Той ме побърква..
Имам зад гърба си само провалени връзки, а вече мечтаех за семейство и стабилност. Преди 5 месеца срещнах човек, който заобичах много силно, както никой в миналото ми. Той ми каза, че има сериозни намерения, запозна ме с приятелите си, със семейството си.. Каза ми, че иска да заживеем заедно. Бях много щастлива...
От два месеца насам си промени отношението. Казва ми, че щом за 5 месеца не сме заживяли заедно, значи не го обичам и не знам какво искам.. Пренесох част от багажа си при него, правя за него какво ли не... а минат ли 1-2 дни без да се видим и става друг човек.. Звъни ми и ми крещи, че или ще заживеем заедно сега или ще се разделим. Много ме бил обичал, но не можело 5 месеца да ме чака да се преместя при него, като не съм го обичала щял да намери някоя която да държи на него...
Онзи ден прекарахме целия ден заедно и всичко беше идеално.. вчера имах важен работен ангажимент и не успяхме да се видим. Вечерта ми се обади и отново... Същите реплики, обиди и накрая ми каза, че ако до 1-2 седмици не се преместя при него, ще се разделим...
Крещя ми, че знае че се виждам с други (което е пълен абсурд)...
За първи път обичам някого толкова силно и не знам как да постъпя...

Коментари

1.   На колко си години та така си се разбързала? И кой е той, че ще ти крещи? Ти си имаш, предполагам, глава на раменете или бъркам? Сега ти крещи, когато не си му сигурна, а като за живеете заедно ще става много по - зле. С техни се и го срещи малко, ако иска да бъде с теб да се съобразява с теб. Ще се пренесеш, когато ти прецениш. Явно му трябва прислужница и някоя, която да подтискане и да си избива комплексите на нея.

2.   След като го обичаш какъв е проблема да се преместиш при него ?

3.   На 30г съм и не смятам,че бързам...Така е,би следвало да уважава моето решение кога да се преместя,а това отношение е ужасно...
Проблем да се преместя нямам,но едно такова отношение към човек,за когото твърдиш,че обичаш не е приемливо.Колкото и да обичаш един човек все пак имаш и достойнство...

4.   Мило момиче, приятелят ти не е прав. Имай достойнство. Разбирам, че го обичаш много. Но не е редно да позволяваш той да се отнася така с теб. В началото на връзката си сте. Що за приказки търпиш от него? Кажи му да си намери друга, но че няма да успее, защото и тя няма да го изтърпи. Явно си добра душа, но недей да му позволяваш така да стъпква душата ти. Съчувствам ти искрено и знам какво е, ти правиш всичко за него, била съм в твоето положение. Дай си воля и провери за известно време чувствата му - виж какво той би направил за теб. Прецени трезво ситуацията. Стискам палци!

5.   Този човек има психически проблем. Очевидно е, че е прекалено ревнив. Без повод те обвинява във връзки с други хора. Сега ти крещи, че не живеете заедно, но ако отидеш при него ще започне с ограниченията "защото много те обича". Не те приема за свободен човек, а за собственост. Бягай надалеч.

Палачинка

6.   Това с крясъците в малко притеснително.. ти на квартира ли живееш? А той? Очаква ли да поемаш част от разходите ако се преместиш? Ако не-пробвай временно, но не се отказвай от твоето жилище, просто ако нещата не потръгнат, да може да има къде да отидеш.

7.   Бягай, и то колкото се може по бързо и далеч от този човек. Още от сега си личи, че е ревнив до мозъка на костите си, поради тази причина иска да си му до задника, за да те контролира. Не зная на колко години си, но щом работиш не си малка, че не можеш да "прочетеш" характера му по самите му действия. Ако не се махнеш, а се пренесеш при него, запомни, че ще бъдеш под тотален контрол и дори до тоалетна няма да можеш да отидеш без скандал. Между другото съм мъж, но доста прозорлив и ако не се окажа прав, ей тук можеш да ме псуваш и обиждаш колкото си искаш, че съм те подвел.

8.   Не е до това дали ще се преместиш при него. Представи си че го направиш и какво? Мислиш, че всичко ще е идеално ли? Този човек очевидно има умствени проблеми. За да реагира така и да иска да сте постоянно заедно значи ревнува и то страшно много. Разбира се причината е, защото те обича и не иска да те загуби, но това не променя факта, че ревността в случаи като неговия е БОЛЕСТ. Мило момиче, прецени сама дали искаш да живееш живот в окови, само за да е доволен. Надявам се да се замислиш над думите, не бих се правила на компетентна, ако не съм преживяла подобно нещо, така че заставам зад думите си.

9.   Бягай с 300, момиче, този е психопат. Ще става по лошо така че си плюй на петите, не прави грешката да се местиш при него!

10.   От написаното изглежда, че този човек има сериозни душевни пробеми.
Той явно е очаквал още от началото да се пренесеш при него да живееш ли? Не става ясно на колко години сте и двамата, но всъщност това няма значение. Как може да твърдиш, че обичаш някого, а в същото време да го изнудваш да прави каквото ти пожелаеш. Той обича само себе си. А щом от сега му е такова отношението към теб, нещата наистина ще загрубеят, ако се преместиш заедно с него да живееш. Не е твоя човек.

11.   Този е изтрещял мила, не го ли виждаш. Цял живот с такъв човек ли искаш да живееш? Любовта е сляпа, вярно е но това е прекалено!

12.   Остави го, явно не е твоят човек. Знам, че ще ти е тежко, но наистина много странни ми се виждат тези амплитуди в поведението му. Да заживеете заедно е много сериозна крачка в развитието на една връзка и мисля, че трябва да се направи само, когато и двамата партньори са напълно готови за нея. А ти очевидно не си... А той ти поставя ултиматуми. Щом след само 5 месеца ти крещи и се държи толкова авторитарно, помисли какво би му било отношението по-нататък...
М31

13.   Раздели се с него!!!
Ж 30

14.   Ако от сега ти крещи, подлага те на емоционално изнудване и няма спирачка да избухва пред теб, то какво мислиш че ще стане, когато си зависима от него?
Звучи ми като комплексар, странно е още в началото на връзката да ти отправя подобни заплахи - би трябвало отдавна да са ти светнали предупредителните лампички, но ти си знаеш все пак :)

15.   Ти луда ли си да се събираш с тоя психопат? ! Не загряваш ли на къде отиват нещата? ! Той е безумно ревнив и в най-скоро време чакай бой, а ако се пренесеш при него не ми се мисли!