Любов от пръв поглед. Съществува ли?
Влюбих се от пръв поглед. Още като го видях, чувството беше сякаш ток прониза стомахът ми и той ме омагьоса буквално.
Той не е красавец, изобщо не е красив, но за мен е най-страхотния, и достатъчен във всяко едно отношение.
Обичам всичко в него. Обичам дори това, което не харесвам. Обичам същността му, всичко което е. Обичам недостатъците му, защото без тях той нямаше да е това, което е.
Никога до сега не съм изпитвала толкова силно чувство към никой друг. Всеки път когато го видя имам нервен стомах, напрежение и гадене... а когато погледите ни се срещнат... умирам.
Всеки следващ път щом го видя ме пронизва право в стомаха. Толкова съм хлътнала, че го търся във всеки мъж, и не го намирам в нито един от тях.
Какво е това чувство, което изпитвам? Любов ли е?

Коментари

1.   Изпитваш любов, която пък била лудост.

2.   Определено да, любов е. Случвало ми се е, преди време. Това чувство, не е като да видиш някой, като сексуален обект.

3.   Любов е да :)

Dark

4.   Не, не е любов. Това е привличане, тръпка, страст и т.н
Моето разбиране за любовта е по- задълбочено. Трябва да познаваш човека, някои качества в него, за да обикнеш душата му.

5.   Това е да се влюбиш- вид лудост, силно привличане и никаква връзка с главния мозък. Честито. Повече няма да живееш съвсем спокойно, защото ще знаеш, че подобни чувства са съвсем реални и имат силата да отвеят всеки. Има различни чувства, да кажем, че това е любов, но не е обич, не все още. Харесвам българския език, защото в него има тези две думички и е възможно човек да ги разграничи.

6.   Ето това е любов. Другото са празни приказки.

7.   Спомням си когато изпитах такова нещо. Беше асистент в курса ми по рисуване, в момента, в който го видях да влиза в стаята и сякаш земята под мен се срина, усетих как се изчервих и като че ли получих сърцебиене. Много ме беше срам, притеснявах се да не забележи, той пък не ми обърна никакво внимание, както можеше да се очаква, но всеки път като го видех направо се разтапях. Беше ми достатъчно просто да е в стаята и да го гледам, друго не исках. С времето чувството се притъпи и не ме впечатлява никак.
Не му придавай особено значение, това е влюбване просто, не е кой знае какво, ако човекът не си струва, не си хаби нервите само заради пеперудите в стомаха. Те са до време.

8.   Колко романтични коментари от повечето! Освен разумните разсъждения на номер 5 (с разум се живее, не с емоции), да изброя всички думи които ми идват за това усещане: страст, влюбеност, любов, обич. Вероятно има още, за някои от изброените е нужно много време, не само силни емоции.

9.   Това не е любов, а влюбване. Игра на хормоните. Ще ти мине, особено пък ако нямате контакт и сте само на гледане.
Реално ти не го познавош този човек, за да твърдиш, че го обичаш.

10.   Това е харесване преминаващо във влюбване, а когато "натрупа стаж", може да се превърне в любов.

11.   Любов от пръв поглед (в смисъла на романтична любов) - съществува ли? Не!!! Привличане? Да! Дали ще премине в любов е друга тема.
Ж 30

12.   "6. Ето това е любов. Другото са празни приказки."

Да позная някъде на 11-12 години си най-много?

Номер 6, ще ти препоръчам книгите на Барбара Де Анджелис. Ако не ти се четат ще ти ги разкажа накратко: "Само любовта не е достатъчна!"
А пък в този случай дори няма любов!

13.   Аконе пияница и бие жени пак ли ще го обичаш? Аз разсъждавах като теб докато не заживях с първата любов. После ми се стовари на главата грозната истина за този човек. Аз го бях идиализирала. А той беше с гаден характер, егоист, насилник, лицемер и лъжец. Използваме колкото можа и ми би шута. Думи като обичам ъе не го трогваха нито сълзите, нито, че бях сама и разчитах само на него. Все едно плачех пред стената на плача. Студена и без жизнена. Оттървахсе от него, но ме научи да не бъда толкова наивна относно хората. Не всички са като мен честни и открити. На този свят има и изроди, които нямат страх от закон, Бог действат като животните... бъди вълк или овца.

В

14.   Колкото жени, толкова и определения. От един емоционален клон (женския) на живота сте, но повечето от вас не знаят какво е влюбване и затова давате различни обяснения. И как от всички тези изрази-харесване, обич, любов и влюбване правите една голяма безвкусна каша. Кога най-после ще разберете разликата между харесване, обич, любов и влюбване? Май никоя от вас не знае и така ще продължавате да си противоречите. При мъжете няма такива влюбвания от пръв поглед. От пръв поглед на красиво и сексуално момиче мъжете изпитват сексуална страст, те искат веднага да си легнат голи с нея. Това е силен мъжки сексуален нагон. Дори момичето да има гаден характер мъжа не мисли за това, той просто иска да прави секс с нея. Защо и вие не си признаете, че изпитвате сексуална страст към такъв мъж, когато го видите за пръв път, а казвате "влюбих се от пръв поглед". Как може да изпиташ любов или влюбване в мъж без да го познаваш? Това е много инфантилно, каквито повечето жени са. Прогледнете малко бе жени.

15.   Нещо като любов, но не точно. Това е по-скоро еуфория от влюбването, а когато премине тя - тогава може да дойде любовта, а може и да не дойде. П. П. Ако след 5-10 години се чувстваш по същия начин - ЛЮБОВ Е! ;)

16.   Влюбване е, не е любов, различно е.
Случи ми се, преди мноого години, още съм си с него. Случи ни се взаимно, при двамата беше от пръв поглед.
Любовта идва после, с опознаването на човека, с изживяване на прекрасните, а и някои лоши моменти в които си даваш сметка колко обичаш този човек и всичко би направила за да е добре и усмихнат.
Но да, влюбена си до ушите :)

17.   От авторката до номер 16:
Супер, много се радвам за вас! А веднага ли разбра, че и той е изпитал същото към теб или той сам ти го призна след известно време?

18.   Привличане е... любовта е друго, няма любов от пръв поглед. Любовта я носим в себе си и ако наистина я осъзнаваме, тя се проявява навсякъде, към всеки и към всяко нещо, което правим.