На 18
Здравейте. Поставена съм пред диалема. Както си личи от заглавието аз ставам на 18 в началото на лятото. Имам приятел от 5 месеца, в началото връзката ни не беше много стабилна, но с времето се закрепя и го виждам. Баща ми живее в друга държава с жена си (с която ме мрази) и по- малката ми сестричка която е на 8. Проблемът е, че баща ми и мащехата ми работят много лятото и няма кой да гледа малката. тя е страхотно, възпитано и добро детенце. Предложиха ми за рождения ден да ме заведът в Париж цялото семейство + приятелят ми, а след това да отида при тях за 1, 2 месеца да поработя за да изкарам пари за бал, книжка, пътуване с класа... Проблемът е, че аз съм привързана страшно много към приятеля ми и ще ми е много трудно да не го виждам. Не знам как да постъпя.. От една страна имам нужда от тези пари понеже родителите ми нямат финансовата възможност да ми платят бала, екскурзийте и т. н ще взема един сигурни 3000 лв и ще съм спокойна, но от друга страна приятелят ми... повярвайте ми много ми е труден изборът, а трябва да го направя до няколко дни... аз съм много емоционална и със сигурност ще го преживея тежко. Притеснявам се приятелят ми да не се откаже от ''нас'' заради това че няма да се виждаме... моля ви дайте съвет от ваша гледна точка как да постъпя

Коментари

1.   Просто е, недей да ходиш. Можеш и тук да работиш и да събереш пари, както аз направих. 3000лв едва ли ще изкараш, но съм сигурна, че можеш и с по-малко. Аз например си купих рокля за 70лв, а не за 500-800 като съученичките ми. Има и вариант да го вземеш с тебе или дори да не се виждате ако отидеш сама, ако държи на теб няма да те зареже, а в случай, че те остави, значи не си заслужава!

2.   Ако приятеля ти ти се нацупи затова, че отиваш за 2 месеца да изкараш малко пари значи е супер несигурния и обсесивния тип.

Не разбрах само защо спомена това, че баща ти и жена му нямали време да гледат сестра ти (общото си дете), щото много работили, смисъл каква връзка има това с теб и с питането ти? Тя си е техен проблем, след като са я създали СА ДЛЪЖНИ ДА НАМЕРЯТ НАЧИН ДА СИ Я ГЛЕДАТ, А НЕ ДА ТЕ ОБРЕМЕНЯВАТ ТЕБ!!

3.   Здравейтр, казах го, защото от време на време ще гледам сестра ми. Приятеля ми е много обсебващ, така е..