Избързах ли?
Здравейте. Жена съм.. няма да споменавам възраст, защото не е важна, но съм под 30г. Преди 2 месеца приключих дългогодишна връзка с моя бивш приятел. Бяхме заедно 5г. Много го обичах и още го разбира се. Няма значение поради какви обстоятелства, само ще спомена, че той беше този, който приключи нещата. Както и да е..
Месец след като се разделихме.. срещнах друг човек. Не съм го планирала, но проста така се стекоха обстоятелствата. Месец плаках, отслабнах.. не приличах на човек.. а само за 2 дена този човек върна усмивката на лицето ми чрез шеги, смях, излизания и т. н. Той е много мил, грижовен, прави ми комплименти нон стоп, изненади и т. н нещо, което в последните 2 години от предишната ми връзка не съм получавала, но не съм и обръщала внимание, защото буквално бях готова да умра за този човек.
Та.. започнах нова връзка месец след раздялата, като бях обвинявана от "приятели", че щом съм започнала нова връзка не съм обичала предишния ми приятел и т. н, но имаше и такива, които ме подкрепиха, като ми казаха, че няма смисъл да страдам и да се депресирам, заради човек, които не проявява и малък интерес към мен и опити да се съберем.. въпреки моите.
Въпросът ми е друг. Все още имам дълбоки чувства към стария ми приятел, тъй като той ми е първата любов и връзка. Страхувам се, че няма да мога да изпитам отново онази тръпка и любов в сърцето, която имах с него.. а новият ми приятел е наистина страхотен човек и не искам да го нараня. Искам да продължа напред. Не искам да се връщам назад, защото знам, че човек, който обича истински ще се бори за любовта си.. а той просто я захвърли ей така и 5г от живота ми отидоха на вятъра!
Искам да запазя връзката си със сегашния ми приятел.. сексът също не е същия. Желание от негова страна има.. но от моя някак липса. Все ги сравнявам в дадени моменти и ситуации. Моля ви помогнете ми. Искам да забравя онзи човек и да продължа напред, за да имам една пълноценна връзка и човек до себе си. Искам да обичам отново!

Коментари

1.   Направила си една огромна грешка, прекалено рано си се хвърлила в новата авантюра. Когато си започнала с новия сама каза, че все още си обичала бившия, ето това е проблема, нова връзка се започва, когато си забравил бившия/та, защото иначе ще ти е трудно да се отдадеш на новата любов.