Не се чувствам щастлива с приятеля си
Здравей! Аз съм на 17, както и моя приятел с когото сме заедно почти 2 години. Аз много го обичам, въпреки че той ме кара да се чувствам тъжна почти винаги. В началото всичко беше прекрасно, бяхме щастливи, правихме всичко заедно. Той беше перфектен, беше толгова добър и мил, разбираше ме и винаги ми помагаше. Връзката ни беше толкова красива... но вече всичко е различно.... Той не ми изневерява, но ме прави тъжна... Той е груб и арогантен, несправедлив... подарява ми подаръци, но те не са важни за мен... Той никога не ме разбира какво искам да му кажа и съм му га казвала. Вече 2 пъти почти го зарязах и той ме молеше да остана и аз оставах.... но той те провиняше само за 10 11 дена... Когато съм болна той не се интересува, излиза с приятелите си, дори не ми пише, а когато той е болен не спирам да го питам добре ли му е, има ли нужда от нещо, дори му казвам че ми се иска неговата болка да стане моя.... Има лош навик да обижда и да обвиняна другите, а аз всеки ден плача заради неговите постъпки... Не знам какво да правя.... обичам го, но съм нешастна с нега.... КАКВО ДА ПРАВЯ?

Коментари

1.   Затова хората поддържат сериозни връзки много след тази възраст... Напълно нормално е да не се интересува на 17 не е времето за такъв тип отговорности.... Чудя се само на теб... Майка ли си му, жена ли си му.... Вземи зарежи тия глупости и се радвай на живота сега е момента... Няма милост моето момиче... После мислиш ли, че някой ще доиде да ти върне времето?...

2.   Не, той просто не е узрял още. Мъжете узряват след 22рата година. Намери си някой над тази възраст. Сериозно те съветвам. :)

3.   Според мен още сте много малки. Не сте достатъчно големи, за да живеете заедно и може би това му тежи. Естествено, това не е оправдание да те обижда и да се държи зле с теб. Моето мнение - остави го! Любовта трае до едно време, но без взаимно уважение тя не струва нищо. Заслужаваш нещо по-добро.

4.   Кажи му, че ако не се промени ще го зарежеш. И ако не се промени направо го зарязвай - нещата ще стават по зле с времето.

5.   Здравей! :)
Отлично знам за какво говориш, преди време и аз бях в подобна ситуация. Опитът ми показва, че раздялата с такъв човек е най-доброто решение. Да, звучи немислимо и ужасно, в началото ще бъде трудно, но, повярвай ми - такива хора не са ти нужни. След като той не проявява грижа, не показва уважение към теб, пренебрегва те, но ти си винаги там, за него, къде е смисълът от връзката изобщо? За да е здрава една връзка, трябват двама души, които еднакво да се грижат за нея. Когато стане така, че единият прави всичко, (в случая - ти), връзката се превръща в товар и се губи смисълът ѝ.
Твоето щастие е в твоите ръце, погрижи се за себе си и всичко ще бъде наред! Успех!

Ж 21

6.   Ето още една, която стои като *** да я тормозят! Момиче, връзките от 15 годишни не са вечни, колкото и да си изпаднала в тая заблуда. Омръзнала си му.
Бягагай!

7.   Винаги в човешкия живот идва мига, в който връзките се износват, а в един момент и въобще отношенията между мъж и жена. Започвайки връзка на 15, ти си преминала през всички фази на опознаването между мъж и жена, преминала си от трепетите, през зрелостта и улягането в една връзка. Нормално е всичко това с толкова наслагване във времето да изгуби живеца си за теб, сама споделяш колко много си преживяла. Минало е предостатъчно време, сега е редно да се оттеглиш в по-спокоен живот и да се отдадеш на съзерцателни хобита като плетене, риболов, трансцедентална философия и метафизика.

8.   Леле... колко познато... при нас е така, само че ние сме заедно от 2 години и 4 месеца. Скоро ще стана на 17, както и той. Когато е болен аз съм до леглото му и винаги ако има нужда от него търча из къщата и му го нося. Седя на паркета а той спи когато му е зле. И да не му е зле е същата работа. Обвинява ме за неща, които не съм направила, а ако той направи нещо аз съм виновна. Милиони пъти ме е обиждал и ми е казвал, че съм боклук, мърша и прочие. А аз... аз винаги съм добра с него и не го оставям. На 2 пъти ме издразни много лошо и го зарязах и после ме накара да му се моля. Действа ми по много странен начин и въпреки всичко не го оставям.

9.   Пълен непукист

10.   Мила, знам какво ти е. Имах връзка 3 години, все едно чета моята история, просто в един момент ми писна и всичко приключи. Да, обичам го и до ден днешен, въпреки, че не сме заедно вече от 5 месеца, но не мога аз да правя всичко за него, той да не си мърда и пръста. ОСТАВИ ГО. Ще си намериш момче, което те заслужава и обича както заслужаваш!!!

11.   Номер 7, ти сериозно ли съветваш 17 годишната авторка да се занимава с трансцендентална философия и метафизика!? Аз почти никога не съм срещнал жена, която да прояви дори желание да се занимава с такива "хобита". Виж, да плете жилетки или чорапи да, а може да опита, вероятно и риболов с баща ѝ но до там. Ти много ги надценяваш тези млади момичета. А може ли да те попитам, ти самата чела ли си метафизика и трансцендентална философия и което е по-важно разбрала ли си за какво става въпрос? Дай някои примери какво си чела... ако обичаш.