Да си призная ли изневярата?
Вие изневерявали ли сте в момент на отчаяние в една връзка? В момент, когато нещо е липсвало и сте искали да запълните празнината? Мислили ли сте че сте влюбени във въпросния обект, а да се е иказвало, че просто е увлечение, което да запълни дупката в отношенията с другия.

Аз изневерих и ми тежи. Искам да си призная, но ме е страх. Страх ме е да не го нараня и ме е страх, че няма да ми прости, а го обичам и искам да сме отново заедно... Какво да правя?

Коментари

1.   Не

2.   Ако вече връзката е приключила и ако няма той от къде да разбере няма смисъл да го нараняваш. Загърби миналото и давай напред радвай се на любовта си.

3.   Да!

bile

4.   по-добре не му признавай-защото много ще го огорчиш и може би няма да ти прости. Не си признавай нищо-забрави за случая-нали всичко е приключило. Аз също съм изневерила с 1 мъж-но знам че повече няма да се повтори. Просто това не е за всеки-не мога да съм двулична и не искам да наранявам най-много себе си нараних. Аз изневерих от любопитство-просто не че дотогава не съм имала възможност-но съм ги отхвърляла тези възможности. Просто не поставях секса на пиедистал. И какво беше учудването ми като разбрах, че той може да бъде и по-страстен и да носи удоволствие и на двамата партниори. Сега аз съм наранена от цялата история. Знам че няма да се повтори никога вече защото аз не желая. Чувах приказки по телевизията от този сорт-не може цял живот с един партниор-значи нещо си изгубил в живота си и т. н. Всеки някога изневерява и т. н. -и опитах. Но не станах по-щастлива от това. Е вярно разнообразих си малко сексуалния опит и това е. Но човек се лъже само веднъж и повече-не. Така е за мен-други изповядват друго кредо-но колкото хора-толкова и начини на поведение.

5.   Не му казвай, за нищо на света! Хората се чудят как да опазят такава тайна, а ти ще казваш! Забрави за случката и толкова. Разбира се, че ми се е случвало да изневеря и то дори не в момент на отчаяние, а на прекрасен семеен живот, ей така за кефа и разнообразието. Изобщо да не ти пука, човещина си е.

6.   Не признавай, свиква се с мисълта, че това което не го получаваш в къщи можеш да го получиш на вън

7.   5, има хора, за които изневярата не е толкова естествена. Тях съвестта ги ги яде. Аз лично може би щях да искам да зная, но можеше и да не простя. Може би трябва да прецениш как би могло той да реагира. Има хора, които прощават, а и тогава ще сте честни един с друг.

8.   не си признавай!!!
Аз лично знам за т. н. „ изневери„ на моят приятел, но не ме засягат много, защото знам, че не е било нещо повече от физическото... , но аз съм изключение. И въпреки философският си поглед на нещата, ме е натоварвал с неговите глупости - да прави каквото си ще, просто да ме уважава, да ме обича...
Аз самата не мога да изневерявам, защото не мога да си представя да се оставя в ръцете на чужд мъж, но не съдя хората, които го правят - имали са си причини.

Ти защо да му казваш - за да успокойш своята си съвест и да получиш абсолюция за греховете си???
Само човекът ще страда, нито може да върне времето назад, нито може да стори нещо - и какво?
Намирам го за несправедливо един да изневерява, а друг да страда за греховете му.
Оправяхте се - ако изневерявате, трябва да знаете как да живеете с това, не товарете партнъора си, или си търсете щастието другаде.

9.   Авт. : Ние имаме проблеми, като във всяка връзка, но изневярата не беше мимолетна, а беше като някакво влюбване в другия в момент на конфликт с приятеля ми. Другия обаче ме е използвал само за секс, това ме нарани още повече и още повече ме тласна към приятеля ми. Сега чувствам вина пред него. Няма да му кажа, но ще си нося това в себе си и нищо вече няма да е същото.... :(

10.   от 8

Авторке, не знам кое те кара да мислиш, че МОЖЕ ДА БЪДЕ СЪЩОТО. Не може да бъде същото каквото и да правиш.
Да, ще го носиш в себе си, защото като си изневерила си натоварила и съвестта си, но сори - ти сама си си виновна и не знам какво решение търсиш.
Знам, че искаш да получиш прошка, АБСОЛЮЦИЯ от приятеля си и всичко да било както преди - но такава няма. Дори привидно да ти прости и да успокои твоята съвест, той никога няма да го забрави, ще се мъчи и ще се чувства зле и като мъж. Ако има комплекси, ще избият.
В крайна сметка ти ще си изневерилата, ще си имала секса и всичко хубаво, но той ще е страдащият. В крайна сметка това ще разтури връзката, или каквото е останало от нея и това е...

Според мен просто трябва да се научиш като горните госпожи да мислиш по-прагматично и да гледаш напред. Няма прошка, ако ти не си простиш и недей да правиш драми за един гол секс. Или скъсай с приятеля си, или си замълчи, но той има правото да не се тормози заради твоите грешки.... носи си кръста сама, или си прости.

успех

11.   Признай си, бъди егоист, нали на теб ще ти олекне, а пък какво му е на партньора ти после него кучета го яли. Направила си гаф, носи си кръста и вземи се раздели с горкия човечеч, да не му растат рогата повече.

Лола

12.   Авторката: По-скоро съм съглсна с номер 8(10). Той не заслужава да страда, не и по този начин... Не мога да бъда егоист.

13.   Не му казвай. Ако го обичаш и си разбрала грешката си няма смисъл да му казваш, ще сте си щасливи. Не разваляй щастието ви заради грешна стъпка :)

14.   12, защото така е по-лесно нали? Партньора ти никога няма да разбере как си го предала... вместо да страда малко, но поне да разбере с какво момиче ходи. Та така, ти всъщност си големия егоист, дето е свършил работата и после го е шубе да си признае.

bile

15.   Авторката: Плюйте ме, засужавам си го. Даже ми олеква...

16.   Да, понеси си последствията и да ти е чисто на съвестта! :)

17.   Номер 14 какво толкова я заклеймявате горката жена-като че ли е убила някого. Ами може нещо във връзката и да и е липсвало и затова го е направила. Всички сме грешни. Прекаления светец и на бога не е драг. Това е стара мъдрост. Тя просто пита-да си признае ли-твърдо-не. Така ще го накара да се съмнява винаги в нея. Нали има една приказка-Хайде да не се следиме, щото ще се хванеме. Строги моралистки се извъдиха в този сайт-като че ли цял живот са били с един мъж и преди да се оженят-са се омъжили девствени. Още малко остава да кажете че сте и забременяли непорочно като Дева Мария!

18.   Авторке, стига де - влезни в манастир като искаш избавление - но май няма вече ордени, в които цял ден се молиш и се самобичуваш с камшик.

Не слушай 16. - последствията няма да са за теб, то съвестта ти вече те мъчи, а за мъжа ти, че човекът само ще страда - няма смисъл.

Стореното - сторено, гледай сега да го направиш щастлив. Успокой и съвестта си, в нашата страна изневярата и сексът не са престъпление, не търси и съдии, не че няма да намериш - но те самите едва ли са светци и едва ли имат правото да те съдят.

Продължи живота си и не чакай нито от мъжа си, нито от нас (обществото) опрощение. Ти първо си прости и продължавай - или си признавай, убий брака си и накарай да страда мъжът ти, щом си падаш по мазохизма.

Като останеш сама, направи си профил в гепи ме и пиши, че си мазохист - ще намериш достатачно господа, които с удоволствие ще те „накажат„ с камшик и много, много секс.

Избирай - средно няма - или, или

19.   Като нещо ти е липсвало света е голям. Да беше го напуснала и да си търсиш това което и липсва. Как все така става, че акъла ви идва отпосле? Не искала да го нарани а " га се въртя на уйо " не те беше страх за последствията! И да си мълчиш и да се опитваш да го забравиш ако съвестта те мъчи истината ще излезе наяве. Пък щом нещо ти липсва всичко това ще се повтори, потрети...

20.   Иключително добро е да кажеш такова нещо и ще се аргументирам. Имам приятелка, която 1 път ми е изневерила. Тъй като не бяхме от 1 град аз нямаше как да разбера. Когато обаче тя ми се обади плачейки и ми каза какво е станало, аз и простих без да и кажа и КОПЧЕ!! Единственото услогвие което й поставих беше - ако стане 2-ри път бягай надалече, защото няма да те погледна. Оцених това което ми каза. Направи го и ти и ако човека до теб не го оцени, БЯГАЙ надалече, зашото този човек не те обича! Вярата е всичко в една връка. Без вяра е само клатене в ритъм..

21.   18, не съм омъжена, а с приятелят ми бяхме скарани тогава заради една негова лъжа... Въпреки това ми тежи.

22.   19, може и да си прав, може и да направя така...

23.   На твое място щях да си призная, ако мъжът ме беше попитал направо дали съм му изневерила. Защото не бих искала да връзката и бъдещето й да се крепят на една лъжа, а и щом пита, значи допуска изневяра и може би ще ме разбере и ще ми прости. Но ако не ме пита, не бих си казала сама.

24.   Признаеш ли си, от тук натам вече нищо няма да е същото или ако той да приемем, че го приеме привидно, не си мисли, че няма да има последствие след 1, 2, 3 или 6 месеца, това остава в сърцето и ще донесе последствия

25.   Ако си признаеш, дори и да го приеме (едва ли? !? ), рано или късно ще ти го натяква докато сте заедно. Такова нещо не се забравя. А това че връзката щяла да се крепи на лъжа може и да е вярно, но повечето връзки (и бракова) са такива. Оставяш изневярата в миналото и продължаваш напред с или без човека до теб.

26.   25. много добре казано!

според мен авторката или трябва да се раздели с мъжа си (приятеля си), или да си държи езика зад събите и да преосмисли поведението си. Всичко останало би наранило НЕВИННИЯ човек.
Сори, не е честно.
Не е лъжа, ако замълчиш и решиш да не повтаряш грешките си. Много е по-трудно така - цялата отговорност си я носиш ти.
Лесно е да търсим прошка у хората, ама кажете - кой ще реве нощем, няма да е простената дама - на нея ще й олекне.

Освен това, дари да остане с теб, животът ти ще е ед. Няма средно положение - или късаш, или си мълчиш, но и в двата случая - не чакай прошка, а си носи сама кръста

27.   Има случаи, в които е по добре да си признаеш. Бих те посъветвала да си замълчиш. Но знай, че все някога ще разбере поне при мен се разбра.

28.   Не, няма да си призная и ще си нося кръста. За другия не ми пука, дори утре да умре (с изивинение за грубостта), не би ми трепнало окото. А всяка сълза на приятеля ми ми прави дупка в сърцето. Съжалявам, че сгреших. Исках да чуя мнения на хора, а не да ме хулите и обиждате. На всеки се случва да се подведе, пък и отношенията ни бяха почти пред разпад заради негова вина, не моя. Вие не знаете как стоят нещата, така че не ме обиждайте. Ако можех да съм с него сега и завинаги, не бих погледнала друг. Лошото е, че имаме много проблеми от битов характер и той не влага минимално усилие за нищо. Но това е друга тема...
Авт.

29.   Щом си си осъзнала грешката и си обичаш съпруга, по-добре недей да му признаваш, тъй като ще го нараниш и незнаеш той как ще реагира, може да те напусне в най-лошия случай. Тъй че-осъзнала си грешката която си допуснала и си я поправила, като вече няма да я допускаш и това е много добре, просто обичай си приятеля и бъдете щастливи :) все пак се случва човек да греши, а и по този начин се учим, чрез грешките си :).
Чао чао и всичко най хубаво. :)

30.   Милата! Много ти е деликатно положението. Ако разсъждаваме рационално, по - добре би било да скриеш случилото се, за да не страда човекът излишно. Но, как ще живееш ти с такава тайна? Аз не бих могла. По - добре е да му кажеш, да са ви чисти отношенията. А и, нали сте били разделени? Освен това не си нито първата, нито последната жена, подведена от сладки приказки. Случват се такива неща, особено, когато човек е на стрес. Мисля, че приятелят ти ще ти прости, ще види, че го обичаш и ще оцени честността ти. Желая ти щастие каквото и да решиш!

31.   Зависи от вас двамата. Имаш ли нужда да го правиш и дали той иска да научи. Когато се омъжих се разбрахме ако някой изневери да си признае, не да го разбираме от съседите. Аз го направих и му признах. Не веднъж, а три пъти му го казах. Знае, че не лъжа, виждал ме е дори с този човек и въпреки това дори и след година отказва да повярва. Единствените му думи бяха - не ти вярвам, не си способна на това. Повече не съм задълбавала. Истината е, че не е спрял да ми се доверява и аз пътувам из цяла България, без той да ми звъни по телефона през това време или да ме преследва по някакъв начин. Никога не ме разпитва къде съм била или с кого. Ти си прецени как ще реагира на подобна изповед и ако не е някой вманиачен ревнивец или депресиран комплексар, просто си му кажи.

32.   И на калъп да те хванат ще се кълнеш, че не е вътре. Това е закон! Разбирай го както щеш :)

33.   Хей, хора! Защо обиждате и се държите все едно всичко ви е ясно? ! Изневярта никога не просто изневяра - има само секс, има секс с чувства, има запълване на празнота, "даване на урок" и още хиляда вида постъпки, които се назовават изневяра. №31 - евала, това са отношения-мечта. При нас ситуацията е същата, разбрахме се, че няма да се лъжем и няма да позволим трети човек да ни информира за другия, та нали за това сме семейство, защото ругият ни е най-близък, най-добър приятел. Лошото е, че живота никога не е толкова прост, колкото ни се иска и винаги изскача ситуация, която не е в списъка...
Към авторката: Мацка, сама трябва да прецениш ситуацията и човека до теб. Вариантите, ако му кажеш, са няколко: да си промени отношението към добро, защото е осъзнал, че той има също вина за участието, да прехвърли вината изцяло върху теб или просто да подмине, все едно си му казала, че тази вечер няма да му пуснеш... Но каквото и да се случи, знай, че никога няма да забрави и винаги ще му тежи, дори и да не го показва... а и на теб няма да ти олекне, съвестта помни вечно, просто понякога спи зимен сън :)

34.   Признай си и го освободи от присъствито си. Няма цял живот да го лъжеш човека. Вече нищо няма да бъде същото, затова мъ кажи и всеки по пътя си

35.   Никой ли не разбра или аз грешно разбрах, тя е била в период на конфликт. Тоест с настоящия мъж не са били временно заедно и тя се е утешила с друг. Какво лошо?! Логично е да се приеме, че няма изневяра, т.к. е била в раздяла. И аз съм била така. Защо да признава? Като не те натискат, не звъни! Не си признавай!

37.   Една приятелка казваше така- "Лошо нещо е! Ама стигнеш ли до там- и в леглото до те хванат отричай!"

Лена

38.   Не се тормози. Тоя със сигурност знае. Толкова сте еднакви и прозрачни.....

39.   Прочетох няколко коментара и искам да ти кажа, че изневярата е най-гадното и подло нещо.. Не разбирам защо в една връзка когато има някакъв проблем не се оптивате и двамата да се разберете? Както и да е отклоних се, щом изневериш и ако той разбере или пък ти му кажеш няма смисъл да сте заедно, защото все пак си нямате доверие то е изгубено, ти си му изневерила не мисля, че го обичаш, защото ако наистина си го обичала нямаше да го направиш, просто е трябвало да поговорите :) :)

40.   Аз съм изневерявал с един танц и една целувка на 20-тия ден от връзката ми и даже и това ми тежеше като видях, че моята приятелка се оказа сериозна и не ме е прецаквала, мина ми след 6-7 месеца от връзката, вече сме на година и 4 месеца, но ако бях спал с оная, сигурно и до сега щях да се изяждам вътрешно. Много мой приятели знаят, че сме се целували с оная, ама целувката не е дотолкова голяма изневяра, а иначе съм момче което смята, че ако направи нещо гадно, ще му се върне, а и не съм от тоя тип дето мисли с долната си глава и по-скоро аз отрязвам жените, скоро се случи пак, лесно беше, бях скъсал с моята и една бивша приятелка, но беше супер лека и ми стана супер тъпо, въпреки че бях скъсал със сегашната ми приятелка, не го направих с оная. Според мен е гадно жена да ти изневери, ако моята ми признае такова нещо ще й кажа сбогом ку*во и си тръгвам, ако и аз съм изневерил ок, но като не съм няма как да го приема. Ку*венска постъпка от такива жени ме е страх.. късам с моята, виждам каква е действителността и се връщам пак при нея, най-свестна е.

41.   №2-" Ако вече връзката е приключила и ако няма той от къде да разбере няма смисъл да го нараняваш. Загърби миналото и давай напред радвай се на любовта си. "!? №2, връзката може да е приключила, но кой може да гарантира, че момчето няма да научи за изневярата? Момичето може упорито да мълчи, но дали другият ще бъде мъж на място? Ако се разприказва, какво става тогава? Тогава ще стане страшно. Болката ще бъде много по силна, а раздялато на 100%. Заслужава ли си да се рискува? По добре да се признава навреме, пък каквото е писано ще стане, но в лъжа не се живее. Тази лъжа по скоро нея ще съсипва, а риска, след време истината да излезе наяве, още повече тормози. Каквото станало, станало, по добре да се казва истината. Ако чувствата са достатъчно силни, ще получи прошка. Ако не, не си заслужава загубеното време в рискове.

43.   нещата са следните, твоето действие има последствие за теб самата, не казвай на човека, няма да те разбере, няма и да го приеме, ако нямате деца, ще си тръгне, сега обаче има и нещо друго, ако случайно разбере, тогава се моли да не е от агресивните, затова си трай и се надявай твоичкия да не разбере

44.   Всичко между нас беше само секс. Той не искаше нещо сериозно, а аз се влюбих в него. Казах му и той отвърна не съм готов, то ще си обади какво ще стане. И общо взето 5 месеца бях момиче само за секс.... стана така, че ми писна и спах с друг мъчейки се да го забравя, но нищо не се получи... Заминах за Англия, той знаеше това и въпреки всичко намери само 1час време за мен. След като дойдох в Англия срещнах друг, който ми даде всичко което исках внимание, грижа но аз приключих и това, защото обичах този който иска само секс... След още 5 месеца най накрая чух от него обичам те.... Сега всичко в ок до колкото е възможно за връзка от разстояние.. но тая съвест ме мъчи ужасно.... Какво да правя? Ако кажа ще го изгубя.... А се замислям дали мъж може да издържи година без секс... Мен ме няма... няма и откъде да разбера, ако е правил нещо....

45.   Аз да кажа моя опит. И ще започна с това, че ние жените сме страшно нещо. Трябваше на 40 да стана почти, за да го проумея, че и да го напиша с чиста съвест. Женена съм от 15 години за страхотен човек, страхотен мъж и баща на две деца. Мъж, който си скъсва гъза от бачкане, за да има пари вкъщи за каквото и да е, предимно мои прищевки. Докато аз съм по козметици той бачка. Чаках го вкъщи, идва уморен. Страдах, че не ми обръща внимание, а цял ден слушам приказки коя нямала пари, на коя мъжа и бил нехранимайко. Недоволна, нацупена. Имах и аз много ухажори и се престраших, ей така, хем на ината си да угодя. И? Беше интересно месец някъде, после установих, че въпросния мъж не може да се мери с моя на каквато и да е база. Заради единия секс заклатих устоите на къщата си, а дори и конкретно за това - нищо по-различно в гащите си няма който и да е мъж. Е, да де, ама любовника почна да иска връзка, да сме живеели заедно, че чак тогава ми просветна, само като си го представя във всичките роли, които изпълнява моя мъж и едва не прихнах да се смея. Прекратих връзката и реших да замълча, за да не нараня любимия човек. Той е щастлив с мен и нашето семейство, но аз имам бая угризения. А и страх ме тресе от време на време онзи да не направи публични признания някъде, защото света е малък. Моя мъж няма да ми прости никога, затова сега - до гроб мълчание и угризения и междувременно - страх така, периодично. Самопризнанието е хубаво нещо по филмите, в реалния живот вероятността да донесе дивидент е фифти-фифти, а когато имаш семейство и деца, които да нараниш фифти-фифти не е сделка. Чудя се къде ми е бил акъла, където на всяка жена. Имам приятелка близка, която се заканва да изневери на мъжа си, който като моя я носи на ръце, висчко й е наред, както и при мен. Разибеждавам я тактично, защото според нея моя какъв бил прекрасен, нейния какъв бил не й обръщал внимание. Всъщност и двамата са като сиамски близнаци като поведение и сега все едно се гледам в огледалото, съвсем жалка картинка.

46.   Има една философска мисъл, че ползата от лъжата винаги е много по-малка от вредата от нея. Та, дори човекът да не разбере, ти не можеш да промениш самия ФАКТ, че това нещо се е случило. И това нещо си има последици, които ти не може да избегнеш, макар и да не си му казала. Много хора, отказвайки да кривнат, имат принципа: дори и той да не разбере, нали аз ще си го знам. Другият подход, който срещнах по-горе: и на калъп да те хванат, отричаш всичко! Ами това си е водевил, обаче от всеки си зависи, дали ще го дава комедиант в живота. То и шутовете зад ухилената мутра крият сума ти сълзи.

48.   Аз съм жена. Не съм изневерявала, но са ми изневерявали. Ще ви кажа какво мисля. Предпочитам да не знаех, да бъда заблудена, излъгана. Усещането да те заменят с някой друг е неописуемо. Следните въпроси не ми даваха спокойствие вечер: Къде сбърках? Какво не му дадох? Грозна жена ли съм? С какво го отблъснах? Не го ли привличам вече сексуално? Не се ли справям с децата, с работата, с дома... и т. н....
Въпроси без отговор. Последствия от истината - разбито на пух и прах самочувствие :)

49.   Ще подкрепя 49, и то със две ръце. И аз съм жена, която не е изневерявала, но на мен ми изневериха. Ще си позволя да посъветвам и авторката, и всички четящи форума-недейте признава... за Бога, недейте. Докато измамения не знае истината, той се люшка между надеждата и отчаянието. Но може би идва момент, в който ще се успокои, ще си самовнуши, че може и да не е така, че може да се е лъгал. Съвсем друго е признатата изневяра. Не мога да си простя, че дълго и упорито пилях на мъжът ми да си признае. Съвсем искрено вярвах, че щом науча истината ще се успокоя и ще простя. Накрая изкопчих признанието му. От този момент съм в ада и не знам ще изляза ли някога оттам. Нещо стана с мен, все едно не съм онова усмихнато и широко скроено момиче. Ровех за все по-нови и по-гнусни подробности, плачех, обвинявах, правех скандали. Не знам как мъжът ми издържа на този ужас толкова много време. Да, много време мина. С разума си разбирам, че не може така-или си тръгвам от него, или прощавам или поне млъквам и спирам този ежедневен тормоз-и за него, и за мен. За нещастие... или кой знае, за щастие ние се обичаме и затова търпим това нетърпимо положение. Сигурна съм, абсолютно съм сигурна, че това за мъжът ми е било само секс.. без грам чувства. Но болката не е по-малка. Затова още веднъж ще призова тия, които са изневерили.... не, в никакъв случай не признавайте. Направите ли го... милион пъти ще съжалявате..

50.   Жена:
Ми признай си много ясно!
Какво сега, страх те е, че ще ти се наложи да живееш живота си самостоятелно, без да имаш на кого да се подпираш... ъъ.. опираш?
Моето мнение е, че когато двама души не се разбират, просто трябва да се разделят. НЕЗАВИСИМО НА КОЛКО ГОДИНИ СА!!!
А всичките тези приказки от сорта на - олее ма гадно ми е за него, ма на него ше му стане супер гадно ко му кажа... са си чисто лицемерничене! Истината е, че всичките такива просто ви е страх да сте самостоятелни. Страх ви е да започвате живота си отново! Страх ви е от алтернативата, че ще трябва да градите бъдещето си сами!
А най - тъпото е, че тези от вас, които имат деца им демонстрират този така подмолен и страхопъзлив модел на съществуване...

51.   Номер 50 е истинска и силна жена!
Аз също да добавя, че ако скриеш авантюрата ти от него, ти го лишаваш от избора дали да ти бие шута или да реши дали си заслужава да те задържи.
М33