Как да го накарам сам да се откаже от мен
Здравейте на всички.. нуждая се от съвет или от мнение, и двете ще ми бъдат от полза.. преди 2-3г се запознах с един сириец, никога не съм му давала повод, че между нас има нещо или че някога ще има.. преди половин година ми отправи предложение да се съберем, аз разбира се му отговорих че някакси не си представям яз и той във връзка.. Ок, съгласих се да си помисля, така времето си минаваше, и в живота ми съвсем скоро се появи човек който напълно отговаря на характера ми.. с появата на човека, окончателно взех решение че няма да бъда със сириеца.. Видяхме се, казах му всичко което мислех, и от начало той не прие отказа ми много добре.. Между мен и него никога не е имало интимност, просто кафе и разговори.. Според него обаче между нас е имало нещо, на което аз не мога да го убедя в обратното.. както и да е, малко след това, се поуспокои и каза че щом съм решила така, няма проблем.. Уви, аз обаче не мисля че просто ей така се е съгласил.. за това и последният път се нацупих, иска приятлска прегръдка за 2 мин.. Подразних се, че си държи на своето макар че твърди обратното.. определено се държа студено с него, но се страхувам че никога няма да се отърва от него.. Може би просто аз прувеличавам, вече не ми звъни, но все пак се интересува от мен, винаги гледа да е в час и осведомен.. Обажда се на майка ми, защото знае че с мен никога не се говори спокойно.. Наистина, много ми е помагал но проблема е че не разбира думите ми.. Казах му че го чувствам като приятел дори като баща, и уж е разбрал но ме е страх че винаги ще ми е като някаква сянка.. Той самия не е сам, има 8-9г връзка с момиче, с което по неизвести причини не може да скъса.. Може би тя знае нещо което може да му навреди, нямам идея.. Искам просто мирно и тихо да го накарам сам да не иска да ме търси и да не се интересува от мен.. искам да започна новата си връзка на чисто, не желая проблеми с никого.. единственото което мога да направя е да се държа студено и резервирано, да отказвам да излизам с него и да не приемам каквото и да е от него.. и все пак може би просто прекалено много се филмирам.. добър човек е но е също и толкова лош, не мисля че ще е добра идея да го предизвиквам по някакъв начин... Ще се радвам ако някой ме посъветва как да постъпя за да излезна от тази дупка... благодаря ви :)

Коментари

1.   Много лесно - просто спри да вдигаш телефона, когато е той или ако случайно го направиш, измисли си винаги причини да не може да се виждате.
Не говори за нищо с него, все нямай време. Нека майка ти също по възможност да не му вдига телефона. Във фейсбук направи така, че той нищо да не вижда - ако не знаеш как, нека някой ти покаже. Не го махкай като приятел, може да почне да те търси да му се обЯсняваш защо.
Направи си нов скайп и в стария не влизай и там не може просто да го махнеш от приятелите, ще те притеснява... може да използваш момента и да се отървеш така и от други досандици.
Ако можеш си смени телефонния номер, и без това много в момента си сменят операторите. Можеш освен това при оператора да накараш да блокират неговия номер, но той ще се сети и ще ти се обажда от домашен например, затова най-добре е да смениш направо номера и ДА БЛОКИРАШ ЗА НОВИЯ СИ НОМЕР неговия.. така може ако те пита що не си вдигаш телефона да кажеш, че или ти се е развалил, или че о, да загубила си си телефоан, откраднали са го...

Ако е досадник най-важното е да нямаш конфликт, караница, защото такива хора може лесно да се вманиячат и да станат агресивни. На запад имат и закони за това „стокинг„ се казва, има и осъдени на 4 г. затвор, но при теб не е чак толкова зле ОЩЕ

2.   еми за сега не е станало по зле положението, за щастие той е прекалено зает с работа и нито има скайп нито фейсбук, или поне аз не знам да има.. не ми се обажда директно на мен, и се надявам че постепенно ще спре да звани и на майка ми.. отново я е питал за мене, и тя директно му е казала относно притесненията ми, на което той е отговорил че никога не би направил нещо с което да ме нарани и че просто искал да ми помага.. естествено поискал е да се видим но аз казах на майка ми да откаже.. надявам се че той сам ще се отдръпне с времето.. за сега ще се държа по резервирано пък дано това е достатъчно...