Чувствам се пренебрегната от него
Здравейте, на 23 години съм, а приятелят ми е на 30 г. Живеем заедно, обичаме се, заедно сме от 3 години. Мога да кажа, че тръпката още я има, но понякога се чувствам много пренебрегната, нежелана и отблъсната. Мога да изглеждам глупаво за някои от вас. Просто съм много чувствителна, лесно ранима и често се чувствам много самотна. Давам пример. Когато сме на работа и двамата, пише ми и ми казва, че много му липсвам и, че не издържа без мен. Бързам да се прибера, какво ли не правя за да се прибера при него и да сме заедно. Копнея за него, обожавам го, не съм му изневерявала нито бих го направила. Прибирам се при него и зарязвам всичко останало. Често имам проблеми в работата заради това, че си тръгвам изневиделица. Порсто за мен е най -важен той и не ме интересува друго. Той също го е правил. Тръгвал си е по рано от работа заради мен. Оценявам го наистина. Обаче, ако сме един ден почивка заедно или отпуска заедно. Той се забива в телефона с часове. Дори не разговаря с мен докато играе игри на телефона. Не му мрънкам, никога не съм го правила. Знам колко е досадно това за мъжете. Дори играя с него игрите, които той играе, и аз гледам футбол с него, и той се радва, че се интересувам от неговите занимания. Старая се никога в нищо да не го ограничавам, не му забранявам нищо, нямам и това право. Не знам защо, когато съм някъде, уж му липсвам, а като съм направила всичко възможно да се прибреа или да почивам в същия ден с него, той не ме забелязва. Захваща телефона и не отразява никой и нищо. В началото се опитвах да го разсея но не оказа особено голям ефект. И в момента и аз уж играя игри на лаптопа. Когато отидем на кафе някъде или излезем, той пак е на телефона с часове не говорим. То е доста странно да седнем в парка и два часа да не говорим, а да играем игри. Аз не го искам не искам да съм в плен на телефона. Аз също го използвам често, но не съм се вманячила. Не искам да му казвам, че се чувствам така, ще се почувства ограничен. А всъшност не искам и да си прося внимание. Когато не ми обръща внимание аз също не го правя, но отвътре ми е много болно. Мога ли да ви помоля за съвет?

Коментари

1.   Бегай

3.   С риск да се обидиш, всеки трябва да си има свободно време само за него.
Живеете заедно от 3 години, не си споменала да го е правил през цялата ви връзка, нормално е когато сте от дълго време заедно, да има такива "дупки".
Колкото повече го обсебваш, толкова повече ще се отдалечава от теб, за това прави разнообразни неща, не се лепи на приятеля си като медуза.
Започни да тренираш, запиши се на уроци, вземете си куче или котка и т. н.

4.   Мисля, , че трябва да му кажеш как се чувстваш. Ти си еднакво значима във връзката ви и имаш право да си изразяваш чувствата, емоциите и мнението за неща, които ти харесват или не. Без диалог няма как да оправиш връзката помежду ви.