Струва ли си да се боря за него
Здравейте. Историята на кратко-аз съм на 16, той е на 21. Общуваме си от няколко месеца, виждали сме се няколко пъти. Като се видим е много мил, обръща ми внимание, говорим си. Проблема е следния-от както се видяхме за последно не ме е търсил повче. На следващия ден си писахме малко и това беше. Мина повече от седмица от тогава. Преди да ме обвините, че чакам само той да ме търси-не е така. Попринцип ми пише веднъж в седмицата и после край. Понякога се минават 5-6 дена и аз го търся, имайки чувството, че ако не го направя той няма да се сети. Харесвам го и бих искала да продължим да си общуваме, но вече ми писна да чакам като луда всеки ден да ме потърси и да се чувствам отчаяна като му пиша след седмица, в която не сме си говорили. Намекна ми, че смята да си поживее докато не се ожени и има деца. После ми говори, че не го е страх да бъде верен, а го е страх от човека, на който ще се довери. Ясно ми е, че не търси връзка и миналата година се е разделил с приятелката си. На мен ми стига и просто да се виждаме, няма нужда да сме във връзка. В началото си мислех, че му е само за секса, но до момента дори не ме е канил в тях. Излизаме навън и се разхождаме, говорим си. За това с простия ми мозък реших, че може да му е приятна компанията ми. На мен ми е приятно с него и се чувствам много зле, като се замисля, че може повече да не се видим. Та кажете ми какво да правя? Да го потърся ли, струва ли си да опитвам или да оставя нещата така? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Остави го не си заслужава

2.   Бори се.

Сега и аз да попитам. Струва ли си да се боря за нея, ако ме потърси? Тя е на 27, а аз на 29. Започнах всичко с чат във фейсбук. След известно време, да кажем месец, се видяхме и се разходихме. След това пак мина време, но този път отидохме на кино. Чата започна през месец юли 2016 г., а се видяхме през август и после през ноември или декември, не помня. От тогава насам, само си пишем. Каних я 3 пъти да излезем. Два пъти имаше работа, а третия път каза, че я мързи. И дори не се сеща да прави контра предложение за нова дата и среща. Обаче всеки път продължава да ми пише. Преди една или две седмици, след третия отказ и казах да не ме занимава, щом не иска да ме вижда, и че няма да съм и "чат приятел". Това е човек, на който пишеш, когато нямаш какво да правиш...

Знае, че я харесвам. Забавно ни е КОГАТО СИ ПИШЕМ и ни беше забавно, когато бяхме заедно, но въпреки това не поема инициативата. Още мисля за нея и се чудя на акъла, защо щом не и харесвам продължи да ми пише след втория отказ да се видим...

Аз няма да я потърся НИКОГА повече, освен ако тя не предприеме нещо. Аз бях активен, но бях до тук. Когато човек харесва нещо предприема действия и си го взима, в моя случай, би трябвало да ме търси за контакт и на живо...

3.   Не си струва да хвърляш емоциите си на вятъра, той не е готов за връзка и сигурно още не е преживял бившата. Живей си живота и не си затваряй опциите като мислиш само за него.

4.   Той още тъжи за бившата си.... и не може да се довери на всяка(дори ти е го споменал)

5.   Двете неща, които ти е казал, не се взаимоизключват. Това, че не искаш да създаваш семейство в момента, не означава, че не можеш да бъдеш верен или че си негоден за връзка. На 21 години е, не си мисли, че е достатъчно зрял за подобна стъпка и че му е време. Човека вероятно просто няма такива намерения към теб и затова не предприема никакви действия, вероятно и ти никога не си му казала, че имаш по-особени чувства. Но, ако няма желание за връзка или за приятелство, колкото и да се опитваш, той просто няма да отвърне, защото дори не му е на ума. Не го търси много често и продължи с живота си, времето ще покаже дали той иска да излизате, или не.

6.   Не се знае по кави причини, но няма интерес към теб. Ти е казал директно, че смята да се наживее и нормално, той е на 21. Но за теб това значи, че не търси обвързване. Уж и ти не искаш, но ден и нощ го чакаш. А, той теб, явно, не Забавлява си се и няма нужда от теб.

7.   Ясно е като бял ден, момиченце. Искал е да те пляка яката работа, ама като е видял, че вместо да разтвориш краченцата се лигавиш, се е дръпнАл и вероятно вече шиба друга слива.