Моята истина не твоята истина
Мъжете винаги казват истината, но жените предпочитаме да не я чуват.
Ако инициативата за отношенията ви идва само от нас, значи отношенията нямат перспектива. Не трябва да чакаме нищо. Ако през цялото време е зает и отменя срещите, той не се интересува от отношенията ни. Спираме да го оправдаваме и да се вкарваме в заблуда.
Отношенията ни трябва да се развиват. Ако не се развиват или се движат вяло, значи за съжаление мъжът не ни възприема сериозно. Не трябва да го оправдаваме.

Ако усещаме, че мъжът не изпитва любов към нас, не трябва да се опитваме да я заслужим, да я търсим, да я просим, да се стараем отношенията ни да се развият. Посъветваха ме да си задам следните въпроси:
Какво място заемам в неговия живот?
Това наистина ли са сериозни отношения?
Или аз си ги измислям? Обръщаме внимание говорим ли сериозно за отношенията си?
Говори ли той за бъдещето?

Чувствам ли топлина или усещам дистанция и хладина?

Коментари

2.   Хубаво, но забравяш да препоръчаш на мъжете да не се занимават с жени, които не обичат! Мъжете съзнателно заблуждават жените, към които не са сериозни и ги въртят на шиш, само един виновен няма тука

3.   Твоята история се отнася, за положението ми в момента, аз съм мъж, от доста време си имам приятелка, но тя се отнася небрежно към връзката ни, казвам небрежно защото, аз правя всичко възможно да се получат нещата, а тя дори не си мръдва и пръста за да ми покаже, че има някакво желание връзката ни да се развива, всеки път когато тя каже да излезнем, излизаме, но когато аз предложа да излезнем, винаги намира оправдания, за да не се случи, и аз продължавам да я търпя, и най лошото е, че ако и откажа да изляза поради някаква причина, когато тя иска, веднага започва да се сърди и да ме обвинява, и все пак я търпя, имам чувството че само ме изролзва. За това какво бихте казали, имам ли основание да я оставя и да търся друга, или да продължъ да се правя че и вярвам.

4.   Едно приказва мъжът пред всички друго насаме за да излее явно чист в очите на другите

5.   Пред чуждите хора и пред други говори едно а с жената говорят за общото им бъдещето в переспектива има сбъркано нещо в такива отношения или хитрост може би

6.   Хубава тема, ще си я отварям от време на време да си я предпрочитам, защото всичко това е вярно.
Аз имах "връзка" с един мъж и накрая ми беше казано, че аз е трябвало да знам, че той не е сериозен към мен, въпреки че го бях питала много пъти за отношенията ни, а той никога нищо не казваше, а сипеше обвинения че го питсм едни и същи неща. Та как да знам, че човек, който ми се усмихва, прегръща и излиза само с мен в течение на години, всъщност не ме харесвал даже??? И накрая естествено моето сърце беше разбито, като ме замени с жена, която познаваше от 2 месеца и твърдеше че я обича и я взе да живее с него. Наистина не разбирам.
Извода за мен е, че колкото повече искате някой с нещо толкова по -противни му ставате, защото сте "лесна " плячка. И че никога не можеш да "заслужиш"нечия любов, ако не я имало още в началото. Ако аз си бях задала въпросите поставени от авторката и бях постъпила праяилно според отговоритв им, нямаше да страдам толкова и да загубя години от живота си по човек, който очевидно никога не е държал на мен. Надявам се само да осъзнае колко зле е постъпил.