Бъркам ли ?
Здравейте! Момче на 23 години съм и от известно време се чудя над няколко въпроса. По принцип не съм от нахални мъже, когато става въпрос за комуникация с другия пол. Ако си пиша с някое момиче и тя отговаря само с да и не и въобще не "инвестира" в разговора - спирам да и пиша. Ако два пъти подред ми откаже да се видим също спирам да и пиша. Не се чувствам комфортно да досаждам на някое момиче. Искам да има взаимност. Дали обаче не бъркам? Трябва ли да бъде по-нахален и ще има ли смисъл от това? Ще ми е интересно да прочета вашите мнения.

Коментари

1.   Недей да нахалстваш! Ние момичетата много мразим това ;) Щом отказва значи наистина не иска. Не нахалствай!

2.   Не, не трябва да бъдеш по-нахален! Нахалните са ужасни досадници които не понасяме, като отчаяни клепки от които няма отръвка.
Постъпваш правилно, просто не е имало интерес. Но ще има някое момиче с което ще си дадете време за опознаване и шанс!
Успех!

3.   Причините една жена да не "инвестира" в разговора са:
- ухажване е от прекалено много мъже и просто не може да смогне да пише на всички;
- не й е интересен начина, по който й пишеш;
- липсва й въображение за разговори, цялостно е тъпа;
- разглезена е да очаква само мъжете да са инициативни, а тя единствено да "консумира" там с каквото я дондуркат - т. е. тъпотия емоционален мързел и егоизъм.

В заключение - предвид изложените вероятности горе, прав си да режеш жените, които не се включват в разговор.

4.   Не, не бъркаш. Дори да е имала реална причина за "дръпнатото" поведение, то ако има интерес, като спреш да ѝ пишеш, тя самата ще ти пише едно "Здравей! " поне. Успех! :)
ж - 30 г.

5.   И аз не спрях от два месеца да си задавам същияянвъпрос-бъркам ли? Не. Аз като се стегна и колкото и трудности да срещна се справям като цяло. Презрението не ми позволи да се случи този път. За миг ако беше се разхлабила скобата на пренебрежение щя даа успея сигурна съм.
Освен това когато си изцяло неангажиран с нещо, някой и ти е чуждата дори минимална отговорност няма как нещото да остане под контрол на твоите начини цели и приоритети. Можеш да контролираш нещата в дома си, нещата които са се представата и реалността ти нали така е.

6.   И аз не спрях от два месеца да си задавам същияянвъпрос-бъркам ли? Не. Аз като се стегна и колкото и трудности да срещна се справям като цяло. Презрението не ми позволи да се случи този път. За миг ако беше се разхлабила скобата на пренебрежение щя даа успея сигурна съм.
Освен това когато си изцяло неангажиран с нещо, някой и ти е чуждата дори минимална отговорност няма как нещото да остане под контрол на твоите начини цели и приоритети. Можеш да контролираш нещата в дома си, нещата които са се представата и реалността ти нали така е.

7.   Това с "инвестирането" при пикапьорите ли си го чел ;-)

8.   Нахалстване, комбинирано с отчаяние, е отблъскващо и не води до нищо, ти си достигнал до този извод вече.

Има тук един тънък, но съществен, момент обаче. При мен най-големите ми успехи с жени са били като упорствам. Казвали ми, че съм "интензивен", "показвам мъжествена упористост", че съм "горещ", "луд" и тн. Една приятелка ми споделя как някакво момче я сваляло доста време и тя накрая се съгласила да излязат, защото "знаеш мъжете какви са pushy". Въпросът е, че никога не трябва да изглеждаш отчаян. Отчаяние и нахалстване е силно непривлекателно. Жената не иска да се чувства така сякаш нямаш други опции, защото това значи, че не те харесват другите жени. Не иска да взема нежелана стока. Представи си го като да влезе в магазин за маслини. Не разбира нищо от маслини, но иска маслини. Влиза в магазина и има 10 вида маслини, но има опашка от хора пред само 2 сорта от маслините. Явно тези с опашката са готините маслини, другите са някакви дето не стават, съответно се нарежда и тя на опашката... Такова е женското поведение. Един приятел дето преди година се ожени и си носи пръстена ми обяснява как откакто го носи жените го заглеждат много повече.

Т.е. като си привлекателен, дори и да си леко нахален, пак си привлекателен.

И не слушай жените като цяло. Да питаш жени как се свалят жени е все едно да питаш рибата как да я хванеш.