Има ли хора, които ги е страх от промяната?
Здравейте, приятели! Моля ви за добри съвети, които биха били от полза за мен. Накратко - мъж съм на 42 години, живея със семейството си във голям морски град. Наскоро срещнах една жена, за която мога да кажа, че е моята сродна душа. В началото не разбрах как стана, но от нейна страна имаше много внимание към мен. Аз съм обвързан, имам две деца на 9 и 11г., но нещата вкъщи не вървят, нямаме и брак. Тя е 15г. по-малка от мен и доскоро живееше с бившия си вече приятел. Твърди, че вече са разделени заради мен. В момента съм в голяма дилема дали да продължа напред с нея или да оставя всичко и да се преместя в София при мои близки приятели като за начало, да търся работа или в чужбина при роднини. Искам да съм с моята сродна душа, но от нейна страна не виждам огромно желание да продължи нов живот с мен. Все избягва да говорим по въпроса за промяната или променя темата, като казва че трябвало да има малко време да помисли за себе си. Твърди че ме обича и ме приема какъвто съм. Аз виждам живота си за напред с нея, тя защо се страхува от промени?

Коментари

1.   Ти много, ама страшно много внимавай с такива по-малки с 15 години от теб! "Сродна душа" или не - жената си е жена. Мен една такава кълнеше се, че ме обича, че е само моя и какво ли още не, и буквално за няма и месец се обърна на 180' заради някакъв друг, явно по-добра партия от мен. А уж беше много духовна и нематериална. Била си мислила, че нямало да сме задълго заедно и затова си го била намерила. Той я свалял, а не тя, и какви ли не още щуротии. Накрая едва ли не аз излязох виновен за всичко.
Особено ако не си се влюбвал от много години и си забравил какво е - много вникмавай. Сега си с размътен поглед, после ще се чудиш как си могъл да бъдеш такъв глупак. Дори и да не стане точно така, бъди сигурен, че образът, който си си изградил за нея е доста далече от реалността.
Още повече като се дърпа - това е явен признак, че нещо не е съвсем наред, и нещата не стоят точно така, както ти си ги мислиш и възприемаш. При мен дори такива признаци липсваха, и пак изядох дървото.

2.   Ако те. обичаше нямаше да се. колебае, ти за нея не си нейна сродна душа. Жена или. мъж няма значение като обича някого иска всичко с този и за този човек, без дори да се замисля. Помисли и ще видиш че в действителност така действамв хората като обичаме., но. наистина не на думи.

3.   Айде, давай, зарежи си децата заради сродната си душа, едва наскоро открита и припозната... ако изобщо се е разделила с гаджето си и заживее те заедно, такъв шут ще ти бие, че ще прелетиш обратно до Варна, ама и там вече никой няма да те иска...

4.   Смешен ти е накрая въпроса. Ами защото си стар за нея, не е ли очеизвадно защо се "страхува от промени"?
Ударил те хормона, хубаво! Помислил си се за младеж, хубаво! Ама, че си си повярвал как младо момиче ще се обвърже с възрастен мъж, че и с две деца, си е направо комично :)

5.   Обикновено "искам време да помисля" означава, че има и друг и не може да избере между вас.

6.   Явно много си се влюбил, защото говориш необмислено. Ти "виждаш живота си с нея", а тя "има нужда от време да помисли". Несъответствието е очевидно и човек на твоите години не трябва да планира на базата на илюзии. Не може да се разберат истинските цели на момичето, но се съмнявам, че е искрена. Ако искаш съвет, защото явно това искаш щом си написал тема, то моят е да не оставяш семейството си. Позабавлявай се с онази и накрая я зарежи ти. Ако веднъж изоставиш жена си и децата си, то те завинаги ще изстинат към теб. В тази възраст, сега имат нужда от някой, който да ги напътства в света и да им даде пример. Те ще израснат и с това все по-ясно ще осъзнаят, че баща им ги е изоставил заради една секс авантюра. Това е моето мнение, разбира се, помисли и ти върху нещата.

7.   Автора съм. За съжаление избора да остана с децата вече не е мой, с майка им я изживяхме тази болка вече и сега се чакаме един друг да видим кой на къде. При нея вече има човек и аз го приех някак си. И тъй като не трябва да оставаме заедно от материални съображения, защо всеки да не продължи по пътя си, не съм умрял, че да нямам право на нов шанс.

8.   Защо всички си мислят че е от значение възрастта? Това е смешно!!! Да поговорят и да се разберат. Щом е казала че го обича значи е така.

9.   Първо помисли за децата си, защото ако ги напуснеш, това ще се отрази много на психиката им. С жена си може да се разделиш. С новата си любов може да се събереш, но не се знае дали ще останете завинаги заедно. Като остарееш, ще разчиташ на децата си. И ако си ги наранил и не те чувстват близък човек и баща, нищо чудно и да те оставят в някой дом за стари хора. Бъдещето е непредвидимо. Така че не бъди егоист и помисли и за другите!

10.   Как се разбира, че някой му е сродна душа? Не питам автора, явно и той не знае. Не че ме интересува за мен, . след близо 20 години и три деца, надявам се, че няма да ми мине такава мисъл.

11.   Това, че и трябва време да премисли нещата, означава, че не е сигурна в чувствата си. Когато една жена обича, не премисля и не иска отсрочка.

Какво евентуално се случва в главата и - от гледна точка на момичето, даже да оставиш жената и децата си, това е свързано с доста потенциални проблеми:

- бившата жена винаги ще има някакво влияние върху отношенията ви, било по повод децата, било по повод общо имущество, роднини, приятели

- на приятелката ти ще и излезе лошо име, че е разделила семейство, ще я обсъждат, ще има слухове, ще трябва да защити позицията си пред родителите и близките си. Не е най-приятната ситуация за младо момиче

- досега си бил забранен плод, сега изведнъж се оказваш прекалено достъпен, че и носиш със себе си усложнения

- реално не сте живели заедно, така че тя няма представа какво да очаква - може да се окаже, че сте и несъвместими. Едно са откраднати часове от време на време, друго да се гледате всеки ден и да се занимавате с битовизми.

- и да оставиш жената и децата, най-вероятно ще продължиш да имаш финансови ангажименти към тях - и тези финансови ангажименти ще бъдат за сметка на новото семейство

- ти вече имаш 2 деца, тя най-, вероятно също ще поиска дете от теб - тук идва проблема, дали ще трябва да дели чувства, внимание, финанси, наследство итн с децата от предния брак и дали няма да е пренебрегнато или ощетено по някакъв начин заради тях.

- не стана ясно можеш ли да и предложиш сигурност и доколко плановете ви за бъдещето съвпадат

- все пак имате и 15 години разлика - със сигурност го има и момента с чуденката дали не избързва и дали няма да се появи някой по подходящ.

Това малко разсъждения, за да те приземя, защото ми се струва, че летиш из облаците авторе. Дали не я идеализираш прекалено тази мечтана половинка? И дали и при брака ти не се е получило същото, а после да си се разочаровал? Възможно ли е да повтаряш същите грешки?

12.   Аз съм влюбена в мъж, който е с няколко години по-голям от мен. Разведен е и има едно дете. На ръководен пост е във фирмата, в която работя. Мисля, че и той има някакви симпатии към мен. Много ще съм щастлива, ако е взаимно. Това, че е разведен и има едно дете не е проблем за мен. Аз също съм отгледана от втори баща. Важно е уважението и любовта, която не срещнах с предишни отношения с мъже. :-(
Авторе, от проченото разбирам, че влюбеният си само ти. Тази жшна не държи на теб и не те обича. Ела в София, но започни нов живот заради теб самия, а не тичай по фусти. Ще затънеш още повече. Все пак имаш деца помисли как ще изглеждаш в техните очи.
Успех и умната.

Ж от София

13.   Когато е казала че иска време не е уточнила дали и трябва време да помисли за чувствата си към него а има други пречки който я възпрепятстват да се раздели на момента Всичко е възможно понякога това което искаме не идва на момента иска време