Приятел и момиче
Пише ви един объркан мъж. Имам приятел, който от много време харесва една негова приятелка. Така. Не знам как и защо, но ние с нея почнахме да излизаме. Тя няма нищо към него докато той има. Преди няколко дена излязохме двамата отново, и се целунахме. Тя ми каза, че иска връзка с мен обаче на мен ми е неловко заради приятеля ми. И се крием в момента. 2-3 човека знаят само за нас. Какво да правя.. да му кажа ли? И кога? .. защото ако не изкараме много няма смисъл да си развалям отношенията с приятела ми. Аз наистина я харесам, тя мене също.. много ни е комфортно заедно и всичко е супер, а хората са казали, че трябва да държиш на щастието си.. Съвети?

Коментари

1.   Следвай сърцето си то знае,най-добре!Дай шанс на връзката,приятеля ти е пиятел ,та ти не спиш с него нали?!Какво тогава съпоставяш нещата,те са несъпоставими!Умно,умувай!Успех!ж49г

2.   Уф, много тъпа ситуация.
Не казваш на колко години сте, а това има значение, защото, ако сте малки 18-19 годишни, съм по-склонна да те посъветвам да останеш с момичето, въпреки чувствата на приятеля ти.
Ако обаче сте над 25 години- по-добре да не се занимаваш. С годините истинските приятели намаляват поне наполовина. Вие вероятно сте приятели от дълго време и ако сега го загубиш, което почти сигурно ще стане, ако той разбере, това значи един истински приятел по-малко.
Както са казали хората- гаджетата идват и си отиват, но приятелите остават :)
И все пак зависи много от човека. Има хора, които на мястото на приятеля ти биха казали- " Човек, щом се харесвате, бъдете щастливи заедно! " Но това са големи изключения и вероятността приятеля ти да е от тях е минимална.
Ж 28

3.   Абе избери жената, ама бъди готов приятелят ти да прекъсне контакт с тебе.

4.   Верно е, че за леко момиче не си заслужава да се скарате. Ама явно случаят не е такъв. Когато на мен ми се случи преди много години, въобще не ми е идвало на ум да го крия. Приеми, че й приятелят ти може да е за смяна.
П. П. За какви приятелства между момче и момиче, ставаше на реч? Има ли още някой да вярвам в това?

5.   Искаш хем да си с нея, хем да не се прецакаш, да кажеш на приятеля си, че можело и да не изкарате много... :D
Ти за приятел ли се пишеш :)
И ако сте заедно 3-4 месеца ( малко време), е абсурд човека да разбере по някакъв начин ли?

Между другото, на колко си години?

6.   Така на 18-19 години сме, благодаря за изразените мнения. Към коментар 4 - приятелството между момче и момиче в повечето случаи води до това, че единия започва да има чувства към другия :) И не приятелят не е за смяна, защото тя въобще няма никакви такива чувства към него. За сега няма да му казваме, поне до такова заключение стигнахме с нея. Близък приятел ми е, на нея също й е близък, обаче както коментар номер 1 е написал, трябва да следваш сърцето си. Това и правя, както и тя. Всичко е перфектно с нея. Освен това, че се криеме. А когато разбере съм сигурен, че ще се скараме, колкото и да сме близки, просто защото той я харесва, а един влюбен мъж не мисли трезво на нещата. Благодаря на всички ви :) Ако някой има какво да допълни нека го направи.

7.   Нещата вече са станали. Щом 2-3 знаят и прияттелят ти ще разбере. Гледай първо да се изясниш с момичето заедно ли сте или не сте, за да знаеш какво да кажеш на твоя приятел.

8.   Приятелството и любовта са неща различни. Съвета ми е двамата с девойката заедно да кажете на третия (приятеля). Ако приятелството ви е истинско, той ще разбере и ще останете приятели. Ако ли не, значи подобно приятелство е било обречено така или иначе. При всички случаи той ще разбере. По добре да е от вас.

9.   Благодаря за отговорите.. скоро ще му кажем, но не знаем как.