Караш ме да се откажа от теб!
Здравейте! Историята ми е не е кратка, но ще я разкажа възможно най-бързо. Момиче на 20 години с приятел на 24. Заедно ме от година и 10 месеца. Всичко започна прекрасно. Срещнахме се от общи познати и на първия ден аз се влюбих в него. Не бях имала приятел до тогава(имала съм кандидати, но никой не отговаряше на очакванията ми). Оказа се, че и той ме хареса. След два дни вече бяхме заедно. Около 2 месеца преди срещата той се беше разделил с приятелката си с която имали общо казано повече виртуални взаимоотношения. Пред следващия месец имал приятелка за секс и малко по късно се срещна с мен. Любовта пламна. Прекарахме 6 месеца неразделни, влюбени и щастливи. Като на 7-мия месец той замина за чужбина( знаех за заминаването и бях готова да чакам). Минаха много трудни 4 месеца в които го нямаше, после се прибра и каза, че повече няма да ходи заради мен, дори стоя по-малко- 4 месеца, а не 6. Върна се, през това време си бях намерила работа и квартира, той дойде при мен. Не плащаше нищо. Всичко поемах аз. Разходи храна и т. н. Човекът който изпратих така и не го видях повече. Беше отчаян, сърдит, недоволен, взаимоотношенията ни куцаха въпреки, че уж много се обичахме. Той си намери работа. Но проблемите продължиха. Един ден разбрах случайно, че е изхарчил всички пари от чужбина за игра на машинки(хазарт). Бях като повалена. Не вярвах. За пръв път човекът в който бях толкова влюбена и обичах ме бе предал. Не го бях очаквала. Затъването му продължи. В България работеше, на хубави пари и нямаше разходи и въпреки това не стигаха и не стигаха, а той се кълнеше в мен, че не играе. След време се примирих с надежда да спре. И аз напуснах работа бях съкратена. Върнах се при родителите си, като и той дойде уж от любов. Взаимоотношенията ни обаче ставаха по зле. Не си говорихме, казваше ми, че не ме понася, че иска пак да ходи в чужбина и е съжалил, че се е върнал. Сексът спря. Не ме желаеше с месеци. Мина време и той си намери друга още по-платена работа, и се прибра в къщата на родителите си, защото там му беше по-удобно за работа. Но не ме покани. Оказа се, че не иска да плаща за да сме самостоятелни и не иска изобщо да живеем все още заедно просто така му беше удобно до преди. Започнахме за се виждаме през седмица, като след седмица аз оставах за 2 дни у тях и така цели месеци наред. През това време открих чат с жена от работата му чужбина, като той твърдеше, че са били само приятели тогава, после си пишеше и пиеше кафе с някаква уж негова братовчедка, а на скоро намерих, че не спира да гледа профила на бившата си от преди близо две години, която според неговите думи била ужасен човек и едвам се отървал. Нямам вяра за нищо на този човек. Не знам вече играе ли хазарт, изневерява ли ми или и двете. Сексът ни е на нулата. Постоянно го моля, а той не иска. Започна и лека полека да ми намеква, че съм грозна, надебеляла и т. н. В момента все още не ходя на работа, нямам финансова възможност, а той никога за нищо не ми помага, не ми е дал и 1 лев поне от съжаление. Може да имам аз пет лева в джоба, но чака аз да му платя кафето. Не поема отговорност да живеем заедно, не ми помага финансово в нищо както искате така разбирайте. Понякога е мил с мен, но в повечето случаи просто се прави, че ме няма. Усещам, че не ме желае, не ме харесва, вероятно ми изневерява или поне иска друга, вече дори не го възбуждам. Сякаш стои с мен просто защото съм най-дългата ми връзка и както е казвал той- "Няма да си намери друга като мен". Много го обичам той е всичко за мен, първата ми любов, първия мъж с който съм била интимна, давам живота си за неговия, не можах да го оставя до сега, но вече не издържам.! Колкото по мислят над нещата толково по се убеждавам, че не ме иска вече. Не ме харесва и т. н. Тези мисли ме карат да го мразя, да ми се повръща от пороците му. Чувствам, че не ме заслужава, но всеки път когато си кажа край, сърцето ми сякаш се къса и се отказвам. Стана малко дълъг пост но какво ще кажете за проблема. Според вас дали вече не го привличам и дали ме обича или просто е с мен защото няма по добро в момента

Коментари

1.   Прочети си последното изречение - това е отговора. Зарежи го тоя без жал. Лузър и лъжец. Не виждам какво ти носи тази връзка, освен относителното и напълно абстрактно чувство любов. Любов, любов, ама както виждаш и ред други неща дсаа важни. А при вас ги няма. Зарежи го, не чакай той да го направи.

2.   Момиче, въпроса ти не трябва да е дали те обича, а да се запиташ какво правиш още с него. Ти си толкова млада, заслучаваш любов и топлина. Приключи тази връзка, колкото се може повече, защото единственото което ще ппостигнеш е този твой "любим' да те осъкати душевно, така със всеки следващ ще мислиш, че не заслужаваш отношение и уважение. Колкото и да обичаш, преди всичко ти трябва да си вярна на себе си и да знаеш кое е най-доброто за теб. Знам колко е трудно, знам че те е страх, но не позволявай на такива хора да разполагат с чувствата ти все едно са тяхна собственост.

4.   След всичко прочетено се чудя какво точно правиш при него. Как така ще чака ти да му плащаш кафето...

5.   Какво ще кажа за проблема? Историята ти мога да я сравня със ситуация, в която си се ранил на мръсен предмет. Та, да промиеш раната боли много, наистина никак не е приятно, но те боли веднъж и после раната е чиста и зараства добре. Обаче, ако не я промиеш и тя се инфектира, те боли много повече и много по-дълго, да не говорим за последиците. Разбираш ли какво ти казвам?
Да оставиш човек, на който държиш е болезнено, дори и той да е лош с теб и ти отдавна да не си щастлива. Боли, но те боли веднъж, после страдаш известно време и ти минава. Да останеш с този човек означава да си причиняваш дълга продължителна болка, да се обречеш на неясни последици и вероятно да страдаш по-дълго време.

Все пак, вярвам, че хората заслужават втори шанс, всеки може да се поправи, но задължително трябва да осъзнава проблемите си и да иска да ги реши. Опитай да поговориш с него, да разбереш причините му и му дай малко време да се осъзнае и да започне да се поправя. Ако си му дала много втори шансове, вече е безсмислено. Хазарта е лошо пристрастяване, трудно ще му е да се откаже. Той или винаги е бил такъв, но ти не си го знаела, или нещо го е тормозило и той се е поддал на слабостите. За изневярата, за жалост, никой в този сайт не може да ти отговори на въпроса. Приятелят ти ми се струва леко лабилен, така че мога да предположа, че нито е преодолял бившата си, нито е бил честен с теб относно колежки и други жени около него. Все пак, думите са тежки, така че мога само да те посъветвам да провериш как реагира на въпроси за тези жени, да видиш чатове, да поговориш с него и да намериш истината сама. А това, че не те харесва и те критикува си е лично негов проблем и изобщо не е нужно да се депресираш и обвиняваш за външния ти вид, който вероятно никак не се е променил значително за година и нещо. Пожелавам ти успех.

6.   Аха. И това, казваш, беше кандидатът, който отговори на очакванията ти, ли?