Брат му
Здравейте! Трябва да споделя, иначе ще експлодирам. Вече 4-ри месеца сънувам един и същ човек, в различни ситуации. Ето, отново се събуждам, след поредната нощ, в която го сънувах и съня пак свърши с целувка помежду ни. Понякога сънувам, че ме прегръща из отзад обръщам се и пак се целуваме, друг път ми говори за чувствата си... Всичко добре, ако не беше брат на съпругът ми, НА СЪПРУГЪТ МИ ЗА БОГА!!! Женени сме от 4ри години, нещата не вървят, но имаме дете и се търпим един друг. Дали се обичаме? Еми направете си извод. За св. Валентин излезе и изпии парите за "вечерята ни", както и да е.. Ще се върна преди 4ри години. Бяхме голяма компания, имах 6 месечна връзка с момче, което ще нарека Х, така се запознах с девера ми( ще го нарека С, за да ми е по-лесно) който си беше дошъл от чужбина. От тогава започнаха проблемите ми с Х, страшно ревнуваше от С и той си го казваше пред всички. Дори ми писа от профила на С, след едно от скарванията ни, да излезем и тем подобни, аз естествено отказах!! Но ако трябва да съм честна пред себе си и пред вас адски ми се искаше. Накрая с Х се разделихме, защото компанията ни бяха в едно кафе и аз отидох без него, а С беше там, като това е било оправдание, впоследствие разбрах за другата му връзка. Но имаше друга пречка, най- добрата ми приятелка беше полудяла по него ( то коя ли не беше, той е много красив, висок и строен мъж) и аз реших да не рискувам приятелството ни. Вечерта, в която се запознах с бъдещия си съпруг беше странна. С ме прегръщаше, вдигаше, въртеше, целуваше по бузата. Тогава дойде брат му и той ни запозна, като ми каза че това бил мъжа за мен. Подтикната от приятелката ми как тя ще е със С, а аз с брат му, започнах връзка с човек към когото нямах чувства. Изведнъж отношението на С, се промени, преди това ме защитаваше, държеше се добре, после почна да ме обижда, когато брат му не е наоколо ми казваше, че бил при другата и всякакви такива. И нали знаете онези моменти на умопомръчение, когато сме отчаяни, всичко е сиво и сме в една черна дупка, след което като се окупитим се питаме" Аз какво нарвавих? ! " Е явно бях в такъв момент, когато казах " ДА" на мъжа ми!!! И в днешни дни, се разбирам много добре с всички членове, на семейството си, освен с мъжа си. На кратко ще разкажа, как продължиха взаимоотношенията с деверът ми. Много се уважаваме, винаги е на моя страна, винаги ще ми направи комплимент, ще забележи нещо ново. Сби се с брат си, за да ме защити при едно от скарванията ни. Сега има връзка с едно момиче, и я нарича с моето име, постоянно а е отдавна с нея. Незнам как да тълкувам всичко, знам само че бях прекалено вярна приятелка и прекалено отчаяно момиче. Искам съвет как да спра сънищата?? Объркват ми мозъка и ми връщат стари тръпки.

Коментари

1.   Сънищата са плод на подсъзнанието, така че няма как да ги контролираш. Явно ще трябва да се научиш да живееш с тях, все някога ще спрат.
По-скоро насочи вниманието си към реалния живот. От цялата тази история си извлякла поуката надявам се. Така или иначе времето назад никой от нас не може да върне, но поне се учим от грешките си.

2.   Трябва да следваме винаги сърцата си.

5.   Живеем един живот, направи това, което чувстваш, че е правилно.. на първо място си ти и твоя избор после всичко друго ;)

6.   Незнам как ще ти прозвучи, но защо не рискуваш и не си признаеш всичко пред девера ти?
В крайна сметка какво губиш, един човек който очевадно не те обича особенно много. Понякога трябва да рискуваме, животът е един недей да го пропиляваш.
Сподели му, ако не ти отвърне по някакъв начин, поне ще ти олекне, за такъв мъж какъвто описваш ти се рискува!!

Да ясно е че имаш дете, но това дете един ден ще порасне и ще те разбере!!

Знам че въпрост ти не беше този, но реших да ти споделя впечатлението с което останах.
А ако не искаш да го правиш, просто трябва да спреш да мислиш за него, та даже и да го отбягваше по този начин сънищата ти ще отихнат, но ти винаги ще живееш нещастна със сегашният ти съпруг.

7.   Като какво? Да разкрия чувствата си?

8.   Авторката : да мислила съм си го, но не ми стиска. Как да разбера според вас дали има нещо към мен или ме обича като сестра? Коментирала съм го с майка ми, тя сама захвана темата била ни наблюдавала и той бил прекалено загрижен за мен. Каза ми " май за него не си само снахичката". Споделих и на най- добрата ми приятелка, тази заради която се отказах и тя ми каза" Защо избърза, можеше да си с него и той сигурно е имал нещо към теб" да сега го казва, но тогава нямаше да ме погледне повече... Как да го предизвикам, така че ако има нещо да ми каже? Офф адски съм ви благодарна, не мога да повярвам очаквах да бъда линчувана. А колкото до мъжа ми и ми посяга, и ме обижда, излиза постоянно, лъже ме... Май седа с него заради детето, иначе той ме обрича на самота, незнам дали това не ме хвърля още повече към другия. Хмм сега се сетих последно като бяхме на сватба, преди 3 седмици, така се получи че смених мястото 3-4ри пъти и девера се обърна и ми каза" ти от там- там накрая ела седни тук. ( и ми посочи стола до него, имаше две празни места" само се засмях.? !

11.   Съвета ми е да бъдем добри хора и да не се поддаваме на изкусителя на души. Отиди на църква.

12.   Прочети малко като живееш с някого заради детето, какви последствия има и как го осакатяваш. Теб също. Утре детето ти ще препо втори видяното и усетеното вкъщи, защото в неговото съзнание е НОРМАЛНО.

13.   12, отстрани е лесно да се дава акъл, без да ти е на главата. А защо си мислиш, че когато родителите са разделени, последствията са по-приятни?

14.   сигурна съм че имаш основателни причини да търпиш това положение, но намери сили и се опитай да си щастлива. Няма смисъл да водиш този нещастен за теб живот. Само от разказа ти става ясно че не обичаш съпруга си и не си на мястото си, поне опитай да се разделиш с него. Ако не за себе си то поне за детето си.... това е моя съвет, желая ти успех!

15.   Рискувай!
Така или иначе с твоя мъж е време да се разделите.
Бъди смела!
Ж30

16.   13, по-малкото зло е родителите да са разделени, отколкото детето да се намира в нездрава семейна среда. Идеалният сценарий всички го знаем. Но където го няма, се налага да избираме. И да - лесно е! Не само отстрани! Говоря от опит!

17.   16, ами твоят опит не е универсална рецепта, защото пък моя показва обратното. А де? Кой прав сега, а?

Престанете да слагате целия живот в рамките на вашия опит, защото всеки случай е различен.

И колкото и единички да ми слагаш и колкото и петици да си слагаш сам/а на себе си, това си е факт.

Всеки знае себе си.

18.   Не знаела какво става, била в дупка, казала "да" ей така от нищото... ами малко отговорност да поемеш за живота си, а? И дете си му родила. На мъж, когото уж не харесваш.

Според мен отдавна си изпуснала възможността да бъдеш с брат му, а най-вероятно даже си идеализирала ситуацията, заради скучен живот като цяло.

Забрави брат му и гледай да си оправиш живота с мъжа си. Разнообразявай си живота с повече преживявания, от време на време гледай и да си заедно с мъжа си и детето.

19.   #13, Формула, която да работи за всички, няма. Но ти споделям опит и то от страната на детето в такава ситуация. Откакто се разделиха, нещата са много по-добре. Раздялата не значи да си зарежеш детето и да не го виждаш често. За съжаление, годините прекарани не просто в разправии, но и в показването на едни тотално нездрави отношения, коренно повлияха на виждането ми за отношенията между хората. Връзките само заради връзките, децата или такива без взаимност са кошмар за всички. Но знанието за това дойде на висока цена и не преставам да се чудя, ако навреме бяха взели решението, колко различен щеше да е моят живот сега.

20.   17, зависи какво разбираш под нездрава семейна среда.

21.   19, формула няма, да. И аз това казах. Иначе моят опит е, че благодарение на това, че останахме заедно само заради детето, в крайна сметка вързката ни се възроди. Но и ние не сме се карали и правили скандали никога. Така че всичко е "според зависи".

20, именно - "зависи". Няма универсален съвет като задължителна раздяла или нераздяла. Всеки случай е за себе си.

22.   21,
Ами точно това казвам и аз. Едно е да има разминаване, друго е нездрава семейна среда като бой, психически тормоз, силна и крайна зависимост към наркотици, алкохол и хазарт и т. н. А тук авторката споменава за такива неща (тормоз, не зависимости). Иначе най-нормалното е да има периоди на интерес и отдалечаване. Но това НЕ е нездрава семейна среда. И е чудесно връзката да се възроди след такива периоди. В такива случаи дори бих апелирала да се работи над отношенията. Но ако има физически и/или психически тормоз, това е друго. Точно за тези случаи казвам, че е по-добре родителите да са разделени, но обстановката да е спокойна.
Това от моя гледна точка, разбира се. Има хора, които предпочитат всичко друго, но не и раздялата. Всеки си решава.