Раздяла
По разни форуми казват, че средно почти всеки втори брак, партньорство стига до раздяла в наши дни. Не е вярно, не е така. Навсякъде хората са по двама. Всички говорят за мъжа си. Чакат ги коли да ги вземат от работа. Само аз се провалих. Провалих целия си живот от тинейджър до не знам кога. Не всеки има късмет да открие половинката си, съзнавала съм винаги. Но да се съсипе и да изтече като пясък между пръстите ти. Това, Всичко, от което се нуждаеш когато и да е. Пълен провал. Полепнал е по мен и сигурно ще започна да цапам където се допра. Нямам посока да направя крачка извън него. Колко време човек се въстановява от раздялка? Кога започва да се въстановява от момента на раздяла?

Коментари

1.   Не си се провалила, просто не си срещнала твоя човек. Повярвай ми, че не всичко което виждаш отстрани е такова, каквото изглежда...Има толкова фалш в човешките отношения, толкова връзки без любов и любов без връзки... Не знаеш на никого какво му е на душата, какво го терзае...Не мисли, че си само ти, повечето хора страдат за нещо или някого. Казвам го защото и аз съм от тия, дето ги взимат с кола след работа. Отстрани перфектен живот, а в душата ми е пусто... :( Не мисли негативно, сигурна съм, че слънцето скоро ще изгрее и на твоята улица. И по-добре раздялата да е навреме, вместо да живееш живот, който не искаш, но не можеш да загърбиш току-така...

2.   Разбира се, че не всички са по двойки. Това е някаква твоя депресия, не виждаш действителността. Аз пък познавам много хора, които са сами - разведени, вдовци, разделени... или пък никога неженени, също и хора с фалшиви връзки и бракове. Като се замисля, малко са двойките, на които се възхищавам за искрена, истинска връзка. Но това пак нищо не значи - всеки си има своя живот и трябва да се сравнява само със себе си. Иначе става като статистиката - един ял зеле, друг свинско, накрая всички - свинско със зеле. Не е така, нали.
Я се стегни, това за половинката е пълна глупост. Човек е едно цяло, а не половин диня или патладжан!

3.   Така написана темата, предразполага само за общи коментари с цел размисъл. Не си дала инфо за себе си и връзката, която се е провалила. Сега дори смятам, че ще настане спор, всеки ще опита да наложи мнението си. Аз ще ти кажа какво мисля - мисля, че компромисите са важни и човек да има реални очаквания. Една връзка е сериозно нещо, плащат се сметки, има отговорност. Важно е като избираш половинка да е отговорна, да е скромна и отстъпчива, за да върви. Всичко друго е предпоставка за проблеми, които може и да не се решат.

4.   Година по-късно все още не съм.
Ж.

5.   Отнема толкова, колкото обичаш себе си
Осъзнаеш ли веднъж че заслужаваш най-доброто, ще изпъкнат лошите качества на бившата ти половинка. И чрез тях ще се утешиш и ще го преодолееш
Ще тръгнеш смело напред към нови хоризонти.
Но ако се притесняваш какво ще кажат хората, че си разведена и коментарите, или ако обичаш въпросния тип и си се хванала като удавник за сламка-няма предоляване скоро

6.   И аз така се бях отчаяла, но започнах по-розово да гледам на живота. Минаха 4 години от раздялата, която ме съкруши. Има хубави неща в живота, радвай се на природата, красотата й, твори и се смей, бъди добър човек и помагай. Съхрани добротата си и след време ще видиш, че е нямало смисъл да се тревожиш. Има и такива моменти в живота. Успех!