Толкова ли са важни сексът и жените или аз нещо съм сбъркан
Здравейте,

Заглавието е сравнително банално, но се надявам да все пак да има и мъже и жени, които ще изкажат мнението си по въпроса.
Напоследък много се замислям и не мога да установя аз ли нещо не съм в ред.

На 24 съм и смея да кажа, че жените ми обръщат доста внимание, доста съм харесван, но друг е въпроса, че по една ли друга причина аз съм си малко пасивен и неадекватен и много често пропускам възможности да имам по сериозни отношения.
Около мен хората, с които се виждам и излизам говорят само и единсвено за секс. Постоянно се обсъжда кой с колко жени е бил, кой коя иска да наебе с извинение и това е много голяма част от разговорите, които се провеждат. Други пък постоянно цъкат в сайтове за запознанства, като Тиндер и още куп други, вече не са едно или две и след това ми се хвалят с коя са били и по колко жени са сменили.
Наистина има моменти, в които се питам добре аджеба, защо ме търсят само с ясната идея да ми се похвалят.
Аз наистина не съм толкова успешен с жените, макар че ме харесват, но сам съм си виновен, но не звъня на другите, за да се хваля, да разказвам как сменям по 4-5 жени на седмица.
Не знам дали ме разбирате, но наистина секса се е превърнал в нещо изключително важно за хората. Струва ми се, че всички са се фокусирали само и единствено върху него и ако не правиш секс с някой си най-големия смотаняк, мухльо. Да, удоволствието е несравнимо и е хубаво да имаш опит, но все пак..
На дневен ред при мен са неща, които ми се струват по важни.
Като това да подредя по някакъв начин нещата около мен, да открия какво бих искал ад правя през следващите 3-5 години. Да си поставя някакви цели и да подобрявам живота си по някакъв начин, а кажа ли на някой, че не се занимавам с жени в момента и ме гледат все едно не съм човек.
Спрях да излизам по дискотеки, защото ми се струва безмислено и е абсолютна загуба на време. Не се наливам с алкохол вече, както правех и се прибирах пиян по 2-3 пъти седмично.
По едно време дори спрях да се опитвам да свалям и заговарям жени, защото ми изглеждаше, че колкото повече се напъвам и опитвам толкова по зле става. Дори и да се запознаеш с някое момиче в дискотеката това не значи, че си открил любовта на живота си. Фактът, че сте се запознали точно там говори малко или много, че нещата няма да са толкова сериозни.
Трябва ли да заговарям жените по улиците, по барове по дискотеки и изобщо където ми падне постоянно, за да съм успешен мъж?
Защо според вас секса наистина е толкова важен и постоянно е тема за разговор. Не говорим за обвързаните двойки, а в самия акт, който трябва да се практикува и отвсякъде ти се казва, че трябва да правиш секс, трябва да си този, който скъсва жените.
Друго си е да сменяш постоянно различни жени всеки ден, а не е ли също толкова важно преди самия секс да има какво да си кажеш с този човек?

Чувствам се като смотаняк, защото наистина в момента нямам жена до себе си, а в същото време всеки ми звъни да ми се хвали как излиза постоянно с различни жени. А за мен това дори не е важно в момента. Има момичета, които знам, че искат да са с мен и въпреки това нямам желание, защото наистина не изпитвам никакво привличане, самата идея, че мога да правя секс с тях не ми е достатъчна, ако няма какво да си кажем.
Може би аз по някакъв начин карам хората да ми се хвалят, колко са добри свалячи и ебачи, а може би аз съм решил, че има някакъв проблем.
Темата стана много завъртяна, но се надявам да изкажете мнение.

Моля да бъде публикувана

Коментари

1.   Сам казваш, че в момента жените не са ти приоритет, в което разбира се няма нищо лошо. За много други мъже на твоята възраст обаче са и няма как да промениш това. По-интересен е въпросът - защо това те дразни? Аз поне с такова впечатление останах. Не би трябвало да ти пука, след като е въпрос на избор, а не че няма жени, които да си падат по теб.
Според мен на някакво подсъзнателно ниво ти също искаш да разпуснеш малко, да се позабавляваш като тях, но разумът не ти позволява и високите ти цели са ти по-важни, затова гледаш да не се разсейваш с такива работи.
Може би е вариант да помислиш за някакъв баланс между двете.

2.   Разсъждаваш като тийн

3.   95% от хвалячите са обратното, на това, на което се правят. Не им се връзвай.

4.   На 20 съм и аз съм като теб приятел. Мисля за кариера, бъдеще, а връстниците за това м/у краката на момичетата :Ддд

5.   Не си ти смотаняк, те са смотаняците. И на мен ми е неприятно, че това е едва ли не най-важното и все се говори кой кого харесва, кой с кого спи и т.н..
Хората са страхливци и комплексари - затова се хвалят и все гледат да не са сами. Жалко е. Още повече, че хора като теб са по-нормални, но това общество е толкова сбъркано, че излизаш ти смотания.

6.   Много си си добре, придържайки се към ценностите си и разбиранията.

Така, както го чувстваш ти! ;)

Ж21

7.   По мои наблюдения за секс говорят точно хората, които не го правят, за да лъжат и избиват комплекси. А хората, които го правят, просто си го правят и нямат нужда да се "доказват" на себе си или околните.

8.   Това с жените е същото като с боя, не винаги но в 90%. Заложен някакъв идеал за мъжът, че един мъж е мъж само ако се бие и прави секс. Това е наложено определение за мъж, и тъй като хората каквито и да сме все трябва да се изтъкнем от останалите за това и темите и целите на разговор са това. Това са хора който се прибират и нямат нищо друго какво да правят освен да трупат бройки или поне наужким за да има с какво да се хвалят. Не си мисли, че на всички това им е целта, просто хората с които се събираш, ми се струва че им липсват амбиции. Бил съм в подобно положение на твоето, смених компанията и нещата се наредиха. Да факт е че понякога и ние коментираме нещо по-специално което сме преживяли с една дама. Но на дневен ред е градация и развитие в личен и професионален план.

9.   В подобна ситуация съм. Стадото не харесва различните, защото стадото е изградено от хората, които правят най-лесното и се движат по течението без грам мисъл. Въпреки че, те са много повече, знаят че са комплексирани и страхливци и затова появи ли се различния почват да си избиват комплексите върху него. Един човек силен характер си знае цената и без да се хвали и си действа и по никакъв начин не се опитва да пречи на другите. Всичко на света е изградено от 10% процента различни, а другите са просто консуматори. Като си различен защитавай различието си до край и заеми твърда позиция. Ако направиш като тях и си със сегашния начин на мислене, много ще те е яд, че си си пренебрегнал разбиранията, заради други. Търси съмишленици, а тези просто ги игнорирай. Много е трудно да си индивидуалист. За това се иска як характер. Или действаш според собствените си разбирания както ги усещаш и се бориш с неразбиране, самота и т. н. или ставаш като другите, които според теб не правят нещата правилно, но пък имаш подкрепата на голяма маса хора, което дава спокойствие и е лесно. Повечете очевидно избират второто.

11.   Слушай ся. На 30 съм. Допреди 2-3 години и аз разсъждавах като теб. После осъзнах, че съм се прецакал. Колкото повече одъртяваш, толкова по-самодостатъчен ставаш и в един момент всички тези опции, дето сега ги имаш (или си мислиш, че ги имаш) - изчезват. Буквално се изпаряват, при мен така стана. ИЛи толкова много ти спада либидото, че нямаш нужда. Мастурбираш си редовно и либидото е на нула.

Като те харесват жени - излизай с тях. Трупай опит. Общувайте си. Намери си гадже. Имай интимен живот. Прави секс. Създай и поддържай доверие във връзката. Поддържай пространството на любовта. Подготвяй се за семейство и деца.

12.   Не, не си сбъркан. Просто разреди контактите с тези хора и общувай само с такива, които имат същата ценностна система и които гледат сериозно на живота, а не хвърчат в облаците. Жена съм и да ти кажа, много се дразня на такива, които гледат само какво да забият, защото и на мен ми се е случвало да ме заговарят разни непознати на обществени места и по фейсбук ми искат приятелства пак непознати. И аз всичките ги режа, защото свалячът или поне този, който изглежда като такъв, си личи от километри. И поне лично за мен е много отблъскващо някой, с който преди това не си завързал и един нормален разговор, започва веднага с фалшиви комплименти и някакви изтъркани реплики, а целта му всъщност е ясна. И аз съм на 24, между другото. Та, се радвам, че има сериозни млади хора като теб.