Нужда от съвет, предадоха ме
Здравейте,

никога не съм вярвал, че ще пиша в сподели. нет. Нека ви споделя моята история... Работя като авиомеханик и пътувам доста често, в Литва пристигнах месец Септември работя за голяма авиокомпания (фрийленсър-авиомеханик) заедно с моите колеги от предишната ми работа. Настанени сме във хубав хотел където работят главно млади момичета. Месец след пристигането ми започнах разговори с една от тях, работещо на рецепция, и видях че и тя има интерес, ако трябва да бъда честен доста хора имаха към нея.... Както и да е, случиха се нещата и тръгнахме съответно тайно, за да няма проблеми тя в работата си. В началото разбираемо, тя беше доста дръпната, видно беше че я е страх от мен. Ааа тук е момента да споделя, че съм на 29г, изглеждам добре, нормален, със чувство за хумор, никога не съ имал проблем с жените... Както и да е, с течение на времето разбрах, че тя има някакви прегради, породени от проблемна връзка преди 3 години с първата й любов и след него е имала краткотрайна връзка само с още едно момче, смея да й вярвам. Не знам как и какво се случи, обаче аз се влюбих в нея, тя е скромна с големи сини очи, всеки път потъвам в тях... Но от нейна страна го нямаше това което аз виждах в нея, въпреки че погледа й беше влюбен, сякаш слагаше прегради, аз работя доста 6 дни в седмицата по 12 часа, но винаги бях готов да хвана такси или да запаля моята кола и уморен, болен без значение исках да я видя... Имахме си проблеми, заради нейното отношение, аз си мислех че има друг, че не й пука и в крайна сметка това ескалира така, че ден преди да се прибера за Коледа и Нова Година в България се разделихме. Аз осъзнах, колко ми липсва и въпреки гордостта си направих всичко което мога да ми даде още един шанс- пишех й, чувахме се. В крайна сметка склони да се видим след празниците, аз летях в облаците... Деня в който пътувах нито вест, нито кост от нея, виждам я онлайн но не пише, не се интересува, това много ме нарани, в крайна сметка я попитах какво става, тя ми сподели, че просто на не я не й пука толкова за мен :(( Това беше удар с мокър чорап, направо ми призля. Имахме уговорка на следващия ден да се видим, тя беше извън града, оказа се че майка й проблеми със здравето, аз веднага я успокоих, предложих помощ бях готов да запаля и да отида при нея... На следващия ден тя ми писа да се видим преди моята смяна, ако мога съответно се видяхме и за моя изненада, тя ме гледаше в очите, беше приготвила чай, бисквитки и когато я попитах дали се радва да ме види, тя каза- Да, щастлива съм и ме прегърна и целуна!! Хепи енд, ехее супер... обаче не. Следващите няколко дни аз бях нощни смени и се засичахме в хотела, първите два дни всичлко супер, погледи, шегички и изведнъж спря да ми пише, спря да се усмихва. Аз почивах в Петък, тя в Събота, съответно можеше да прекараме Петъка заедно, изпратих й съобщение да я попитам дали има планове да се видим и... seen. Отново й писах, всичко наред ли е? Чак тогава отговори със сухото, да ти кажа в четвъртък ок ли ти е? Аз съответно полудях, веднага започнах защо се държиш така, с какво съм го заслужил, има ли друг и такива въпроси. Тя явно не хареса държанието ми и заяви, че всичко било наред, но вършела някакви неща по вкъщи, говорела с една нейна приятелка и какво толкова съм искал...
Заболя ме адски много, нищо не отговорих... на другия ден ми стана тъпо, че пак правя проблеми заради липса на внимание, което нея я дразнеше и отидох при нея, извиних се, насълзиха ми се очите. Това се случва в сряда, тя нищо не каза, нищо не писа... В четвъртък, вече явно усетих че става нещо и отидох при нея на рецепция когато няма никой да я питам все пак за петък какво се случва, тя си цъкаше на телефона, пусна го секунда и ми каза "we are done, thats all", аз направо замръзнах!! Попитах я какво беше това в Неделя, защо го прави и тя каза, че няма за какво да говорим... Тръгнах за работа, нямаше как сърцето ми направо щеше да изскочи. Не издържах вечерта- писах й какво стана, защо го правиш, какво сбърках? ! Тя отговори, съжалявам, просто както ти казах не ми пука особено-това е... Което аз знам, че не е така защото съм излизал с достатъчен брой жени и знам този поглед, писах й да ми каже истината, накрая според мен за да млъкна тя каза, че просто не ме харесва и това е... Чудна работа, даваш на глупака(това съм аз) надежда и след това му забиваш ножа до кокала!!! Спрях се, все пак трябваше да оставя мъничко достойство, макар че прекрачих всякакви граници и според мен се изложих. На другия ден се засякох с една от най-добрите й приятелки, които знам че ме харесва като човек и я попитах в прав текст, какво да правя, защото съм смазан душевно? Тя ми каза, че ще попита и ще ми пише, след 2 дни получих отговор от приятелката на госпожицата с касапският нож, че на този етап по-добре да не правя нищо... Момичето в което съм влюбен била цитирам "She is lost a bit" и ако продължим връзката си ще се нараняваме взаимно, съответно попитах за "i dont care about you", тя ми каза че това е нейния начин да се скрие, всъщност не се чувства така, но нарочно избира този път... И сега вече минаха 7-8 дни, аз смених рязко държанието, просто я подминавам като бързия влак, блокирана е навсякъде, даже не я поглеждам като е на работа, в началото я виждах как ме гледа как я подминавам, сега вече и тя играе роля, като знае че се връщаме от работа се скрива в стаичката или пък се смее на глас високо, но един от моите колеги който кара служебния бус ми каза, че според него не изглеждала като преди, била тъжна, нямала усмивка като преди... Едва ли това нещо е свързано с мен, просто искам да чуя мнение от жени, що за ситуация е това. Имал съм не малко връзки, изневерявали са ми, аз съм изневерявал, наранявали са ме, аз също съм го правил, но много рядко съм бил готов на всилко, за да бъде с една определена жена както е в случая, а на нея "просто не й пука". А бях готов да я поканя в България, контракта ми е до Май месец... това са 4 месеца, в които или трябва да ги намразя тези сини очи от дъното на душата си (аз го умея това нещо) или не знам, по-скоро не виждам голям избор в тази ситуация. Другото което искам да кажа, е че има и удобни полети, отделно смея да твърди че финансово се справям доста добре, парите въобще не са проблем, нито да пътувам, нищо не е проблем и тя го знае, освен.... "I dont care"- това е проблема!!!
Предварително благодаря на прочелите историята ми и извинете за правописа, след нощна смяна пиша, просто изливам болката си, ако все пак някоя дама има представа от такава ситуация, нека сподели опита си :)

Коментари

1.   Абе момче, там такъв е манталитета, ти какво очакваш. Бягай от тази жена. Остави я. Ще се върнеш тук, намери си българка.
Тя ти е казала, че не й пука ти четеш по очите й, че не било така. Айде моля ти се, не се залъгвай. Просто в момента е нямало друг под ръка, сега сигурно е намерила по-подходящ. По-привлекателен финансово. Мъчно ми стана за теб - добро, свястно момче, а така се унижава за жена, която не го заслужава.

2.   Жената не е имала чувства, за нея е било просто авантюра с чужденец.
Не се самозалъгвай, че е била влюбена, един влюбен човек не прави такива неща, като "твоята любов".
В момента си плащаш за миналитв грешки във връзките.

3.   Човек, ти майка нямаш ли да ти обясни какви пирани са тия от републиките. Ти си ниска топка за това момиче. Вероятно страда по някой значително по-добра партия, чужденец вероятно. Както ти си пикирал в хотела й, знаеш ли още колко са минали?
Благодари се, че не ти се е лепнала.

4.   Има друг 120%, друг когото тя обича истински, но явно не е взаимно, също както ти видимо я обичаш, но тя теб не. Не се занимавай с нея повече остави я, никога няма да сте щастливи заесно, дори онзи окончателно да я отреже и тя да тръгне с теб като резервен вариант. Такава любов не е любов а отрова, спри да се тровиш, затвори страницата и продължи напред, бъдещето пред теб е бляскаво с тази професия затова не се отчайвай, забрави я.

6.   Очаквах такъв тип коментари... Коментар 1 в края си каза много мъдро нещо- тя не ме заслужава!!! Коментар 2, смятам че наистина си плащам за това което съм правил преди... Относно финансовата страна, на нея грам не й пука, представете си има и такива жени. Излизъл съм и с рускиня и украйнка, повярвайте ми личи си от километър какво търсят- гледат часовника, гледат колата. Момичето няма друг, просто защото не допуска никой до себе си и е свястна, но просто е много наранена.. Предполагам бившият й приятел е посягъл, освен купищата изневери. Иначе от типажа жени проститутки- няма проблем да си намеря във всеки момент, карам доста набиваща се на очи кола, облекло, часовник (всичко което гледат златотърсачките), но аз не търся това, аз не съм такъв... Както и да е, Благодаря ви все пак

От “глупакът” с разбитото сърце :)

8.   "4 месеца, в които или трябва да ги намразя тези сини очи от дъното на душата си (аз го умея това нещо)" - това показва, що за стока си и ти. Жените усещат и режат квитанции навреме. Просто ти е била шута, тя си е получила каквото й трябва! Там където работиш, не си вади набора на показ, ще ти изяде хляба!

9.   Съвет - почерпи, че си се отървал!

10.   Не можеш да разбереш северните хора. Начинът на мислене, моралът е коренно различен. При тях практичността, студенината,отчуждението са начин на живот. Имаме познато семейство поляци, живеещи до Литва. С години сме ходили заедно на почивка в Мароко, Гърция, Египет, идвали са на гости у дома. Бяхме в Краков за един семестър, моят мъж чете лекции в университета. Обадихме им се да се видим на кафе и ни поканиха да изминем толкова километри вярно за едно кафе :) . Дали е меркантилна? Очевидно е, че авиомеханиците вземат добри пари, няма нужда да се оглежда, тя знае всичко за твбв и твоята работна позиция. 'Млад си, внимавай с чужденците. Преди да се привържеш говори с колеги за ценностната им система, за начина на поведение, емоционалната страна...

11.   Аз не искам да съдя но жените са Силния пол точно заради мъже като тебе... На сила хубост не става. Докато четях през цялото време си мислих че само ти я искаш тая връзка...Аз затова не свалям жени нито флиртувам. То излиза че само аз го искам и съм някаф нежелан натрапник. Ако има интерес да ама да ги гоним катко съдя изпълнител гони длъжник си е унижение.

Аз мисля пе на тая грам не й пука за теб. Възможно е след като те изгуби да те оцени. Но ако се сдобрите тоя път ти бъди този който трябва да бъде следван нека в теж да е властта и я карай да ти се доказва..Въпреки пе тва не е никаква любов ама айде.

Любовта е допълване бе - Аз на тебе ти на мене. Взаимно допълване.

12.   Като механик ти няма какво да й предложиш, само с визия и чувство за хумор не става. А и си на 29 - нито достатъчно опитен в живота, нито млад и свеж. И ко тука дойде да се хвалиш, зарязала те една и го правиш на голямата драма.

13.   Всички хора ти дадоха адекватни съвети, чрез които да се замислиш, а ти вместо това "оборваш" всеки един коментар, човек ти защо въобще си писал в сподели?
Коментар 11, ти го е написал ясно и точно, да ние жените сме силният пол, защото има много наивници като теб, които виждат със собствените си очи, че са разигравани и лъгани, но не искат да повярват и си живеят в собствен свят, в който си мислят че са обичани и желани, за това не спират да се отказват.
Не искам да коментирам жените от други страни, но напълно подкрепям коментар 2, който/която ти е обяснил/а - Наситила се е, ти си и бил нещо като "тръпка", не защото те обича или има чувства, а защото си чужденец различен от нея. Всеки иска да има взаимоотношение поне веднъж с човек от друг етнос.
Дори и да е била наранявана, тя нямаше да постъпва така с теб, аз също съм била, да признавам по-отбрана съм и предпазлива, но никога не съм давала смесени сигнали на мъжът си, винаги се обичаме, никога не е ставало въпрос за "хем сърби, хем боли.
Разбери и приеми- Няма чувства към теб, стига си дълбал, приеми случката като урок, като нещо хубаво или лошо което ти се е случило, но не търси контакт с нея.

14.   Бягай далече. Поредният от хотела. Красиви, млади жени, но все ги сменят и парата е водещото. Щом толкова си пратил от тази връзка, розово бъдеще ли очакваш? Не лети по очи, коса, тяло... трябва да има привличане, но търси Човек, а не поредната. Очевидно тази жена е от тези.

15.   На мен ми се струва, че те ''изпитва'', тества те. Точно защото са й разбивали сърцето, тя се опитва всячески да се предпази от това да я нараниш, и ще те мъчи, докато не е увери, че си искрен и няма да я употребиш и зарежеш като вещ.

Може би това е самозащитен механизъм.
Много хорица, които имат травми от неуспешни връзки се държат по този инфантилен начин.

Наскоро моя позната ми призна, че има чувства към мъж, който я обичаше и чакаше в продължение на година, но тя от страх да не бъде изоставена отново (приятелят ѝ ѝ изневери и изгони от общото им жилище), се преструваше, че не споделя чувствата му.
Той пък, взе че я разлюби от чакане, милия, баш когато тя се накани да му прзнае и да се пробват да се вземат, каква ирония само...

Ако греша - твоето момиче е нищо повече от едно егоистично, садистично, говедо, и ще си по-добре без тия сини, празни очи.

16.   За първи път чета толкова глупаво изказване - визирам номер 12. Слушам и не вярвам на очите си!

17.   Ами като ти е казала че не й пука за теб - било е истина, и с действията си ти го е показала. Не те е подвела, затова да се чувстваш предаден е нелепо. След това признание е трябвало да я оставиш на мира и да не ставаш досаден. Боли когато не е споделено, но си вземи поука и другия път не слагай каруцата пред коня.

едно женско мнение

18.   от Авторът,

по част от коментарите си личи, че не сте вникнали в историята. Друга част са прави на 100%. Нито имам за цел да се хваля, изтъквам или каквото и да е. Споделих факти и просто излях душата си в момент в който ми беше доста тежко... Нито съм я търсил, нито нищо, естествено че няма да се излагам и да се бутам където не съм желан!!! Свалих розовите очила и виждам по-ясно ситуацията, момичето си смени смените, наби няколко почивни дни вероятно има трети замесен. Причината да стигнем до тук е ясна, на нея не й пука достатъчно, четох една мисъл по този повод “имах хиляди поводи да си тръгна и реших да остана, ти имаше хиляди поводи да останеш и реши да си тръгнеш”... Това е, аз не съм нейният човек, съответно тя не е моят. Боли ме доста, но за предаденото доверие, така че мъжката част може да бъде спокойна, няма да ги изложа, продължавам с игнора ние и без това не се засичаме. Ще бъде интересно когато ме види с друга, въпреки че едва ли има значение, но както и да е тази врата за мен е затворена, отваря се друга - винаги става така.
Благодаря на всички за съветите :)