Дъщеря ми планира развод
Моята дъщеря ми създава ядове на стари години. Винаги си е била шантава, мисля, че не я възпитахме добре с покойния й баща. Цял живот е правила глупости, но сякаш някаква магическа орисия пази лудата й глава. Въпреки, че беше доста разпусната в поведението си, фриволна, имаше невероятен късмет в избора на мъж. Момчето, мъжът, защото е на 40 г., но за моите 70 си е момче е страхотен съпруг и баща. Работлив е талантлив много и с годините си завюва уважение в своята професия и невероятни за мъж на неговите години финансови възможности. Семейството му живее в лукс и охолство, нещо, което дъщеря ми винаги е искала. Тя не работи от много години, децата не са вече много малки и единственото, което прави е да живее социален живот по цял ден, по фризьорски салони и молове и да харчи парите на мъжа си. В последно време, обаче се самозабрави, може би е от средната възраст. Хвана си любовник, който е някакъв нехранимайко нищо непостигнал в живота си, да не говорим, че и физически е къде-къде по-зле от моя зет. Дотам е хлътнала, че иска да се разведжа с мъжа си, само чака да му каже, а нейния любовник я насъсква. Тя е много хубава и поддържана, но не това цели този човек, той иска пари и лесен секс, а не жена с две деца. Аз притиснах дъщеря ми да обясни на мен защо прави това, секс ли й липсва, какво ли, само мълчи вдига рамене... мъжа й все го нямало, което изобщо не е така, просто тя има твърде много свободно време, а зетят търпи това и винаги й е позволявал повече от нормалното. Тя си прави планове как ще вземе поне половината им имущество и пари, смята с калкулаторче, говори за милион/и лева поне и жилища, но е в жестока грешка. Тя изобщо не познава мъжа си въпреки, че му е съпруга. Тя мисли от днес за утре, прави сметки без кръчмар цял живот разчитайки на късмета си. Той е друга работа, изглеждайки наивен към нея е всъщност пресметлив и залага нещата с години напред. Мисля си, че знае за всичко но подготвя почвата си за идните събития. И парите, и имотите са негово име, защото той ги е печелил, той ги е купувал. С децата не мисля, че съдът ще успее да й даде нещо, защото брат му на мъжът й е много добър адвокат, имат и някаква фиктивна фирма, където всъщност е всичкото това имущество и пари не знам по какъв начин е направено, знам това от трети човек. Мъжът й отдавна се е подготвил, но тя не иска да ме чуе. Тя няма да получи нищо от това на което се надява, ще получи само едно жилище и то само по добрата воля на мъжа й, защото знам, че няма да я остави на улицата с децата му. Тя не вижда по-далече от носа си, мисли си, че той е късметлията с маце като нея, но изобщо не вижда какво става около нея, както винаги. Около мъжа й винаги има млади девойки на по 20-25 г., които само чакат сигнал да скокнат в леглото му и не знам какво я кара да мисли, че може да се сравнява с тях в това отношение. Ще й го вземат под носа, а тя ще остане с 2 деца сама, защото този нейн любовник ще я остави точно след седмица когато види проблемите и, че няма да получи това, което иска всъщност. Аз не мога да й помагам, както тя си прави сметките, защото съм болна вече, но даже и да не бях как бих могла да толерирам подобна лудост? Даже се изяждам от мисълта, че само аз знам за всичко и, че трябва да говоря със зет си рискувайки да загубя дъщеря си, но не съм сигурна, че ще е от полза. Мисля си, както казах, че той отлично знае какво става, знае го не от вчера, но просто си подготвя почвата така, че да не му вземе нищо повече от жилище за децата и издръжка колкото и даде съдът. Но колкото и да й даде съдът, даже по 1000 лв. на дете да й даде месечно ще й спре кранчето на харчлъка с който е свикнала и ще се озори бая даже само да ги храни. Имах нужда да сподлея тази тайна някъде.

Коментари

1.   Ако мъжът й винаги ще се грижи добре за децата им, не виждам за какво изобщо се притесняваш. Защо дъщеря ти е такава, дали е можело или не да я възпитате по-добре, няма смисъл да чоплим сега. Твоето морално задължение е да й кажеш първо, че постъпва като боклук спрямо семейство си и второ, че след като си я предупредила, си си свършила задълженията към нея и после да не идва да ти реве. А че от разглезения живот може да падне лошо - толкова по-добре за нея, като урок. Виж, ако въпреки всичко, ти искаш да си на нейна страна и я подкрепяш в това да използва свестния си съпруг, за своя егоистичен и разглезен живот, вече и ти не постъпваш никак добре.

2.   Да бе да :D На 70 била, а пише по форумите и то толкова грамотно. И как пък мъжът на дъщерята бил божествено перфектен, а любовникът за нищо не става. Абсолютна измислица и провокация. Хора, нямате ли си друга работа, освен да пишете глупости?

3.   Смятам, че на 18 всеки носи отговорност за действията си, че и по-рано дори. Освен това не може да се месите и управлявате нечии живот и съдба. Тя е на 40. Не е дете. Родител сте, но няма как да планирате животът й. Имала е късмет. Не го осъзнава, да си носи последствията. Хиляди свестни жени не могат дори на фризьор да отидат, защото парите не стигат, вашата дъщеря има всичко и не го разбира. Като не го разбере по летният начин, ще го разбере по трудният. И това не е толкова лошо. Защото ще си научи урока.

4.   Дъщеря ви е голям човек г-жо, не бебе и тя решава как ще живее живота си вие нямате право да и се бъркате! Нищо чудно постоянно да и сте се месили и на нея да и е дошло вече до гуша от това.

5.   Темата, естествено е фейк. Жена на 70 г ползва "младежки" жаргон и то доста неуместно, нещо като... Чичо :)
Чичоо, как си, бе човек? Беше се позагубил, та се разтревожих за теб!
Гледам, "развил" си се, сега си майката на блудната жена, а даже спестяваш онези, другите, по-обидните епитети. Браво на теб!
Пробвай някой път и с обратния вариант, де!
Нека поне веднъж да си блудният мъж :)
Лошо ти се е отразило, че те е зарязала жена ти, но ако само на писане избиваш, ок си долу-горе!
Иначе, няма оправия Чичо, жените няма да се наведем, няма да се пречупим, няма да слезем под вас, мъжете, пък и те нормалните мъже не искат това! За твой ужас не сме се родили и в Пакистан примерно макар че, аз поне дори да бях, със сигурност щях да газя през всички мъже по пътя ми, но да избягам от там!
Какво да правиш, жена съм... ЖЕНА!
Но не се отчайвай, без това теб лично днешните млади не те засягаме. На мъжете така също не помагаш. "Поука" няма да си вземем... но ти си пиши, даже ми е интересно да те чета и следя развитието ти!
Със здраве, Чичо!

6.   Не знам какво да кажа,тя ако е решила да прави нещо,ще го направи.После кой си мисли,че ще я издържа?

7.   Не е твоя работа да се месиш във връзките й.

8.   Като кажеш на мъжа й само ще ускориш развода. Според мен, не им се бъркай. Каквото има да става, ще стане. Просто не зависи от теб.

9.   Всеки сам си кове живота. Ти не можеш да го направиш, вместо нея. Можеш да и дадеш съвет, твоята гледна точка, но до там. Тя пак ще направи, каквото си иска. Жалко за децата.

Познавам такива жени, като дъщеря ви. От сега нататък, ще има доста любовници. Единия като и омръзне, ще си хваща друг. Тя има нужда от емоция. Монотонния живот и ролята, на кротка жена, майка и домакиня, не са за нея.
Може би, трябва да се примирите.

Обаче, познавам и хитри жени, които си пазят богатите мъже и тайничко си изневеряват. А пред мъжете си, са най- милите и любящи същества.

10.   Замалко да повярвам, да бе, да.

11.   Ти добре си й казала, ама нея я е треснал хормона. После ще съжалява, но както винаги - късно. Така винаги става в живота. Дъщеря ти е, но това си е нейния живот, нека си счупи главата. Това й е урок, който тя не иска да научи. Е, ще стане по трудния начин. Няма безплатен обяд! А твоя зет и идеален да е, редно ли е да е рогоносец? !

12.   Ще се узори да ги храни с по 1000 лева на дете? Е да, ако ядат миди и сьомга нонстоп, няма да стигат.

Изобщо не ти е работа да говориш със зетя, това си го избий от главата веднага и не си го помисляй повече. Имала си мъж и връзка, тази не е твоя, а е тяхна и те ще я правят каквото намерят за добре. Там място за теб няма. Убеждаваш се, че той знае, но накрая няма да ти повярва и кракът ти няма да стъпи повече у тях и внуците няма да видиш, а и това, което сега намазваш покрай зет си ще спре.

Говорила си с дъщеря си, до там. Предупредила си я, но повече не можеш да направиш. Не се бъркай, най-малкото заради внучетата.

13.   Дори да е така, мила госпожо, вие сте длъжна да сте на страната на детето си, а не на богаташа.

14.   Това НЕ Е писано от майката! 100% гаранция!

15.   Въппреки, че давам разбира се отлично гласуване на номер2, ще го/я опровергая за правописа на 70 годишните - точно пък те си пишат супер грамотно. Но пък НЕ използват интернет, поне българските 70 годишни, нито пък смартфони. Не ги влече, не им е в природата просто.

Тази тема се обзалагам на 1000 лева, че е писана от мъж на възраст между 45 и 55 години.

Взеха да стават леко досадни такива тематични измислици с цел 'поука' за жиньитьи, с писач на около 50 години, представящ се за домакиня с 3 деца, или човек в третата възраст, или момиченце на 19-21г...

ж30

16.   2 защо мислиш, че един човек на 70 няма как да има компютърни умения и да пише грамотно. Имам колежки на тая възраст, които имат и могат и двете.

17.   Ооооо, стига с тези измислици и провокации! Напълно съм съгласна с Номер 2.

18.   Аз пък не мога да повярвам, че има толкова ограничени млади хора! Що за предубеждения относно грамотността и компютърните умения на 70-годишните?!? Хора, осъзнайте се, живеем в 21 век! Колкото до терзанията на госпожата- дъщеря ви е зряла жена, можете само да и дадете съвет, което вече сте направили, решенията са си нейни, съответно и отговорностите за тези решения би трябвало да си поеме сама.

20.   Наистина така написана, темата изглежда да е от Чичо.
Точно ние 50-60 годишните и нагоре си пишем грамотно. Обаче има и много млади хора, които са грамотни и начетени.
Лично аз наближавам 50-те, но макар да съм жена, отдавна се интересувам от компютри, преинсталирам си всичко в къщи, ровя си в нета и т. н. Мъжът ми е на 62 и също си борави свободно с интернет. Имам и 66-годишна приятелка, която пише и седи във фейсбук повече от мене. Има и смартфон, и лаптоп. Не можеш да и дадеш годините просто-с младежки дух, вид, а и доста съвременен речник има.
И ние по-възрастните се адаптирахме отдавна към новите технологии.
Чудя се само кога Чичо ще се откаже да пише. Гадно е да се колебаем дали темата е истинска заради него и скучното му ежедневие.

21.   От 2: Ами мисля така на базата на "интернет изявите" на възрастни хора, които съм виждала. Знам, че не всички са така, и не целя да обиждам никого, просто на тази тема й личи от километри, че е измислена.

22.   Не знам дали темата е измислена или не,дали я е писал чичо или стринка.На всички,които са коментирали ще кажа едно-бай,бабо,да не те среща.Убедена съм,че всеки от коментиралите знае поне няколко такива случаи в които разглезена и презадоволена жена си прави,каквото си науми.Пред очите ми е,затова знам какво пиша.И ние си имаме една такава в къщи-всъщност не точно в къщи,имат си собствен,луксозен апартамент,осигурен от нас.Синът ми си работи от тъмно до тъмно за да и задоволи всичките капризи-фризьори,козметици,луксозни почивки и всичко там,каквото се сетите.Нямат деца,причината е в нея.Стоя настрани от тях,не се меся във нищо,но знаете ли как се чувствам като ми кажат познати,че са я видяли в коли с различни мъже-повече от сигурна съм,че му изневерява.Затова аз вярвам на историята,вярвам,че хубавата ябълка свинята я изяжда,но с нищо не мога да помогна на авторката.

24.   Да, интересна история.
На първо място имаме тъща-нашата героиня. Жена, която очевидно буди доверие, та всички да й разказват най-интимните си тайни.
Дъщерята-че има любовник.
Зетят-че прави далавери, прехвърля пари и имоти на фиктивна фирма, и смята да остави дъщеря й гола като пушка.
Любовникът-че иска от дъщеря й само пари и секс, и няма никакви чувства.
Неизвестно лице-Което знае, че зетят крие пари от дъщеря й, но отива да го съобщи на майка й.
Същата тази тъща-майка, знае какво крои зет й, но въпреки това не съобщава това на дъщеря си, а й гледа сеира, и чака да се издъни. Даже, за по-сигурно мисли да говори със зет си, като издаде измамницата.
На второ място-имаме съпруг-уж любящ, уж всеотдаен, ама иначе пресметлив и коварен. Тайно, коварно и подмолно използва съпругата си да се грижи за дома и децата, а зад гърба й точи нож, който скоро ще забоде. (Защото, уважаема "тъщо", само един мъж може да каже, че жена му не работи, като всъщност тя извършва тежък, и неблагодарен, денонощен домакински труд). Какви са причините да го прави-той си знае. Но вероятно и той не е много чист, мъже като него често имат любовници, и щом децата поотраснат, те се развеждат, и оставят бившата си съпруга бедна и нещастна, след като е отдала младостта си в грижи за дома. Сигурно и той смята да направи така, защото ако я обичаше, и беше разбрал, щеше веднага да се разбере-обичащ мъж би се почувствал огорчен и предаден, и би вдигнал скандал. Най-вероятно на него не му пука, и затова се държи така, но си върши работата тайно.
Любовник-не вярвам, да е толкова лош, колкото го описваш. Жените, които са свикнали на добри и проспериращи мъже, обикновено не свалят нивото, а намират подобни на тях, че дори и по-добри.
Неизвестното лице-За да ти довери един човек такава информация, значи е близък човек. А щом е такъв, той е запознат с нещата около семейството, и може би намира поведението на зетя за дълбоко неморално, защото може би знае и неща, които ти не знаещ-за тайни връзки и любовници, за негови намерения, и т. н.. Може би съвестта на този човек му говори, и той ти казва тези неща, защото очаква ти да реагираш по някакъв начин-най-малкото да кажеш на дъщеря си. нещо, което ти не правиш.
И най-накрая дъщеря ти-жена, която се е влюбила, вероятно от самота.
Със съпруг, който й готви капан, майка, която крие от нея важни подробности, които я застрашават, и се точи да я разобличава пред съпруга й, и две деца, за които трябва да се грижи-защото децата не се гледат само с пари. ( Значи, за него имотите-за нея отговорностите. )
И любовник, който не е ясно предлага ли й нещо. Ами, честно казано, в цялата тази история, дъщерята е най-нещастна, и за окайване. Съчувствам предимно на нея, че е обградена от такива хора. Вероятно й липсва любов, майчина подкрепа, и т. н. а може и да предусеща каква "изненада" й готви зетя. Според мен, авторке, пази си дъщерята, защото коварния зет утре може да ви изхвърли всичките, а дъщерята е една, и тя няма да те изостави, каквото и да става. Стой си на мястото, и не се занимавай с глупости, ака не искаш да развалиш семейството на дъщеря си-всеотдайния ти зет и без това само това чака.