Самотна
Та проблема е следния. Аз съм умна, с добро образование, 19 годишна, имам стотици прочетени книги, и бих казала че съм красива. Няма момче, което би казало обратното, поне не съм срещала. Имала съм две гаджета, но никога не съм стигала до секс с тях. Проблема ми е че съм самотна но ме е страх да не бъда наранена. Също ме е и срам да общувам с момчета и като цяло съм едно голямо дете в тяло на жена. Не е като да не ме свалят или да не ме канят по кафенета. Просто искам сериозна връзка и не искам да съм сама но не знам какво да правя

Коментари

1.   Хем си хубава, хем си умна... хем има момчета колко теб, които те свялат или ти говорят, хем пък и недоволна на всичко това, което ти се предлага на тепсия.

Виж начина по който го правят момчетата... там ще разбереш кой какво иска от теб и кой какъв е всъщност. И така по-лесно ще намериш човека с който поне да опиташ да бъдеш с него и да видиш какво ще излезе. Всъщност всичко може да е пред очите ти, но да не можеш да го видиш. Повечето пъти така се случва (за съжланеие).

2.   Аз съм с абсолютно същият характер, дори и пр книгите, положението сходно :) На 23 години от мъжки пол. До скоро дори не търсих момиче, а от като започнах да го правя нямам никакъв успех. Търся нещо сериозно и смятам, че заради това не се увенчавам с успех. Но разбира се, и аз имам опасения да не бъда зарязан точно като се стопи леда.

3.   И аз бях така. Но като срещнах правилния човек, всичко се промени. Как разбираш кой е правилния? - Чувстваш се спокойна с него и знаеш, че той ще е с теб, дори да не си готова за секс, ако ще и месеци.
Пп... И аз бях тогава на 19 и в същата ситуация, като теб. Сега съм на 30 и съм със същия онзи- правилния (първия ми) и със 3-годишно дете :) Тъй че- споко!

4.   Шестиците в училище и лайковете във фейсбук не те правят умна, красива и социална.

Социална ставаш, когато "слезеш на Земята" и комуникираш нормално, ненадменно и без злоба с хората.

Освен това, ако беше умна, за каквато се имаш, въобще нямаше да търсиш решение точно на този въпрос тук и да се описваш.

Самочувствието се доказва с действия. И аз имам 6, 00 от университета, но на работодателя (и на всеки човек с интелект над средното ниво) му трябва човек, който се хвали с личностните, организационните и езиковите умения, не с красотата и интелекта си.

Сега си на вълната, преди абитуриентския бал, но след това живота ще те зашлеви здраво, ако не се осъзнаеш.

Успех.

5.   Не искам да те обидя в никакъв случай. Но така и така сега си сама и не знаеш какво да правиш, поне наблегни на правописа. Момиче с добро образование си, не го пренебрегвай!

6.   Щом прочета или чуя ''като цяло'' - нещо вътре в мен угасва.

7.   Хем боли хем сърби твоята работа(не се заяждам).... та:
за да те нарянят първо трябва да опиташ и ако стане така, каквито са ти притесненията... точно това ще те научи да се справяш с живота!
Успех!

8.   Хубаво е, че си прочела стотици книги, но не е хубаво, че малко ти куцат запетайките. Щом те свалят и те канят на кафета, приемай, как иначе мислиш да срещнеш подходящия? ! Общувай, избирай... друг начин не е измислен. Магазин за мъже няма!

9.   Интересно, как на фона на хилядите неграмотно написани истории, тук коментиращите се хващат за няколко пунктуационни грешки, навярно допуснати от вълнение. Аз много държа на чистия бъгарски език и спадам към "правописната полиция" в сайта, но прекалявате. Объркан член тук там, запетайки и точка, не са повод за подобни забележки, насочете усилията си другаде, материал бол.
Момиче мило, нямаш причина за притеснение, ама никак.

10.   Пред "НО" на няколко пъти пропускаш запетая! И аз съм го правил, НО причината за това е, че НЕ съм обърнал внимание и не съм редактирал респ. написаното съответно от мен! За мъжете се отпусни и нещата рано или късно ще се наредят

11.   Ха, току що си прочетох коментара и виждам, че съм изпуснала "л" в "български". Хайде сега, обявете ме за неграмотна и ме изяжте! Извинявам се, мила, че наспамих, но ме ядосаха дребнавите забележки.