искам повече от всичко да споделя чувствата си с нея, но винаги не успявам. Някой може да каже и че съм слабохарактерен, и може би ще бъде прав. Понякога имам чувството че и тя ме харесва но не съм сигурен. Пожелавам ти успех, и дано накрая двамата да откриете пътя си един към друг и да се обичате много.

4.   Ами виж, щом си сигурна в неговите чувства давай! Направи ти първата крачка, това не е срамно...... и да ти е неловко. Според мен трябва да му кажеш всичко не губи времето си, а ДЕЙСТВАЙ всеки изминал ден е един пропилят ден...а ако той те отблъсне от себе си той изпуска, но щом е взаимно няма да го направи според мен...и УСПЕХ!

5.   Какаво по-хубаво от това едно приятелство да прерастне в любов и връзка, но не винаги това се случва.
В ученическите години и аз имах приятелка, с която споделяхме всичко, но никога не съм бил влюбен в нея, предполагам и тя в мен. И до днес нямам обяснение защо нашето приятелство не прерастна в нещо повече, може би защото основата за сприятеляването ни беше нейната неуспешна връзка и моята несподелена любов - говорихме непрекъснато за другите и никога за нас, никой от двама ни не забеляза колко много в същност си пасваме, разбираме се от половин дума, мислим и чувстваме по един и същи начин. Май ще се окаже истина, че противоположностите се привличат.
Конкретно в твоя случай думите са излишни, езикът на тялото ще свърши по-добрата работа - ти си жена, би трябвало да го владееш по-добре от него.

6.   Действай!

Мога само да мечтая за момиче, което харесвам, приятели сме и тя също ме харесва повече от приятел. На практика това е пефектната комбинация и сте един за друг.

Ти как мислиш, че се държат хората, които имат щастлив брак? Точно както вас.

Успех и пиши пак, за да знаем какво се случва.

7.   Здравей, бил съм в подобна ситуация на твоята и затова ще ти кажа да действаш без да губиш време. Това, че сте били приятели толкова време, разбирате се и си допадате като характери е предпоставка за стабилна връзка. Приятелството ви тъй или иначе ще приключи когато единия от вас си намери друг партньор и се влюби в него. Тези по-сериозни симпатии от нормалното приятелство веднага ще се доловят от 3-ти човек във връзка с единия от вас, така че ще се почнат проблеми, ревност и в крайна сметка приятелството ви ще бъде застрашено. При мен се получи точно така, аз също имах най-добра приятелка в която бях влюбен много време, тя също изпитваше някакви симпатии, но се разминахме през годините. Първо тя ме искаше, но аз имах връзка с друга, след това пък стана обратното и така не ни беше писано да сме заедно. Мога да кажа, че изпитвах доста силни чувства към нея през това време, предполагам че и тя се досещаше, но беше влюбена в приятеля си, заради което така и не признах чувствата си пред нея. По нататък вече аз си намерих друго момиче, влюбих се силно, но тя ревнуваше от тази моя най-добра приятелка. В един момент се наложи да прекратим приятелството си и така приключи всичко, естествено имаше доста драми, които сега спестявам тук.
Ако и двамата сте свободни, изпитвате привличане един към друг след толкова години приятелство, може би сте създадени един за друг. Не пропускайте шанса си да бъдете заедно, пък каквото стане. Успех

8.   Моля хората, които пишат малоумни коментари да спрат, все пак съм тук за съвет, а не за да ми се говорят някакви простотии, също благодаря на хората с нормални коментари, които дават и личен пример и ме съветват какво да правя, ще продължавам да ви споделям тук и ще се радвам и други хора да изкажат своето мнение по тази тема!

9.   Здравей, бил съм в подобна ситуация на твоята и затова ще ти кажа да действаш и подкрепям мнението на предишния коментар. С най-добрата ми приятелка минахме към връзка и никога не сме били по щастливи и всички ни завиждат. Бяхме като брат и сестра 5-6 години, семействата ни се познаваха и има огромна обич която прерастна в брак. Родиха ни се 2 деца и страстта е още по силна. Опитайте, защото дори и да не опитате приятелството ви ще умре. В началото на връзката ви в интимен план малко ще е странно, но опознайте се и откривайте, какво харесва на другия за да се освободите от мисленето спя с брат си или сестра си. Жени стига сте се дърпали от приятелите ви, така както обича приятеля никой друг мъж няма да ви обича.

10.   Хора чакам още мнения отностно темата -АВТОРКАТА

11.   Ако искаш да направим едно гласуване тук та така да избереш какво да правиш? Казахме ти, действай вместо да чакаш, защото като стане късно няма вече връщане назад. След което нито приятел, нито любов....
от н. 7

12.   Авторката, много си агресивна с пишещите, това все пак е анонимен форум, всеки има право да си пише каквито си иска коментари, малоумни или не.
Ако и с приятеля си си такава, може да го е страх момчето да си има такова гадже. Ако сгафи нещо, ще го набиеш.

13.   №1, това е друг левел. Ако не се изчукат ще си развалят приятелството. Нищо вече не е като преди.

14.   №12 - Не съм агресивна с никого, знам че всеки си има право на собствено мнение, и че всеки тук си го изказва, но някой коментари просто са супер недомислени все пак искам сериозен съвет, а не съм написала тази статия просто така. И щом толкова време сме приятели според теб държа ли се агресивно с него или не? Нормален човек няма да стой с някой ако се държи лошо с него ;)