След изнасилство...
На кратко, бях изнасилена от човек на който държах много. Минаха около 2-месеца след този брутален ад. Не съм казала на никой. Живея с баща си, той е доста студен човек. Вижда че съм тъжна, затворена в стаята и не ме е попитал какво ми има... Много ме боли, много ме страх. Приключих връзката си с моят приятел бяхме около 10-месеца заедно. Той дори не ме попита какво има, каква е причината. Всъщност, той отдавна е искал да се разделим и просто е чакал аз да го кажа. Той ми го призна. Много ме заболя. Приключих контакт с приятелите си. Вече дори и тях нямам. Имах много мечти, сега дори не си спомням за тях. Страх ме да излизам, да говоря дори и да се смеея. Чувствам се много самотна, много ме боли. Имам ужасни спомени от преживяното. Единственото нещо което ме успокоява до-някаква степен може би е рисуването.. обичам да рисувам. Върху хартията, слагам всичко което чувствам. Мислите ли че някога пак отново ще мога да имам приятели или че ще имам отново някакви мечти? Тази болка отминава ли някога?

Коментари

1.   Ще ти кажа едно. Преминах през почти същото нещо преди много години и също като теб не казвах на никого. Справих се с всичко сама. Изолирах случилото се чрез пеене (ти можеш да го направиш чрез рисуване) и започнах да живея така, сякаш не се беше случило нищо. Впоследствие обаче, когато се разделях с бившия ми приятел, стана така, че му споделих. Той е единственият човек, на когото съм казала цялата история. Трябва да намериш нещото, което ти дава сили да продължиш напред. Опитай се да се сближиш с баща си. За да е студен той, трябва да има причина. А ако се сближиш с него, той винаги може да бъде насреща, когато имаш нужда. Баща ти е все пак. Животът е пред теб и не трябва нищо да те спира да го живееш. Замисли се за бъдещето си - какво искаш да учиш, работиш, какви са интересите ти. Не проваляй ценни години за теб. Бъди силна.

2.   Аз бих те посъветвала да отидеш в полицията. Този човек трябва да си получи заслуженото. И аз съм била в подобна ситуация преди 20 години и до днес съжалявам че съм си мълчала.

3.   . Да си жена не е чак толкова лесно както си мислим ние мъжете. Това го разбрах когато сестра ми една вечер ми разказа колко много момичета били насилвани и по една или друга причина не казвали на никого. Аз лично ако познавах твоя насилник бих го кастрирал без да се замислям, такива хора не трябва да имат възможност да правят това отново, а те го правят. Бих те посъветвал да споделиш с баща си, но не го познавам що за човек е, рискуваш да упрекне теб за това и да се почувстваш още по-зле, а има и вероятност баща ти да направи някоя глупост и да си навлече неприятности. Трябвало е да отидеш в полицията навреме, сега най-добре да се посъветваш с психолог и адвокат. Хубаво е тук да ти дадат съвети и успокоение, но трябва да се погрижиш насилникът да получи възмездие

4.   Минала съм 2 пъти по този път и от двата пъти разбрах че на полицията не може да се вярва. Знам какво е чувството и моя съвет е да не се затваря в себе си. Излизай, поднови контактите си с приятелите, разкажи на най близката си приятелка и ще ти олекне. Ще те разбере само човек който е минал по този път за това ти казвам че няма смисъл да се затваря в себе си и да се подтискаш е крайна сметка не си виновна ти!!! Година и половина след като ме изнасилиха втория път създадох семейство и сега имам прекрасен мъж и много сладко детенце. Тези неща ще те научат на кого можеш да се доверяваш и ще ти помогнат да изгради правилната представа за живота и когато стигнеш до момента в който ще създадеш семейство ще знаеш че си направила правилния избор. Не мисля че ще ти е интересно чак толкова да знаеш цялата ми история но само ще ти кажа че има жени които преживяват много по тежки неща и успяват да продължат напред. Вдигна глава и продължи смело!!!

5.   Думата е изнасилване. И защо не каза на никой??

6.   И аз съм преминавала през това.С времето се позабравя , но няма как да го забравиш за винаги.Аз също бях като теб,страхувах се да излизам,не исках да говоря.Когато си намерих нов приятел нещата се пооправиха,но не исках да правя секс дълго време след това.Също като теб,на абсолютно никой не съм казвала до ден днешен.Според мен е най-добре да се отиде на психолог.

7.   Номер 1 - какво се случи с насилника ти?

8.   Номер 1 към Номер 7: Не поддържам никакъв контакт с него, беше ми близък. От общи познати знам, че вече е женен и има дете от жена си.

9.   Прощавай, че ти зададох този въпрос - помислих, че може да си моя близка позната.
В нейния случай насилникът бе фамозен изнасилвач от ромски произход - заведе дело срещу него, което още не е приключило.

''Близък''... Това е покъртително...
Гордея се с това, че си превъзмогнала шока и игнорираш лошото, за да може да живееш пълноценно.

Надявам се и авторката на писанието да се съвземе по-скоро.

Авторке, няма ли начин да дадеш гласност на това, което се е случило с теб?
Премълчаването на такива неща създава предпоставка да се случат и с други момичета и жени, а и нямаш вина за това, че са злоуптребили с теб...

Имаш нужда от подкрепа, както и да видиш, че изродът си получава заслуженото - дори да е само публично унижение или побой от групичка момчета (което не е малко).

10.   Номер 1 (8) към Номер 7 (9): Надявам се делото на приятелката ти да приключи в нейна полза и насилникът да си получи заслуженото.
Не мога да твърдя, че живея пълноценно, защото има още доста неща, върху които трябва да поработя. Благодаря обаче за изразената гордост и подкрепа.
В моя случай въпросният доби много ясна представа за деянието си без аз да се обръщам към съд, полиция и т. н. А и бях малка. Не знаек въобще как да реагирам. Поддържахме контакт в продължение на 2 години и си мислех, че е човек, на когото мога да имам доверие и от когото мога да получа подкрепа. Но не. Просто един ден видях най-отвратителната му страна. И съм благодарна поне, че разбрах що за стока е и успях сама да се справя със ситуацията.
Авторке, надявам се да осмислиш написаното от мен под формата на коментар №1 и да успееш да се пребориш със себе си, за да можеш да продължиш напред.