Повече от приятели, по-малко от двойка
В живота ми има едно момче, с което се познаваме от няколко години и сме близки приятели. Споделяли сме си много неща, винаги ме е подкрепял и ми е бил много добър приятел. Между нас нямаше нищо повече. Помагаше ми даже за бившия ми приятел. Обаче наскоро ми призна, че съм пораснала и съм се превърнала в привлекателна жена и от около година изпитва някакво влечение към мен. Аз също мога да кажа за него, че порасна и стана много привлекателен мъж. И така, от около три месеца имаме сексуална връзка. Той не ми дава ясни сигнали дали изпитва нещо повече, а аз все повече се влюбвам с него. Казах му, че се колебая дали да не приключим всичко дотук. А той ми отговори, че ако така искам, ще уважи желанието ми и винаги ще остане мой приятел и ще бъде до мен, каквото и да ми се случи. Но иначе иска да продължим, както досега. Не можах да сложа край. Харесва ми така, както сме сега. И в същото време започвам да се тревожа, че ако отношенията ни не прераснат в нещо по-сериозно, това ще ме нарани. До скоро нямах тези съмнения. Струваше ми се, че и от негова страна не е само за секса. Но започнах да се чувствам несигурна, защото в секса си споделихме всичко и с него бях така освободена, както не съм била с никой друг мъж, дори с бившия си. И може би по този начин съм му паднала в очите и не би искал сериозна връзка с такова момиче. А аз просто винаги съм чувствала, че пред него мога да бъда себе си и някак си спрях да се притеснявам и в сексуално отношение и напълно се отпуснах пред него. Ако сте изпадали в подобна ситуация на моята или можете да дадете съвет като странични наблюдатели, моля ви, дайте ми съвет как да постъпя.

Коментари

1.   Какво значи, дали изпитва нещо повече. Как минава ежедневието ви и на двамата-чат пат правите секс или сте си постоянно заедно. Ако е второто, то реално сте си във връзка, без да го осъзнаваш.
Плюс това, защо да си му паднала в очите-явно е задръстен в тези неща, ако от твоята разкрепостеност може да направи такъв извод. Какво очаква... вместо да се радва, че му се получава с жена, която харесва, която познава от години и т. н., той... :-)
То това е най-хубавото ако питаш мен, което хората го търсят, ама на повечето не се получава, т. е. човека до теб да ти бъде, партньор, любовник и приятел ;-)

2.   Ти какво мислиш че връзката между жена и мъж? Какво си представяш да правите освен да сте добри приятели, които си споделят всичко и правят секс? Искаш да живееш с него ли? Ми може би просто не е семейно ориентиран, не иска да се жени.
А ако си паднала на когото и да е мъж в очите, защото си дива в секса ви, това просто показва, че той е идиот и използвач.

3.   Сигурно сте малки, а и ти искаш той да се жени за теб, ами няма да стане.

4.   т. е. сега ти е хубаво, но се тревожиш, че може да стане по-лошо и затова тревожиш себе си и момчето до теб?

изумявам се от липсата на логика, представена като логика.

5.   Не е редно да сте заедно щом се разминавате... В един момент ще се поеви друга жена и ти ще се почувстваш използвана...

6.   И аз съм в същата ситуация. Приятели, приятели, споделях му за бившия, като теб, докато една вечер не завършихме в леглото. Сега и аз мълча, и той мълчи. С тая разлика, че аз се влюбвам. Тежка ситуация е, ще чета темата с интерес. Успех и на теб, дано се случи това, което ти искаш :)

7.   Странно колко много жени сте убедени че като сте разкрепостени и истински в секса, ще паднете в очите на мъжа за когото правите всичко това! Не е така дами, обратното е! М

8.   След сексуална връзка и чувства от едната или от двете страни - никога не можете да бъдете "просто приятели"... Може би след много години, но сега - не!
То това е най-лошото, че след прекрачване на тази така тънка граница, вече няма връщане назад... То е като с бременноста - появи ли се, или трябва да родиш, или да абортираш. Средно положение няма.
Съжалявам са приятелството ти - не е трябвало да прекрачвате границата.

9.   Била му паднала в очите, хайде моля ти се. Ей така от нищото си измисляш проблем.
м34

10.   от авторката
Благодаря ви, мили хора за мненията и съветите! Успокоихте ме наистина. Явно излишно съм се вкарала във филми и сега даже съжалявам, че изобщо повдигнах пред него темата, че се колебая дали да не приключим всичко. Ще гледам занапред да не създавам такива излишни драми.
Номер 6, благодаря и аз ти пожелавам да се случат нещата така, както ти искаш. Пиши как се развиват нещата при теб. Успех! :)

12.   " Той не ми дава ясни сигнали дали изпитва нещо повече''
Ако един мъж не ти дава ясни сигнали, мисля, че е напълно ЯСНО, че не изпитва нищо, което би прераснало в по-сериозни взаимоотношения, основаващи се на любов.
Нали е прието мъжете да правят първата крачка....а щом не те търси и не ти се е ''разкрил'', значи работата е ясна, че е безразличен в това отношение.

13.   Няма такова нещо, като приятелство между мъж и жена-ако единият не си го мисли, то другият-да. Сексът, имам предвид.
От приятелство много лесно може да се мине към секс. Обратното-значително по-рядко.
Приятно ви е да сте заедно, удобни сте си като стара жилетка. Но, може нищо по-вече да не стане. Вероятно сте доста млади. Имало е желание, нужда, любопитство.
Отдай се на приятелството, секса и. тн-наслаждавай се. Не бъди гузна, защо да си?