Годеникът ми е става все повече агресивен
Здравейте, драги читатели. Имам приятел от 6 години, на скоро ми предложи да се оженим. Сега сме сгодени, сватбата е след няколко месеца, но имам един проблем, който той не забелязва. Той ме убива психически, не физически. Когато се скараме, което е нормално той започва да хвърля предмети, да ми казва, че приличам на майка му (той не я обича, защото много е ядосвала баща му и за това той се е разболял), последния път, в който се ядоса ми хвърли чашата от, която пиех и ми натякваше как приличам на майка му, на всичкото отгоре ми хвана лицето, защото заплаках от нерви и каза, че ме обича. За това се държал лошо, защото ме обичал. Един ден е много добър, а на следващия няма следа от добрата му страна. Не ме питайте защо търпя това, аз съм само на 22 години и ми е трудно да си представя живота без него, защото пораснах с него. Какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   И какво като си само на 22?.... Оправдава те че търпиш насилник с психични проблеми ли? Давай омъжи се за него после ще ти направи едно бебе... И след това ще започне забавата... Още нищо не си видяла.

2.   Той трябва да осъзнае, че така те наранява, а не обича. Говорете, преди да е станало тежко положението.

4.   БЯГАЙ. В същата ситуация и на същата възраст съм. Скоро ще се махна.

5.   Бих му казала чао веднага. Даже без чао, просто изчезвам без да се обяснявам. Ти не можеш да си представиш как ще живееш без него? ! А с него? !
Не бъди овца, свикнала си с него, това е всичко. А искаш да си затвориш очите за това колко е агресивен. А, си представи, че си с две малки деца и той започне да ти мята нещо по теб? Ти мислиш, че той ще се промени? Не! Ще става много по-зле, а ти ще си с вързани ръце и крака, за разлика от сега. Сега можеш да си тръгнеш и да останеш жива.

6.   Ами супер! Оженете се, роди му дете (това ще заздрави връзката ви още повече) и продължавайте да си живуркате заедно. Може би, някой ден, съвсем ще му падне пердето и тогава ще ти тегли един толкова хубав и здрав бой, та барем се усетиш, че иде реч за човек със сериозни семейни проблеми, които ще избива върху теб. За всяка дребна разправия ще се присеща за майка си и вътрешните си конфликти с нея. И понеже е по-приемливо да налагаш жена си, отколкото родител, гледай какъв цирк ще настъпи.
Единственото ти решение е да бягаш с 200. Може да има много добри страни, но тази психическа травма вече започва да се пренася върху теб и няма да стане по-добре. Другият вариант е да говори със специалист, защото това ще го измъчва във всяка връзка и с всяка жена.

7.   Продължавай така моето момиче, иначе с какво ще се пълнят сайтове като сподели.нет!

8.   "Не ме питайте защо търпя" , но още сте само сгодени.. ами след брак? Имай в предвид, че нещата се засилват с времето.
По-скоро защо смяташ, че трябва да си в роля на жертва? Обмислящи ли да идеш на психолог? Можем да имал някаква травма от детството и да смяташ, че това заслужаваш.
Никой не би стоял някой да хвърля предмети по него. Трябва да се научиш да поставящ граници поне, дори и да си останете заедно трябва да знае какво може и какво не може.
Как говориш с него за случващото се. Казваш ли му "миличък, когато хвърляш неща/ правиш... се чувствам наранена.". например?
Да, нормално е човек да е наясно с този факт, но трябва да умееш да казваш, когато нещо не е наред. Човека трябва да е наясно, че дори да приличаш по поведението си на майка му ти не си нея. Той е бесен на нея, но няма право да се държи така с теб. А ти определено трябва да помислиш защо му позволяваш това.

9.   Ако си мазохистка и искаш живота да стане ад, ожени се. Е, има лек риск да те убие или поне да лежиш в болница през месец, ама цента си заслужава за мазохизма, който ще изпълниш.

Иска ми се темата да е провокация, защото отказвам да повярвам, че има жени, които умишлено искат да си съсипят живота.

Мъж

10.   Tи си една ***. Повръща ми се от жени като теб. Пораснала с него ... Майка ми търпя баща ми с години, като с това тормозеха и нас. Час по-скоро се разделяй с него иначе ще съжаляваш много.

ж18

13.   Хора, не съм казала, че хвърля неща по мен, а просто хвърля от яд, след което съжалява. Не е насилник, никога не е посягал на никой, даже помага на всеки, но ядоса ли се, не посяга физически, ако е посягал да съм се махнала отдавна. Искам да се промени, без да се налага да стигаме до крайности.

14.   13, знам много добре за какво говориш. Но това, че не ги хвърля по теб, не променя особено нещата. Защото това са неща, които с времето се засилват. Ако той не може да се владее, въпрос на време в някой още по-яростен момент да не се овладее и да ти се нахвърли. Всички агресивни мъже започват така от хвърляне на предмети. Никой не е почнал директно от побоища. Ако на тази възраст е така, не искам да знам какъв
ще е след няколко години.

15.   Най-пресният пример е двойката от Пловдив.
Отървавай се от тоя психар докато е време. Да не ти пука че сватбата е организирана. Твоето щастие е по-важно, а той няма да става по добре.
Повдига ми се от такива мъже. Не си позволявай да живееш във вечен страх кога вместо чашата ще счупи главата ти

16.   Глупаво е да искаш да се промени. Той НЯМА да се промени. Поне не и защото ТИ искаш. На твое място бих го напуснала веднага. И не повтаряй същата грешка следващия път- да очакваш, че може да контролираш друг човек. Успех!

17.   13, и какво значение има дали ги хвърля по теб? Ако ти харесва постоянно да търпиш такива изблици и около теб да хвърчат предмети и да се роши, стой си при него. Не е ли по-добре да си намериш някой НОРМАЛЕН човек, с който да ти е спокойно и уютно, вместо да ставаш постоянно свидетел на подобни изблици?

А и днес хвърля предмети около теб, утре ще започне по теб. Този човек има проблем с нервите и психиката и това не е добре за теб.

18.   Tи не си му майка, че да го променяш! Мъжете най-обичат някоя да ги променя. Той е агресивен и не владае агресията си. А с годините на човек му свършват нервите, не стават по-здрави. Сравнява те с човека, който най-много му е противен, изглежда. Същевременно, този човек е майка му. Така като я е намразил нея, така ще стане и с теб. Там има много силен конфликт от детството му, който сега е набрал точно като цирей.
Не можеш да си градиш бъдещето с човек, който ти крещи, мята вщи, обижда те. Няма на какво да разчиташ. Не се подвеждай по светлите му периоди. Виж какво стана в Пловдив.

19.   Всеки си има трески за дялане. За това, бих направила компримис, с много неща. Но агресията не е едно от тях. Това е нещо сериозно, което потенциално би застрашило мен или детето ми. Щом човек не може да контролира себе си, собствените си емоции, каква опора ще ми е той?
Аз в един мъж търся спокойствие, сигурност и любов. В твоя човек тези неща ги няма.

20.   Ще се повторя (вече съм го писал в друга тема): такива си ги избирате, такива ще са. Изберете си друг вид мъж и няма да е като този!

21.   Този човек да се лекува, а ти далеч от него.
Ж

26.   Бързичк се махай от тоя! Ще започне и да те бие - въпрос на време е!!!!!!!