Беше прекрасна вечер, но какво да правя от тук нататък
Привет на всички!

Първо да ви се представя. Жена съм, наскоро навърших 25, работя в голям бар, има и доста билярдни маси, алкохол и т. н. На 13-ти, вечерта преди празника на влюбените, бях на работа и дойде едно момче, което сравнително често идва да играе с приятели. С него почти не се познаваме, знам само името му и няколко пъти сме разменяли по няколко думи, но абсолютно нищо интересно или индикиращо по-нататъшните събития. Той е на 21, висок, светъл, със светла коса и очи, доста симпатично момче. Студент е, но също и работи. Беше дошъл с още няколко момчета и играха. Той игра съвсем малко и седна при мен на бара, започна да пие кафета и чайове, което е странно, защото все пак си в бар, вечерно време, другите се наливат здраво, но той никога не си е поръчвал алкохол. Заговорихме се за съвсем обикновени неща, беше приятна компания. С течение на разговора ни ме попита за плановете ми утре, дали съм на работа, но му казах, че почивам и ще си гледам филми вкъщи, защото не съм по тоя празник, а и съм сама в момента. Когато тръгваха, ми пожела лека вечер и тръгна с приятелите си, но след като направи 2-3 крачки се спря, обърна се, върна се обратно и изтърси "Искаш ли да вечеряш утре с мен? ". Бях меко казано изненадана, изражението му беше много сладурско, но си личеше, че е яко нервен и тотално извън зоната си на комфорт, защото ми направи впечатление, че е малко по-срамежлив и притеснителен и ролята на уверен мъжкар хич не му подхожда, защото просто не е такъв. Нещо се измайтапих с него, той го прие с усмивка и инстинктивно приех. Мисля, че е удобно да спомена, че се разделих с бившия си преди повече от година, той се оказа свиня, а аз го обичах много, дори мислех за семейство с него. Не искам да звуча нескромно, но съм красива жена, тренирам редовно, държа много на вида си и постоянно получавам внимание, покани, предложения и разни такива. След като се разбрахме от къде да ме вземе, той си тръгна и аз цяла вечер мислих за това. Първо защо приех като дори не се познавам с него, не знам почти нищо, второ той е по-малък, още учи, а аз съм на друг етап от живота си. Истината е, че след като се разделих с бившия си, хич не ми беше до мъже и връзки. В последствие излязох с няколко момчета, но бях малко погнусена от всички. Едни се мъчеха да ме печелят с пари и власт, други се държаха надменно и сякаш света им принадлежи, трети се опитваха рано-рано да ме вкарат в леглото, други след 2-3 срещи вече сметка ми държаха, изобщо все неща, които не ми допадат. Както и да е, казах си какво пък и без това нямам какво да правя, ще загубя малко време с него вечерта и после кой от къде е. Нямах никакви очаквания, но вечерта се разви по друг начин. Дойде да ме вземе и изглеждаше доста хубав, беше си направил прическата, беше прилежно облечен, ухаеше приятно и изглеждаше още по-хубав от обикновено, беше ми взел и розичка. Бяхме в един ресторант и вечерта с него мина страшно хубаво. Нещото, което адски ми хареса в него е чувството му за хумор, просто ме караше да се смея с глас постоянно, разказваше ми какво ли не и големи глупости, и интересни неща, питаше ме аз да разказвам за себе си. Цяла вечер не си погледнах часовника или телефона и както исках да мине по-бързо, така изведнъж не усещах как минава времето с него и не искам да свършва. Гледаше ме в очите, изгледаше малко притеснен и неуверен, сякаш се бореше със себе си, но беше усмихнат, интересен, забавен, говореше интелигентно, изобщо ми направи впечатление на много мило и възпитано момче. Не ми е правил комплименти, не се опита да ме докосне, целуне или нещо подобно за цяла вечер. Накрая ме изпрати до вкъщи, по пътя също си говорихме. Когато стигнахме, поговорихме още малко и му казах, че си изкарах наистина много хубаво с него и му благодарих, че ме покани, той видимо се зарадва и ми каза "Аз ти благодаря, че прие да излезеш с мен". Пожелахме си лека вечер и го видях как се разколеба за секунда-две дали да се обърне и да си тръгне, или първо да направи нещо повече. В край на сметка нищо не направи и си тръгна. Прибрах се и сякаш се прибра друга жена, а не тази, която излезе. Чувствах се по различен начин, а не излизам за първи път с мъж, нито е нещо ново да получа внимание. Мисля, че ме впечатли с различното си държание и поведение от това на повечето, които ми пишат, звънят, канят и търсят. Проблемът ми е, че сега не знам какво да правя, малко съм объркана. По принцип не се колебая много-много за каквото и да е и просто решавам какво да правя, пък да става каквото ще. Но сега наистина не знам. Предполагам ме харесва, не е трудно да се досети човек, но не знам аз какво искам. Не го познавам, по-малък е, а аз нямам време за пилеене. Винаги съм искала мъжа до мен да е по-голям, по-зрял, по-улегнал такъв, с когото мога да създам семейство в бъдеще. Не искам да засегна момчето по някакъв начин или да нараня чувствата му. След вечерта веднъж си писахме, но съвсем приятелски, не е идвал в бара, но ако го направи аз какво да направя. Повече от симпатичен ми е, допадна ми и не мога просто да го изрежа, но не мога и да го мотая заради несигурността ми. Какво да правя, ще се радвам да чуя вашите мнения?
Благодаря на всички отделили време!!

Коментари

1.   Останах просто без думи, много ме трогна всичко това което написа и ще се радвам да разкажеш как се развиват нещата от тук на татък, момче на 23:)

2.   Хубава история - прибра се друга жена! Явно е свястно момче, а ти си го респектирала от доста време. Кой знае колко време му е трябвало да те покани на вечеря! Насърчи го малко, не бъди толкова непристъпна. 4 години не е кой знае каква разлика, и аз съм имал такова гадже и винаги ще я обичам нищо че се разделихме преди 15 години. Не мисля е добър варианта да търсиш мъжа с който ще направиш семейство още отсега. Имаш време, не бързай но и не пропилявай шансове като този. Успех!

3.   Здравей,

Много хубава история! Според мен, той наистина те харесва, но иска нещата да се случат постепенно и чувствата да бъдат взаимни. Вероятно в повечето ти подобни срещи момчетата са били по-прями и директни, но след това колко дълго време е продължила връзката ви? Опитай с това момче и може би няма да съжаляваш, дай му шанс и се отпусни в компанията му!

4.   Правете секс.

5.   Покани го да излезете пак щом ти е харесало толкова. Или е неприлично и незаконно жена да покани мъж?

6.   Авторке, познавам пубертети над 40 години, а познавам и мъже на около 25 г.
Дай си възможност да го опознаеш още малко. Повлиял ти е по разкошен начин, защото и ти точно това си провокирала у него.
Рзликата в годините ви е малка, това не би трябвало да е проблем за теб.

7.   Излязла си на една среща, не бързай. Много грешки съм правила с това бързане. Доопознайте се, в момента ти е малко повече от познат, дори и приятел не ти е. Не можеш да станеш приятел просто с някого само за една вечер, можеш да изразиш само желание за това. А връзката е сложно нещо. Почакай, дай му шанс, ако го иска. Сега казваш, че нямаш време и такива, но когато се опознаете и нещата станат евентуално сериозни между вас, ще приказваш съвсем друго. Радвай се, че е бил кавалер с теб и се е отнесъл добре. Почакай да започнат да излизат кирливите ризи. До тогава има време, има време за обързвания и т.н А това, че е малък изобщо не е фактор, ако се държи като истински мъж, а не като мекотело.
А пък ако в даден момент сметнеш, че наистина не искаш връзка с него, може би компромисен вариант би било да си легнете, но това не мисля, че се вписва в твоите принципи с оглед на написаното, така че... от теб зависи как можеш да се насладиш на хубавото, което си срещнала :)

9.   Много хубава история, а и много грамотно написана, поздравления на авторката за което.
От това, което си написала, явно между вас се е случило това, което хората наричат химия. Аз също съм имал подобни срещи, в които губя представа за време и не ми се иска да свършат. После по една или друга причина (най-често може би понеже не съм бил достатъчно настоятелен) не се е стигало до развитие.
Та, моят съвет е: очевидно е, че си харесала момчето, не дръж толкова на стереотипа, че мъжът трябва първи да потърси жената. Можеш и ти да поемеш инициативата, да му покажеш ясно, че си заинтересована от него, да го насърчиш...
Не мисля, че и разликата в годините ви е чак толкова фрапантна, за да те притеснява.
Успех! М31

10.   Откога връзката с внимателен мъж се смята за загуба на време и докога неориентираните жени смятат че като живея сами е кариера само а не самота. Най малко можеш да му върнеш жеста на момчето доста се е постарало !!!
Една покана от твоя страна няма да те унижи нито ще изгори самочуствието ти .
Но най важното и най трудно е да самоопределиш какво искаш самата ти и да не забравиш да му кажеш ;););)

11.   Казваш, че сте си писали, значи имате и друг начин за комуникация - какво по-хубаво от това да се опознаете повече!
Според мен трябва да намираш повод за приятелски разговор всеки ден, очевидно е, че момчето те е харесало, но не се знае дали е със същите добри впечатления от първата ви среща.
Избий си от главата глупостите за разликата във възрастта, важното е ти да се чувстваш добре в неговата компания. За момента забрави и за семейство и деца, ако се почувстваш сигурна в него, ако той наистина се окаже сериозен младеж (за което е дал заявка), какво по-хубаво от това историята ти да е с щастлив край - 4 години са нищо. Мога да те запозная с 4 години по-голям от теб, прави се, че учи, не работи, за всичко чака на мама и тате, разговорите с него са интригуващи, само за футбол или промоции в магазините - сама избираш.

12.   Вие жените сте много странни понякога! Разликата ви изобщо не е стряскаща, а какво си си представяла като евентуален партньор за семейство, изобщо няма никакво значение. Не ти казвам да легнеш на втората вечер с момчето, но от това, което пишеш, бих казал, че е доста влюбен, все пак не е лошо да те ценят и като човек. Да не кажа, че има голяма вероятност да е доста по-неопитен от теб в леглото. Нека последното не те притеснява, ако взаимно се искате, нещата се наместват доста бързо. От това, което си написала оставам с впечатлението, че освен възрастта му, нямаш други предразсъдъци. Ако е само това, не виждам защо да не се престрашиш. Това че е непознат, трябва ти време и т. н. са общи положения, така че не ги пробутвай тук.

Между другото, аз съм на 28 а жена ми е на 30, запозанхме се когато бях на 20, а тя на 22. Мина време и ми е споделяла как преди е говорила, че „мъжът трябва да е с НАЙ-МАЛКО 5 години по-голям от мен, иначе за какво са ми сополанковци!! ” Да, но се запознахме, ходихме достатъчно време, оженихме се, имаме дете на годинка... Не казвам, че това ще е развойът при вас, но просто не виждам причина да не му дадеш шанс, освен собствения ти предразсъдък

13.   Хубавите ябълки, краставите кучета ги ядат!
Вече си го изпитала на свой гръб, нали? !
Но не изпадай в другата крайност - не бъди надменна и коравосърдечна с всички мъже, които доближаваш!
В случая бих направила следното - като го видиш отново в бара, усмихни му се, нека дойде и седне и пак си поговорете неангажиращо... до момента, в който не му изтърсиш :) и ти, съвсем невинно и естествено : "Искаш ли да отидем утре заедно на кино? "
И бъди себе си!
Ако ти е хубаво с него, слагаш ръката си върху неговата в тъмното, поглеждаш го с усмивка! Това ще му позволи да се осмели да те целуне на изпращане! А вече дали ще се награбите и целувате страстно, си зависи от вас!
Аз бих поощрила момчето, нали си друга жена, откакто го познаваш? !
Не го изпускай, истински мъж си намерила!
Какво му броиш годините? !
Човек се спира на подобни детайли, когато си търси причина да отреже някого...
Дръж се като жена на място, без курвенски номера!
Ако съм на твое място и наистина го харесвам... , стигнем ли до кино, ще се нацелуваме още там, в тъмното!
Какво да чакаме и да се почесваме, ако го искаме!?
Дерзай, момчето е момче само на възраст, държало се е много мъжки!
Не му отравяй чистия порив с женски номерца, недей!
Успех ти пожелавам... и едно много готино и страстно... кино! :))

14.   Много си сбъркана, авторке. От една среща цял филм си прожектира вече в главата. Не го лъжи, но се отпусни и се забавлявай. Още повече без да сте правили секс няма начин да знаеш дали имате шанс за някаква малко по-сериозна връзка.

15.   Има ли развитие, авторке?! Сподели!

16.   15, вече повече от седмица от написването на историята и от авторката нистон, ни вопъл и няма отговор на въпроса ти. Явно поредната измислена история и гледане на сеир как ще отговорят баламите. Пък ако питат нещо, ще си мълчим като гъз, пак да им гледаме сеира.

17.   Авторката

Привет на всички отново! Съжалявам, че с малко закъснение ви пиша, просто нямах възможност по-рано, но с интерес следях мненията и изказванията. Благодаря на всички, които се включиха в темата и дадоха мнение, а сега нека аз ви разкажа малко.

Видяхме се с момчето отново, по-скоро още 3 пъти. Писахме си, попита ме кога съм на работа и дойде с 2ма негови приятели. Те играха, а той дойде при мен, отново пи кафе в 10 часа и си говорихме. Честно да си призная като ми каза, че ще дойде очаквах с нетърпение всяко хлопане на вратата и като го видях страшно се зарадвах вътрешно. Доста си говорихме и както един от вас бе споделил, реших и аз като него ей-така да му изтърся да излезем и го поканих на кино, разходка, сладолед(нищо, че е студено). Той с радост прие, разбрахме се, каза, че ще ме вземе и в уговорения ден и час беше с колата си точно пред вкъщи. Беше слязъл от нея, облегнат, със скръстени ръце и крака и отново ми беше взел розичка. Всичко мина страшно добре, отново си говорихме, започнах да се отпускам все повече в компанията му, усмихвах му се много, говорих повече от предния път за себе си, споделях му повече и повече неща. Беше ми адски забавно с него, той пак си беше така усмихнат, забавен, интересен, с искра в очите, пак си беше такъв нервен, леко неуверен, но адски мил и внимателен с мен, сякаш дори повече от необходимо. Не се стигна до нищо, не потърси физически контакт с мен, не казваше гръмки комплименти за външния ми вид или нещо такова, но ме слушаше внимателно като му говорех, питаше ме още и още, беше му все по-интересно, а говорихме за какво ли не - за баловете ни, за моментите като ученици, за разни наши приятели, за къде сме ходили, за студентски години изобщо за всичко. Закара ме до вкъщи, слезе с мен от колата и честно да си призная очаквах да опита да ме целуне, но не го направи. Просто слезе, изчака ме аз да сляза, подаде ми чантата и ме изчака да вляза във входа и да прибера и тогава си тръгна. На раздяла го попитах дали ще се видим отново и той се засуети, каза, че е малко по-зает тези дни с университета и на работа, но ще опита да намери малко време, обеща да ми се обади и се разделихме. Аз отново цяла вечер не спрях да мисля за всичко, първо за това, че не опита нищо, после сякаш ме отряза леко, после пак с драмите, че е по-малък и с това какво искам. Иначе си пишем си всеки ден, аз му пиша, когато мога, той на мен също и един ден малко изненадващо ми се обади и ме покани на обяд, ако не съм в клуба. Бях вечерта на работа, затова можех, но нямах време нито да се наглася, нито да се оправя на 100 %, защото буквално каза, че ще дойде до 30 мин. И точно след 30мин. беше пред нас и отидохме на обяд, беше поредния хубав момент с него, начинът, по който ме гледаше, по който говореше, беше по-спокоен от предните пъти, малко по-уверен и също толкова усмихнат, позитивен, енергичен. През цялото време се държах мило с него, усмихвах му се, говорих му, опитвах да му покажа, че не ми е безразличен. След това се поразходихме и ме изпрати до вкъщи. Отново настъпи моментът на раздяла и сякаш тогава в него се появява някакъв страх, несигурност или не знам и аз какво. И точно след като си казахме чао ме целуна, но само по бузата. Когато отново ме погледна, аз се усмихвах още по-широко. Каза ми, че страшно харесва усмивката ми и че се усмихвам като дете - невинно и сладко. Разделихме се и се разбрахме да си звъннем. После цяла вечер пак мислих и умувах, не знам защо тъпите години са ми такъв проблем. Може би, защото искам да стана майка и да създам семейство преди да навърша 30. Не че мисля затова всеки ден и ми е фикс идея, но да кажем, че е нещо, за което мечтая от време на време, макар че не го показвам по никакъв начин. Но той ми харесва все повече, харесва ми как се усмихва, как ме гледа. Толкова е мил, внимателен, възпитан. Едва ли ще го отблъсна, ако опита да ме прегърне/целуне, нито пък искам да го режа, напротив май си го искам. Не искам тази ми несигурност да го засегне, не искам да го нараня, наскърбя или да нараня чувствата му, той не го заслужава. Но продължавам да се колебая, а не мога да му споделя какво ме мъчи не знам как ще реагира, а от друга страна наистина ми харесва. Не знам, ще видим в следващите дни какво ще се случи.
Благодаря ви !!

18.   Авторке, годините не трябва да са ти никакъв проблем. Точният човек, независимо дали е мъж или жена, си е точен и на 15, докато лекетата са си лекета и на 60. Моя позната се омъжи за доста по-голям от нея мъж. Имат 14 години разлика, като той в момента е на 45. Поведението му обаче е като на 15 годишен лигльо. Той винаги си е бил такъв, но в нейните очи явно е изглеждал "стабилен", понеже просто е работел, докато нейните връстници ( тя е била на около 18, когато се запознават ) тъкмо са влизали в университета. Така, че ако момчето ти харесва, действай смело. Той и без това на 21 трябва почти да е завършил.

19.   Аз мисля, че разликата ви в годините, не е голяма.
Комшийката ми е с 4 години по- голяма от мъжа си и въобще не им личи. Имат 2 деца.
И други такива случаи знам, доста.
Забрави за годините и го наблюдавай като мислене дали е зрял. Това е по- важно.

20.   Няма лошо да искаш да имаш семейство и да родиш преди 30. ОБАЧЕ щом към всяко момче, с което общуваш, подхождаш като към потенциален баща, работата е малко нездрава. Та вие дори по устата не сте се целунали, да не говорим за секс. Честно казано ако можех бих посъветвал момчето да стои далеч от теб, защото очевидно не си готова за зрели отношения. Лично аз смятам, че ако не промениш отношението си към противоположния пол, трудно някога ще бъдеш щастлива.