Не го искам толкова често вкъщи!
Здравейте. На 21 съм, с приятеля ми сме заедно вече година. Студенти сме. Аз живея сама, а той с негови познати и приятели. Само че аз съм човек, който много обича пространството му вкъщи да е тихо и необезпокоявано. Той обаче много често идва да спи вкъщи. Говорили сме много по темата и той знае, че често предпочитам да съм сама, да идва да се виждаме и да се прибира у тях. И се съгласява за кратко, но продължава да виси вкъщи. Не ме разбирайте погрешно, компанията му ми е повече от приятна, аз го обичам истински, за първи път така силно се отдавам на някого. Но ми е досадно как през няколко дни мъкне багажи да спи вкъщи... Не разбира от думи, как да процедирам, не искам и да го обидя?

Коментари

1.   Ти щом си свикнала сама, не си ви представям като семейство за в бъдеще.. Сигурно ще го пращаш при комшийката да спи?

2.   А той къде живее, на общежитие ли е? Ти не ходиш ли при него?

Също той ако остава по-често помага ли ти? Храните ли се заедно? Помага ли финансово поне с половината от покупките?

3.   Tи, по принцип, как си предаставяш развитието на тази, а и всяка връзка? Имаш ли намерение да се жениш за някой? Ако -да, тогава по 24 часа ще ти е в личното пространство.

4.   Представи си, че някога ще живееш с друг човек. Ами когато имаш деца? Рано или късно ще ти се наложи да приемеш, че ще делиш апартамент с някого.
Иначе по темата, просто излизайте навън. Отивай му ти на гости, ходете на кафета или по разходки, не бъдете само в квартирата ти.

5.   Аз съм мъж минал през такава ситуация. В смисъл не мога да търпя някой толкова дълго в личното си прострнство. Накрая се разделихме и повече не съм търсил връзка. За мен е повече от мъчение да търпя някой около себе си постоянно. Ако е всеки в къщата си - да. Реално сам съм си по-щастлив, вероятно и с теб е така и ще го осъзнаеш скоро

6.   Не знам защо някои си мислят, че една връзка непременно трябва да премине в съвместно съжителство с брак и като кисели тетки започнаха да сипват на момичето "как я мисли тя тая работа? ! ". Да ви светна, че има хора, които си ценят личното пространство повече от обичайното и обичат да прекарват доста време сами. Не е задължително, но често това са интроверти. Аз съм от този тип индивиди и имам приятел от 3 години - ходим си на гости, пътуваме, много ни е хубаво, но не живеем заедно и категорично това няма да се случи никога, защото не ми харесва да деля един апартамент 24/7 с друго човешко същество. На всичкото отгоре и съм "дъртичка" вече - гоня 30-те... тц, тц, срамота! Отиде семейството и ще си кукувам сама с 15 котки. :)
Ако приятелят ти сам не разбира положението, няма как да му обясниш нещата директно без да се обиди. Това е единственият начин - казваш му каква е ситуацията и настояваш на компромисен вариант и за двама ви. Подготви се да излезеш зъл темерут-социопат. Виждаш, че преобладаващото мнение е, че щом сте двойка, е нормално да сте залепени като дупе и гащи и непременно трябва да затвърдите връзката си със сватба и свиване на семейно гнездо. Споделял ли те е дали няма проблеми с хората, с които живее?

7.   Разбирам те, задушаващ е. Директно му кажи, че те задушава така, няма друг начин да разбере.
Мъжете често казват, че трябва да им се говори директно и буквално. Кажи му го!
А за семейство нататък... няма да сте постоянно заедно защото работа, други ангажименти т. н. пак ше си имаш личното пространство. Аз си имам неприкосновено кътче, само мое и не позволявам на никого да ме притеснява там. Разбра го мъжът ми, разбра го и синът ми. Докато схване мъжът просто палеж колата и изчезваха за по 2-3 дни и му казват, че е свободен да взема решения за себе си, но не за мен. Или приема или си търси по-подходяща. Аз съм човек с моя си характер и не се вместват в ничия сянка.

8.   Кажи му, че искаш да ти даде пространство. Някой хора ще започнат да коем тоест, какво е връзка, нонспоред техните разбирания. Ти не си длъжна, да се водиш по тяхното мнвнке.
Някой хора, просто имаме нужда от свободно пространство и по 3-4 часа през деня само за себе си, но главанаците никога няма да го разберат.

9.   Ти нормална ли си? Как може така да говориш за УЖ човека който обичаш? Какво ЛИЧНО пространство искаш? Когато двама се съберат вече са заедно във всичко. Ти изобщо не го обичаш ама изобщо. Ако моят приятел е такъв като теб ще го оставя! Ти не ставаш нито за брак, нито за деца. Защото като имаш деца КРАЙ с личното ти пространство акъла ти трябва да е вечно в тях и в мъжа ти също. Или промени себе си... или напусни мъжа и бъди сама за винаги. А секс може пак да имаш поръчваш си някой от интернет и готово.

10.   Ти изобщо не обичаш този човек..даже според мен изневеряваш.

11.   н1, н3, за какво женене говорите бе хора, момичето е САМО на 21 години!!

А ако беше момче на 21 със същото оплакване, пак ли щяхте да напишете такива коментари? !?
Ах, как смърдите на лицемерие!!

12.   А и другото което е н1 и н3 - това момиче е отишла да получи висше образование, а не да си играе на малка булка!!

13.   От авторката:

В някакви крайности изпадат някои от коментарите ви. Аз съм на 20 , кви семейства и деца? Освен това не съм дълбок интроверт дори по принцип живея с много хора. Но тези ми години са супер спокойни и затова желая да ги прекарам с малко повече време за себе си, което не мисля, че е трудно да се разбере от 1 разумен човек. Темата е отворена не за да ми търсите кусур, който нямам :D а да дадете добър подход да не обидя моя човек. Коментарите с изневери няма да комнтирам :D.

Мерси на всички отделили от времето си да остовят тук адекватни и неадекватни коментари.

15.   Ти си търсиш Ебач.
Кажи му в прав текст да не се надява на друго и си го викай само да тв оправя

16.   Към номер 9 и 10 .. 15: Как може да сте толкова ограничени? Изобщо не го обичала? .. леле мале.. Какви са ви на вас представите за любов? Да задушаваш човека до себе си ли? Всеки има нужда от лично пространство, което е необходимо да се уважава.
Няма нищо по- хубаво от това да се чувстваш добре и щастлив в собствената си компания, а не явно като вас, очаквайки да сте вечно залепени за някой и да не обичате да прекарвате време сами със себе си.
номер 15 не се обаждай само за да кажеш нещо, а когато има какво да кажеш..

17.   Номер 15, и аз така мисля, май само за сексче си го ползва, ама иначе аман егоист с акъла на 5 годишно. Язък и за приятеля ти, поне му кажи да те оставя, не знам как те търпи...

18.   Авторке:
Както и да му го кажеш, все ще е зле. Дори да не си признае, няма да го приеме добре. Особено ако държи на теб. Баси, обичала ме, пък съм ѝ пречил. И то дори не говорим за съвместно постоянно съжителство, а просто за често пренущуване.... ЗЕБЕЛЕЖЕТЕ.
ОК, ама това твоето не е любов.
Ако не държа на жената и нямам някакви по-сериозни намерения, ще ми е все тая-нали я чукам, достатъчно ми е. Ако обаче имам чувства към нея, единственото което ще си помисля е, че тя няма същите към мен.
Та възможните реакции на приятелят ти, според мен:
1. Раздяла-ясно е, че не държиш на него и не иска да си губи времето с теб;
2. Обича те, преглъща горчивия хап, че чувствата ви не са взаимни, но продължава някак си с теб при твоите условия;
3. Продължава без да му дреме, защото реално си му само за да те чука. А когато иска да спи у вас, е заради удобството му поради ситуацията, не и защото кой знае каква близост иска да имате и то всеки ден.

19.   Разбирам те за какво говориш. Аз съм на 22 г. и моят бивш приятел беше същия. Постоянно висеше при мен, иска да спи, да яде, въобще само при мен стоеше и като някое малко бебе, гладен съм, жаден съм, има ли нещо за ядене... Да не говорим, че като се заседи, не иска да си тръгва, иска постоянно да остава при мен. И не, това не е любов, той просто свиква да е обгрижван и да разчита на някой, а не защото се радва да е с любовта на живота си. Аз процедирам по следният начин : казах му " имам нужда от лично пространство, да си поседя сама, да почета малко книга, да обърна внимание на себе си". Той естествено реагира като повечето хора тук " Е как, не ме ли обичаш не искаш ли да сме заедно повече време ", е да де хубаво, но това, не беше прекарване на повече време заедно, а угаждане на него. В последствие се разделихме, не беше това причината, но все пак си го имахме този "проблем".

20.   Живея във Франция и тук една от най–емблематичните, артистични двойки с луда и проверена през годините любов...от над 20г не живее под един покрив!
Апартаментите им са на една и съща, парижка улица, но се виждат само когато го пожелаят!
Имат деца от предишни бракове, пораснали вече и самостоятелни, но не знам дали са създали общо дете??

Какво се говори за тях тук??

Подобни връзки са изключение и ги упрекват, че така и баба знае – виждат се само като им е кеф и никакви битовизми не делят...
Те пък от своя страна споделят, че това е идеалния вариант за тях и са истински щастливи; готвели се трепетно за всяка среща като влюбени пубертети!
Нямало ревност и това била тайната – истинско доверие и свобода!

Французите уж се пишат либерални (пример – президентската двойка) , но всъщност са доста лицемерни...
Аз лично около себе си такива влюбени, но разделени двойки не познавам!

А на авторката ще кажа да сподели с приятеля си желанието за по–голяма независимост!

Много неща правим заради хората без да сме щастливи от това...
Майната му на хорското мнение!

Отстоявай себе си и бъди щастлива!

21.   Аз напълно разбирам авторката. На нейните години също бях студентка, живеех в общежитие и имах приятел. Но въпреки, че в края на следването ни той ми предложи брак, ние така и не се събрахме в една стая. Аз живеех на първия етаж, той на третия. Много често след като правехме любов, всеки се прибираше в стаята си и рядко оставаше при другия. Готвехме си общи вечери, ходехме по изложби и театри, но си имахме своето лично пространство. Години по-късно с първия ми съпруг също си имахме отделни стаи, където всеки се занимаваше със своите си неща; 10 години аз прекарвах лятото на вилата, а той идваше само в събота и неделя. После се разделихме и аз така и не усетих липса. Но... картината, мила авторке, се промени драстично, когато срещнах сегашния си мъж. Аз не мога да спя, ако той не е до мен. Не мога да дишам, ако не усещам дъха му. Не мога да се храня, ако той не е на масата. Не мога да живея, ако не усещам тялото му. Не искам не "лично", а никакво пространство, в което той няма да присъства. И това е взаимно, вече 6 години. Ти си умно момиче, мисля, че ме разбра и няма нужда от повече думи.

22.   Н 20, прекрасно решение за хора които се обичат, но обичат и независимостта си :) като мен и авторката. Аз съм н 7.
Почти им завидях благородно на тази парижка двойка.
Аз самат се подготвям за подобен развой на връзката ми с дългогодишният ми партньор-съпруг. Към момента още "засаждам" идеята и чакам да я асимилира.

23.   Кажи му, че искаш да държите връзката свежа и за това е нужно да си долипсвате от време на време и че ти сама ще го поканиш, когато искаш. Хем така и той ще знае, че ти липсва. Ключове давала ли си му? Ако да - прибери си ги. И ако цъфне пак с багаж, питай за какво е този багаж и че няма нужда от него, защото нали на сутринта всеки си отива по задачи, а за следващата вечер не се знае къде ще сте.

И не ги слушай тези хора, които ти говорят, че не си способна на връзка. С мъжа ми живеем от 12 години заедно и всеки си има стая. Имаме и дете и да, от него е.

24.   На два пъти споменаваш думата вкъщи, а сте студенти. Ти сама ли живееш в собствена къща, без родители. Сама ли плащаш разноските по тази къща, а си студентка. Има някакво разминаване на приказките ти. Ако кажем за един човек, че е глупав това наистина е един кусур в него, а ти казваш да не ти търсим кусур, който нямаш. Това значи, че си интелигентна. Тогава защо искаш съвети как да процедирам! И тук ти се разминават думите. Или просто искаш да хвърлиш още едно тъмно петно върху мъжете. Ти срещала ли си мъж, който да те превъзхожда в повечето човешки добри качества? Май не, защото ти си без кусур. Моля да ми публикувате коментара.