Притеснявам се заради говрния дефект
Жена съм и ми предстои сватба притеснявам се ужасно. Ще имаме водеща, но ме е страх д ане измисля разни игри и да ме кара да говоря. По принцип си избрах една игра с обувки но ме е страх да не измисли нещо друго и тя. Как да й обясня деликатно или директно да й кажа без излишни неща. Но знам че тя все пак си има програма и не искам пък нещо да я притесня.

Коментари

1.   След като сте я наели, тя няма право да се притеснява от твоите желания, Казваш й направо без недомлъвки, за да няма недоразумения. За нея не се притеснявай тя като професионалист има достатъчно голям набор от игри и ще си направи програма според клиента, теб ще те кара да танцуваш без да говориш примерно.

2.   Ей, наели сте я и и плащате, за да ви улесни! Тя работи за вас. Разбира се, че ще кажеш директно - това трябва да е твоя ден, не да се притесняваш за глупости.

3.   Как може да си такава-да не притесниш водещата на собствената си сватба!?
Не да й намекваш деликатно, от което не е сигурно какво ще разбере, а директно я смразяваш да не те изтъпанчва нещо да говориш пред цялата сватба.
Най-добре мъжът ти да говори с нея, че те виждам каклко си притеснителна.

4.   Здравейте, щом мъжа ви ви обича такава каквато сте нищо друго не мислете. Не се притеснявайте, сватбата е веднъж в живота - изживейте този момент по най - добрия начин.

5.   Никак не трябва да се притесняваш от подобни неща. Игрите са направени, за да бъде забавно. Вие сте поканили ваши близки, все хора, които ви познават и няма да ви се подиграват за нищо. Все пак не сте деца. Ако наистина не желаеш да има изненади в програмата, то говори с водещата. Направи го по същия начин, по който си го казала и тук. Ти си булката, вие плащате и вие имате право на глас. Обясни ѝ директно, че си много притеснителна и не искаш изненади, защото те е страх, че ще кажеш или направиш нещо глупаво заради цялата емоция. Присъствала съм на сватби, където има неочаквана игра с кумовете или младоженците, те се притесняват, изчервяват се и става много забавно, защото водещият е подготвен за това. Никой не им се подиграва, по-скоро цялата атмосфера става по-разчупена. Не е нужно да си груба, възможно е да я затрудниш в работата ѝ, но няма да има проблем, ако се държиш човешки и ако я помолиш да ти обясни подробно.

6.   Много благодаря за отделеното време.
Определено ще говорим пак с водещата.