Обвързана и объркана.
Здравейте! Да започна накратко.. имам си приятел от 4 години и живеем заедно, но имаме един приятел, който започна да ме привлича или това е само в главата ми. Аз знаех, че преди 4 години той имаше симпатии към мен, но в момента в който разбра, че се обвързах отношението му се промени. Но в крайна сметка през цялото това време моят приятел прави шеги затова, че той ми е любовник от които на мен не ми е много приятно при положение, че знам че въпросният мъж е изпитвало нещо към мен (или може би все още изпитва). Сънувам сънища, целувки всеки път когато се видим усещам нещо от погледа му, усещам химия, ако може така да се нарече. На практика няма нищо между нас, освен едни погледи, дори забелязах че когато приятеля ми ме прегърне или целуне, той си обръща главата (уж) неволно на друга страна. Чувствам се гузно, знам че нищо не съм направила, но това че ми минават тези мисли през главата ме тормози. В същото време моят приятел постоянно прави майтапи за нас без да подозира какво се върти в главата ми и че въпросния мъж ме харесваше преди да се обвържем. Не знам как да спра тези мисли, обичам приятеля ми не бих го предала, но чувствам че го мамя по този начин. Опитах се да спра тези мисли, но го виждам на работа ежедневно, а по-късно и в приятелския кръг. След като се обвързах никога не си е позволил да ми каже нещо нередно. Още повече, че се уважават с моя приятел много. Но когато сме само двамата още повече усещам химията помежду ни. Как да спра това нещо за момента няма вариант да не го виждам, трудно е. Не искам да съм лъжкиня и предателка....

Коментари

1.   Ами не бъди предателка. Просто е. Направила си избора. Ако искаш единия, би било редно да оставиш другия. Разрешение или забрана от нас за изневяра ли искаш? Защо, за бога?!

2.   С приятелят ми си споделяме подобни неща свързани с миналото. Аз знам коя го е харесвала, той коя е харесвал, с коя са се целували на шише като тинейджъри и сега са приятели. Той знае същите неща за мен. Понякога се шегуваме помежду си, но това са някакви моменти шегички, които не се повтарят многократно. Мисля, че няма да е особен проблем, ако му кажеш, че преди време приятелят му те е харесвал. Разбира се, няма да навлизаш в подробности, няма да го правиш на голям въпрос и ще го кажеш спокойно, защото то си е минало. Предполагам, че така ще ти стане по-леко на сърцето и ще спреш да изпитваш тези трепети. Много е възможно тази химия никак да не е химия, а да е вид притеснение от несподеленото. Често казвам на глас нещата, които ме притесняват някак и така тяхната сила намалява. Не му споделяй за тръпката, защото това би било доста глупаво, вместо това се концентрирай върху връзката си и се опитай да покажеш на приятеля ти, че държиш на него и всичко минало е останало зад гърба ти.

3.   Четири години чакане от този с "химията"? ! Ти ли си последната жена?
Имаш очаквания, че гаджето ти ще отгане какви мисли имаш (може да ти има пълно доверие), а и си мислиш, че знаеш какво мисли другият?
Дали не е добре да поговориш първо с другият - само да говориш, вероятно много ще те посъветват да го пробваш.
И ако е вярно това което мислиш, да говориш и с гаджето си, най-просто е - далеч от очите, далеч от сърцето.

4.   Да ти е гузно? Та приятелят ти сам ти вкарва тези филми в главата! Ако другият е приятен и постоянно ти говорят за него, в съчетание с това, че знаеш, че е имал симпатии към теб, нормално с улягането на връзката в един момент да започнеш да поглеждаш встрани. Приятелят ти си вкарва автоголове!
Ж30

5.   Човек като се обвърже, не спира да има някакви симпатии към някого. Харесва го, чувство го по-близък, евентуално вижда и подобна ответна реакция. Естествено, за теб по-добре би било, да не се срещаш с този човек и мислите ти да затихнат от самосебе си. Чак да мислиш, че изневеряваш и предаваш някого, няма нужда. Твоят приятел да не мислиш, че не се заглежда по готини мацки.

6.   От авторката към 1.
Не, не искам разрешение за изневяра, а просто исках да споделя макари анонимно. И евентуално, ако някой е изпадал в подобна ситуация да ме посъветва. :)

7.   Ако си жена на място ще го поставиш твоя приятел на мястото да ходи да си прави майтапи на чужд гръб.Значи ти какво ще правиш с живота си си е твоя работа,ама да позволяваш гавра на гърба си е проблем,особено когато мъжа до теб е толкова тъп,че да не млъкне

8.   Към номер 2
Много благодаря за мнението Ви!!! Мисля че намерих отговора, който търсех.

9.   Номер 4, в другите теми вероятно обясняваш как жените нямат вина, че изневеряват. Момичето усеща как се привързва емоционално към другия и ако не направи нещо ще започне и физически. И абсолютно основателно се тревожи.
Номер 4, убеден съм, че мъжът ти изцяло е "виновен" за изневерите ти. Нормално било да поглежда в страни? !!! Направо й кажи, че всички жени изневеряват и й обясни как да лъже.

Номер 5, каква е логиката като приятелят й гледа отдалеч непознати мацки (предположения), тя понеже вече отчасти се отдава на емоционална изневяра и да продължи??? Ще ти повторя и за теб специално: момичето с основание усеща предстоящ голям проблем!!!

И тези дребни наглед неща които не са достояние на приятеля ти, си имат наименование - нарича се микроизневяра! А пък чувства и т. н. са повече от микроизневяра (засега се контролираш все още). И хубавото е, че явно осъзнаваш - този път не е добър.

Номер 7, освен че приятелят на авторката е изцяло виновен, друго не разбрах. Не е ли по-добре да споделиш твоя проблем, вместо да пишеш някакви безсмислици?