Егоист ли съм или нещо друго?
Не знам каква е причината, но мразя да има хора около мен. Занимават ме с проблемите си, които не ме интересуват, или ми разказват някакви неща които също не ме интересуват. Задават ми въпроси на които отговарям само с "да" или "не", познайте защо? Защото не ме интересуват. Аз съм мълчалив, не се обяснявам, не се оплаквам. Ако съм в приповдигнато настроение съм забавен, но с познати, с непознати не е така, на тях им мълча.
Единственото което ме интересува е - учене, тренировки, ядене и спане. Сутрин ставам, ям нещо леко, отивам на тренировка, прибирам се, ям пак, пускам си лаптопа и започвам да уча... уча програмиране и други ИТ неща. Ако имам енергия, може по-късно през деня да направя втора тренировка. Вечер се къпя и лягам да спа. Искам да съм мускулест и да изглеждам добре, да се харесвам когато се погледна в огледалото. За съжаление след като влязох в университета спрях да тренирам и загубих форма, но започнах пак и този път няма отказване. Също така харесвам компютри и по-точно софтуер, и искам да се занимавам с това, да изкарвам пари с хобито си. На 23 години съм и вече е късно да стана професионален спортист, иначе и това ми допада, но като малък бях слаб, кльощав и много зле по физическо, едва по-късно започнах да спортувам, така че това няма как да стане, изпуснах този шанс. Затова спорта е само за кеф и за здраве.
Това е! Нищо друго не ме интересува. Дори нямам гадже и не се чувствам самотен. Повечето хора като чуят, че съм сам на 23 ми казват "сигурно гледаш порно, мастурбираш", но не е така, не гледам порно и не мастурбирам. Сексуален съм, като видя някое хубаво момиче ми прави впечатление и усещам желание за секс, но нямам никакво желание да се запознавам, да излизам по срещи, да я изслушвам и т. н., затова не се занимавам. Нямам време, графика ми е запълнен с учене и спорт, а и не съм приказлив. Не може да отида и да кажа "здрасти, аз съм еди кой си, айде да правим секс", не става така и затова не се занимавам. Не искам да губя няколко часа в някакво кафене, заобиколен от някакви хора и да разтягам локуми с някаква мацка с която ми се прави секс, а не ми се говори. Какво толкова може да си кажеш? По-добре свърши нещо полезно, вместо да стоиш и да бездействаш, да пушиш цигари и да пиеш кафета. Дискотеките са пълен абсурд, защото не пия алкохол, а и там се навъртат само кифли и проститутки. Повръща ми се от такива. Не ми се занимава и с Тиндър или други онлайн тъпотии, защото тези неща стават в реалния живот, навън, а не по телефона. Какво да кажа на някоя която не познавам и не съм виждал никога? Нямам и фейсбук, отдавна го изтрих защото е безсмислен клюкарник. Вайбър е много по-добре - чат, без излишни глупости. Регистрирах се във форуми за компютри, но и от тях няма смисъл, само празни приказки без да науча нещо ново, по-добре да си чета лекциите.
И така стигам до извода, че единственото което си заслужава да правя е да спортувам и да уча! Колкото повече. толкова по-добре. Евентуално и секс, но реално това е просто един животински кеф за който не си заслужават усилията. Ако се сещате за нещо друго, препоръчайте ми. Разбира се, и работата си заслужава, но още не покривам изискванията, за да ме вземат като програмист. Като започна, тогава режимът ми ще е работа, спорт и учене (програмистите учат цял живот, всеки ден излиза нещо ново и ако изостанеш ще ти бият шута).

Коментари

2.   Егоистът е човек, който мачка другите, за да има някакви ползи за себе си. В описаното от теб не става дума за това, не твърдиш съзнателно или несъзнателно да изпитваш неуважение към хората. Това, което си описал е, че изпитваш липса на интерес към общуването с други хора. Дали е нормално или не, не знам, единствено бих те посъветвал да се насочиш към тежката наука - тя е за хора, които са готови да отделят много време и енергия, а ти очевидно и си готов, и виждаш смисъл и удовлетворение в това.

3.   Да не си телец? :)
Развесели ме ти. Не, не си егоист, просто нямаш интерес да си губиш времето в повърхностни за теб неща.
Може би ще ти хареса философия, физика (квантова, супер интересно щом веднъж вникнеш) като хоби.
Има разни състезания за непрофесионалисти също, предполагам знаеш, а ако не-ето ти още една идейка.
Из форуми съобразени с твоите интереси все някога ще попаднеш и на интересно за теб момиче, с което няма да ти е тъпо да прекарваш часове, ще имате за какво да си говорите.
На мен ми допадаш като човек, не бих имала връзка с такъв като теб просто защото аз съм като тия топки за пинг-понг, не ме свърта на едно място. Не ходя по "кръчми" т. н. но имам много хобита които са свързани с пътуване и учене от чисто любопитство, не за дипломи.
Но би ми била приятна компанията ти за приятелче :)
Ок си!

4.   Ами човек с цели си. Знаеш точно какво искаш и го правиш. На никой не вредиш, с начина си на живот, значи няма проблем.

А по- нататък ако се влюбиш, ще видиш как, сам ще търсиш диалог :D

5.   Искам да попитам някаква практика на наученото започнал ли си? Професионално развиваш ли се или само много учиш???

6.   По скоро си асоциален. Само да ти кажа, че комуникативните умения са доста важни в сферата, в която искаш да работиш :).