Как да сключим брак ако сме в различни държави?
Здравейте,
Пред мен стои следния казус и се надявам на компетентно мнение. Как с моят любим можем да сключим брак ако живеем в различни държави? Познаваме се от доста време но засега не можем да пътуваме поради финансови затруднения. А много искаме да сме заедно. Възможно ли е да се оженим дистанционно от разстояние чрез съответните документи и как?

Коментари

1.   Дистанционна сватба е невъзможна. Има неща, които в цял свят са лични. Единият от вас трябва да замине за страната на другия и да носи всички необходими документи. Вие щом за самата сватба не можете да се видите е ясно, че никога не сте се виждали. Най-вероятно става дума за момче от Северна Африка или от Мала Азия, а ти си му входната виза за ЕС, но ще духа май супата.

2.   Не, не е възможно да сключени брак дистанционно.

Ж

3.   И след като дори за сватбата не може да се видите, за какъв чеп ти е брак? Идеята бракът ли е или взаимността в ежедневието? И не, не отричам брака, но той не е на всяка цена, а във вашия случай е патологична крайност.

Ж

4.   Всъщност идеята за това е моя за да може по лесно да се виждаме докато се установим заедно. Той иска да живеем в неговата държава но аз знам че по принцип за да е законен брака ни трябва да се признава и в неговата и в моята страна.

5.   Защо искаш сватба, нали не можете да сте заедно? ! Сватбата ще отмени ли финансовите затруднения? ! Ти не си добре изобщо...

6.   А пък аз се чудя как може още да има жени, които се връзват на такава "любов". Леле, в пещера ли живеете, бе хора?

7.   е как така дистационно? още малко онлайн ще искаш да се жените. и за чий ви е да се жените, след като не само не живеете заедно, но и дори единият не може да си позволи да си вдигне д-то и да отиде при другия? нека позная: познавате се от доста време виртуално, нали?
това ще да е фиктивен брак, за да докараш в Европа някой негър или арабин, който ти сваля всички звезди на небето, само и само да се измъкне от мизерията в неговата страна. искаш ли да ти кажа какво ще стане ако все пак се ожените: ще поживеете заедно когато дойде тук, ще ти надуе корема и след 5 г. ще духне, а ти ще се спасяваш както можеш, че и с дете. щом сега имаш финансови затруднения, тогава ще са в пъти повече
събери си ума в главата и не прави глупости. жени се само когато си поживяла със съответния човек, видяла си предимствата и недостатъците му и си сигурна, че той е човекът за теб

8.   И на мен ми намирисва че на някой му трябва виза. Слава Богу няма такива бракове от разстояние.

9.   Вие значи не можете да се видите, а искате брак. Къде ти е акъла? Само не казвай, че живееш в Америка, че тогава е ясна работата.

10.   Той откъде е? Така и така е анонимно и можеш да споделиш. Да живееш там? Или той да дойде в ЕС. Ще ти кажа, че има цяла група с жени изживяли романс с такива мъже. Всички разказват едно и също, любов, приказка и после след като се уредят нещата се показва другото лице. Особено ако има дете си гарантират място в Европа. В чужбина съм и виждам как тези мъже омайват жените, имат и дете и после си тръгват и си оправят живота. Жените са като омягьосани. Хубавец на 20 и с по-възрастна жена и тя твърди, че това е най-голямата й любов. Не това е входна виза.