Изпуснах мъж, с който се харесвахме-помощ!
Здравейте, моля да публикувате темата ми, защото ми е много важно! Искам съвет и помощта ви!
Не знам от женска суета ли, от това да бъда коректна с хората, от глупост ли, но направих нещо което ме смаза и много ме разстрои впоследствие, че може би подминах с лека ръка щастието си и не знам как да си помогна от тук натам, та нещата да се случат.
Аз съм жена, в края на 20-те си години. Работя във фирма, която извършва услуги на редица други фирми и общо взето работата ми е да обикалям по офисите на нашите клиенти, като понякога се случва да сме в съответната фирма на клиента и месец-два наред. Та съвсем в началото на работата ни в една от тези фирми, започнахме много да се заглеждаме с един мъж- 3 г. по-голям от мен, за което после разбрах, както и, че не е обвързан и също е уж в търсене на сериозна връзка, въпреки да не страдал хич от липса на женско присъствие. Не сме си говорили кой знае колко лични разговори с него-само добро утро, чао и разни бъзици и закачки, когато се засичахме в някой кабинет или по коридорите. Страшно много го харесах, тъй като и служебно съм присъствала на разговори между моя екип и този на фирмата им. Ерудиран мъж, страхотен. Т. е. харесах го и не само физически. Абе влюбих се направо за нула време както се казва, няма какво да овъртам. Това всичко се случва само в рамките на 4-5 дни. Един ден, около 1 час преди обедно време други двама негови колеги поканиха мен и моя колежка да обядваме заедно. Естествено без много да му мислим, приехме. Млади хора сме все пак, не е нещо кой знае какво. Само след 15 минути обаче, "моят" човек дойде в стаята ми, където бях сама и ми казва: "Здравей, огладня ли вече... хайде след около час да те водя да хапнем. " Супер много бях щастлива, че вече е ясно, че има интерес към мен, но му казах, че с удоволствие бих приела, но вече са ни поканили и не е коректно да променя отговора си. Той ми каза с усмивка, че явно е закъснял и са го изпреварили тези нахални негови колеги, но това не би трябвало да е абсолютно никакъв проблем за мен, тъй като при тези неща няма коректен или некоректен, а е въпрос на желание - има ли го, лесно мога да им откажа офертата и да отида с него. Аз му отговорих, че ми е малко тъпо и кофти така, и не мога да ги отсвиря, а той с лека усмивка ми каза : "ок, всичко е наред, не се притеснявай" и си тръгна. На тръгване от работа пак се засякохме, каза ми лека вечер и това е. Още на другия ден обаче вече ги нямаше усмивките, тези тънки бъзици и закачки, само ме поздравяваше и толкоз. Така минаха няколко дни, като през това време онези двамата колеги пак ни каниха, но аз вече отказвах, с надеждата той да ме покани отново. Е да, ама засичахме се, но този момент не идваше и очевидно от поведението му нямаше и да дойде. И на колежката ми, която ми е и приятелка споделих какво става. Тя не знаеше и какво да ме посъветва милата, а само кършеше пръсти. Казах си в началото, че нищо фатално не е станало, тъй като сега явно човека леко ми се надува и го дава сърдит, но ако наистина ме харесва, като му покажа, че и аз не съм безразлична, което е лесно доловимо по женските знаци и би трябвало да го е доловил още в началото, не е толкова тъп та и той да подминава щастието си от наранено его ей така-да ми доказва нещо. Накрая като видях, че нищо няма да предприеме и го губя, реших макар да съм дама, аз да поема инициативата. Все пак топката бе в мен и не бе нередно този път аз да иницирам нещата, защото може пък той от "страх" пак да не бъде отрязан, да не направи нищо. Та след няколко дни от отказа ми, засичайки се по коридорите му се усмихвам, казвам му здравей и, че искам реванш и да отидем да хапнем двамата за обяд. Той ми се усмихна и въобще не допусках, че ще чуя това, което ми каза и, че нещата ще се развият така кофти за мен. Не допусках, че ще бъде и толкова директен с мен и ще се "отпусне" да ми говори толкова прямо. Та той ми отговори, че не ми се сърди, нито се чуства обиден и т. н., но ще бъде крайно откровен и прям с мен и ситуацията около нас. Не бил страдал хич от липса на женско внимание, т. е. жени за секс /точно така каза/, но когато има интерес някъде за нещо доста повече и наистина някоя жена му харесва, иска нещата да му се случат от първия път, както и било в случая. Много лесно е можел сега да отиде да обядва с мен и очевидно съм го харесвала и лесно можело след това за нула време да си легнем-било очевидно, че има интерес от двете страни. За негово голямо съжаление обаче не се е получило, а щом не се е получило от първия път, не вярва и занапред да стане така, както иска. Явно моят интерес не е бил толкова голям към него, иначе ако е бил и съм жена на място, въобще и през ум не би ми минало, да разсъждавам, ама щяло ли да бъде коректно или не щяло да бъде, а веднага да отрежа поканата на двамата му колеги и то с кеф. Завърши с това, че ако бях постъпила така, щеше да е супер. Накрая ми каза, че ако има нещо във връзка с моята работа е на разположение и толкова.
Отчаяна съм се и не вярвам, че това може да ми се случи - толкова да ми допадне някой мъж, а и сигурно и на него съм му харесала много /не се възгордявам, но съм доста хубава жена и постоянно ме оферират/ и заради такава постъпка, тъпа и идиотска постъпка от моя страна наистина, да го изпусна. От друга страна си казвам и се успокоявам, че той пък явно е и някакъв супер своенравен инат и с голямо его и въобще няма да е мъжа, който търся и, че въобще не си заслужава. Та да не съжалявам хич, даже добре, че така е станало. Обаче не ми се получава, защото псле пък започвам с аргументите, че постъпката му даже е супер мъжка, ако наистина не е гледал на мен като само на жена за секс и лесно е можело да се възползва, но не го е направил... и направо откачам. Знам, че изпускам или вече изпуснах супер мъж, с който да има взаимност и не мога да си го простя. Също и защото като цяло съм сериозна жена и мога, и искам да дам много любов, а и заслужавам да получа такава. Тъпото е, че след този негов разговор и такова директно отсвирване, от тук натам вече ще изпадна много ниско, ако започна пак с някакви извинения, желание да му "обясня" защо така съм постъпила и, че го харесвам, че е тъпо да си подминава щастието и т. н. Не знам какво да правя, наистина съм много зле и отчаяна. Нарочно пиша в детайли, за да сте наясно с конкретиката. Може би има и риск да ме чете, знам ли дали чете тук, но пък какво-майна та му. Каквото има да става, ще стане, а и само след дни свършваме работата във фирмата му и не знам какво ще правя, като не го и виждам вече.
Не знам, толкова ли пък чак е решаващ този отказ, нали вижда, че го харесвам, той не иска ли де е щастлив, не осъзнава ли, че това е неправилно и после може да съжалява.
Помогнете ми със съвет, наистина имам нужда!

Коментари

1.   Не мисля, че търси нещо съвсем сериозно и че има голям интерес към теб. Струва ми се, че това е негова обичайна практика. Съвсем честно ще си кажа, че прави впечатление на мъж с голямо его, който е свикнал да получава желаното. Все пак, на твое място, ако ми е много интересен (не мисля), бих отишла при него, с усмивка да си подам ръката, за да се запознаем много официално (независимо, че сигурно си знаете имената) и "като първи опит от ново запознанство", бих го поканила на обяд, който да не завърши със секс. Директно и щях да използвам същите думи, само кавичките и скобичките не съм сигурна, че бих ги добавила. Не се притеснявай от някакъв директен и самонадеян мъж, изобщо да не ти пука и дали изглеждаш нахална. Направи го, ако и ти си му интересна, ще приеме, а ако не си, повече няма и да се видите сигурно.

3.   Твоята постъпка си е много правилна, а отношението на този човек говори за неуважение.

4.   Гледай напред и не го мисли. Пробвала си реванш и той го знае, но е предпочел да те върти на шиш. Не си заслужава. Личен опит. Ж29

5.   Този явно си има някакъв проблем. Няма как нещата винаги да се случват, както му се иска или пък човекът насреща ща му да не сгреши, доколкото изобщо може да се говори за грешки в тоя случай. Ти обаче си много влюбена и ще намериш оправдания и извинения за поведението му, защото въпреки всичко лошо, в него има достатъчно да те накара, да се чувстваш, както се чувстваш. Логически причини, той да не е за теб сигурно има много, но с това как да овладееш чувствата, не съм намерила решение, за да ти помогна. Но ти пожелавам успех.

7.   Авторке, в края на 20-те си, не в началото. Наборки сме. Да си кажем направо този мъж не е стока, но и ти не си цвете. Двамата си падате малко нарциси и еголюбци. Той, ако беше мъж на място, щеше да отмине кифленският ти отказ. Това, че е цялял сериозни отношения са пълни глупости. Искал е бързо сексче и като не му се е получило се е отказал. Ти от своя страна си малко самонадеяна, мислила си веднъж поканил ме ще чака. Всъщност вече връзките започват със само секс, голямо момиче си и вече трябваше да си го разбрала. Авторке, няма да се получи. Не те харесва достатъчно. Нали разбираш, ако беше приела щеше да има хубав секс, след това срещи и чак тогава той можеше да прецени ставаш ли за сериозна връзка или не. От друга страна и теб подкрепям, една жена не бива никога да губи принципите си в случая уговорка с приятели. Както и да е. Според мен тази история трябва да я оставиш в миналото.

8.   Ти даже трябва да черпиш, че не си била с тоя... трудно да го нарека мъж. Искал е елементарен секс с теб, не му се е получил номера от раз и вече ти го раздава на мелодрами, че даже ти си му позволила да расъждава от твое име какво било коректно и какво не било. Аз като жена такива "мъже" съм ги навирала там, къде слънце не огрява
Ти обаче все още не си осъзнала от какво си се отървала. И се замисли малко-тоя сопол нито те харесва, нито каквото и да е. Имал е мерак за един бърз секс с тебе и толкова

9.   Абе ти за тоя лигльо ли толкова съжаляваш??? !!! Я се стегни! Поздравявай учтиво, никога за нищо не се обяснявай и се радвай, че изчезваш от фирмата му и от него! И да почерпиш!

10.   Въобще не съжалявай, не си постъпила тъпо. Спасила си се от един психопат-нарцисист, който още от самото начало се опитва да те манипулира. Ако беше отменила другата среща и беше отишла да обядваш с него, можеше да го разбереш доста по-късно, когато щеше да си още по-увлечена и объркана. Така поне си го е показал веднага. Явно и на него не му се губи излишно време и веднага е поискал да разбере дали ще реагираш като жертва. Внимавай много с този човек, не се пускай сляпо! Не изглежда да е просто наранена гордост, а чиста проба груба манипулация.

11.   То там да бачкаш ли си отишла или да си чешеш оная работа? Хубаво си го отсвирила, с колеги не се излиза че стават големи мизерии после, бачкай си и толкова, мъже много, търси ги извън офиса.

12.   Послушай, не ти трябва такъв надут суеверен пуяк. Нима живота е черно-бял? Раз-праз и да режеш? Не става. Нищо чудно, че е сам. Тия безкромпромисните накрая живеят с мама или по някоя котка.
Зарежи и продължи.

13.   Любовта е сляпа, отово и отново. Няма да го коментирам този 'супер мъж' само ще ти кажа че този явно е комплексиран неудачник и много емоционално нестабилен. Не ти трябва. Ако продържаваш да страдаш, опитай да разбереш нещо за предните му връзки и ще разбереш какъв е. Но не това е мъжа на живота ти. Горе главата, сложи го в графата лош опит и карай напред.

Поздрави. М

14.   Пълен нарцис е тоя пич. Не те харесва достатъчно, иначе би приел да излезете. Остави го и продължи напред без него. Нищо не губиш.

Ж39

15.   Хитрата сврака с двата крака! Влакът е отминал, забрави го и си търси друг! И следващият път не се прави на недостъпна - никой човек няма време за детинщини.

16.   Мъж съм и съвсем скоро бях в почти същата ситуация, даже и тема бях пуснал тук. Този човек обаче, нещо не е в ред. Не може да говориш така на жена, която почти не познаваш, още повече, ако наистина я харесваш. Изказването му е точно като на селски бек от квартала. Ти самата си постъпила много правилно. Ако той наистина имаше някакъв сериозен интерес и още повече чувства, щеше веднага да приеме.

17.   Играч, който иска секс от теб. Не цени жените, подиграва им се. Може и да ти врътне номера на работното място, за да се почувства велик. Игнорирай го, колкото и да боли, този не е свестен и не ти желае доброто, въобще не се интересува от теб, само от себе си

18.   Аз пък си мисля, че нещата винаги се случват по начина, по който е трябвало да се случат. Всъщност е голям късмет за теб, че си имала възможност да се сблъскаш с тази явна арогантност от негова страна, поне знаеш с какъв човек си имаш работа. Лично за мен такова поведение е отблъскващо. Съвет-не ти трябва да се занимаваш и наистина вероятно не е мъжът, когото търсиш.

19.   И аз мисля, че този мъж не те харесва. Не те и уважава, щом ти говори по този начин. Какво означава това да правиш секс още на първа среща, след един обяд? Който има сериозни намерения е търпелив, съобразява се. Ще апострофирам №7-никога няма да спра да вярвам, че никой мъж не приема насериозно жена, която ляга още от първия път. Трудно постигнатото, с много усилия винаги е по-сладко....

20.   Подкрепям предишните коментари, че този мъж не е свестен. Такива женкари никога не могат да те оценят, защото знаят че следващата е някъде наблизо. И не обичат да си правят труда. Иначе напълно те разбирам. Започват едни терзания и едно мислене кое е било правилно и кое не, и депресиращи мисли, че си изпуснала нещо невероятно. Случи ми се същото, само че той е от друга държава и когато дойде тук по работа, се видяхме. Беше много хубаво (не сме правили секс). Той е като магнит за жените. Каза, че определено ще дойде да се видим пак, но като се върна там след седмица започна да говори за жени - че винаги има някоя, че сами отиват при него и т. н. и това беше. Аз започнах като теб да се измъчвам, че съм сгрешила нещо.. Ами не. На такива просто не им пука достатъчно. Той дори ми каза, че имал много малка търпимост към жените когато се държат глупаво, което се случвало много често. Същата работа - на такива ако не им се получава както искат, губят интерес дори и от най-малкото. Представи си какво би било да си във връзка с такъв мъж..
Те също обаче си намират майстора в един момент и са си го намирали в миналото, което е една от причините да се държат така.

21.   Много на голяма работа го раздава този човек. Не се връзвай толкова, може би наистина не си заслужава. Този, който те иска за нещо сериозно няма да постъпи така, след като е разбрал че имаш ангажимент нищо не му пречи да те покани на другия ден. Явно очаква веднага да припнеш по него като влюбена ученичка. Вероятно подобно поведение щеше да демонстрира при една евентуална бъдеща връзка с него. Никога не съм харесвал подобно поведение спрямо жените. Така, че не го мисли и давай напред.

22.   С такъв не се занимавай изобщо!
Ж30

23.   В коментар № 7 има доста истини, но и нещо тотално сбъркано. Не е вярно, че в днешно време връзките започват САМО със секс. Да, голяма част от случаите са такива, но не винаги е така. Освен това не бива да се водим по това какво правят другите, а какво усещаме ние.

24.   И още нещо - авторке, извадила си късмет, че нещата са се стекли така, за да разбереш що за стока е преди да е започнало каквото и да е. Радвай се! :)

25.   Според мен много бързо се опитахте да квалифицирате момчето от историята, без да го познавате - бил егоист, курвар, самовлюбен и т. н. Може да не е нищо от това и да е много стойностен човек. Ами аз ще ви кажа, че не съм нито едно от изброените, също не съм ревнив, но и аз искам нещата да ми се случат точно по същия начин като в историята. В смисъл, не като описаната ситуация с точно такива факти-фирма, обяди, офиси и др., а от гледна точка на първоначалния плам, на който двама души биха се отдали и за тях от този момент да не съществува никой и нищо-ето за това говорим. Някои мъже точно така искат да им се случват нещата. Аз също съм един от тях. Вече съм женен над 12 г., имаме няколко деца и жена ми не може да се оплаче нито от ревност, нито от нищо, камо ли пък да се чувства като мое притежание или даденост. Да, обаче когато трябва да ми се покаже, че аз съм номер едно за нея /след децата разбира се/, го прави. С думи, с действия, с всичко. Защото знае, че на мен така ми е кеф-толкова ли е трудно. Просто тук говорим за неща, които или ти идват отвътре или не. Аз ако съм, но в обратната ситуация и яко да харесвам някоя мадама, бих отменил каквито и да е ангажименти /стига да не са такива на живот и смърт или да ми костват уволнението/, само и само колкото се може по-скоро да сме заедно-сега и веднага... да, искам да съм с нея сега и веднага. И ще го направя без да ми мигне окото.
Ей за такова привличане е говорил и човека, което авторката не е изпитвала. Не за его, не за мего и т. н. А да каже: ей това е моето момиче.
Мъж на 44 г.

26.   Егати индивида! Ако поиска от жена секс, ама тя е неразположена, ще се махне, че не е станало от 1 вия път ли!?

А на теб не ти ли дойде на ум да го поканиш и него на общия обяд? Не, че точно ТОЯ трябва да каниш, ама да знаеш за следващия път.

Как не си знаела и как да го поставиш на мястото след идиотската му триада! Яд ме е! И как не ти е подействала като студен душ, не мога да разбера!

27.   Хахаха много смешна историа. Звучи все едно някое 14 годишно момиче пише. Ми авторке този мъж просто не те е харесал достатачно. Повярвай че мъж харесали жена с една покана няма да и се размине. Другите неща които ти е наговорил са за да не те убеди той е интилигенг мъж и Не би ти казал в очите " Виж не си мой тип"

28.   Ей, че нахалник е. Този човек си мисля, че иска да контролира всичко и не иска да се обвързва с жена изобщо, щом само до секса опират нещата. Ако те е харесвал, защо те е унижил и ти ги е наговорил тези неща? Само той си знае. Не е свикнал жена да му отказва среща и да предпочете компанията на двамата си колеги и егото му толкова да пострада. Той е и отмъстителен, защото иска да се чувстваш отхвърлена колкото него, при твоя отказ. Нямам достатъчния опит, за да те посъветвам какво да правиш, но той губи от цялата ситуация, не ти.
Ж 27

29.   Здравейте, аз съм номер 7.
Номер 19, това не е точно така. И аз съм пример за подобна случка. С моя мъж, като се запознахме, много бързо се озовахме в леглото. Видял е в мен изключително много качества и въобще не се е замислял, кога точно сме си легнали. На днешна дата сме щастливо женени и за миг не съжалявам, че съм действала на мига. Номер 23, така е. Може би не съм се изразила правилно. Исках да кажа, че в началото на една връзка, никой не може да каже на 100% сериозна ли ще бъде тя. В началото, колкото и да си говорим всички хора сме развълнувани от човека по друг начин. Множеството коментари тук, нападат мъжът от историята и са прави за повечето неща. Но има и друга истина. Авторката, ако беше хванала бика за рогата, нямаше сега да пише тази история. Поне щеше да е опитала. Няма гарнции за нищо. Нарича се риск.

30.   28... и какво губи той в тази ситуация. С какво е по-различна авторката. Жени като нея-бол. Има един принцип, който малко мъже го отчитат, а и очевидно и жени: няма уникална или специална жена. А и когато един мъж е в изобилие от жени, т. е. има избор и както се казва, даже ги чука по график, който си е направил, това, че авторката не е подала му е през оная работа.

31.   Най смешното от тази история е че автора сам се хвали, че добре изглежда хахахаха щях да падна от смях. Човека явно усетил, че жената е куку и Не е искал дори да обясня с нея, ЧЕ после няма да може да се отърве от нея. Не, че му отказала първият път, това не е причината. Знам го на 100% защото и на мен ми се случи абсолютно същата сцена. Разликата е че аз и го казах в прав текст. Не ми пука да ли ще се сърди или не. Не ми е през оная работа. Жени като тая авторка от сорта кукуриго трябва да си знаят мястото и да не се целят толкова високо. Евала правя на момчето бързо е усетил, че тая не е със всичкия си! Или по точно хардуера и е повреден!
Филип

32.   Или е начин за бърз секс или е някакъв интровертен.
Или просто историята е измислена.

И тея мъже, който "ни" се лепят "всички жени", "сме" 1-2% сигурно и пак става дума за около 6 жени от 10, максимум. И става дума за Българския Брад Пит примерно. При жените, нормално, процентра скача до 7-8%. Все пак за мъжете, ако жената е "почти" перфектна или съвършенно перфектна, пак е развнозначно на секс, при жените често е друго яче.

33.   Момиче, изпуснала си мъж, който ти си харесала, а не "с който се харесвахме". Ако трябва да съм точен, не си изпуснала нищо, а си изкарала ОГРОМЕН късмет, че на оня му се е подула оная работа и е забравил да мисли с горната глава.
От това, което си изложила си правя извода, че си коректен човек и ако пишлемето беше бъж на място щеше да оцени високо коректността ти, а не да се цупи като ученичка, на която и се счупил маникюра.
Ти вече сама си разбрала, че това не е "твоя" човек, личи си от изказа ти, но сега те гложди нараненото его, което обаче не те прави егоист или нарцис (както ти е писала наборката ти) - радвай се, че не си като нея, защото (вече някой ти каза), почти няма мъж, който да се радва на лесни и бързи завоевания. Не съм пророк и няма да хвърлям боб за развитието на брака на наборката ти, но най-вероятно доста скоро ще я видиш да пише в други теми. Няма да коментирам и изказването на номер 25 - ще го оставя да си се харесва такъв, какъвто е, но това е типичното мислене на гъркините "мъж искам - сега го искам".
Допуснала си само една грешка, но се оказва, че е било за добро - можело е да му предложиш да се присъедени към вашата компания за конкретния обяд, какъв щеше да му е проблема да обядва с колеги, а не да ги определя като "нахални колеги"? Замисли се и над това защо не иска да обядва с колегите си, защо те не искат да са с него - вероятния отговор е, че знаят що за стока е, а и той знае, че пред тях не върви.
Не ми се коментира "откровения" му тон - за мен това е безпардонен тип, който си мисли, че светът се върти около оная му работа, аз не бих говорил така и на човек, когото познавам от години, камо ли на полупозната, още по-малко на жена.
С две думи имаш да черпиш, че си се отървала от едно леке, а от едно леке какво можеш да очакваш освен да се лекьосаш, да станеш една от многото, които не са му отказали бърз секс?
Моят съвет е, подготви си реплики, приключвайки работа в неговата фирма мини специално да си вземеш довиждане с всички негови колеги и колежки (онези нахалните), говори им колко ти е било приятно да работите заедно, какви големи професионалисти са, как отново искаш да работите заедно, "колкото повече - толкова повече" - не пропускай и него, но бъди лаконична, кажи едно довиждане, стисни за кратко ръката му (ако изобщо я подаде - не подавай първа), през цялото време си мисли "радвам се, че не стъпих в такова лайно" (неминуемо това ще се изпише на лицето ти), остави го да плава по течението и бъди сигурна, че ще те помни цял живот!
Животът е пред теб и не си заслужава да се цапаш с индивиди, които не знаят какво искат, но са с претенции!
Аз не бих пуснал подобна тема, не виждам въпроси в нея, муруци има навсякъде около нас и ако обръщаме внимание на всеки един няма да ни остане време да забележим важните хора.

34.   Хохо, номер 30 съм. Гледам сте ми праснали единиците. Няма проблем, но това не променя истината, колкото и на някого тя да не му харесва, т. е. очевидно е, че само дами могат да недоволстват и да ме "санкционерат" по този начин.
Но съветът към мъжете си остава, особено по-младите: "Няма уникална или специална жена". Обратното е заблуда, която е само във вашите глави. Естествено, не оспорвам истината, че има по-стойностни и добри жени, но това не ги прави уникални, тъй като са налице хиляди такива. И въпреки това, че могат да бъдат добри съпруги и майки, когато нещата опрат до свалки или секс, нещата са едни и същи. Знаете ли колко пъти /а и не само на мен/ разни ей такива: "ама аз с този никога и при никакви обстоятелства няма да си легна, за каква ме мисли"... обаче ляга и се раздава яко;-)

35.   Авторката на темата съм!!!
Четох внимателно вашите коментари, за което много благодаря :-) Като цяло мен не ме интересуваше толкова, дали си заслужава мъжа или не, дали съм се унижавала като аз предприема нещо или не, а как да подходя, за да станат нещата с този човек. Съвети в тази ми бяха дадени доста малко, но все пак-отново благодаря.
Искам само да поясня, че така отстрани разказано може да се направи крайно погрешен извод за човека. Поне от това, което лично придобих за него, въобще не мога да кажа, че отговаря на много от изразените квалификации. Направих си труда и да го проуча от няколко места /оказа се, че и други мои хора го познават и то не отскоро/ като отзивите бяха само положителни. Да, малко е бил надут и своенравен, държи дистанция и не е приятел с всеки, но изключително земен, коректен и сериозен човек. Поне това ми казаха. Сега, дали сменя чак толкова често жените, не знаят. Но преди няколко години е бил "парен".
Иначе нищо не съм предприемала, приключихме работата там, казахме си довиждане, включително и с него, пожела ми успех и това беше.
Каквото и да ми кажете, съжалявам, че не се получи. Не знам, мисля малко като мине време да го поканя за приятел във фейса. Вече му го намерих... и освен само да си го гледкам, друго за сега не ми остава :-(

36.   Като мъж, да си кажа мнението - съдбата си знае работата!
Такъв пуяк не трябва да е до никоя свястна жена! Егото му е по-голямо от обиколката на Земното кълбо и нищо чудно, че те е отрязъл толкова "мъжки".
Просто си задай въпроса, защо точно Ти трябва да се съобразяваш с неговите принципи? ! А, твоите къде са? Ако е истински пич, ще е по-толерантен - особено към привлекателна жена.
Я, си представи да си съпруга на такъв егоцентрик - носните кърпички в България няма да ти стигнат от рев.
Животът е прекрасен и мъже ще дебнат отвсякъде, затова дерзай напред и се радвай на късмета си! :))

37.   Момчета, виждате ли как се прави? Колкото повече тичаш подир една жена толкова повече тя ти бяга или в добрия случай може да те сложи в зоната за приятели. Правиш се на голяма работа, показваш и че ако не припка подир тебе не я искаш и вече не само, че ще иска де е твоя, ами и ще изрови света докато го направи.... Жени, иди ги разбери

40.   Темата е малко стара, но искам да я коментирам, защото е важна и защото коментиралите преди мен в по-голямата си част не разбират нищо от това как този мъж се чувства и какво му е в главата. Аз смея да твърдя, че го разбирам, защото си приличаме. Първо да изясня нещо на коментиралите потресени и невярващи жени които не могат да проумеят, че този човек не му е дремело дали ще прави секс с авторката и които в съзнанието им явно е запечатаната погрешната идея, че разбират мъжете и в представата им мъжете са едни разгонени животни готови на всичко за да задоволят нагона си и правят всичко в името на секса. Ами скъпи дами не можете да си представите колко много грешите, имате една много грешна и елементарна представа за света, която безспорно ви помага да надувате самочувствието си, че вие сте тези които имате контрол едни отношения, но това е заблуждение, самозалъгвате се! Човека не е искал "едно бързо сексче" или както там го наричате и затова се е правил на интересен. Явно е, че вие наистина вярвате, че един мъж не може да откаже на красива жена секс по някаква причина. Заблуждавате се, един качествен мъж какъвто безспорно е този за когото говорим не може с лекота да да откаже само да подуши неуважение, липса на интерес или играене на някакви игри от отсрещната страна. 100% ви го гарантирам! Дайте да ви обясня за какъв човек говорим за да ви се изясни добре картинката. Когато един мъж е уверен в себе си, защото се познава, когато е имал опит и контакт с различни жени и знае, че може да ги предразположи, да ги накара да се чувстват добре в негово присъствие, когато различава нюансите на една красива жена от друга в характерите им, когато лесно вижда предимствата и недостатъците на характерите им, когато разбира, че жените са просто едни човешки същества, всяка със своите положителни и отрицателни страни и не са с нищо по-особени или специални. Такъв мъж е от друго качество, той не търси просто някакъв секс от една жена, защото секса не е средство за себеутвърждаване за него, дали прави повече секс или по-малко на него му е все едно, това не го прави повече или по малко мъж, защото той се познава, има увереност в себе си, познава и жените с всичките им недостатъци и предимства. Секса е средство за себеутвърждаване на мъжете които още нямат тази увереност в себе си, за тях секса е начин да се самоубедят в собствената си стойност чрез жените с които са, колкото по-красиви и повече - толкова по-добре, защото това трябва да значи, че щом тези жени са с него и той и неговата стойност като човешко същество трябва да е приповдигната. Повечето жени и те опитват да издигат собствената си представа и себеоценка чрез мъжете с които са. Обаче се случва някои хора да надраснат това нездраво състояние и зависимост на себеутвърждаване чрез другите. Когато човек се опознае, когато е честен пред себе си, поставя си лични цели и ги постига, опознае хората и добие увереност, когато живота му нанесе психологически атаки, когато е имал и хубави и лоши моменти и когато не е позволил да бъде сломен от едните или да се самозабрави и надуе от другите, тогава той разбира, че това кой е и как бива възприеман и неговата самооценка зависи от него самия а не от другите. Сега когато имате представа за какъв мъж говорим да се върнем на ситуацията. Този мъж не търси секс, той търси правилното отношение. За него и за всеки самоуважаващ се мъж е важно жената да има правилното, уважително отношение и да го поставя на първо място и да показва недвусмислено интерес. Ако той я кара да се чувства добре и тя е увлечена от него, той очаква взаимност и тя да свърши своята половина от нещата. Ако такава жена си мисли, че може да манипулира такъв мъж, да го разиграва, да играе игри, да му причинява неудобство и той да търпи и да я чака, защото е жена просто не е познала! Той дори няма да иска да прави секс с нея, защото както казах секса не е средство за себеутвърждаване за него, просто ще и каже, че отношението и не му харесва по най-деликатен начин и че нещата приключват до там. Този тип мъже са най-качествените възможни, но те изискват специален тип отношение и жените просто не можете да ги третирате по обичайния си начин, защото те просто ще си тръгнат и после ще съжалявате и ще си казвате, че гроздето е кисело. Тези мъже изискват да се държите много внимателно с тях и да ги карате да се чувстват добре с вас. Както в началото е било между авторката и този човек, но в момента в който тя е решила, че може да му отказва и разиграва, човека всичко му е станало ясно и си е тръгнал. Няма значение за каква красавица се мисли авторката, за този тип мъже отношението е първостепенно а останалото второстепенно. Да, ако тя бе постъпила различно сега можеше да е много щастлива с такъв човек, но тя просто е свикнала да третира мъжете по различен начин, защото е свикнала да се възприема като сексуален обект, като стока с етикетче и да злоупотребява в отношенията си с мъже проявили интерес смятайки, че те винаги ще са там за нея водени от желание за секс и ще и прощават великодушно прегрешенията, защото те искат нещо от нея нали? А пък такъв тип мъже като него искат човешко отношение, взаимност и коректност на първо място. Затова и не са се получили нещата. Как авторката може да оправи нещата? На първо място като започне да се държи човешки като го потърси и му се извини и каже, че съжалява, че не е отишла с него. После да го покани тя някъде. Има шанс той да приеме 50 на 50%, но със сигурност ще оцени факта, че тя има куража и смирението да се извини и, че надменността и която го е отблъснала вече не е там.

41.   До #40
Глупости, авторката не е разигравала никого. По-скоро не е могла да угоди на всички. Чети по-внинателно!
А "специалния" пич да си търси "специалната".

42.   Авторката съм!!!
Бях решила да не пиша, но видях, че има ново мнение и си казах, че е редно да уведомя за развръзката. Историята приключи за мен. Поканих го за приятел в нета-отказа ми. След някой друг ден гледам качени снимки и то не сам. Принципно той нямаше снимки с жени, от които да се прави извод за нещо по така. Сега се появяват подобни, което ще рече, че тази жена не е била за една вечер.
Какво да кажа, освен да дам съвет. Гледайте си своя интерес. Не да бъдете подмолни или лицемерни, но не трябва да ви пука, че някой щял да ви помисли за некоректни. Бях коректна и какво-аз съм сама, а друга се радва и сигурно е щастлива с готиния мъж. Каквото и да ми кажете, че бил такъв или онакъв, че не си заслужава, аз страдам. Тамън човек си каже, че ще му се случат нещата, ама на.

43.   Номер 40, понеже и аз съм мъж, и то на годините на описания от авторката, също ми се иска да се включа. Теоретично това, което си написал е вярно, но не мисля, че има нещо общо с мъжа от историята. Първо, никой зрял и интелигентен човек не се сърди като разглезено дете, че нещо не му било дадено веднага. Искал нещата да му се случат веднага! Чак ме напушва смях:). Второ, кой нормален мъж обсъжда сексуалният си живот с почти непознати жени! Не му липсвали жени за секс. Ми, хубаво, и какво от това. Чак и сигурен, че щял да спи с авторката почти веднага! Съжалявам, ама този човек е много далеч от качествен мъж. Повече ми прилича на модерния бай Ганьо.
Авторке, знам как се чувстваш, но бъди сигурна, че Господ си знае работата и е много по-добре, че нищо не се е получило. Ако, пък наистина и е обвързан, направо бягай с 200! Такива ( мъже и жени ) никога не се спират.

44.   43... много не си наясно. Ето ти една статия на пикапьорите от техния форум, която показва разликите между алфа мъжкаря и афц (средностатистическия будала, които са 90% сигурно):

В афц-свалките:

На жената се дава силата и избора – да си избере с кой мъж, кога и какво да прави
Мъжът се опитва да впечатли жената
Мъжът приема, че има по-нисък ранг и той е гонещият
Мъжът се стреми да компенсира по-ниския ранг с използване на материални придобивки, мило поведение, нагаждане към жената и т. н.
Мъжът не води, а следва и приема реалността на жената
На мъжа се гледа като на провайдър
На мъжа му се позволява секс, само ако заслужи
Мъжът бива дресиран
Сексът се държи като залог
От мъжа се очаква непрекъснат валидейшън (комплименти, подаръци, засвидетелстване на зависимост и т. н. )
Мъжът овър-инвестира, и се съобразява изцяло с жената
Мъжът е нийди – няма никакви критерии, освен външен вид и това, че има жена срещу себе си. Няма избор и не живее в изобилие от жени
Сексът се отлага, или завинаги (най-често), или докато мъжът ‚не се докаже‘ достатъчно и ‚му се пуска‘ по милост (ако жената няма други по-добри опции)

В пикапа:

Мъжът има избор и запазва силата си
Мъжът не се опитва да впечатлява
Мъжът има по-висок ранг. Той е уверен, силен, смел, водач и действа. Той не гони, а дава шанс на жената да го следва
Мъжът не парадира и не използва материални придобивки, за да се хареса и да бъде избран. Примерно: возене, екскурзии, подаръци
Мъжът води и налага своята реалност
Мъжът не провайдва облаги за жената, с цел ‚да я спечели‘
Мъжът създава необходимите емоции и е достатъчно сексуален, за да разпали сексуалността на жената към него. Не търпи поведение и реже всякакъв опит за налагане на фрейм от типа: ‚секс ще правим само ако заслужиш‘
Мъжът доминира жената и налага своята реалност и начин на живот, не обратно
Сексът е естествено продължение на отношенията и се случва бързо
Мъжът играе на емоционално ниво и не прекалява с валидейшъна, използва негове/дисквалификации/бъзици, (когато е необходимо)
Мъжът не овър-инвестира и очаква/получава насрещни инвестиции от жената
Мъжът има избор и критерии към жените
Сексът се случва след умело водене и ескалиране на мъжът, не ‘по милост’ (и липса на опции) от страна на жената.

45.   Номер 43 аз съм 40, не е само теоретично ами съвсем практично и има много общо с мъжа от историята. За един мъж който изглежда добре, уверен е и има самочувствие и опит идва един момент в който вече не може да търпи глупости, драми, номера, проверки, игри и подобни от една жена и щом надуши нещо подобно си тръгва. Просто вече го е преминавал това достатъчно пъти и не му се занимава повече. Той иска искрени, взаимни отношения изградени върху доверие а не върху НЕдоверие. Тук въпроса не е, че не бил получил каквото иска веднага а че шаблона по който са започнали едни отношения се запазва и за в бъдеще и само става по-зле, нещата не се променят в положителна посока. Ако има нещо в отношенията в началото което прави неприятно впечатление и се налага да го преглътнеш с надеждата, че нещата ще се изгладят в бъдеще, това е мираж! Нещата не се оправят с времето само ще трябва да преглъщаш още и още докато ти писне. Ако човека отсреща не е много внимателен към чувствата и усещанията ти а се интересува само от своите чувства и поради нехайство или нарочно ти причинява дискомфорт то абсолютно не си струва да се занимаваш. А това, че бил искрен за личния си живот и не било редно така, ами просто е самоуверен и прям. Ситуацията му е била ясна, какво да го увърта? Хората по принцип не са открити и предпочитат да крият емоциите и мислите си, но това е безсмислено понеже спотаените и неизказани чувства и мисли не водят до нищо хубаво. Живота така и така си минава и тази възможност изчезва безвъзвратно и повече няма да я има, времето няма да се върне назад, поне имай смелостта и увереността да си искрен и прям и кажи на другия какво чувстваш, излей си каквото ти е на душата, не го задържай в себе си. По-добре е да си кажеш всичко което ти е на сърцето, отколкото да го пазиш в себе си. С премълчаването само си нанасяш психологически травми и блокажи.

46.   Пак съм номер 40. Ще допълня защо начина по който се формират едни отношения в началото са толкова важни и защо изкривяването на баланса в тях може да е катастрофално. Да вземем за пример случая на авторката в който тя пренебрегва този мъж, защото вече има уговорка както е станало. Да приемем, че той прояви разбиране и преглътне това отношение. Тук вече се образуват и затвърждават едни изопачени отношения в които жената - авторката ще получава повече от връзката отколкото мъжа, тя ще може да го обижда и пренебрегва а той ще трябва да преглъща това отношение и да прави компромиси. В бъдеще това няма да се промени, този шаблон ще се запази. Тя ще го пренебрегва заради работа, други ангажименти, други отношения и т. н. Той ще и е сигурен и не важен, защото е показал, че е склонен да толерира подобно пренебрежително отношение и ще бъде на второ място. Това може да доведе до два изхода - или тя ще загуби уважение към него или на него най-накрая ще му писне от нея и ще я разкара. Много жени са склонни да се опитват да изкривяват баланса в отношенията и да пробват докъде могат да стигнат, за да се чувстват по-важни в една връзка, но това в дългосрочен план унищожава връзката. Тези именно дисбаланси и бъдещи драми могат да се избегнат ако човек си отваря очите за ясните знаци накъде ще отидат нещата още в началото. Един умен и качествен мъж като описания, тези неща са му ясни и той няма нужда да преминава през дългогодишни драми и страдания. От отношението на отсрещната страна в самото начало той си прави изводите и решава дали има смисъл да продължава или да прекрати нещата в зародиш. Човек няма смисъл да се завлича в подобни изопачени и токсични отношения, има други пътища, други възможности, други хора с които да има здрави и щастливи отношения базирани на взаимно уважение, баланс и откритост.