Всичко ли е пари?
Здравейте, искам да излея мъката си. На 23 години съм. Заедно съм с половинката си от 2 години, но нещата вървят към раздяла. Разбрахме, че сме напълно различни. И двамата сме от малки градове.. Родителите ни не могат да ни помагат финансово и трябва да се справяме сами. Караме се постоянно за пари, за него парите са всичко, за него заплатата от 700лв е малка, а да не говорим, че няма никакъв опит в нищо, не е учил.. Аз искам да съм просто щастлива, искам да сме заедно и да надграждаме, а той постоянно се оплаква от живота, как иска повече и как трябват пари, как не можел да събира 40 години за жилище и тем подобни. Жалко е, че почти всеки е така в България, но това е, бачкаш цял живот, за да има за децата ти, а той не го осъзнава това нещо. Казва ми че живея като роб и нещата в страната ни никога няма да се оправят с хора като мен. Та той няма никакъв план за живота, за мен това е ламтене за пари по скоро, отколкото някакъв ентусиазъм. Моля ви, помогнете ми има ли някакъв смисъл да живея с такъв човек и да се надявам на нещо. Кой е правия в случая

Коментари

1.   Важното е човек да е здрав и да покрива нуждите си. Парите не са всичко. Човек и много да има, може да не е щастлив.

2.   Не казваш ТИ какво и дали работиш? Някакви пари изкарваш ли? Какви планове имаш ТИ? Какво си учила ТИ?
Ако чакаш за "ненужните" пари на него, ако разчиташ за план на живота ВИ на него, ако разчиташ той да се усъвършенства за повече пари, пък ти кротичко да повтаряш как не са толкова важни...
И защо изобщо намеси липсата на помощ от родителите ви? Изглежда като да искаш родителите на двама ви и той да се въртят около твоя пъп. Поправи ме ако греша!

3.   Естествено не всичко е пари, но и приятелят ви е прав. 700 лева е ниска заплата и не би било достатъчно за спокоен живот.

4.   И двамата според мен не сте прави!
Да имаш мъж които иска да донесе възможно повече пари за семейството, да мисли за дом, за начин да изкара повече си е хубаво. Че заплата от 700лв е малко, малко е, но зависи и от труда които полагаш за заплата. "искам да съм просто щастлива" нищо не говори за теб, защото не знаем за теб какво е щастие, Карбовски тази събота представи една щастлива циганка с 7 деца, нали, та за всеки щастието различно. А приятеля ти не е прав да мисли че без образование и професия / с ниско квалифициран труд/ е възможно за по малко от 40 год да събереш за жилище в която и да е държава. Дори в Швейцария без образование, с ниско квалифициран труд ще ти трябват повече от 40 години, заплатите им големи ама ако видиш цените на жилищата.
Чета че го обвиняваш за липса на план за живота, но и ти не проблясваш с кои знае какъв план. Колкото до смисъла зависи от твоите планове за бъдеще.

5.   За сега няма особено значение дали ще продължите връзката си. Вие сте свободни хора, нямате брак, не сте закупили общо жилище, нямате и деца. В най-тежкия случай ще спорите кой да вземе животно или саксия, единият ще спечели тази битка и съответно животното/цветето ще бъде гледано. Представи си обаче да имахте по-сериозна връзка, да бяхте създали нещо общо и да трябваше да отговаряте за него заедно. Е? Как е?
Не можеш да създадеш дом с човек, с когото имате крайно различни виждания над темите, които, всъщност, са важни. За мен и за приятеля ми парите са само хартия, жизнено важна за оцеляването, но хартия.
Ако делите едно легло и една кухня, нещата стоят малко по-различно. Тези листчета с ликове имат значение за домакинството, което е някак общо, дори и да говорим за квартира. Не, че не можете да живеете заедно, но докато не се разберете на тази тема, няма шанс занапред да бъде по-добре, единствено може да стане по-сложно. Парите не са всичко, но те осигуряват по-добър живот. Хубаво е човек да е амбициозен, но не алчен. Например в момента ни трябват пари и приятеля ми поема смени в събота, но това го скапва напълно. Сега иска да откаже съботните смени и да работи само през седмицата. За мен здравето му е по-важно от някаква сума пари, самата аз го посъветвах да се пази повече и да не се претоварва. Ако възгледите ни бяха различни, това щяха да са много скандали, а на никой не му трябва да живее във война.

6.   Зависи как си го направиш...

7.   Авторке, не мисля че имаш бъдеще с човек който не може да бъде финансово отговорен към теб. Помисли си ако след време имате деца, а той продължава да стои без работа. Дори и да познаваш някой мъж със сериозни възгледи към живота и най-вече към теб, то съдейки по вашите женски критерии си остава "просто приятел". Потърси вината в себе си - защо си избрала да бъдеш с него?