Дилема
Здравейте, иска ми се да получа съвети, относно дилема, над която се замислих. Първо, ще се представя накратко, за да е по-ясна ситуацията. Мъж на 35 съм с добра професия и доходи. Не съм бил женен и нямам деца. Винаги обаче съм искал сериозна връзка и семейство, просто не съм попадал на подходящ партньор. Напоследък се чувствам доста самотен. И преди ми е тежало това, че съм сам, но сега чувството се засили. Всичките ми приятели и познати, пък и хората около мен са семейни с деца. Само аз съм като някакъв вълк единак. Та, напоследък в живота ми се появиха 2 жени. Първата, всъщност я познавам от доста време и знам, че ме харесва или поне има симпатии към мен. Не съм предприемал нищо, понеже ми липсваше тръпката, поради незнайно какви причини. Иначе, момичето е супер. Абсолютно нищо не ми е направило лошо впечатление в нея. Красива е, умна, образована, работлива, обича животните и природата. Абе, накратко жената мечта. Въпреки това някак си не успя да ме грабне и много време съм си задавал въпроса "защо". Беше около 3 години в чужбина, но наскоро разбрах, че се е върнала за постоянно тук и се чудя дали да не опитам да я опозная все пак. Много си падам по мили и грижовни жени. Тя по всичко изглежда такава, но ако се притеснява, може би не уцелва начинът, по който да го покаже. А и аз от своя страна не показах нищо спрямо нея. Другото момиче е по-малко от мен с около 7 години. Също е умна, образована и мила, но аз я познавам буквално от 2 седмици и нямам кой знае какъв поглед. Проблемът е, че тя беше изключително мила с мен и събуди онази специална тръпка. Разбира се, много вероятно е и да греша и изобщо да не съм й симпатичен. Проблемът е, че с нея живеем доста далеч един от друг и ако евентуално нещо се получи, аз трябва да отида при нея, защото в моя град вероятността да си намери подходяща работа е доста малка. Та, чудя се как да постъпя. Най-лесно да опипам почвата и при двете, но не искам да залъгвам никого и да се превръщам в използвач. Противно ми е това. Как бихте постъпили вие на мое място?

Коментари

1.   Както и възнамерявашникоя докато опипваш почвата и се ориентираш към правилната от двете. Ти си прецени колко време ти е нужно -година три или 7 но изборът тии трябва да е сигурен. Тръпка като нямаш няма и да се появи. Но явно при теб бе е наложително да има тръпка. Важно е че са от сой образовани. Явно си доста взискателен към половинката. Сигурно имаш покритие.

2.   Сърцето не се лъже, човече. Не може една жена да ти се струва страхотна, но да нямаш влечение към нея и да създадеш нормална, стабилна и хубава връзка. Може да направиш бялата ограда и двамата да сте като извадени от корица на списание "Красив дом и умни деца", но това не гарантира щастие. За семейно щастие е нужна любов, не е желателно да започвате като съквартиранти с привилегии, няма да прерасне в повече и нямаш търпението да се надяваш с години. С другата девойка също не е много надеждно, но поне чувствата ги има. Ти си на 35години, тя трябва да е на 28 години, до тук добре. А това пусто разстояние? Скачаш на сляпо, добре, че сърце глава не пита, а? Винаги можеш да опиташ, просто чувствам дълг да те предупредя, че може да изгубиш много и да не спечелиш нищо. Във всеки случай не се отдавай на биологичния часовник, мисли с главата си и вземи сърцето си с теб. Не е едното или другото, добре е да са двете вкуп.

3.   Поеми пътят към, който те води сърцето или страсста.
Не се насилвай, да имаш симпатия към някого, който ти е безразличен.

5.   Благодаря за коментарите. Знам, че сърцето не се лъже и изобщо не мисля и да се опитвам. Просто аз дори и не се опитах да опозная първата жена. Приемах я като приятел и толкова. С втората контактувах всичко на всичко 2 седмици, даже нямаше и толкова. Отначало изобщо не й обърнах внимание. Тя, обаче само с няколко жеста и изречения ме накара направо да се вторача в нея. Същото нещо ми се е случвало и преди. Бях студент и работих една година на морето. Там имаше няколко момичета, които ми бяха колежки. В началото се сближих повече с една от тях, но без да съм имал някакви намерения. Просто беше по-приказлива и се майтапехме заедно. Минаха няколко седмици обаче, и едно от другите две момичета сякаш ми отвори очите за себе си. До тогава почти не я бях забелязал. Беше супер мила и добра с мен. В крайна сметка нищо не се получи между нас, понеже тя беше почти пред сватба. Беше видно, че ме харесва. Аз също много я харесах, но реалният живот не е като по филмите. И до ден днешен, това е най-голямата ми любов. Сега историята се повтаря 1 към 1 с това момиче. Иначе, нямам никакво намерение да създавам каквато и да било фасада. Винаги съм мразел изкуствените неща. До сега можех спокойно да си изградя подобна фасада, ако исках. Не мисля и че съм толкова взискателен. Най-важното за мен е жената да е човек и после всичко останало. Сърцето определено ме тегли повече към второто момиче, но аз почти не я познавам. Случвало се е преди сърцето да ме подведе. Със сигурност ще трябва да се опитам да опозная и двете. Притеснява ме не толкова биологичният часовник, колкото факта, че много време вече съм сам, а никога не съм имал намерение да живея така.