Колко време е нужно?
Бих искала да ви попитам според вас колко време горе-долу е необходимо да живеете с даден човек, за да разберете, че помежду ви нещата няма да се получат?

Коментари

1.   Човек обикновено доста рано усеща това, но отказва да го приеме.
Ж

2.   На мен лично, 1 година

3.   За по "бавните" (които вярват, че някой ще се промени :) най-много една година.
Има обаче и крайни мазохисти, те са способни и цял живот да се наслаждават на кофти живот.
Една година е повече от достатъчно да опознаеш ДОБРЕ човека (ако не си от отчаяните, които сами се лъжат) и да си направиш равносметка дали искаш точно с такъв човек и доколко си склонен на компромиси.

4.   Първата седмица или две са напълно достатъчни. Нещята не може да СЕ получат, постигат се. Вътрешния мир също е пределящ. Като не можеш да си в мир със себе си не може да го искаш да се получава от съвместното календарно време.

5.   В началото трудно можеш да разбереш но като се поопознаете всичко става ясно.Един мой познат беше ми казал преди време дружбата е важна а не да се пускаш на сляпо но и другото го има че дългата наденица и кучетата я ядат .Слагаш на кантар нещата става не става теглиш чертата и решаваш Успех
Ж 40

6.   Един мъж,когато обича една жена,той иска да живее с нея.И обратното,ако е с нея за секс,той не иска да живее с нея.

7.   Времето тук е нещо субективно и въобще не би могло да определи това. Не времето, а чувствата са важни. Ако и двамата го искате, какво чакате? Да мине време и да стане прекалено късно. Малко по-смели бъдете. Не безразсъдни, а смели. :) Не отлагайте, така губите неизживени моменти и печелите "Какво ли щеше да е ако..."

8.   Има няма 50 години

9.   Месец, месец и половина.

10.   Два-три дена! :)

11.   Все още не съм осъзнала от година и половина...

12.   От 2 минути до 20 години - за повече нямам опит.

13.   За мен са необходими само няколко срещи с преспиване и 90% човека срещу мен ми е вече ясен. При по-продължителни и контроверсални разговори наблюдавам изражението на очите и лицето, те ясно ми разкриват душата, а чрез нея и характера на човека. Всяка изречена дома на събеседника ми е претеглена на духовно-интелектуалния ми кантар. Интуицията ми никога не ме лъже какъвто и артист да е човека срещу мен. Затова и грешки при мен не е имало.

14.   Ами аз жена ми още преди да я видя на живо (от снимка), имах усещането, че цял живот ще сме заедно. Някакво шесто чувство, не знам. От тогава минаха 13 г. и още сме заедно. Така че понякога дори и само една снимка ти стига, но на някои хора и цял живот не им стига.

15.   Номер 14 и аз бях така с моя мъж - даже не знаех дали го харесвам на снимките, но някак си разбрах, че ще сме заедно. Странно, но така беше.

16.   Точен период на опознаване няма. Години може да живееш с някой, и пак да не разбереш същността му. Един съвет - ако си дадеш сметка че не е за теб, кажи му го, не протакай, не го лъжи. Жената която беше с мен, го направи но след 8г. и се оказаха пропиляно време. Направи го, и то в труден период за мене. Имам сериозни съмнения, че е заради друг, но това е друга тема. Така че, бъди честна ако решиш че не искаш да си с него, направи го веднага, а не след години което ще е много подло......

17.   Няма отговор, хората се променят с годините.