Раздяля в Рим...
Здравейте на всички,

Понеже ми е адски мъчно, бих искал да Ви споделя и моята любовна драма, която ме разтърси из основи... Аз съм на 29, тя на 26.

Всичко започна преди 5 месеца. Запознах се със много лъчезарно и усмихнато момиче. Излезнахме няколко пъти и нещата потръгнаха, но не просто потръгнаха, ами се затичаха. Всичко беше идеално, постояно я обсипвах с подаръци, шоколади, цветя. Понякога малки понякога по-големи. Радваше ме просто да виждам усмивката на лицето. Не след дълго по стечение на обстоятелствата тя ме запозна с техните. Много готини и добри хора. Те много ме харесаха.
И така месец и половина по-късно, аз реших да и направя подарък за коледа. Нещо нестандартно и нещо което ще запомни завинаги. Подарих и самолетни билети до Рим. Бях организирал всичко, билетите (с тях в последствие имах проблеми, като се наложи да купя трети билет), хотела, планирал бях и какво да обиколим и видим. Тогава тя ми каза че ме обича, а още се влюбих още повече. Засипвах я с подаръчета, почти всеки път отивах с нещо при нея.
Не след дълго започнаха и промени в настроението й. Няколко пъти създаваше излишни драми. Кажи речи пред 10-15 дни аз се опитвах да потушавам напрежението което се създаваше. Но я обичах. Често се изнервяше за глупости, държеше се агресивно. Няколко пъти я видях да се държи много лошо с майка си пред мен. Общо взето, често изпадаше в нещо като нервни кризи или паник атаки както тя ги наричаше тези състояния. А не я бях провокирал с нищо и винаги се опитвах да я успокоявам, и балансирам. Тези й състояния се редуваха със страхотно отношение и "обичам те", "липсваш ми", "желая те"... А секса беше феноменален. Все едно бяхме правени един за друг. И така минаваха дните. Закарах я при наще един уикенд, понеже не съм от София, ей така малко на разходка. Тя пак беше напрегната и нервна, но се отпусна като тръгнахме. Тя си изкара супер, много си допадна с наще, както и те я харесаха.
И наближи времето да заминем на екскурзията до Рим. Веднъж когато и давах бордовите карти, тя пак беше изнервена и каза "хайде да минава тази екскурзия, че много се напрягам вече". Не обърнах внимание на тези думи, помислих, че просто не е летяла до сега и за това е напрегната. Успокоих я. Ден преди да заминем обядвах с техните, хората много ми се радваха. Тя пак се дъежеше отвратително с майка си. Тогава майка й ми каза: "мойто момче, много внимавай с нея, тя е много труден характер, но съм обещала да не говоря лошо за нея пред хората" и се усмихна с тъга. Не обърнах внимание на думите й. Обичах я!
А вечерта с девойката прекарахме една от най-странстните нощи помежду ни (а те всички бяха много странстни). Тогава и казах, че винаги съм си мечтал за жена като нея. Бях много влюбен и не подозирах какво престои...
Излетяхме на следващата сутрин. Тя от сутринта беше нервна. В таксито, на летището, после при кацането, при трансфера. Само намираше кусури в мен за да се заяжда и да се кара с мен. Без причина. Казах й "в Рим сме, усмихни се". Къде се усмихваше, къде се нервираше.... И така първия започнахме да обикаляме колизеума, прощадите и други замележителности. Пак бе с променливо настроение и постоянно ме критикуваше. Но аз мълчах, за да не развалям момента. Това беше нейната екскурзия. Вечерта отидохме на фонтата Ди Треви. Прегръщахме се и се целувахме наред с другите влюбени двойки. Говорихме си колко е красиво и къде ще идем следващия път.... Прибрахме се в хотела да починем с бутилка вино...
Тя беше напрегната, нещо се зачати по телефона. Поитах я какво и има, понеже и двамата бяхме скапани от ходене същия ден, а и от пътуването. И тогава ми каза:
-Не мога повече, трбява да се разделим...
Дойде ми като гръм от ясно небе.
-Какво стана? я попитах.
- Много сме различни, гледаме в различни страни.... ми отговори. Имали сме несходство в характерите! Щях да припадна от щока... Много говорихме същата вече, а тя постоянно повтаряше това!
На следващия ден трябваше да ходим във Ватиката, такъв беше плана предварително. Станахме и поговорихме, разплакахме се. Разбрахме се да забравим тази вечер, обичала ме и се извини за всичко, нека да продължим от където сме стигнали, ми каза тя.
И отидохме във Ватиканските музееи. Всичко беше сушер до обяд. Но по едно време тя пак се сдуха. Стана сприхава, студена, не се усмихваше, беше група. В течение на деня ставаше все по зле. Държеше се все по гадно с мен, без причина. Опитвах се постоянно да я накарам да се усмихне... Екскурзията отиде подяволите. Беше пълна катастрова. Прибрахме се видимо в обтегнати отношения. Аз постоянно търсех близост, да я успокоя и да я усмихна. Но тя ме като лед, като камък. Никога не я бах виждал такава, въпреки честите и отклонения. На третия ден си заминавахме, беше толкова тягостно че не може да бъде по тягостно. Разменихме си няколко думи. Тя ми отговаряше само с Да и Не. Все едно съм някой навлек, чувствах се ужасно.
Прибрахме се в България. На следващия ден имаше рожден ден.
Покани ме на вечеря. Беше с техните, брат й и най-добрата и приятелка. Отидох вечерта с букет цветя и предварително подгответанта Gift карта в която бях заредим прилична сума, за да си избере сама подарък. Посрещна ме на вратата студена, безчувствена. Нямаше и помен от момичето което познавах. Много ме болеше, но стиснах зъби и влезнах. Техните както всеки път ми се зарадваха и разцелуваха. Подарих и цветята и подаръка, я тя небрежно "нямаше нужда и го захвърли зад себе си с ледено лице. Чак на приятелката й й стана странно. След вечерятя решихме да си ходим. Видях я, че тя се опита да ми върне картата, като я набута в якето ми. Попитах я защо? Защото й било неудобно и нямало нужда! Достатъчно било че съм дошъл. Поисках да поговорим на саме след като всички си тръгнаха. Съгла си се. Но продължаваше да твърди, че сме много различни и сме имали несходтво в характерите. Пак се изнерви, както не съм разбирал? ! ми каза тя. Не ставаме един за друд, това е, приеми го ми каза.
Това не беше момичето което обичах! Отидох си! Разбрахме се да помислим и да се чуем след няколко дни, за да решим както да правим. Аз знаех какво ще стане...
След 2 дни се обади. Искаше да се видим в нас. Ясно ми беше че иска да си вземе нещата. Съгласих се. Дойде видимо спокойна, но пак се изнервяше на въпросите ми. Опитах се да я уберя да опитаме пак, да ми дад втори шанс. Нямало смисъл, били сме много различни. Беше непреклонна. Даде ми избор, да избирам дали да се разделим като големи хора с добро или да се изпокараме и да не се погледнем никога повече. Да съм избирал.
Казах й добре тогава, твоя воля. Обичам те безкрайно много, но щом не искаш да си с мен, нищо не мога да направя. Бях като пред инфакрт. Много ме болеше, уж знаех и се подготвих, но шибаната надежда... И така разделихме се, тя си взе нещата и си замина. Изпратих я до спирката, тя ми помаха и автобуса замината... повече не я видях и не я чух. Изтрих й номера и я скрих във фейсбук. А там какви еротични чатове водехме... не е истина че това се случваше. Вече две седмици по късно не мога да си я избия от мислите и сънищата си. Задавам си хиляди въпроси...
Какво стана? Къде сбърках? Какво толкова направих? Какво и стана на нея?
През цялото време с нея обаче забелязах следното... Никога не си направи и една снимка с мен, нито една. Не обичала да се снима... Нищо не сподели с мен във фейсбук. Отбелязахме се от моя провил, че сме в Рим, без снимки, въпреки, че мястото е магическо... Малко по-късно тя ги махна тези тагове. Сякаш не искаше да се вижда къде е.
В същото време имаше десетни снимки на бившия и приятел, общи техни, само негови, как се прегръщат, как се целуват... Не ми правеше впечатление в началото, но след края ме загложди дали няма трети... Сякаш през цялото време с мен се криеше от онлайн пространството. А снимки в профила и много. Телефона й винаги беше на без звук при мен. Аз не се интересувах, вярвах й, мислех че е специална, че ме обича. Това бяха детайли които навремето неглижирах. Но сега излизаха наяве. Като я питах има ли трети като се разделяме, ми се изсмя ехидно и каза "ако така ще ти е по лесно, тогава ще симулирам" Не потвърди и не отрече....
И така приключи всичко. Обичам я много! Липсва ми, чувствам се обиден, неоценен, огорчен, наранен. Толкова много и дадох и направих за нея, което не съм правил за никоя друга, а получих това отношение и аргумента "несходство в характерите".
Чидя се дали ще ме оцени някой ден, дали ще се сети за мен, дали ще се обади?
Тази екскурзия исках да бъде нещо което да ни сплоти, а всъшност тя ни раздели. Ще запомня Рим със сълзи и болка в сърцето!

Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   1000% си има друг, остави я, не я мисли, не те заслужава, ще срещнеш щастието в друга, просто си е направила кефа с теб(секс, Рим), омръзнал си и и ти казва Сбогом, гадно, но факт

2.   Авторе, имаш много слаб характер. Дори тинейджър момче ще се държи като мъж пред такава жена като твоята. Как може да изпаднеш в такова състояние тя да си играе с теб и ти да й се молиш. Засрами се бе пич.

3.   Еми, не те е обичала и си е имала друг. Държала съм се по подобен начин и знам. Съжалявам, но по-добре че е станало така, вместо да ти хвърля прах в очите.

4.   Не прочетох цялата история, но защо ти е тази жена??

5.   Много тъжна история... Авторе, струва ми се, че ти си се опитал да я купиш с много жестове, подаръци, даже и екскурзия до Рим! Повярвай ми, че ако човек наистина те обича всички тези неща са АБСОЛЮТНО, без никакво значение!!! Ако е влюбена в теб, а ти да кажем си на другия край на света и и кажеш, ще дойдеш ли при мен - няма сила на света, която да я спре!!! Това е истината за истинската любов!
За мен е ясно следното: Момичето никога не те е обичала; Има задни мисли и чувства все още дали към бившия си приятел или към някой друг не знам; Била си е поставила маска за пред теб, за това в моментите, когато коренно се е променяла тази маска е падала. Твоята грешка е, че си я обсебил! С една жена не трябва да се държиш, като с малко дете, да и даваш абсолютно всичко, да я обсипваш с подаръци и т. н. Виж, ако мацката имаше мечта да отиде в Рим - ОК, супер изненада щеше да се получи, но всичко ти сам си решил, на своя глава, а твоята любов те е заслепила за действителността. За това не си видял тези различия, за които момичето постоянно ти е повтаряла. Явно я дразниш с нещо! Имате несходство в характерите... или просто си мисли за някой друг, а теб разиграва. Забрави я! Само мъка ще ти донесе това момиче! Този филм и аз съм го гледал, повярвай ми не ти трябва!

>М. 31<

6.   Нищо не си разбрал. Момичето явно се е събрало с бившия си. Все още се крие, но ще видиш как след месец-два ще пусне тяхна обща снимка.
Отделно искам да ти кажа друго - прекалено много си й дал и тя не го е оценила. Защото БГ жените са свикнали мъжете да се държат като свине. Аз съм жена и такива мъже не понасям, но приятелките ми са луди по тях. Манталитет.
Тези резки промени в настроенията се дължат на това, че тя не е била сигурна какво ще стане. Има жени, които не стоят сами. Явно и тя е от тях. Ами, изтеглил си късата клечка. Малко си се поохарчил, но по-добре така, отколкото да си касичка цял живот и да те изтръскват през ден. Не смяташ ли? Не Рим е виновен за раздялата ви, а лиспата на любов от нейна страна. А такава като нея няма да обича някой, който й поднася света на поднос. Вземи си поука.

7.   Тъпите момичета човек... ТЪПИТЕ МОМИЧЕТА. То и даваш всичко, държиш се Добре, избягваш караниците и те пак... Не си съвпадаме...
Точно като моята връзка ама много по-тегав вариант!
Нека позная ти си зодия Риби или Скорпион, а тя е ОВЕН или Лъв :Д
Просто няма думи.

8.   Според мен това момиче още обича адски много бившият. Искала е да го забрави чрез теб, но не се е получило, не е испитала никакви чувства към теб и те е захвърлила, за да не си губи времето. Голяма егоистка, не си заслужава да страдаш.

Ж. 22

9.   Та това си е жена за женене, която незнае какво иска. Аз на 26 вече бебе чаках. Мисля, че това момиче не е добре, какви са тея настроения, от какво е болна.. Добре, че си се отървал, с такава жена ще ти се стъжни живота. Много хубави изненади и правиш, може би и прекаленото внимание е било грешка... Не съжалявай, гледай напред, ще намериш своята половинка...

10.   Не си сбъркал, не си пропуснал, не си оставил пренебрегнати моменти, нито от историята став ясно да си постъпил зле спрямо нея. Това несходство, това е едно гадно клише от съвремието ни. То събира в себе си егоизъм, безотговорност и несериозно отношение към обвързването, което е промяната откакто сте заедно.
Каквото и да си направил, или да не си, аа също и бъдещеите ти решения, то това не може да повлияе на ситуацията, колкото и нелепо да е. Защото просто това е тя. Такава е с бившия, по-бившия и по -по - бившия и следващия. Незаеисимо детайлите които създават условно различни ситуации за прекъсване на връзката, всеки път резултатът е този. Необходимоста да се прекратят отношенията са единствена възможност да остане и да е себе си.

11.   Не съжалявай за случилото се, продължи напред. И просто за информация, жените не искат да получават всичко в краката си. Ти буквално си ѝ подарил света, а това ни прави много уязвими.
Вероятно не е успяла да забрави бившия си и затова е решила да прекрати всичко. Не се превръщай в чехльо, няма нужда да ходиш и да ѝ се молиш. Просто със следващата не постъпвай толкова наивно, бъди мъж. Подаръците не са най-важното в една връзка, ценим отношението повече.

12.   А според мен наистина имате несходство в характерите. Видимо тя е по-агресивен тип, трябва й някой по-агресивен мъж, пред когото да може да бъде себе си. Предполагам, че е била решила да пробва връзка с някой "нормален", оценила е всичко, което си й дал, но се е обвинявала постоянно, че не може да бъде като теб, както и че не може да се отпусне и да бъде себе си - агресивна, емоционална, понякога грубовата.. щяла е да те стъпче, да те смаже, ако се отпусне да бъде себе си с теб. Търси си кротко миче като теб.
Много добре е направила, че те е пуснала, знаела е отлично докъде може да доведе вашата връзка, за разлика от теб, който явно не се е пробвал да я разбере какво чувства и що за човек е, а само е обичал някакъв образ или.. състоянието на любов

13.   Щастливец си че си се отървал навреме.Как си представяш живота с такава сприхава дама с променливи настроения и непрестанни нервни изблици
Айде нема нужда.Личи си че си интелигентно и страхотно момче.Не си създавай главоболия.