Едно стихотворение
Здравейте. Споделям един свой опит за стихотворение, породен от скорошна истинска случка. За пръв (и вероятно последен) път ми идва муза да пиша, така че сигурно стихотворението не струва. За мен беше просто отдушник за неизразени чувства, но бих искала мнение как да го редактирам, за да става за нещо (евентуално).

Липсват ми разговорите ни
Прегръдките ти
Устните ти
Пръстите, преплетени във моите
или нежно галещи лицето ми
Парфомът

Липсват ми смехът ти
Гласът ти
Саркастичните шеги
Сладките "добро утро" и "лека нощ"

Говорехме си всеки ден
Сутрин
Вечер
Нощем
И изведнъж - мълчание
Тъга
И самота
С какво заслужих тази тишина?

Липсват ми и кратките ни срещи,
малките откраднати моменти,
липсват ми и вечерите,
които се превръщаха във нощи
неусетно
Минутите - във часове
А аз не исках да си тръгвам

Настъпва полунощ
И аз и ти се сливаме в целувка
Фойерверки
В чест на новото начало
На бъдещото "утре"

Липсва ми и погледът, който ми отправи
онази вечер, когато,
отпуснати на две кресла,
усмивките ни сляха се в една
Блаженство
Обожание

Онази вечер, когато
за първи път усетих пламък
Страст
Ръката ти бе сграбчила косите ми
Сила
И зъби, впити в нежната ми шия
Целувки

Липсва ми чувството да съм малка
Крехка
Закриляна до теб
Да чувам как сърцето ти тупти, облегнала глава на теб

Липсваш ми

Сега сама съм с мислите си
С думите недоизказани
С моментите неизживяни
С чувствата неизразени
Със спомена за теб

А ти така и не разбра
какво си значел някога за мен...
А аз така и не разбрах...
Какво направих?
Къде сгреших?

Коментари

1.   Много е добро, наистина много ми харесва и изразява идеално чувствата ми в момента :3 <3

2.   Сгреши, че се отказа..
Не променяй нищо, прекрасно си го написала - докосна ме

3.   Живеем във време, в което всеки си мисли, че става за писател. Реално, поне една книга или един стих чел ли си някога? Защото това, което пишеш, не че е нелепо, но никак не може да се определи като стихотворение... за Бога.

4.   Просълзи ме...! Наистина ВЕЛИКОЛЕПНО е <3 Продължавай все така,имаш дарба развивай се все повече и повече. Успех!

6.   Номер 3, както споменах, не мога да пиша, никога не съм пробвала. Никъде не съм казвала, че ставам за писател. За пръв път ми идва такава муза и най-вероятно и за последен. Просто имах нужда да изразя нещо, което ме измъчваше, и по такъв начин ми дойде. Случайно. Не го очаквах. Аз знам, че нямам дарба в тази насока, нито имам амбиции, споделих го, защото исках съвет как да го подобря. Не е нещо, което смятам да показвам на хора, а да запазя за себе си като спомен за тези моменти.
Да, чета проза и поезия, но не виждам това каква връзка има. Все едно разглеждайки картини на Да Винчи да се науча да рисувам от само себе си. :D :D :D

7.   Пиши проза. Поезията определено не ти се удава.

Ето това е поезия:

Под дъжда, който чука невидим в листата,
двама крачим без път и сами.
Няма вик на дървар, ни пътека позната.
Само тъмният вятър шуми.

Вземам тихо ръката ти, хладна и бяла,
като гълъб, спасен от дъжда.
Отстрани на косата ти свети изгряла
една малка дъждовна звезда.

Ако забелязваш - има рими, има ритмика, има образност, липсват досадни повторения и т.н.

8.   Любовта е смисъла и винаги е бил, там са отговорите на много сложни въпроси, а вероятно и на всички.

11.   7, аз знам, че не ми се удава. За пръв път опитвам, а и за последен. Нямам намерение нищо да пиша. Исках просто помощ да оправя това, но явно няма да я получа тук. Благодаря все пак.