Къде да срещна интелигентен мъж?
Здравейте,

Аз съм момиче на 25 години. Както разбирате от така зададения въпрос - много държа човека до мен да е интелигентен. Това означава да е любопитен за света около него, да черпи информация и да знае как да я прилага, да е перспективен, тактичен в изказа си, мислещ извън "кутията".

Преди много години бях попаднала на такова момче - водехме разговори за всичко с лекота, един от друг научавахме много нови неща, имахме идеи и греех само от изказа му. Бях се влюбила неусетно, но всеки потегли по своя път, защото решихме да учим в различни градове. Казвам това, защото си мисля, че тогава осъзнах колко много държа на това качество.

Освен това, съвсем наскоро приключих връзка с абсолютен тъпанар, без извинение. Бях направила компромис, поддадох се на емоциите. Макар, че разумът винаги надделяваше и ми казваше, че тази връзка е временно явление. Този човек мислеше повърхностно, ревнуваше неоснователно, никога не разбираше какво съм имала предвид, беше зациклил и дори се е случвало да заспива, когато с ентусиазъм съм говорила по геополитически въпроси от съвремието. Да, не е нещо интересно за всеки, но пък всеки, които вижда по-далеч от носа си, може да вземе отношение. Идеята ми е, че няма да допусна това да ми се случи отново.

Кажете ми, мили хора, къде да се запозная с интелигентен мъж?

Коментари

1-50 от 53

1.   Трудно се дава съвет, без да се знае ти самата къде се намираш. В България? Ако да, в кой град?

2.   Ми аз имам един такъв удома... Дървен философ... Хаха понякога му връзвам на конспирациите и си говорим, но после се сещам, че все пак някой трябва да изчисти, сготви и т. Н..... Такива хора принципно са леко мързеливи, инати и често живеят в техен свят... Сигурна ли си, че за едния политически разговор на кафе искаш да си вкараш този таралеж в гащите? Надявам се да не съм те убидила.... Исках просто да видиш какво е от другата страна и ако желаеш нещо повече като семейство този тип няма да ти е особена опора.... Както се казва дела се искат, а не думи....

3.   Същия въпрос си задавам но за жена. Истината е че на всякъде може да го срещнеш, но това ще стане едва когато му дойде времето, а до тогава се оглеждай.

4.   Изгаврила си се с човека. Не стига че бил тъпанар, а ти го занимаваш с геополитически теми. Не е честно.

7.   Имам абсолютно същия проблем, напоследък се замислям, че явно проблема е в мен. Може би, аз самата не съм достатъчно интелигентна за това, което търся, та реших да поработя върху себе си допълнително в други сфери и очаквам развитие в най-скоро време. Поздрави и успех и на теб!

8.   Не искаш връзка със задръстени идиоти, аз също, значи си пасваме с теб. Жалко, че няма как да се получи, почти сигурно не живеем в един град, пък и аз не съм голям красавец. И през сайта не може ...
м34

9.   Не и у Бугрия. Ентелигентен и българин са оксиморони. Е таково дживотно нема!

10.   2, между интелигентен и дървен философ има разлика.

11.   Според мен умен е този, който умее да живее добре (коренът е един и същ). Използва ума си, т.е. мисленето си, за да живее по-добре. Интелигентен обаче може да е нещо съвсем различно. Човек може да има брилянтна математическа интелигентност и да е добър инженер например, но всъщност да живее мизерно и да е направил лоши житейски избори, жена му да го мрази и да вижда децата си по 2-3 дни месечно (имам пример за такъв преподавател от университета). Дали е умен? Много хора ще кажат, че е умен, но всъщност той е интелигентен в една много ограничена рамка от житейското преживяване.

Изясни си дали търсиш УМЕН или интелигентен мъж. Според мен повечето жени подсъзнателно търсят умни мъже. Разбира се, част от мъжете са хем умни, хем интелигентни, но по-голямата част не са. Повечето мъже са например вербално интелигентни (аз например) и могат да говорят нашироко по много теми, но всъщност нямат адекватна житейска нагласа, т.е. не са особено умни житейски.

12.   Е как къде, в библиотеката!

13.   Ми ти има много ама сме ви смотани, скучни и безинтересни.

Един ден като ви втръснат тия с големите бицарки и голи глави и бради тогава ще разберете за какво иде реч.

14.   Прав си, но го има и фактора късмет (или поне неща, които не зависят от нас). Има хора, които не са много умни, но просто са имали определен късмет и живота им се е подредил добре. Обратно - има умни, обаче я страдат от някоя болест, я им се е случило нещастие, я са случили на кофти жена и т.н. Понякога да си умен не е достатъчно да прецениш правилно жената. Защото има неща, които няма как да знаеш, а и жената може да се промени с врмето или да се случат непредвидени неща. Колкото и да са умни някои хора, все пак ен са ясновидци. Така че и при умните гаранция няма.

15.   Мисля, че няма как да срещнеш такъв. Освен мен, ми се струва, че няма други интелигентни мъже. Но пък в този сайт не позволяват лични контакти.

16.   Номер 15, ти загатна за нещо много вярно в обществото ни. Глупавите хора винаги считат, че освен тях, други умни хора в тяхната среда на общуване няма. Надявам се да си от умните! Поздрави!

17.   Уважаеми дами, такива мъже просто не заслужавате.

18.   От Авторката:

Може би е трябвало да уточня, че аз търся ПРИРОДНО ИНТЕЛИГЕНТЕН мъж. Не държа да е енциклопедия, а просто да има богата обща култура. Да знае как да прилага знанията си, както бях споменала в описанието - "перспективен". Освен това, когато разполага с този капацитет, той ще е и досетлив за нещата от емоционално естество, както казах - "тактичен". Човек, с когото да ти е леко да си говориш и дори, когато имате различия, да можете заедно да видите нещата през очите на другия и да се стигне до консенсус и приемане. Всъщност изобщо не мисля, че са ми кой знае колко високопарни изискванията. :D Може би наистина попаднах на твърде незрял човек с доста ограничен светоглед.

Към 2 - Дървените философи често са празнословци, тип проф. Вучков. Нямам това предвид.
Към 12 - Благодаря за директния отговор. Това беше първото, което ми хрумна, защото е абсолютно клише. Не мисля, че библиотеката е много популярно място за запознанства, все пак там всеки е съсредоточен в четивото си и почти не се разговаря. А и всеки заеми книги за вкъщи, и аз не обичам да чета на неудобните столове.

Моля за още (конкретни) предложения.

19.   От името на умните мъже: съзнаваш ли, че е възможно вече да си срещала умен мъж и да си го игнорирала? Умните рядко са някакви Аполоновци, защото не хабят време за фитнес или козметични процедури, а и природата не е направила всеки мъж 1, 90 и атлетичен да речем. И кой гарантира на умния, че няма пак да се увлечеш по някой красив тъпанар като бившия ти и да нараниш човека? Умният ще разсъждава по този въпрос и няма да е особено убеден какво получава в замяна, най-вече колко дълготрайно ще е полученото.

Та сигурна ли си, че наистина искаш това? Да не се окаже, че само се заблуждаваш и реагираш някак на провалената връзка, търсейки противоположното на бившия ти. Ти си се хванала на хорото и ще си го доиграеш, ама човека до теб не е длъжен, нали? Та първо се убеди, че искаш това и тогава с удоволствие ще те запозная с умен мъж. Даже мога да намеря и няколко - не е трудно, ако знаеш къде да ги търсиш.

20.   До авторката:
Казаваш, че искаш да се запознаеш с интелигентен мъж, но какви са другите ти изисквания? Все пак има много интелигентни мъже, които тежат по 130кг. и са високи 1. 65, но едва ли ще се задоволиш с такъв момък. Тук до някъде съм съгласен с номер 13 - интелекта сам по себе си не струва нищо на Българския сексуален пазар (особено за жените).
Що се отнася до мнението на номер 9-ако в държава със 6 милиона човека не можеш да намериш тоя които ти харесва, значи нямаш абсолютно нищо какво да предложиш насреща.
Това ме води към въпроса:
Ти какво имаш да предложиш насреща? Може би греша, но ако освен интелект, притежаваш и красота, поддържано стегнато тяло и характера ти не е на абсолютна кучка се съмнявам да страдаш от недостиг на мъже в живота си. Ако случаят обаче не е такъв трябва да поработиш по темата.
Конкрентно на въпроса ти къде да срещнеш такъв мъж:
Нама определени сборни точки на умни, тъпи, силни, слаби и тн. Има всякакви хора навсякъде. Трябва да търсиш и да имаш търпение.
Напоследък стана трудно за вас жените и ще става по трудно. В гимназиалните и студентските години всички се хвърляте на 20% от мъжете (онея с бицагите), докато останалите 80% гледат и се озлобяват. После тия 80% си викат "Няма да съм последния изход на някоя дето е строшила 35 к**а! ". Не е шега - познавам 10-ки хора които, работят добри професии, тренират, поддържат се, гонят 30-така и не щът и да чуят за връзка.
Все пак се радвам че чета такъв пост от относително млада жена. Не спираи да търсиш и ще намериш.
Поздрави,
М24

21.   Аз съм точно това, което търсиш, но дали ти си това, което аз търся?
Предлагам ти да започнем с един малък тест - не виждам проблем и други да се включат.
Срещнали се баща и син с майка и дъщеря, бащата и дъщерята си направили бебе, майката и сина също - какви се падат едно на друго бебетата?

22.   Най-интелигентният мъж, който някога съм познавала, срещнах едва преди 2 месеца в залата за народни танци, която посещаваме. Много бързо се напаснахме, допаднахме си и сега сме почти неразделни(между другото пуснах тема по тоя повод, ама администраторите отказват да я публикуват). Аз съм семейна, мъжа ми го познава, вчера дори бяхме заедно на вечеря навън.
Обаче... ако и на мен ми заговориш за геополитика, едва ли ще ти се обадя повече. Това, че бившия ти е заспал, докато му говориш небивалици, не го прави прост.

23.   Начетените и амбициозни хора са често и успешни. Т. е движат се в други кръгове от хора.
Зма от най-интелигентните човека с мен съм намирала в
-1вия обща компания. Човека имаше уау момиче, която беше приятелка с мои общо приятели. На него живота му е работа и пътувания. Обича киното, обича ресторанти които предлагат храна нетрадиционна за българската кухня. (Азиятска, индийска.. Т. н. )
-2рия във фитнеса- беше с дъщеря си. Но и той работи много. В свободното си време ходи на парни бани, има си яхта- на нея разпуска или ходи в Белград с дъщеря си..
-3тия- познавам от организация в града който живея. Него повече можеш да го забележиш на масови места. Но пак са скъпи за средната класа.
Какво ден опитвам да кажа? Интелигентнкте мъже, често са работохолици. Няма да ги видиш в библиотеката. Ако искат да четат-ще си купят каквото искат да четат и ще си го четат вкъщи. И тримата от тях не би им било проблем да си купят колкото книги искат и да си ги занесат вкъщи.

И тримата от тях са доста добре платени. Над 30 годишни са.
Когато си почиват- са на всякакви места, но рядко в кафенета.
Обичат да пътуват, обичат лукса- но само единия го носи показно (дрехи, коли). Двама от тях- пак си избират най-доброто, но не чак толкова показно.

Не би се спряла на тях дори да сте в една стая- Те са мъже, имат години. ( в поста момчета търсиш- ама млад и умен.. не, че не е възможно но е по-рядко като опция. Мъжете са в разцвета си и като знания и като кариера след 30 години)
Също интелигентните хора при запознанство рядко наблягат на това, че са успешни/къде работят. Те умеят да водят разговор с всеки един човек. И със сигурност колкото добре да са запознати с дадена тема, няма да я започнат без да са сигурни, че това те интересува.
Примерно дори да се интересуват от "ядрена физика" няма да си говорите за това. Освен ако ти не искаш ;)

24.   Номер 21, за много оригивален ли се мислиш? Защото смешен не си.

26.   От Авторката:

Към 19 - Относно "някой красив тъпанар като бившия ти": Не съм споменавала такова нещо. Изобщо външния вид не беше нещото, което да ме заблуди у него. По нацепени батки изобщо не се заглеждам, защото имам предразсъдъци, че са глуповати нарциси; нещо като образа на "кифлата" при мъжете. Интелигентността много краси човека, цялостното му излъчване е някак респектиращо. Разбира се, че съм сигурна в това, което искам. Този критерий е бил винаги от първостепенно значение. Просто този път така се случи, че си затворих очите и разбрах, че не е трябвало. Сега очаквам да си изпълниш обещанието. :)

Към 20 - Винаги трябва да има и физическо привличане, разбира се. Имам какво да предложа и не страдам от недостиг на мъже, а от недостиг на интелигентни мъже напоследък, очевидно. :D
Аз пък имам наблюдения как много често тия озлобени 80% в зряла възраст ако се замогнат, се хващат с напомпани златотърсачки и избиват комплекси.

Интересни дискусии се създават, но да обобщя, че дотук конкретните предложения са: библиотека и народни танци (или някакъв друг курс).

27.   А тоя умния, перспективен, тактичен, предполагам и достатъчно красив и добър в леглото, може би и да домакинства и да носи парите вкъщи, повечето девойки не мога да схвана за украшение ли си представяте че ще сте му? То такъв човек си е самодостатъчен, без значение на пола. Айде вземете малко слезте от облаците ако искате реални връзки. И поемете поне някои от тия функции. Все пак идеята на връзката е допълване. Ако всеки си е самодостатъчен, няма да я бъде. Отделно че много от тия изброените качества в началото са несъвместими, и тия които си мислят че ги притежават на куп обикновено си живеят в огромна заблуда. А даже и да има някой индивид който да ги съчетава то ще е като 6-ца от тотото - един на няколко милиона.

28.   На места за изкуство, хората на изкуството мислят извън границите. Но не си мисли че един такъв човек мислещ за необикновени неща ще ти хареса. Аз например съм художник, често разсъждавам за смисъла на изкуството, за това как то влияе на хората и на общественото мнение, разсъждавам за политиката, за различни глобални проблеми като огромната власт на корпорациите, навлизането на новите технологии в света на човека, развитието на изкуствения интелект, промяната на човешкия ген, свързването на компютрите с човека, еволюцията в миналото и в бъдещето, какво е живота и смъртта, как е изградена нашата вселена. Мисля си аз все някакви такива работи, но това не е гаранция за щастие с мен. Често такива хора мислещи и отвяни в облаците от мисли са по скоро задръстени и неоправни в живота, както зубарите в училище. Зубарите си мислят техните странни, а понякога и гениални мисли, но те обикновено не са типичният мъж който жените желаят, дори жените не ги считат за мъже подсъзнателно. Почти няма как да срещнеш готин, забавен с поддържана фигура, работещ нормална работа, без емоционални проблеми и проблеми в общуването мъж, който
на всичкото отгоре и да е интелигентен мислещ и разсъждаващ по много теми и изследващ света. Просто обществото не е такова, не е интелигентно, не се интересува от неща извън ежедневните и битови работи. За да започне да мисли човек трябва да се откъсне от обществото, а за да се откъсне или трябва да му има нещо, или да е отхвърлен от обществото. Ето ме мен, може да се каже, че съм социален инвалид, това хем ми е взело много хем ми е дало много. Взело ми е че нямам много социални контакти, в училище бях изолиран, в личен план няма как да срещна любовта, защото нямам тия умения. Но от друга страна ми е дало много, защото съм се абстрахирал от монотонните, еднопосочни праволинейни с ясен край и начало мисли на обикновените хора. И вече мога да мисля сам и да измислям и създавам нови неща, картини, инсталации, изобретения. Та ти ако си намериш умник с който да си говорите и да си разсъждавате на дълбоки и не ежедневни теми то бъди сигурна че ще му има нещо, някакъв дефект. Въпроса е този дефект да е такъв който ти би приела и който няма да те тормози повече от липсата на интелигентност...

29.   Аз не знам да има места за умни, за тъпаци...Ако имаш достъп до среда с образовани хора, там има по-голям шанс, но пак няма никаква гаранция...По-добре си потърси добър и свестен, с едната интелигентност не се живее, но ти си знаеш.

30.   22... не те разбрах... просто сте неразделни като приятели с този господин или изневеряваш на мъжа си с този човек, който на всичко отгоре мъжът ти и го познава?
Ако е второто, по-добре не отговаряй, че... :-) Не, защото го няма в живота, обаче подобни случаи все повече затвърждават мнението, що за жени има, както и, че май процента на подобни е доста висок, да не кажа май повечето!

31.   Отговарям ти директно на заглавието, не ми се чете надолу - в София отиди на някое IT събитие/конференция.

32.   Университетски преподавател, работещ в БАН или другаде в научните области?
ж

33.   21, бебетата помежду си са вуйчовци/чичовци/лели едно на друго.
Но тестът ти е тъп опит да се самодокажеш пред кого? ;)
ж30

34.   Маце, родния си език знаеш ли? Да мисли извън "кутията" е нескопосан превод на английски идиом! На български се казва "да мисли нестандартно"!

Интелигентните мъже отиват при интелигентните жени, прави си изводите....

35.   Няма да го срещнеш в България!

36.   Номер 30, номер 22 съм и обикновено в обедната си почивка влизам в този сайт и задължително отварям секция "Любов и изневяра" прочитам някоя история за семейна изневяра или залитане и вече знам какво ще пише надолу - 50 отговора, от които поне 30 са с небивали нападки, без въобще да са прочели съдържанието и вникнали в смисъла на написаното. Предполагам, че подобни глупости пишеш ти самия (самата) под всяка една тема.
Като че ли не се чувствам длъжна да ти давам обяснения, но все пак ще го направя, защото оставам с впечатлението, че за теб е ненормално женена жена да има за най-добър приятел мъж, при това несемеен.
Сори. Излез от виртуала и погледни навън. Да, това е напълно възможно. Когато имаш акъл в главата си, намираш се за улегнал и сравнително интелигентен човек.
Нищо не ме привлича физически в този човек до степен, в която да се поддам. Абсурдно ми е дори да си го помисля. За мое щастие, той разсъждава по същия начин.
Да, ние излизаме тримата на вечеря, на кафе и в това аз не виждам нищо ненормално. Аз не си крия телефона от мъжа си-той винаги може да го вземе и да рови колкото си иска. Не ме притеснява факта, че ще види, че днес сме се чули с този човек 15 пъти. Мъжът ми знае паролата за фейса-винаги може да влезе и да прочете личние ми съобщения. Когато ми звънне да пита къде съм, никога не съм го лъгала. В повечето случаи аз му казвам къде и с кого ще бъда. Аз нямам тайни от мъжа си. Доверие му се казва на това.
А дано си разбрал какво съм написала. Фактът, че си задал подобен малоумен въпрос, оставя в мен впечатлението, че нивото ти на интелигентност е с отрицателен знак.

37.   Ще се опитам да отговоря на 24, 33 и авторката едновременно.
Не знам какъв съм, но оригиВален определено не съм. Когато е трябвало и където е трябвало съм се доказал, а за самодоказването нямам идея какво трябва да означава. За мен един от тестовете за интелигентност е доколко даден човек носи на майтап, не просто да разкаже виц или да се смее на разказан от някого виц - страшно уважавам хората, които от една дума могат да направят виц, да извлекат хумора от една ситуация, да се усмихнат, да подминат глупостта, да създадат настроение на околните и т. н и т. н. все неща, които не видях авторката да ги е казала.
Какво означава интелигентен мъж е първото, което трябва да се разбере, а после може да се говори за това къде има такива хора.
С две думи исках да провокирам авторката да се замисли и да определи по-точно критериите си за интелект, в замяна на това се обадиха други две, които нещо се засегнаха от това, което не е адресирано до тях - мирише ми на комплекс, но всеки с багажа си.
Авторката да не ми се обижда, но нейното е също комплекс - интелигентните мъже са навсякъде около Вас госпожице, но дали имате очи да ги забележите е съвсем отделен въпрос. Съдейки по възрастта Ви вече сте приключили със следването, ако на студентската скамейка не сте успели да намерите интелигентът, който Ви интересува, какво да коментирам вашия интелект след като сте допуснали до себе си "абсолютен тъпанар, без извинение". Искрено се надявам никога да не допуснете това да Ви се случи отново, но нали знаете "никога не казвай никога" - не съм го измислил аз.
Последно (за сега), животът не е магазин или МОЛ, никой не може да Ви каже къде да влезете и да изберете нужната Ви стока - хората (и мъже и жени) не са стока!
Малко повод за включване на 24 и 33, предполагм ви е известно, че е ненормално да питате за чорапогащник в баничарницата - пак се "правя" на оригинален, но не ми е важно мнението ви, в същност вие двете какво посъветвахте авторката, отговорихте ли на поне един от въпросите и, или може би ви е по-важно да се изкажете, пък било то и неподготвени?

38.   21 - любопитна съм за отговора.

Според мен думата "дъщеря" не е пояснена. Не пише, че е дъщеря на конкретната майка или бащата. Същото е и с думата "син".

Тоест май е уловка и бебетата не са си никакви?

39.   Абе жена. Намери си приятелка, приятел колега съфорумец в клуб по интетеси и си празнословете на воля. А в живота си намери сладур да ти разтърсва земните пластове и да ти глобално затопля colpos-a

40.   №31
Значи на такава конференция се събират само красиви и интелигентни момчета/мъже?

41.   Абсолютно съм съгласна с номер 35!

42.   К'ви библиотеки, к'ви танци? Масово хората са толкова натоварени емоционално и с проблеми, че мога да изям 3 тави с манджа кимайки, докато слушам оплаквания, без да ми се даде думата.
Интелигентни, перспективни, геополитика да разбират... още от изискванията ме заболя главата. Що не земеш да ги поместиш в една екселска таблица? На нас като мъже не ни ли се полага да имаме думата, и да говорим за това, което ни вълнува?

Не знам от средата ли е, от к'во е, ама изперка народа. Хляб няма на масата, а политика бистри. Бебета не се раждат, циганите ни превзеха, а при нас на 35 още не сме се наживели... и списъци с изисквания се вадят.

А авторката да каже за кой тип ЕнтелЕгент говори, тоя дето вече е стъпил на висок доход или "натурален професор", който ще й импонира интелектуално?

43.   Здравей. Нищо лично, но докато се определяш като "момиче" на 25 години, няма как да срещнеш интелигентен мъж. Момичета сме до към 20 годинки. След това сме жени, готови да поемаме отговорности и да покажем натрупания опит и качества пред стойностните мъже :)

44.   От 20 до авторката:
Имаи предвид, че интелигентните хора на твоите години не са толкова надъхани и с такова голямо самочувствие като тъпанарите. Проучвал съм доста по темата какво привлича жените (не питай защо :) ) и се оказва, че за вас е доста важно мъжът да има самочувстие, да е инициативен, да е лидер и едва ли не да дойде, да поеме всичко в свои ръце и да изгради цялата връзка от нищото сам. Поради разбираеми причини, хората които бяха заети в последните 10 годни да четат книги и да градят бъдеще не са от най-надъханите. Много от тях въопще няма да се пробат с теб ако не видят някаква "зелена светлина". А за да се случи това трябва комуникация с тях.
Моето предположение е, че с поведението си привличаш само надъханите - пасивна си и възнаграждаваш всяка иницирана комуникация с теб, дори и без тя да е значима. Обърни внимание на поведението си около мъже и го сподели, може да избистрим точния проблем.
Не казвам, че няма умни мъже със самочувствие - напротив има много. Но те в общия случай са CEO-та на корпорации или нещо подобно и наистина трябва да имаш какво да предложиш.
Ако гледаш на себе си като на средностатистическа жена избора е умен и сдухан или тъп и надъхан.
Запомни, че "сдуханото" се лекува (и то много често от жена), но "тъпото"- не.
Поздрави

45.   Когато и ти показваш реална интелигентност, а не да си мислиш, че си интелигентна, тогава интелигентния мъж ще те забележи. Много жени си мислят, че са интелигентни, но се заблуждават че са такива. Ако им дадеш един невинен тест веднага се усеща имат ли или нямат такава. Не съм срещал до сега жена, която да не се мисли за интелигентна, особенно пък жена която е завършила някакво висше образование. Те си мислят. че висшето образование означава интелигентност. Каква заблуда. Авторке, на какво ниво е твоята интелигентност по скалата от 1 до 10? Само недей преувеличавай.

46.   38, не знам да има отговор на задачата, но явно си мислещ човек, а аз явно не съм се научил да се изказвам правилно или поне да е разбираемо, гатанката е за баща и сина му, и майка и дъщеря и, очевидно става за хора с отделни бракове, но това в случая е без значение - важното за мен е, че компетентните и лишени от чувство за хумор се намесиха, изказаха се и си подвиха опашките.
Чудя се понякога от къде тая злоба, исках да провокирам момата да си поговорим на ВИСОКО интелектуални теми, а се намесиха хейтъри/ки - няма да обобщавам що за нация сме.
В същност вече са ме дръпнали за езика и без да искам да нагрубявам момата (авторката) ще кажа, че претенциите и изнесени под тази форма са леко кухи, а от там и въпросът и за интелигентните мъже е реторичен.
Е исках да съм малко по-деликатен, но пак не ми се получи!

47.   Според мен, авторката на темата прави две наглед малки, но по съществото си значими грешки:

1. Объркана е от значението на думите. Ние българите казваме "разсъдлив", а англоговорящите казват "intelligent". Но от написаното от авторката става ясно, че тя явно не търси разсъдлив мъж - такъв, който обича да вниква в нещата, да го вълнува кое как е устроено в живота и природата и защо е точно така, също и да търси нови решения, а по-скоро има нужда от човек с богата обща култура за разнообразни и забавни за нея разговори. Двете качества (разсъдливост и обща култура) може да съществуват и поотделно, и заедно в един човек, а има и хора, при които и двете отсъстват.

2. Не може по едно качество (умение за увлекателен разговор) да се съди за кой да е човек, че би имал и всевъзможни други качества и ни бил годен за съвместен живот на семейни начала в дългосрочен план. Общуването си е общуване, привличането си е привличане, любовният живот си е любовен живот, забавленията и хобитата са си забавления и хобита. Но възможността някой, независимо от пола, да се справи трезво в случай на необходимост (било възникнал битов или здравословен проблем, грижовност за човека насреща и бъдещите деца и т. н. ) не е присъщо на всички хора и е рядко качество, което си проличава едва при настъпването на непредвидени предизвикателства в ежедневието и нарушаването на обичайния му ритъм. Неслучайно и по-обиграните жени имат за практика да изпробват доколко мъжът може да е годен в определени, умишлено създадени случки. Мъжете в болшинството си са първосигнални и много по-рядко прибягват до тези прийоми с цел изпробване на жените.

Авторката търси разсъдлив човек, но както и номера 19 и 20 вече споменаха, тя не е изложила и другите си изисквания към мъжа (без които съм убеден, че тя не би го приела) или пък би се разочаровала, ако наистина попадне на такъв мъж, а му липсват други основни качества. Разсъдливи и с богата обща култура мъже има навсякъде, но "Дали жените, които търсят такива, ще решат да ги забележат? " е съвсем отделен въпрос.

49.   Авторке, ако беше достатъчно интелигентна за интелигентен мъж, щеше да знаеш, че просто се опитваш да повториш някакви тинейджърски емоции от близкото минало. Подобни неща не работят и завършват с провал...

Попадането ти на неподходящ индивид е просто породено от собствената ти социална среда която си си изградила. Тя пък е проекция на теб самата. Като искаш по-интелигентен човек, вдигни си ти нивото, и намери такава среда. Факт е, че в тая държава на изпростяване не е никак лесно. Аз на твоите години висях доста по форуми където имаше много дискусии на разнообразни теми. Намерих тогава доста хора на тогавашния ми акъл. С това обаче се приключи, защото... Ако беше намерила пък човек с който да говориш "по геополитически въпроси от съвремието", щеше да разбереш, че човекът е същество изключително ограничено откъм общуването. В повечето случаи всичко завършва с безсмислени спорове. Сега само Фейсбук знаете...

Според мен, по-скоро се научи малко да си контролираш емоциите да не попадаш чак на неандерталци и я разисквай геополитиката с баща си примерно...

50.   Аз считам себе си за интелигентен тип, не спирам да се ограмотявам и да научавам нови неща. Но в библиотека не съм влизал от 8мк клас.

51.   Авторке, прочети отново номер 47. Това е съветът ми. Моята среда се състои и винаги се е състояла от писатели, художници, режисьори, музиканти и университетски преподаватели (баща ми беше инженер, доцент в Техническия университет, майка ми - директор на училище, най-добрите им приятели бяха дипломати, учени, икономисти и прочее). Това би трябвало да са "интелигентни" хора, нали? Да, те са прекрасни приятели (говоря за моите другарчета), чудесно общуваме и разговорите ни са увлекателни и смислени; всички обичаме изкуството, срещаме се по изложби и литературни премиери, беседваме по цели нощи, препоръчваме си книги, владеем по няколко езика и т. н. Обаче аз - доктор по литература - се омъжих за електротехник със средно образование, който до ден днешен се прибира у дома с напукани ръце и с покрити с прахоляк дрехи. Смея да твърдя, че той е един от най-умните хора, които познавам, макар сред близкото ми обкръжение да има поне петнайсетина професори. Защо го намирам за интелигентен? Защото е любознателен, креативен, мислещ, има висока степен на психическа и емоционална култура, присъщи са му съобразителност и емпатия. Доказателство за адекватността на моята преценка е, че той още от самото начало беше приет от моите приятели като "свой човек" и напълно се вписа в средата. Ние, хората, особено в семействата си и в приятелския си кръг, не разговаряме от сутрин до вечер за геополитика, ядрена физика и Достоевски. Обикновено, мила авторке, в една неформална среда се водят по-неангажиращи разговори, а и дори да става въпрос за сериозни теми, поне тонът е по-семпъл. Познавам хора с по три висши образования, които са абсолютни "бастуни" и никакъв разговор не става с тях, да не говорим за някаква емоционална връзка, а пък за по-интимни отношения - абсурд! Повярвай ми: у дома, в леглото, на масата и в обществото е по-добре да имаш човек, който ще създаде настроение, ще бъде изобретателен, ще бъде остроумен и ще съответства на ситуацията - битова, емоционална или социална, вместо някой импотентен академик, който и една крушка не може да смени, обаче е специалист по Кафка. Казвам ти го от опит. А защото питаш къде се срещат интелигентни мъже, отговарям: аз моя интелигентен мъж го срещнах в едно затънтено село, където имам вила; той там живееше навремето и поправяше на хората бойлерите и печките.

52.   Здравей, авторке. Аз съм много интелигентно момче и нямам пороци (не друсам, не пуша, пия само 4-5 пъти в годината). Шампион на България по шахмат съм, освен това се интересувам от много неща и имам богата обща култура... Споменала си геополитиката, та ще ти кажа кога съм роден - на датата на Халфорд Макиндер, ако знаеш кой е той... Ако искаш може да се запознаем, стига да нямаш нищо против.

С уважение, М, 20 г.

53.   До 52 - Авторката, иска да срещне интелигентен мъж, а не самоуверено студентче, което се мисли за умен и интелигентен. :)
До авторката - Ако си достатъчно интелигентна нямаше да питаш в сайта, защото реално това което търсиш не е проблем, но е проблем когато се мислиш за нещо което не си, че видиш ли такива умни, любознателни и амбициозни мъже нямало, за това всеки мъж не отговарял на изискванията ти.
Проблемът е в теб, не в тях!

( Ж. 21 )

54.   Авторката поставя за дискутиране глупава тема, а очаква да срещне интелигентни мъже. Още повече, че тоя сайт е анонимен! Успех в търсенето на природния интелект!

1-50 от 53