Какво означава?
Здравейте! На първо място моля историята ми да бъде публикувана и второ, нека всеки, който иска и който няма да ме напада с негативни коментари, да изкаже мнението си относно ситуацията, която ще опиша. Ще бъда много благодарна и ако някой, който разбира от сънища, също сподели вижданията си.

Преди 3 месеца се разделихме с бившия ми приятел поради разстоянието, което пречеше на връзката ни. Няма да крия, че в началото след раздялата аз постоянно го търсех, мислех за него и го сънувах. С течение на времето обаче разбрах, че търсейки го само го отблъсквам. Никой човек не обича да бъде преследван. Затова и спрях да го правя. Чувствата ми към него не бяха изчезнали и все още не са, но започнах да обръщам повече внимание на образованието и близките си. Спрях и да го сънувам.

Преди няколко дни го сънувах отново. И не просто участваше в съня ми, ами в него ние събрахме отново. Това да сънувам, че се събирам с бивш въобще или точно с този бивш, за когото говоря, не ми се беше случвало досега. А това не е първата ми сериозна връзка. И не се е случвало нищо непосредствено преди съня, което да ми напомни за този човек или което да е било пряко свързано с него.

Няма да крия и че все още имам чувства към него и искам да бъдем заедно. Но не мога да си обясня напълно защо го сънувах. Дали е заради чувствата и желанията ми, празни надежди ли са, някаква телепатия ли е или нещо друго? Какво означава?

Наистина ще бъде благодарна, ако получа някакви мнения, на хора, които разбират от сънища или не.

Коментари

1.   По принцип не разбирам от сънища. Но ще ти кажа какво съм чувала, дали е вярно не знам. Значи, най напред да кажа, че това, че го сънуваш, най вероятно е защото още имаш чувства към него. А колкото до другото казвали са ми, че ако сънуваш че се събираш със старо гадже, това значи, че няма да се случи.. Ако сънуваш, че се разделяте, а вие в момента сте заедно , също няма да се случи. Ако сънуваш , че ти изневерява значи не го прави. Ако сънуваш, че плачеш , значи ще се радваш... и т. н... тоест това което сънуваш ще стане обратното на него. И пак казвам, така са ми казвали... дали е така и идея си нямам.. не съм сънувала такива неща.

2.   Здравей. Никой не може да знае защо си го сънувала. Всеки един от вариантите, който си изброила е вероятна причина за това. В повечето случаи, сънищата са плод на подтисканите ни мисли и желания. Бившият ти е точно такова. Подтиснато желание. Защото съзнанието ти се опитва да го забрави, но подсъзнанието не може. Тъй като все още всичко ти е прясно и вероятно раздялата ти с него е най-емоционалното преживяване през тези 3 месеца, е напълно нормално да го сънуваш. Когато понатрупаш нови емоции и преживявания, ще започнеш пък да сънуваш тях. Моят съвет е да продължиш напред и да си запълваш времето с приятни неща, които да ти носят щастие и удоволствие. Не се вкопчвай в бившия си и в спомените за него. Пожелавам ти скоро да си намериш твоя човек и да си щастлива.

3.   Мислиш за това подсъзнателно и за това го сънуваш

4.   Никой не може да ти каже със сигурност дали ще се съберете по този сън.Вероятно е част от твоя копнеж по него.Ти най-добре можеш да си помогнеш като си анализираш собствените сънища.Трябва да следиш за зависимости между сънищата и това какво се случва.Пророческите сънища могат да бъдат буквални и символични.

5.   Авторката: Не държа да ми се каже дали ще се съберем, по-скоро искам да знам защо се появи този сън, тъй като за мен беше неочакван и малко объркващ. Благодаря на всички, изразили мнение дотук!

Някой преди години ми беше казал, че хората, които сънуваме, мислят за нас. Има ли някаква истина в това твърдение? Въобще то може ли да бъде доказано по някакъв начин?

Искам и да споделя, че ден или два след като сънувах това, което ви описах в историята по-горе и писах тук в сайта разбрах, че бившият ми е претърпял инцидент. Не съм поддържала контакт с него, за да знам за този инцидент или да очаквам, че може да го е претърпял и ми дойде като гръм от ясно небе. Тази случка може ли да има нещо общо със съня ми?