Анкета за изневярата
Провеждам кратка анкета, ще съм благодарен, ако се включите.

1. Възраст/пол?

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?

3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)

5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?

Коментари

1-50 от 54

1.   1. 26г/жена
2. да, 3г и 7м
3. да, веднъж инцидентно, на предишен партньор. Не се е повторило със сегашния.
4. и 5. Не бих изневерила повече, научила съм си урока, че ако нещо ти липсва не е нужно да го търсиш на друго място. Има и други начини за справяне с проблема и човека до теб не ти е виновен за това, че ти не се чувстваш ок. Не бих изневерила в момента и изобщо занапред, защото се чувствам добре с човека, с който съм. Всичко си казваме и споделяме и ако има проблем по-добре да го решим заедно. Мисля, че уважението е по-важно от това да си "начешаш крастата" както се казва. ;)

2.   Момиче съм, възраст не желая да посочвам поради лични причини. Не съм изневерявала и не искам, защото:
1. целта е да намериш любовта си, ако не го харесваш, късате. Не виждам причина за изневяра.
2. ако изневеряваш, постоянно се тревожиш да не те хване гаджето ти, а ако разбере, само ще си разбиете сърцата.
Надявам се, че съм помогнала.
One girl

3.   Ж на 36.
Сегашната ми е близо 1 година, но преди това имам един брак, който завърши с развод.
Да, изневерих, но си имах сериозни причини и в последствие реших да съм честна и да поискам развод. Съпругът ми така и не разбра за изневярата, но аз не бях ок с идеята за паралелна връзка. Така започна и настоящата ми връзка.
Бих изневерила само ако имам сериозна причина без значение дали ще ме хванат или не. Ако ме хванат- просто слагам край на настоящата си връзка и продължавам сама или с човека, с който съм изневерила.

4.   1. Ж,24
2. 6г.
3. Да, съзнателно.
4. Не съм сигурна. Зависи от човека до мене.

5.   34 М, 7 години брак. Не съм изневерявал.

6.   1. Възраст/пол?
29, Жена.

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?
Имам връзка от почти 3 години.

3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?
Да, изневерявала съм на повечето си партньори съвсем съзнателно. В някои случаи съм имала и паралелни връзки с любовник, които траеха по 5-6 месеца.

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип).
И да се разбере, и да не се разбере пак бих изневерила. Мога да харесвам повече от един мъж и по различни начини. Искрената моногамия е изключително рядко явление (завиждам на тези, които са я постигнали) и смятам, че е по-добре да изневериш, отколкото да ти се иска, да точиш лиги по някого, но от псевдо-морал, да мишкуваш като добра женичка или мъжленце.

5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?
Спирал ме е началният етап на връзката, в която си безумно влюбен и не искаш да поглеждаш другиго. След време това чувство отминава поне при мен.

7.   1-Жена
2-15 г
3-Да, с настоящия, съвсем съзнателно и с огромно удоволствие, постарах се да бъда "изловена" ;)
4-не
5-спира ме чувството ми за коректност, доверието, уважението и обичта към другия. Когато (ако) другият престъпи тези важни за мен/нас неща...е, нямам вече спирачки, просто защото губя най-важното към него-уважението, а на принципа на доминото и всичко останало.

8.   31 ж
12г. връзка, с дете на 3 г.
Не съм изневерявала
Бих, ако спра да усещам уважение към мен.

9.   1. М 35
2. 2 Г.
3. Да-системно изневерявам.
4. И да знам че ще се разбере пак ще изневеря,моногамността не е присъща на Хомо Сапиенс.
5. Нищо не ме спира,не изпитвам угризения на съвестта,изневярата е изпускане на парата и съхранява връзката.

10.   1-43 Мъж
2-20 години
3-НЕ
4-Незная- не съм мислил по въпроса, но най-вероятно НЕ!
5-Нищо не ме спира, просто не съм изпитвал нужда!Е, имало е леки моменти на "слабост", но бързо ми е минавало и не се е стигало до нищо.

11.   До 6: по- добре да започнеш отворена връзка. Така нито ти ще мишкуваш, нито партньорът ти. Поне на мен така ми се струва честно и искрено. И съжалявам, че не пиша по темата.

Black Sabbath

12.   1. Възраст/пол?
Жена, 46 години

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?
Настоящата ми връзка е от 4 години.

3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?
Имала съм двама любовници по време на предишния си брак. Отношенията ни с единия продължиха 3 години с регулярни срещи веднъж седмично, а с втория след една година връзка се разведохме и двамата и се оженихме. Бившият ми съпруг беше напълно импотентен, живях с него 16 години.

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)
Винаги предупреждавам, когато имам проблем във връзката. Първият ми съпруг знаеше, че имам любовник. Заради проблема му бяхме постигнали нещо като негласно споразумение с условие за дискретност. За мен няма значение дали ще се разбере или не от партньора ми. Аз нали ще зная, че съм предател?!

5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?
Във втория си брак нямам абсолютно никакво желание за странични връзки. Просто съм напълно удовлетворена от отношенията ни, в това число и от сексуалния ни живот. Въпреки това на няколко месеца веднъж с мъжа ми практикуваме суинг с някое друго семейство. Но това не е изневяра, защото го правим заедно, когато и двамата имаме желание просто да разнообразим сексуалния си живот. Нито аз, нито той имаме тайни един от друг, споделяме всичко, в това число и еротичните си фантазии.

13.   Жена на 39 г. За 17 г. брак изневерих на съпруга си веднъж и съвсем съзнателно. След това се разведох. Не защото ме хванаха. Просто ми преля чашата на толкова години търпение. Като разбрах какви мъже има и че мога да съм щаслива с мъж. Към днешна дата 5 години по късно съм все още с любовника си. Рядко го виждам защото живее в чужбина. Имам възможност да го замествам когато поискам. Но не искам. Нито ми е дал повод да търся друг, нито сърцето и тялото ми желаят друг мъж. С доста мъже общувсх работейки, ами това дето ми го дава тои друг не може. В този случай е ясно, че мога да се скрия няма как да се разбере, но не желая. Когато дойде време да ми се иска друг мъж криенката ми е противна. Не ми е сладко да се спотайвам и да крада и секс и любов. Късам и правя каквото ми се прави.

14.   1. Жена на 20 години.

2. Имам връзка от 2 години.

3. Не съм изневерявала. Веднъж започнах връзка твърде рано, но оставих приятеля си, когато осъзнах, че може би още изпитвам привличане към бившия. В последствие не се събрах с бившия си, а останах сама, докато не се почувствах по-добре.

4. Нито в друга връзка, нито в тази бих изневерила, ако съм сигурна, че няма да се разбере. Защо да го правя?

5. Не изпитвам нужда, но има и друга причина да не съм изневерявала и това е, че после няма да мога да се погледна в огледалото. Заради което и не бих изневерила, ако съм сигурна, че никой няма да разбере и никак няма да повлияе реално над връзката. Ще повлияе на мен. Ако не се чувствам добре с някого или пък имам трепет към друг, ще прекъсна връзката.

15.   Ж 27,не не съм,връзка 6 г.,вече брак.

16.   1. Жена, 31 години.
2. В момента съм сама.
3. Да, няколко пъти
4. След няколкото ми изневери разбрах, че е невъзможно да съм моногамна. 13 години бях с един човек и може би ми повлия зле. Хареса ли ми един мъж, то искам да си легна с него, но въпреки всичко обичам и се грижа за постоянните ми партньори.

17.   Жена на 28 години.

Имам връзка вече 5та година.

Изневерявала съм 2 пъти с един и същи човек. Първият път беше по-скоро инцидентно. Вторият път беше съвсем съзнателно, защото знаех с какво си имам работа.

Най-вероятно бих изневерила, ако знам че няма да ме хванат, защото знам колко е сладка тръпката от забраненото. Само, че винаги повлиява на връзката. Щом си толкова голяма работа до изневеряваш, ще си носиш последствията.

18.   1. Годините нямат значение за мен. Момиче съм.
2. 2г. и 3м.
3. Не
4. Не бих го направила, защото това за мен означава да предам любовта си.
5. Не смятам, че изневярата е нещо, което ще помогне при по- обтегнати отношения, а обратното. За мен човек, който е изневерил дори веднъж, това е човек,който не уважава себе си и човека до него. Няма нещо като ама аз не изневерих нарочно или без да искам. За мен има причина човек да прибегне до изневяра.

19.   1. Възраст/пол?
Ж29
2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?
10г брак
3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?
Не.
4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)
Не.
5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?
Не изпитвам нужда, пък и не бих имала мир със себе си след това.

20.   1. Възраст/пол?

26 години, жена

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?

Почти 6 години. Живеем заедно от 3 и половина, а от 2 сами.

3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?

Не, не съм никога.

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)

Не.Според мен на първо място изневярата е неуважние към теб самия, после към половинката ти.
Смятам, че има прекалено много бракове, които се крепят само на финансова зависимост, което не води до нищо добро. Хората трябва да са независими, защото независимостта ти дава опцията да прекратиш връзката, ако не се чувстваш добре в нея. Децата могат да бъдат щастливи и със разведени родители, ако те са достатъчно културни и се уважават.

5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?

Няма нещо, което да ме спира, просто не изпитвам нужда. Ако започна да изпитвам ще прекратя връзката си и ще търся щастието другаде.
За мен комуникацията е много важна, както и равноправието в една връзка.
Когато нещо не е наред го споделям с половинката си и го обсъждаме. Не го оставям да се трупа и да ме тормози. По-този начин успяхме да преценим от самото начало дали сме един за друг.

21.   1. Възраст/пол?

-Жена/31г.

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?

-Сама съм.

3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?

-Не съм изневерявала. При интерес към друг - прекратявам отношенията.
Имала съм моменти, в които съм била ''на крачка'' от прелюбодеяние, но съм устоявала.

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)

-Не, оперирана съм от подобни нужди.

5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?

-Не изпитвам нужда - моногамно, предано и лишено от промискуитетни щения говедце, съм. НО- си имам други там, недостатъци... :ДДДД

22.   Малко офтопик-понеже това е поредната тема за изневяра,защо не направите една анкета как да не изневерявате,белким споделите ценен опит за въздържание от лесното

23.   И кой ще обработи резултатите от анкетата?!

24.   23, аз, авторчето.

25.   22-ри номер, как да те посъветва някой как да Не изневеряваш, като всичко е до нрав?
На мен и на тепсия да ми се предлагат - няма да ми ''дреме'', това е моят натюрел - не само воля, усилия или подтискане на нагона. :ДДДДДД
То ако нямаш афинитет да си предан... Да прявиш воля е трудно - затва и всичко живо изневерява...

26.   1. Възраст/пол?
мъж/37г.
2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?
Почти 16г., обичам жена си (от 10 сме женени)
3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?
Не.
4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)
Не.
5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?
Изпитвам нужда от много неща, но не и от изневяра, целта не оправдава средствата.

27.   1. Възраст/пол?
Жена, 29

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?
Не съм

3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?
Не.

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)
Не и на човек, когото обичам.

5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?
Спира ме това, че когато обичам човека до себе си, не желая друг и не бих го наранила така. Представям си, че бих изневерила, ако не съм влюбена в партньора си, ако се влюбя в друг, ако той ми изневери или ако неглижира мен и отношенията ни. Но тези неща не са се случвали в досегашните ми връзки и няма как да знам със сигурност как ще реагирам.

29.   Жена на 33 години, във връзка от 5 години. Изневерих веднъж на бившия ми съпруг съзнателно, защото разбрах, че той ми изневерява. Помислих си, че като го направя ще се почувствам по-добре, но се почувствах като парцал. Скоро след това се разведохме. На сегашния ми мъж нито съм изневерила, нито имам намерение. Ако връзката ни се изчерпа, просто ще сложа край.

30.   Аз съм на 20, нямам гадже ама като гледам тези отговори направо се чудя има ли хора, които не изневеряват. И дали има смисъл да стоя с един човек без да му изневерявам при положение, че толкова хора изневеряват и е много вероятно и моето гадже да ми изневерява и така аз ще съм прецаканата накрая.

31.   1. Възраст/пол?
16г., жена

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?
В момента не съм във връзка.

3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?
Никога не съм изневерявала.

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)
Да.

32.   Това с изневерите и хойкане на ляво на дясно...до нищо хубаво няма да доведе. Задоволявайки физическите си нужни, не си мислете, че задоволявате душевните и емоциланалните празнини. Колкото повече хора въртите и са около вас, колкото повече внимание получавате (каквото и да е), колкото повече секс, нежности, грубости и тем подобни, колкото повече ласки, подаръци, сладки думи получавате...от различни хора. Толкова по-дълбоко затъвате в ямата, мислейки си, че ще щастливи.

Любовта е за силните и смелите. :)

33.
1. Възраст/пол?
Жена,36

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?

Приблизително 2 години
3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?
Да, многократно

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)
Вярвам, че със сигурност се отразява и води в крайна сметка до крах на взаимоотношенията,неизбежно е,това е поредица от срещи, които ознаменуват някакво щение, чисто телесно може би в началото,но считам, че показва остър дефицит, нужда от внимание и много други фактори, допринасящи да се случи.Възможно е да не повлияе на връзката, според мен зависи от партньорите, може да е отворен тип връзка, за мен това е бъдещето на отн. между хората и който не го вижда, следователно е доста наивен.Съдя и по многото истории, написани тук.Въпросът е да се промени нагласата.
5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?
Всеки изпитва нужда да изневери на човек, който познава до болка, който често му е вече досаден и ненужен,но остава с него,просто защото следващият, който би останал, ще има същата позиция след определено време.Безсмислено е да има постоянни раздели.

34.   1.Жена27г.
2.Омъжена от година и половина.
3.Изневерявала съм еднократно на предишен партньор в края на връзката ни. Веднага след това се разделихме по други причини.Той така к не разбра.
4.Не, не бих изневерила на човек, който обичам. Няма да си го простя.
5. Когато сърцето е пълно очите не търсят. Това важи на 100% за мен.

35.   Направо ми се гади колко мишки изневеряват системно и се оправдават. Като се против моногамията, защото не “отворите” връзката и от двете страни и не си хванете полигамен партньор? Изневярата е предателство, потъпкване на достойнството на партньора и преди всичко - на себе си!
1. Мъж на 42 съм.
2. С жена ми сме 5 години заедно вече и имаме близнаци.
3. НЕ съм изневерявал никога и съм прощавал изневяра само веднъж, след което пак ме предадоха и сложих окончателен край. Безпощаден съм в това отношение.
4. Не, защото изневярата за мен е един от най-големите грехове и какво ми пука дали другите няма да знаят - нали аз ще го знам. С гузна съвест животът не е лек. Плюс това, за да правя секс, трябва да чувствам и духовно привличане, а такова мога само към един човек - моята жена. С друга не бих се отпуснал и без това. И обичам само нея!

Julian

36.   Коментар - 35 - ЕВАЛА!
Аз си признавам, че съм изневерявал два пъти на една жена, но това беше изключение и не, че се оправдавам, но това се случи, след като връзката ми с нея продължи от съжаление ( една от най-голямите грешки в живота ми).
Там където има любов - НЯМА ИЗНЕВЯРА!
Никога не бих изневерил, при никакви обстоятелства на човека, който обичам.
М37

37.   33, след като явно си от масата хора, които все трябва да сте обвързани с някой, то защо не правиш връзки само с хора, които са навити на отворена връзка? Не е сложно човек да изясни какъв е още след пъвите няколко срещи. Защо причинявате страдание на моногамните хора, като им създавате илюзия, че получават връзка, каквато искат?
Аз лично мисля, че вие изневеряващите просто искате да сте в каквато и да било връзка, ама само и само да се водите обвързани. На това му казвам мания аз.

38.   Темата и отговорите в нея за пореден път ме убеждават, че на много хора изобщо не им пука за чувството любов. Нито го търсят, нито им липсва. Създават си някакви връзки, основани на материален интерес и секс, и след това си продължават да си ходят наляво-надясно. Започвам да си мисля, че този начин на живот им харесва и явно ги прави щастливи. За тези, които търсят истинска любов обаче, става все по-трудни и по-трудно.

39.   Четейки 32 се убеждавам,че все още си заслужава да се живее на този свят.Едно от малкото смислени изказвания,носещи дълбока духовна мъдрост и разбиране.Поздравления,32.

40.   1. Жена, 29 г.

2. Не съм във връзка в момента.

3. Изневерявала съм на един единствен партньор. Многократно. Причините не желая да обсъждам, но лично и своевременно го уведомих и той беше наясно - честен и открит човек съм. Ненавиждам лъжата и считам, че истината винаги е най-доброто. Истина давам и истина искам. Това, което ме отблъсква е лъжата. След време спрях да му изневерявам, но по-късно се разделихме по съвсем други причини. Преди и след него съм била вярна - включително и в продължителни връзки.

4. Не бих изневерила. Дали партньорът ми ще научи или не не е фактор за мен. Факторът съм аз и моето вътрешно усещане.

5. Взела съм си сексуалните експерименти, които съм искала, когато е трябвало. Сега съм на друг етап. Не се налага нещо да ме спира, защото твърдо желая моногамна връзка. Удовлетворение може да се постигне и с един партньор. А и както казах - за мен най-важна е истината. Но понеже вече избягвам да казвам "никога" - ако някога ми се прииска нещо странично, непременно отново ще кажа на партньора си. Защото той има право на собствен информиран избор!

41.   1. Възраст/пол?
29/жена

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?
6г.

3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?
Не. Веднъж бях на границата, с предходен приятел. Спрях се, но осъзнах, че трябва да се разделя със съответния човек.

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)
Не.

5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?
Попринцип, когато силно харесвам или обичам някого, имам очи само за него. Дори някой друг да ме привлече, не бих живяла в мир със себе си, ако изневеря. Имам силно вътрешно убеждение какъв човек искам да бъда и се стремя към него, за да се чувствам добре със себе си най-вече.

42.   Само да питам, какво значи съзнателно или несъзнателно?
Под хипноза ли ви държат или с вуду магия ви управляват?
Явно има големи телепати сред нас мъжете, щом и сексуална хипноза владеем без да знаем.

43.   Трагедия, трягедия! Авторе, благодаря ти, че пусна тази тема, за да се убедя колко долни, повърхностни и безчувствени са болшинството хора, за които любовта означава взаимни интереси, нищо повече. Горко и тежко за тези като мен, които търсим истиснки и дълбоки връзки, дано се намерим, малкото които сме.

44.   1. Възраст/пол?
Жена, 40г
2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?
6год.
3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?
И да, и не.Имала съм по-близки отношения с друг човек, но така и не се престраших да спя с него.Бройте го както искате.
4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)
Няма изневяра, която да не повлиява.Според мен влиянието е положително.

5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?
Към момента не изпитвам никаква нужда.Пак казвам-от другия човек получавах огромно уважение и опора, бях много привързана чисто платонически.Едва ли някой може да ми даде същото.

45.   1. Жена/22г.
2. Три години и половина.
3. Не, не съм изневерявала.
4. Не бих изневерила, защото съм твърдо против изневярата. Според мен, ако искаш да прибегнеш до изневяра значи нещо ти липсва във връзката и е най-добре и за двамата тя да се прекрати докато е време и всичко да приключи без лъжи и подли номера.
5. Не изпитвам нужда да изневеря, но и да изпитам съвестта ми ще се обади в момента в който си помисля за изневяра.

46.   1. Възраст/пол?

36ж

2. Ако сте във връзка, колко продължава към момента?

Брак, 8г

3. Изневерявали ли сте някога? Ако да - инцидентно ли е било или се е повтаряло многократно?

Не

4. Ако хипотетично можеше да сте сигурни, че никога няма да се разбере и по никакъв начин няма да повлияе на връзката ви, бихте ли изневерили? (не в конкретната ви връзка, а по принцип)

Ако, стигна дотам да изневерявам, то решаващият фактор няма да е ще разбере ли мъжа ми или не. През прекалено много сме минали заедно - не бих го лъгала за нещо такова, мен повече ще ме заболи, ако го нараня така.

5. Ако не - има ли нещо, което ви спира, или просто не изпитвате нужда?

Toва, което ме е спирало при случай е че съм преценявака, че краткотрайно преживяване и тръпка просто не си заслужава всички възможни рискове и усложнения и рани, който може да повлече след себе си. A и евентуалните партньори при съпоставка със съпруга ми не са си заслужавали достатъчно - с никой от тях не съм можела да си се представя да живея в дългосрочен план - за какво са ми тогава, за едната нощ ли? Но и аз съм склонна прекалено много да обмислям преди да действам, ако реагирах по-скоро емоционално, сигурно щяха по друг начин да се се развили нещата - всичко е до човека в крайна сметка

47.   43, всички сме тръгнали с истинските и дълбоки чувства, с трепета, очакването, пеперудите в стомаха...
И всичко това си отива в момента, в който нещата стигнат до пълната тенджера и изпраните чорапи.
Не си женен/а явно и все още не си попадал/а в света на битовизмите.
Това, че партньорите (си) изневеряват, не значи, че любовта си е тръгнала. В никакъв случай.
Едно леко освежаване си действа идеално на отношенията.

48.   47, като не те кефят битовизмите защо си се наврял/а в това положение?
Поне разбирам да сте в отворена връзка, тогава окей, даже супер.
Ама някак не върви ти да си се освежаваш, а половинката ти да си линее кротко с битовизмите.. да ти стой вкъщи 'в кърпа вързан/а'.

Аз също мразя битовизми и рутината като цяло, затова и не се обвързвам. ж30

49.   Ж35
Обвързана от 7г.
Не съм изневерявала, това ще повлияе със сигурност на мен, оттам рефлектира и в отношенията неминуемо

Да спира ме най-вече това, че не изпитвам физическо привличане извън връзката.

50.   1. 28 жена
2. Почти 5 май. С брак
3. да, не инцидентно.
4. Да, бих. Но като цяло много рядко бих се навила. С нов човек - асурдк. Аз съм обвързан човек, късно е да запознавам някой със себе си, нравите и предпочитанията си. Както и да отделям внимание и да следя нечии чувства. Имам си хора и за това ако се наложи.

51.   Автора:

реших да обработя данните до момента. Разбира се, това няма как да е представителна извадка предвид малкия брой анкетирани (33), съответно резултатите от анкетата едва ли ще са меродавни, но все пак.

Мислех да ги разделя по полове, за да се видят тенденциите по полове, но противно на моите очаквания, почти всички, изразили мнение, са жени. От 33 анкетирани 28 са жени. Явно тази тема е по-интересна на жените.

И все пак странното е, че 4 от 5-те анкетирани мъже НЕ са изневерявали.

От 28-те жени 8 (28-29%) са изневерявали многократно. 13 (46-47%) не са изневерявали, което мен ме изненада доста приятно. 7 (25%) са изневерявали инцидентно. Т.е. общия брой на изневерилите поне веднъж е малко над половината.

6 от 28-те жени (21-22%) биха изневерили в бъдеще. 8 биха изневерили само при сериозни причини, а точно половината - 14 твърдят, че не биха.

Интересното е, че от 8-те жени, изневерявали многократно, само една се разкайва и твърди, че не би изневерила повече. Останалите биха изневерили, някои от които твърдят, че това би станало само при сериозни причини.

А от 13-те неизневерили жени само една би изневерила в бъдеще, но имайте предвид, че е на 16 и това, че не е изневерила до момента, е по-скоро от липса на опит, а не от убеждения.

Последните две потвърждават, че който е изневерявал, е твърде вероятно да изневери и в бъдеще. Който не е, вероятно няма да и изневери в бъдеще, а по-скоро ще прекрати отношенията, щом нещата не вървят.

Искаше ми се да се включат и повече мъже, защото само с петима мъже не може нищо да се изведе.

1-50 от 54