Мразя всичко, което се случи тогава...
Здравейте, ще карам директно. Проблема е следния: На 22 години съм, момиче и преди около 2 години се запознах с едно момче, беше малко по голям от мен. Тогава имах проблеми в личен план и сякаш търсех някаква утеха в новите запознанства, емоции и всичко останало. Това момче изобщо не отговаряше на критериите ми за мъж, нито пък за човек. Беше занемарен, нямаше никакви финансови възможности, все още се оправдаваше с мама и тати, а беше на възраст в която се очакваше да има някаква собствена основа, която сам е изградил. Постоянно се оплакваше, самосъжаляваше, а аз тогава сякаш бях сляпа. В продължение на 3-4 седмици се виждахме, говорихме си, разхождахме се, запозна ме с негови приятели, постоянно ме търсеше и си личеше, че има чувства към мен. Тогава за жалост и аз сякаш бях прекалено объркана и също си вярвах и мислех, че го харесвах. Нямахме никакви интимни преживявания, с изключение на една нощ, в която между нас имаше една по дълга и страстна прегръдка, последвана от целувка. Целуна ме и аз веднага се отдръпнах. Прибрах се вкъщи започнах да мисля какво правя. За по малко от 1 час си отговорих на всички въпроси. Свързах всичките си проблеми в онзи момент и осъзнах, че аз просто съм търсела утеха за тогавашните си драми, които не бяха кой знае колко сериозни. В онзи момент бившия ми приятел ме преследваше и аз постоянно мислех, дали да се върна при него. Имах проблеми със семейството ми, тъй като се бях изнесла скоро от вкъщи, а те все още опитваха сериозно да влияят на мен и на изборите ми, макар и от разстояние. И не на последно време, бях скарана с една от най - близките си приятелки, с която споделях всичко и тук беше главния проблем, довел до огромната ми грешка. Тя ми липсваше, имах нужда да се посъветвам с нея за семейството ми, бившия ми прияъел и просто да си поговорим. Така успях да стигна до дъното за мен и да излизам с непознат мъж, който дори не харесвах истински, но за жалост разбрах това късно. Е, ето ме 2 години по късно, тормозена все още от мисли за онзи мъж, онзи непознат човек, с който излезнах не повече от 10 пъти, имахме една прегръдка, една целувка и нищо повече. Намразих го рязко, не знам защо, но тази омраза ме е обсебила и не спирах да го мразя в първите няколко месеца, след като прекратих всякаква връзка с този младеж. В момента съм обвързана и всичко в живота ми се нареди, но тази мисъл не може да излезне от мен. Постоянно мисля за него, обвинявам се, че тогава съм допуснала да имам тези " отношения " с този човек. Мразя се за това, че не помислих какъв и къде е проблема, какво ми липсва тогава, а направо се хвърлих в обятията на непознатия, който беше под всякаква критика и предполагам, че всяка една жена, която го види щеше да разбере какво имам предвид. Този мъж беше мизерен, беше занемарен, както вече споменах в историята си и може би точно този негов външен вид и начин на живот ме карат да се чувствам толкова зле, да се чувствам пропаднала, да се обвинявам, че тогава съм допуснала такъв човек до себе си и не само съм го допуснала, ами съм имала и някакви чувства към него. Когато настоящето ми гадже ме целува или прегръща в мислите ми изникват сцени от онази нощ, когато онзи ме прегърна и целуна и това веднага ме отвръщава. Приятеля ми знае за този мой проблем и хиляди пъти сме говорили и сме се опитвали да разрешим проблема ми, но не се получава. Все още тези мисли ме тормозят, тези сцени изкачат в съзнанието ми и ме карат да се чувствам, като изнасилена, въпреки че вината за случилото се е изцяло моя. Кажете ми какво да правя, как да се отърва от тези ужасни мисли, не искам да се сещам и за миг за онзи човек, никога. Не искам да съсипя връзката си, с човек който наистина обичам, заради нещо толкова дребно, случило се в миналато...

Коментари

1.   Разбирам те и донякъде знам какво изпитваш. Ако това ще те накара да се чувстваш по-добре, аз ходих с подобен тип цели девет месеца! Направо съм отвратена от себе си... Изобщо не си дадох сметка, че отчаянието и самотата са взели превес и замъглили трезвата ми преценка. Чак по-късно осъзнах, че никога не съм го харесвала истински - беше ме срам от него, не исках да го запознавам с никого, криех го от света. Никога не го изревнувах, не изпитах вълнението при влюбване. Комплексиран до безкрайност, абсолютна невежа по елементарни въпроси, адски обсебващ, неугледен и мрънкащ. Повръща ми се като се сетя.
Радвай се, че си прекарала съвсем малко време с него и не сте имали интимни контакти... на мен акълът не ми е бил достатъчно явно. Приеми го като урок - неприятен, но полезен. Трудно е да се отървеш от чувството на гнус, но чак да проваляш връзка и т. н., ми се вижда прекалено. Най-малкото позволяваш на този противен тип да навигира живота ти! В никакъв случай не го оставяй (чрез спомена) да ти влияе. Безумно е.

3.   Душица, не си мисли, че си голямата работа. Правописът ти куца доста, а в съзнанието си проектираш омраза към човек, който нищо, ама съвсем нищичко лошо не ти е сторил. Не се взимай толкова насериозно, че ще паднеш отвисоко. И ще те боли.

4.   Стигнах до "мизерен" и ми стана много прозрачно и глупаво.. Оправдание че си била объркана, но това е само за да замажеш. Ясно се вижда, че момчето е имало качества и си го харесала. Знам за такива случаи, пък и мен така ме зарязаха след един месец, защото "Не си това което очаквах". Не съм, ама трепереше редовно в ръцете ми. Как се симулират някои състояния? .. Намери си някой НЕмизерен дървар, както и тая моята изневери на такъв, а сега вероятно пак ще си хване подобен и отново кръговрат и утехи при мизерник. Съжалявам, но такива са си нещата. Не гледай финансите, гледай ти къде живееш и условията на времето.

5.   Това жените са страшна работа. Как извъртат нещата и вменяват чувство за вина. Какво е виновно онова момче, че ти си била объркана? Имало е привличане със сигурност, не се прави. ;)

6.   Не знам защо си мисля, че не е било само прегръдка и целувка, ако беше така отдавна щеше да си забравила не само за човека, но и за разговорите водени с него, за срещите с негови приятели, за всичко свързано с вида му и т. н.
Имам усещането, че пишеш тук с надеждата гаджето ти да прочете написаното и да ти повярва, че с "мизерния" не сте правили секс.
Някакъв вариант е да си признаеш (първо пред себе си), че си се пооцапала допускайки интимност с непознат, към който дори не си изпитвала чувства - погледнеш ли истината в очите, изречеш ли я на глас ще ти олекне.
Така мисля аз, а каква е истината сама си знаеш - 10 срещи, една прегръдка и целувка не са грях, нито повод да си мислиш, че си пропаднала, напротив, повод за радост и гордост е, че си се осъзнала навреме.

7.   А от къде новият ти приятел знае какво си преживяла преди време? Нищо сериозно не е станало, ако е било само целувка(зависи коя глава си целувала). По скоро те е яд, че евтино са те прецакали, щом една от лошите черти на момчето са били-лоши финанси. Изглежда си го разбрала след целувката и сега не можеш да си го простиш. Не съжалявай, принцеси даже и жаби са целували, за да се превърнат в принцове, но не всички се превръщат в такива!

8.   Привличането е чист инстинкт, повярвай. Тогава мислиш за визуалните неща - тяло, лице, говор, маниери и после опипваш почвата с времето, но няма нищо общо с отчаянието. Можеш да повториш "грешката" си още много пъти. Естественият процес на привличане, по който са ти се случили нещата, е такъв процес, при който действа чистата природна логика. Кариерните успехи са последното което се гледа

9.   Разкажи всичко на приятеля ти. Вярвам, че той те обича искрено и ако е така, той ще прояви разбиране. Няма смисъл да криеш от него - бъди искрена и ще видиш, че си заслужава. Коментарът ми е кратък, но искрен. Благодаря. :)