Задължителен ли е фитнеса?
Днес говорих с една жена според която е задължително мъжа да ходи на фитнес или да тренира мъжки спорт като бокс и задължително трябва да има мускули, иначе не е мъж, а момче. Стана ми смешно, станах и си тръгнах. Така ли е според вас? Може ли да си мъж ако не спортуваш и не можеш да се биеш? Аз работя в офис, изкарвам си парите с ум, не с мускули, затова не спортувам, просто нямам полза. Храня се здравословно и не съм дебел, това ми е достатъчно. Не изглеждам като атлет или плувец, но и не съм изкривен, прегърбен или сакат. Не виждам за какво са ми големи мускули, за да се чекна пред огледалото като кифла ли? Няма никаква практическа полза. От боя също няма смисъл, какво правиш ако си голям бияч и отсреща ти изкарат пистолет? Напоследък се чудя дали да не си изкарам разрешително и да си купя законно оръжие защото ми писна разни батки да се правят на отворени. Не е ли детинска манията по фитнеса и големите бицепси. За какво служат, освен за гъзария? Не ми казвайте, че е за здраве - няма нищо здравословно в това всеки ден да се тъпчеш като прасе и да взимаш добавки, за да не ти спадне ръката с един сантиметър. А тези които са на химия дори няма да ги коментирам, това са животни, не хора.

Коментари

1.   Това са глупсоти. Не и се връзвай на тази.

2.   Синът ми беше доста пълен. Случи се в пубертета направо затлъстя. С доста усилия свали 30 кг. Спорт и разнообразно хранене. Два вида спорт по точно. Самуя фитнес и другия спорт не са с цел да се чекне както ти казваш а за енергия гъвкавост бързина. Всичко обаче е умерено. С мисъл за здраво и хармонично тяло. Приятелят ми е висок здрав много мъничко пухкав. Толкова ми е сладък :). Няма големи мускули има едно такова коремче... Абе всичко си има. И с мускули и без или си мъж или не си така мисля аз. Надявам се ме разбра. Аз лично категорично не харесвам хипер мускулесто тяло. Вижда ми се гротеско. Апропо ако видя някои мъ2ж да бачка като замаян с брадвата или да мъкне нещо тежко или.... абе разни мъжки работи повече ми прилича на мъж. А тези дето блъскат в залата ама една торба от пазара не щат да донесат. Такъв да и се падне на тая кифла та да види "мъж "

3.   Млада съм и съм зелена, както се казва. Но ми харесва мъжът да е силният, да е оформен, да те кара да се чувстваш защитена до него. Да ходиш на фитнес не те прави 'мутра', но там изграждаш самочувсвие, а и изваяното тяло не е никак отблъскващо. Да, не е за всеки, не на всеки му носи удоволствие. Обаче винаги е в плюс на човек. А за оръжието, сериозно ли мислиш, че е нужно да стигаш до там? Малко е смехотворно.

4.   Да има физически упражнения винаги е добре, предвид застоелият ни начин на живот. Може да е фитнес, може да са танци, някакъв спорт, бойно изкуство и тн.

Игнорирай кифлите с елементарните разсъждения. Жените напоследък са не по-малко повърхностни от мъжете.

5.   Разсъждаваш малко в крайности, смисъла на фитнеса не е само да изглеждаш като културист, може да спортуваш просто за тонус, да не говорим, че фитнеса далеч не е единиствения спорт.

6.   Не, не е задължителен. Но поддържането на физиката по един или друг начин Е!
жена

7.   Категорично няма никакво значение за нормалните жени, но за така наречените кифли има. Като цяло всеки отделен човек било то мъж или жена има свои критерий за противоположния пол и това е нормално. Явно за това момиче, което си срещнал това са част от изискванията и, но тя не е пример от който трябва да се влияеш.
Не се впечатлявай от такива коментари.

8.   Аз щи кажа като момче на 24г който тренираше от 14годишен със стероиди, хранителни добавки и така на татък. Имал съм момичета постоянно в живота но всичките бяха против този начин на живот който водех.. Дори и някой от тях ги беше страх да говорят или да спорят с мен, е дойде и момент в който си хванах по-сериозна приятелка и започнах повече внимание да обръщам на нея от колкото на спорта и така вече от 1г не се занимавам с този спорт, започнах да си показвам парите които имам по мен самият и по нея, така и запопнаха момичетата да ме искат все повече и повече.. Абе с две думи имам предвит че жените искат пари и скъпи коли

9.   Браво, напълно съгласна съм с теб!
А аз даже се отвращавам като видя мускулести, някак неестествено ми е. Жилав да, но напомпан... А пък фитнесджийте са ми най - противния вид след обратните.
А и отделно, и двамата с приятеля ми не харесваме фитнеса. Той е едър, не е дебел, 90кг на 23год и отскоро почна да си прави програми вкъщи, тренировки. Ей така, малко за спорта.
И аз искам малко да вляза във форма, все пак съм бивша спортистка. Но вместо фитнеса по - скоро избирам да бягам навън, дори и да е лошо време; а най ще ми е добре нещо бойно, ама да можех аз да си съставя графика - както е, ако се тренира фитнес.
Пак, ти казвам, мисля и аз като теб, просто не си избирай тъпи кифли. Повярвай, има едновременно красиви, амбициозни, умни, които си знаят цената, но и не летят в небето ;)

10.   Браво, напълно съгласна съм с теб!
А аз даже се отвращавам като видя мускулести, някак неестествено ми е. Жилав да, но напомпан... А пък фитнесджийте са ми най - противния вид след обратните.
А и отделно, и двамата с приятеля ми не харесваме фитнеса. Той е едър, не е дебел, 90кг на 23год и отскоро почна да си прави програми вкъщи, тренировки. Ей така, малко за спорта.
И аз искам малко да вляза във форма, все пак съм бивша спортистка. Но вместо фитнеса по - скоро избирам да бягам навън, дори и да е лошо време; а най ще ми е добре нещо бойно, ама да можех аз да си съставя графика - както е, ако се тренира фитнес.
Пак, ти казвам, мисля и аз като теб, просто не си избирай тъпи кифли. Повярвай, има едновременно красиви, амбициозни, умни, които си знаят цената, но и не летят в небето ;)

11.   Така, номер 8, аз съм жена и да не повярваш, не искам пари и скъпи коли. Това, че на теб ти харесва да общуваш с такива жени, само защото знаеш, че са ти сигурни, не означава, че можеш да ни слагаш всички под общ знаменател. Според мен просто не знаеш как да спечелиш една немеркантилна жена.
Иначе по темата - подкрепям номер 6. Не става въпрос за големи бицепси, добавки, химии и правене на бияч. Става въпрос за поддържане на здровословен начин на живот и за хоби/разтоварване през напрегнатата седмица. Много хора избират да ходят на фитнес, защото доста спортове (лично мое мнение! ) не можеш току-така да започнеш да ги тренираш на 20. Има и изключения, да, но аз говоря от личен опит, защото преди съм тренирала спорт, който първо че не мога ей така да започна отново наред с децата и второ че дори и да започна, трябва да пътувам повече от 1 час в едната посока.
За мен физиката не е най-важното, но уважавам хората, които се грижат за себе си. И нямам предвид животът им да се върти около фитнеса. Например аз и приятелят ми сме студенти и ни е доста натоварено в момента, но намираме по 2-3 пъти седмично време да ходим на фитнес. Когато се запознахме, той вече нямаше никаква физическа активност (преди беше тренирал спорт в родния си град) и се хранеше супер нездравословно. Не съм го принуждавала за нищо, той сам прояви желание да спортуваме и готвим заедно и сега е много доволен от начина си на живот.

12.   Спортът в умерени количества е много хубаво нещо.
Не е задължително да е фитнес, можеш да избереш нещо друго, което ти харесва.
Аз съм жена, също си вадя хляба с интелектуален труд, но спортът ми доставя удоволствие, държи ме във форма.
Тренирам и един боен спорт - хубаво е човек да може да се защити, ако нещо стане.
За пистолетът - ако вадиш пищов на всеки, който ти се е изрепчил няма да свърши добре тая работа.
Въпреки че през повечето време реално мога да набия човека отсреща, при конфликтна ситуация предпочитам да реша проблемът с думи.
Бойният спорт е за самозащита, а не за да се репчиш или да се биеш за кеф. Ако се биеш за кеф го правиш в залата с хора около твоето ниво, а не с тотално неподготвени жертви, дори и да си ти вдигнали кръвното.

13.   Фитнесът не е задължителен, но движението и спорта са, ако искаш да си здрав и да имаш тонус. И аз си изкарвам парите с ум, но всяка сутрин ходя да спортувам, а няколко пъти седмично - и след работа. И не го правя за някой друг, а за себе си, и то най - вече, за да ми започне добре денят и да съм здрава и във форма. Външният вид безспорно само печели от редовния спорт, но той е само бонус към основното - да си здрав и изпълнен с енергия.
А за оръжието... Ако имаш оръжие, можеш да се изкушиш да го използваш, което най - често не е много добра идея, както показва практиката.

14.   Спортът е задължителен. Не става дума за културизъм, зобене или бойни изкуства, а за задължителни 5 км., 4 пъти седмично за не повече от 30 минути. Защото от обездвижването в офиса си гарантираш ранен инфаркт, независимо от диетата.

Дядо Торбалан

15.   Укрепването (fitness, англ. ) е полезно за тялото и душата занимание. То не е нещо задължително само по себе си, но е пожелателно човек сам да изпитва желание да се поддържа във форма в поне някакви умерени дози. В противен случай се отпуска, и то не само телесно, а и като духовно израстване. Друг е въпросът, че даден брой жени си припадат по напомпани стероидни типове, докато други жени пък не могат да понасят точно такива, така че свят широк, хора всякакви.