Скъсаха ме на два изпита и мисля да се откажа от следването си
Здравейте,
Студент съм първа година (медицина) скъсаха ме на два изпита. Чувствам се ужасно, много долно, все едно съм най-тъпото съществот на земята. Продължавам да имам любов към медицината, но всякаш тези два изпита са знак, че това не е за мен....

Дайте някакви съвети.... как да преодолея тези неща?

Коментари

1.   Просто учи и то много.

2.   По интересно ми е това защо е в тема ''любов и изневяра'', само защото си написала ''продължавам да имам любов към медицината'' ли?

3.   ами пробвай като за начало с учене, ако не помогне - наистина не е за теб :)

4.   Ако си решил да учиш медицина, имай предвид, че работата ти като завършиш ще е адски отговорна. Ако искаш да продължиш да учиш точно това, трябва да се стегнеш и наистина да учиш. Не е никак лесно. Ако мислиш, че не можеш да се справиш, по-добре запиши нещо друго.

5.   Положил си толкова усилия да те приемат, пишеш, че медицината ти е интересна, наистина ли ще захвърлиш четата си толкова лесно? А, не е ли по-добре просто да се стегнеш, да учиш и да си вземеш проклетите изпити? На всеки се е случвало да го късат на изпит, не е края на света. Просто сядаш и учиш и го взимаш. Не се отказвай толкова лесно!

6.   Няма никакъв знак. Учи повече и ще се справиш. Щом ти харесва медицината продължавай с нея, два невзети изпита нищо не значат. Успех. :)

7.   Давай любов на медицината и не й изневерявай с друга наука. Поне си в тази тема!!!

8.   Ми аз като имах хиляди изпити да влача, си ги взех и си работя по специалността, .
Не се отказвай, има все пак поправки...

9.   Не се отказвай. Ако ти харесва медицината не се отказвай от тази специалност. Изпитите ще ги вземеш рано или късно. Аз примерно си вземам изпитите без проблем, но специалността не покри очакванията ми. Отначало тръгнах с желание, но осъзнах че това не е за мен, а и има и още други неща, които не ми харесват. Както и да е. Вложил си някакви средства, за да учиш така че поне с това се мотивирай. Не казваш, че не ти харесва специалността, така че продължавай да учиш и не ги мисли толкова тези изпити.

10.   Два изпита по какво? Ако не станр от първия, то от втория път може да си безгрешен. Но щом да се блъскаш по автомивките или да бъркаш цимент е твоето светло бъдеще, изобщо не ти завиждам. На 35 г. скапан от живота и с куп болести от тежката работа. Мисли.

Вики

11.   Ми айде, нещо по-различно от мен, не хипарски простотии, и мотивиращи постове от фейсбук. Медицината е трудна, ако не си си седнал на гъза да учиш е нормално да те скъсат. И да си учил, пак е нормално да те скъсат. Въпросът е можеш ли да изтърпиш да учиш още повече и по цели нощи да зубриш учебници. Ако не можеш, смени специалността, далеч не е за всеки.

12.   Пише ти университетски преподавател. Ще те скъсам и още как, ако видя, че си кадърен и на теб възлагам надежди за бъдеща отговорна работа, а ти си пропуснал основни неща в преподадения материал. Ако си някой, който след пет години ще разнася пици, може и да те пусна с тройка, но ако виждам в теб потенциал, по-добре сега да те стегна и да излезе професионалист от теб, отколкото по-късно сам да се разочароваш от себе си. Медицината е отговорно нещо. Аз преподавам във филологически факултет и смятам, че и езикът, и книгите също са отговорно нещо. Баща ми беше преподавател в Техническия университет. Късаше най-талантливите си студенти. Връщаше ги по три пъти на изпит. Казваше така: "Това момче утре ще стане инженер, от него ще зависи цяло предприятие, как да го пусна? Ами от една негова грешка ще зависи дори безопасността за живота на работниците". Ние не ви късаме, защото не оценяваме усилията ви, а защото искаме да бъдете отлични професионалисти, да бъдете млади хора с добра квалификация и перспективно бъдеще. Иначе - ако искаме просто да си плащате таксите в университетите - ами, моля, утре ти пиша отличен и ти си внасяш таксата за следващия семестър. Но все още има отговорни хора в тази страна, включително и в академичните среди. Така че, колега, положи повече усилия. Тези усилия са в името на твоето бъдеще и кариера.

13.   Представи си, как ще се почувстваш, ако се откажеш!?
Това е най- лесното, но след време, няма да можеш да си го простиш, повярвай ми!

Не се отказвай! Имаш голям шанс все още, но зависи от теб! Можеш, ако се надъхаш!

14.   Натягай се изключително много, не искам да повтарям думите на коментиралите преди мен, а ще има и други такива коментари, но знам как е Медицинския! Това, че са те приели медицина(надявам се да не си платено обучение все пак) е голяма крачка. Продължавай напред, не знам при вас колко изпити е позволено да влачите, за да можете да запишете друг семестър, но смело давай. Наясно съм, че първите 2-3 години в този университет са много тежки, но ще става все по-трудно. Предполагам, че са те скъсали на Анатомията и на Колоквиума, но не се отказвай! Чел си супер много до сега, нямаш никакви предпоставки да се отказваш! Не всеки с любов към медицината го приемата в Медицинския университет - все пак е най-елитния университет в България. Много учене се иска, така е, съгласявам се, много информация е, но щом си стигнал до тук, значи имаш потенциал. Едва ли чак сега разбираш какво те чака там.
Желая ти успех и не се предавай точно сега, защото после те чака и специализация - убедена съм, че не искаш да останеш обикновено джи-пи :)

15.   Не се отказвай от 2 изпита. Във ФМИ СУ това си е редовна практика, виждал съм ветерани, които се явяват за 8-ми път на изпит. Ако се стараеш, това ше даде резултат.

16.   Мен бяха късали последователно на пет изпита и бях разколебан сериозно.
Все пак се стегнах, устисках и успях.

17.   Този проблем се преодолява с учене, приятелю. Аз в първи курс в МУ учех ежедневно, по между 12-14 часа на ден. Иначе не става.

18.   Щом са те скъсали, значи не си учил достатъчно. Това е. Точка.
Ако наистина ти харесва толкова много медицината, ще четеш до припадък.
В първи курс половината от нещата, които учите, сте ги учили за кандидат-студентските изпити- демек очаква се да ги поназнайваш. Имай предвид, че нагоре става още по-трудно. В 4-ти курс лятото имахме 9 изпита в рамките на сесията. В един момент от толкова четене, започнах да повръщам от умора.
Но щом аз съм успяла да ги взема, както и всички мои колеги, значи и ти ще можеш. Има поправки, има ликвидации. Ти чети, пък каквото ще да става :)
Лъч надежда: една от колежките ми в 1-ви курс не ходеше на изпитите. Явно чакаше сами да се вземат. Голяма мъка беше. В момента специализира анестезиология 3-та година, и то доста успешно. След като завършиш ще разбереш, че няма голямо значение точно на колко изпита си бил скъсан по време на следването. Обаче дотогава- яко бъхтене.

Дипломиран лекар, Специализантка по образна диагностика, III година :)

19.   От Автора:

12, страшно много Ви благодаря за тези думи!

Благодаря и на всички коментирали!