Младо момиче ми призна за чувствата си
Здравейте, няма да изпадам в излишни подробности, за тези, които смятат, че историята не е истинска, моля- подминете я. Пиша тук, защото Ви моля за съвет- не зная какво да правя : Тя е доста по-млада от мен, много красива ( обективен съм, като мъж мога да оценя истинската женска красота), изключително зряла за годините. Аз, от своя страна, съм един поразочарован от живота човек- било то от жени, било то от житейски неволи, животът ми не се стече по най-добрия начин дотук. Винаги обаче съм се стремял да съм почтен и честен човек, да постъпвам правилно и да не правя лошо. Не съм обвързан в момента, самотен съм и може би това е, което ми тежи. Тя, от своя страна е в най-хубавата част от него, но твърди, че ме обича и харесва такъв, какъвто съм. Не съм богат, ако това си мислите и тя много добре го знае... Спечелило я е уважението, което показвам към нея и начина, по който се държа... Аз обаче се запитвам- редно ли е, не съм преживявал такова нещо преди, всеки ще каже този я използва, защото е млада, няма да види, че наистина я ценя.. вие как бихте постъпили?

Коментари

1.   Не живей за хорското мнение! Който говори за другите, винаги ще намери какво да каже по адрес на другите. Помисли си ти какво изпитваш към нея? Ако искаш да сте заедно, бъди с нея. Щом казваш, че е зряла за възрастта си, значи ще можете да създадете сериозна връзка, основана на доверие. Действай!

2.   Ако сте на мястото на родителите и какво бихте я посъветвали за такава връзка?

3.   Чукай си младото и хич да не ти дреме(при нея е само временно увлечение, но при теб ще ти остане хубав спомен)

4.   Не мога да разбера защо точно такива мисли ти минават. Изглеждат ми като "да си купя ли тая тая кола, много е лъскава за мен"
В разликата в годините ли е проблемът или се чувстваш като в две паралелни вселени с нея. След като, намеренията са ти почтени, защо не опиташ връзка? Времето ще покаже.

5.   Тази история ми е много позната, буквално с точките и запетайките е копирана, нали?
Ако не се лъжа от миналата година.
Бих я кръстила "мечтите на един стар самотник".

6.   Не споменавате каква е разликата в годините?!!
Според мен не сте сигурен в своите и нейните чувства, приемате я като висока топка.
Май нямате бъдеще.

7.   Мисля, че тая "история" я имаше вече й преди.

8.   Ако историята не е измислена или копирана от някъде другаде ( както се споменава в коментарите), може би се притесняваш наистина заради разликата в годините, което е нормално. Макар и да станаха тенденция такива връзки, все още се гледа на тях скептично (вероятно заради голямата част от хората, които се захващат с такова начинание ). Ако наистина уважаваш и цениш това момиче, говори с нея направо и й кажи абсолютно всичко, което мислиш, тоест написаното тук. Има много вероятности на това, което може да се случи. Може пък след време да осъзнаеш, че не е редно, да разбереш, че не е за теб и да я оставиш, докато тя още те харесва. Не казвам, че така ще стане, но това са повечето случаи (като изключим тези, в които момичето е използвано за единия път). Седни сам със себе си, помисли какво реално искаш и какво можеш да дадеш и бъди директен. Имаш чувства -не ги стъпквай. Но ако разликата ви е голяма, помисли добре какво ще е правилно за самата нея.

9.   Давай, любовта не знае години. Има много щастливи двойки с голяма разлика в годините. И не плащай данък обществено мнение - винаги ще има за какво да злословят хората без никой да ги пита.

10.   Опитай с нея :)
В момента съм в ролята на това момиче.
И човекът до мен е най-красивото нещо, което ми се е случвало някога.
Истински мъж, който ме уважава, който е търпелив, забавен, чаровен, открит...
Не я лишавай от себе си.

11.   Младите момичета, ни привличат батковци.Аз например харесвам едно 10г.,11г. по-голям от мен.