Влюбване ли е
В приказките с непознати има нещо чаровно и завладяващо. Дали е в нашата глава или се случва наистина, но отсрещната страна често е личност, която се представя с думите, които ние искаме да чуем.
Аз съм на 26 и имам приятел/любим, с когото искам да създам семейство. Намери ме мъж в социална мрежа за чатове с приблизително близка до моята възраст, с подобни на моите навици. Беше странен начина, по който ме намери, но откликнах на приятелството. Това е човек с когото лесно водя разговор. Приятни са всички наши разговори. Той е обвързан и често се разделя със своята приятелка. Когато са разделени ме закача и говори че с мен би било по лесно и вълнуващо. Знам как изглежда и е от близък до моя град. Ние сме като близнаци. Той е сваляч, а аз не поддавам на такива номера, но май попаднах в клопката. Имаме еднакви вредни навици и си пасваме и като приятели. Опитвам се да отклонявам интимни разговори, но нещо напира в мен да опозная този човек повече. Имам симпатии, но те са към образа, който аз съм създала в главата си. Реално този човек не съм го виждала, а мечтая за нещо с него. Как е възможно това? Не съм срещала друг толкова приличащ на мен човек. Имаме еднакви хобита, понякога имам чувството, че всичко това е постановка от някого. Чувствам се и виновна, че го харесвам, за което никой не знае, дори и той. Но даже и да го харесвам нищо не може да се случи, защото това е образ в главата ми. Действително той няма да е такъв на 100 процента. Но с такъв образ на мъж и обноски, млад, красив, с образование, купонджия и държи на работата си, с отношение към жената до себе си... елегантен, заобиколен от красиви жени. Не съм вярвала, че някой такъв ще ми завърти главата. Трябва да има нещо гнило иначе си е номер просто. Напоследък започнах да сравнявам гаджето си с този човек и това разваля и отношенията, които сме изградили с гаджето ми. Моето гадже е противоположност на мен и това не ми е харесвало и не прави специални неща за мен. Искам да разкарам този чудесен мъж, който се появи и не мога.

Коментари

1.   И аз съм попадала в същата ситуация. Оказа се, че съм го правила от скука и от нужда, да изпитам някаква емоция. Като прекратих отношения, с човека от чата, го забравих много бързо. А преди това, мислех за него денонощно. Обяснението е много просто. Това не са реални, истински взаимоотношения и няма как да е любов, без прекарано време на живо. Всъщност, ако примерно заживеете заедно, нищо няма да е същото, както когато сте си писали. И едвали ще е човекът за теб. Влагай повече разум и по- често се хващай, как си фантазираш нереални неща. И ще ти е по- лесно, да взимаш по- трезви решения.