Само приятели или нещо повече?
Здравейте! Аз съм жена, на 34 години. Виждам се с един мъж, с който се познаваме от години. Едно време, бях дори влюбена в него. Внимание винаги ми е обръщал, комплименти, възхищава ми се... През годините имаше някаква авантюра, но като цяло нищо сериозно не се случи, защото всеки път обстоятелствата ни разделяха. При последната ни среща преди години, понеже той дълго време нищо не правеше, а аз му давах всякакви поводи, ама не ги виждаше ли, мен ли чакаше да действам, та чак когато си намерих нов приятел, той тогава се сети да ме сваля, но вече бях толкова разочарована да го чакам и нямах същите чувства като преди и го отпратих. Години по-късно, след като всеки от нас е имал дълга и сериозна връзка, която се е разпаднала, ние пак се срещаме. Горе- долу срещите ни са през 7 години. Аз не съм го търсила, не съм знаела какво се случва с живота му, бях го дори изтрила. Той ме намерил, покрай мои близки, видяхме се вече пораснали и променени и покрай общо хоби започнахме да излизаме и да се срещаме все по-често. Много си говорим, забавляваме се, но има едно напрежение на нещо неказано, ненаправено.... Държи се много добре с мен и аз с него, но когато аз му покажа, че го харесвам, той се държи малко хладно (уж като приятел). Когато пък аз го игнорирам и обръщам внимание на други мъже, защото оставам с впечатление, че той не ме харесва, тогава пък той ревнува и ми търси вниманието. Има едно момче, познават се, с което преди да го срещна имахме нещо общо, но аз прекъснах връзката, обаче те двамата не се понасят, макар че реално никой от тях не знае какво е имал или нямал другия с мен... А бе, държат се като елени на бой с рога. Не мога да разбера иска ли нещо или сме само приятели? Когато сме насаме хем се смеем много, хем ако аз седна до него той или става, или леко се премества. В същото време, когато уж "неволно" го докосвам по ръката, по гърдите той не се дърпа, а езика на тялото му винаги е насочен към мен. Така де... седи обърнат към мен, накланя глава, бъзика се по добрия начин, намигва ми. Консервативен е и неуверен, ама все пак не е живял в манастир. Имал е доста връзки и то сериозни. Доколкото знам в момента няма друга жена, а и като се виждаме аз оставам у тях до много късно или той у нас, и на практика няма как, ако той има приятелка това да се случи. Жените ревнуват. Телефона почти не поглежда, когато е с мен, а ако му трябва (да пуснем музика напр) си го цъка пред мен. В магазина винаги ме пита какво да купи, черпи ме. Или може би се чувства задължен, заради една работа, която му върша без пари. Услугата си е от мен, мое решение. И все пак, никой мъж не би ти се "отплащал" насила, ако си му неприятна, предполагам. Кофтито е, че аз не го приемам като само приятел, давам му доста поводи да види, че има и друго освен приятелство, обаче с тия смесени сигнали, дето ми праща, вече не знам... Срам ли го е, обиден ли е, че преди време нищо не се случи или чака удобен момент да се случи нещо? Вече почвам да си мисля, че просто търси някакво внимание и изобщо възможно ли е да има някакво приятелство м/у мъж и жена, които са имали нещо повече някога? А времето минава, удобните моменти също и съм на косъм вече да го сложа в графа "приятели". В същото време не ми се вярва, че за пореден път живота ни сблъска уж "случайно" и няма нищо да се случи. Сигурна съм, че има някакъв смисъл тази среща, но все още не знам какъв точно.... Сякаш минаваме през някакво изпитание и двамата. Уж сме пораснали, вече по-мъдри, а правим същите грешки като преди.... Или просто трябва да чакаме правилния момент?

Коментари

1.   Не се занимавай с такива неориентирани индивиди!
Ж19

2.   Абе, жено, я си виж личната карта на колко си години и го зарежи тоя смотаняк!!!

3.   Възможни са и двата варианта - да те приема само за приятел, тъй като все пак сте имали отношения преди години. Другата вероятност е просто да не е сигурен в себе си, какво иска и той... :D За мъжете винаги е по интересна жена, която е леко недостъпна или преследвана и от други мъже /явява се по интересна плячка/ :)
Защо просто не поговорите и не си изясните отношенията. Познавате се доста добре, така като прочетох написаното от теб. Такива закачки и игрички, явно не водят до никъде. Сложи картите на масата и прецени реално обстановката. За мен лично приятелство /в най-чистия му вид/ между мъж и жена, не може да има, освен ако не са и двойка. Винаги освен "приятелството" има привличане или чувства в единя или другия! По същия начин и аз имах връзка с една жена. Първо аз я преследвах, а тя бягаше, след това обратното. В крайна сметка в момента много рядко се виждаме и "уж сме приятели", но по скоро добри познати...

Успех и стискам палци да се получат нещата! Общо взето трябва да си открита към човека, или не разбира от намеци или има съмнения и само му е приятна твоята компания.

>М. 31г<

4.   Жено, на 34 си, а се държите с тоя като 14-годишни пубери. Как си накланял главата, как седял, ала-бали. Човекът явно е несигурен, не знае какво иска, не е достатъчно мъж, не е осъзнат или там каквото и да е. А може просто да не те възприема като сериозна жена (а ти и явно не си). Не се занимавай с него по-добре, и за двама ви ще е по-добре честно казано. Ти ще изпаднеш по-пълноценно в отчаянието си и това ще ти помогне да се промениш.

Друг вариант е, ако все пак искаш да дадеш шанс на нещата, е директно да го питаш, разбира се. Докарай нещата до секс, ако си пасвате сексуално може и да стане нещо, но той пак ще е несигурен.

5.   Попитай го той мъж ли е или приятелка?

6.   Е, ти какво чакаш да те питам? Нямаш самочувствие да го поканиш за един съботен/афтъруърк секс? Толкова ли е трудно да спреш да чакаш, а да поемеш инициативата според ситуиацията? Както сама казваш човека вече се е пробвал и ти си го отрязала, ако той има малко мозък в главата не би повторил да пада на колене пред теб и да ти се моли за каквото и дяа било или да ти предлага секс, любов, връзка и т. н. Като мъж виждам така нещата: чака да откликнеш сама на очакванията му без да нараниш достойнството му повторно. Ако продължаваш да се правиш на "ни лук яла ни лук мирисала" ще изчерпаш кредита му на търпимост и ще те отсвири. На тия години би следвало да си наясно че първо има секс, а след това нещо повече може би и ако е писано.

7.   Не чакай удобния момент, а го създай. Излезте някъде, в някое заведение примерно, той може би ще те покани на танц (тогава стават чудеса :D )
Отидете на кино или просто вкъщи си пуснете хубав филм... Варианти много.

8.   Абе не те харесва, бе! Какво има да претегляш... Или става или - не,
щом все не става е ''йок''.

9.   От това, което пишеш личи, че е объркан и не сигурен и не знаещ, какво иска. А ти може да се каже, че си все едно не на34 а на 20.. и ти не си сигурна. В тези неща трябва директност и точност.

10.   От авторката:

Разкарах го. Не мисля вече да си губя времето с човек, който не знае какво иска. Или ще ме уважава и цени, или вън. Вече съм го минала тоя "грип". Очевидно е търсел само внимание. Не ми трябва мъж-кифла. Мерси на всички за отговорите.