Ще споделите ли тук
според опита и представите ви, кой е най-болезненият начин да стигнете до края на любовта с някого. Заради негова грешка ли е невъзможно да сте заедно. Или заради съществуваща изневяра изневяра. Или от всичко накуп...
Аз ще споделя какво мисля: кога то любимият изгуби интерес към жената. Това е най-раняващо. Едно състояние на отношенията, застинало в непотиснат гняв, спомен за някогашната страст, загриженост и необходимост. Не е другият нужен тук и сега всяка секунда е без значение. Някак можело е да е съвършено, не. Можело е да се случи при определени условия, но уви те са се разместили. Може би в отсрещната страна всичко изброено е една обида и усещане за загуба, къде ли са защо няма усещане от тези неща. Не другият ги насажда, трябва да се усещат. Изчезне ли интересът, стой далече.
А когато някой е склонен да губи интерес, случвало му се е не веднъж. Не веднъж е живял на ръба между да и не на дадени любовни отношения, които ясно че са обречени. Интересно ми е това колебание. Защо се колебаеш в отношенията с някой. Защо не се получава. Аз искам на готово да ми кажете. Лудост е да натрупам опит. Още. Могат години да мината именно в състоянието ю"не знам дали искам" Всеки да е наясно със себе си. Аз определено не искам.

Коментари

1.   Преживях и загуба на интерес/разлюбване и изневяра от ''любовта на живота си''.
ОЦЕЛЯХ!
Оказа се, че съм една патка, а той още по-голяма, за която НЕ си заслужава да хабя емоции.
Читавите хора НЕ нараняват, независимо от обстоятелствата.

Много добре запомнете и осмислете това всички вие, които си скубете косите заради някого, който ви е смачкал с пренебрежение, изневяра, или каквото там му е прищракало...

Колебанието е НЕ. Няма друга истина - няма средно положение.

2.   Края на една любов е най-болезнен, когато не си бил готов да има край и си вярвал, че това няма да се случи скоро. Боли винаги, когато все още обичаш някого, но той си тръгне. Без значение дали е имало изневери, скандали, лъжи, или е било просто липса на интерес. Болката, която ще изпиташ зависи най-вече от чувствата и надеждите, които си хвърлила.
Колебанието не е толкова интересно, колкото си мислиш. Аз съм се колебала от страх, знам го, защото не мислих за раздяла, а мислих как леко да забавя крачката и да спра предприемането на по-сериозни действия. Продължавах да искам човека срещу мен, но ме беше страх да му дам повече. Накрая надминах собствените си очаквания. Оказа се, че трудното е било само да се впуснеш в приключението, а оттам насетне вече ти се струва нормално. Интересът не се губи просто така. След известно време връзките стават предвидими, но щом обичаш някого, ти продължаваш да го искаш всеки ден. Ако не върви, наранен си и си нещастен, интересът се губи с течение на времето. Постепенно спираш да искаш романтика, спираш да планираш почивки, една сутрин се будиш и знаеш, че през деня няма да си с половинката, но това никак не те засяга. Не си говорите 3 дни и през тези 3 дни се чувстваш по-добре от преди. Това са някакви видни знаци, че вече не обичаш толкова силно и връзката се е изчерпала. Но не се случва за вчас, нито за ден. Иначе, ако всичко се е крепяло само на привличане, много ясно, че ловецът губи интерес към плячката, щом я получи. Колебание има или от страх, или поради липса на истински чувства.

3.   авторе, от опит към чувствителни мъже какъвто явно си ти ще споделя, че любовта иска споделяне, компромиси и изчистване на трешки. Иначе ще си останеш все така между "даили не", не разчштай някой отсреща да ти чете мисли и да не знае какво става във връзката Ви. Хубаво е да се усещате но това се получава като минете заедно в трудности и успеете да ги преудолеете ногава ще придобиете и това "усещане"един към друг. Затова ако има взаимна любов не се отдалечавай от обекта си заради твои колебания а работи върху нивата на любовта за да затвърдите връзката си и времето ще покаже дали ще оцелее занапред. Знай, че всеки допуска грешки, има си страховете и колебанията. Бъдете си и приятели обсъждайте, не се притеснявайте от обиди а да запазите отношенията си и любовта. Иначе ще се луташ между "да и не"дори и да си първи инициатор няма да сбъркаш ще си така наясно поне за дибе си. Всички връзки се градят във времето. Съвет:Не излизай от връзката без да я изкараш докрай със всичките и проблеми страхове и колебания -обричаш се сам на колебания и съответно по непозготвин и объркан за следваща връзка. Успех, надявам се да бъда бъда полезна

6.   еми ако е любов-избираш "да" никой не е съвършен избираш и обичаш човека такъв какъвто е и ти навярно не си идеален.Ако избереш "не" означава моментално тйрсене на на нова любов но..
тук си вече Ти-дали си наясно какво можеш да понесеш ,поправиш и как да го изискаш от другия ,без да остава във фаза "чудене"тоест усещане.

7.   Аз специално търпях бившата за всичко. Не че когато ми се качи на главата не съм повишавал тон, но накрая стана доста често, което ме изнерви до N- та степен. Започнеш ли да чуваш думата ИСКАМ постоянно, а същевременно да слушаш оправдания за всички твои искания и грешки на човека до теб бягай далече. Аз не бях изгубил интерес към нея, но за 4 години изтърпях достатъчно. Нито ме Уважаваше, нито секс имаше пълна агония. Хубаво е да си влюбен, но не бъдете с капаци на очите като мен. Не бъдете куче на каишка. След 4 години на угаждане ме зарязаха точно заради това, че вече не бях паленце. Та по темата, ако любовта е двустранна и истинска вярвай ми няма такова нещо като болезнен край. Може да се карате да си викате, да се сърдите с дни, но край няма да има. Не може в любовта да определя правилата само единия. Бъдете винаги честни, откровени, без лъжи, без изневери и т. н. Просто компромии и от двете страни трябва. А чуеш ли човек да говори за пеперуди в стомаха, тръпки и тем подобни глупости да знаеш че няма да си последния/та, защото след време товя си отива и ти заедно с него. Интереса не изчезва. Просто единия се уморява да се бори, докато другия чака да падне тавана на лятното кино и след това почва да говори колко бил/а пренебрегнат/а, имали са го като даденост и не му обръщли внимание. При всички случай любовта е много сложно нещо. Тук няма да натрупаш опит. Въпроса е как ти расбираш нещата.. Много е сложно да се обобщи отговор на темата, защото всеки мисли различно и всеки има право на мнение. За един ако грешиш, за друг си прав.

Venom М 26

9.   В самата дума, , колебание "се състои и разковничето, отговорът на всичко или по просто казано не искам ако един човек искаше да направи каквото и да било той би го прави независимо от всичко. А любовта колкото и силна да е била тя е била а и непотърсена тя си отива След всичко гледаш по по различен начин. Повече ни боли от това което ни се е случило и по-малко от това което мечтаем да ни се случи

10.   към автора-мисля, че от изложеното от теб по горе бликат силни чувства и евентуално и в отсрещната страна е така но нямате представа как да преодолеете или преминете препятствие появило се от обстоятелства странични и това създава неувереност във връзката Ви. Може би трябва да се разреши и обеснят нещата реално за да сте наясно какво В и дерзае и дали могат да се изправят нещата занапред ако се искате взаимно. Няма смисъл от колебания а от желания един към друг

11.   За края на една любов може да има много причини. За края на една връзка също, а връзка и любов са различни понятия, разберете. За изневерите съм се изказвал вече много пъти - не толерирам, не прощавам никога и самият аз не изневерявам и не съм го правил. Когато вече не си щастлив с партньора, време е да се постави край. Боли, но от измамата боли повече! Колкото до омръзването - това става, когато единият от двамата или и двамата спрат да правят усилия в една връзка. Хубаво компромиси - но нали се сещате, че само единият не може да ги прави? А има и случаи, в които не трябва. Освен любов, за една връзка трябват общи цели и съвместими характери. Повечето хора бързат и се отдават на страстите. Всичко е доста по-сложно обаче. И все пак по-добре ужасен край отколкото ужас без край. Визирам скандалите, драмите и изневерите като второто. Давам всичко до един момент. Усетя ли, че нищо не става или че само аз се боря, слагам край. Не трябва НИКОГА да приемаме човека до нас за даденост също така, във всеки един момент можем да го загубим! Любовта е постоянно доказване, колкото и извратено да звучи.

Julian